Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2012 i inne zakątki :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 01.08.2012 14:55

Jeśli lawendowa wyspa, to zasiadam w czytelni, bo w Chorwacji zakochałam się dawno, ale dopiero na Hvarze odkryłam swoje miejsce na ziemi....

Miło poczytać o miejscach, w których niedawno się było....

Widzę, że lawendę mieliście jeszcze troszkę fioletową... my nie dość, że zbieraliśmy ją w deszczu :!: :evil: , to już niestety trochę szarawą....

A do zatoczki z otoczakami niestety w tym roku nie dotarliśmy.... za to wiem, co będę zwiedzać za rok :)
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 02.08.2012 06:37

Eliza - nasza lawenda też była szarawa, ale za to jak pięknie pachnie :lol:

Aniu muszę Cię rozczarować, ale to nie Brac. :roll:

Przed południem postaram się napisać następny odcinek :D
Iwona1973
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 25.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona1973 » 02.08.2012 07:10

Hvar....moje miejsce w Chorwacji....cudnie jest powspominać,jeszcze 2 tygodnie temu tam byłam.Zwiedziłam wiele miejsc w Chorwacji,ale po tegorocznej wizycie na Hvarze wiem, że będzie on zajmował w moim sercu miejsce szczególne.Wiele dobrego mnie tam spotkało :D .Jest cudny i mam nadzieję,że za rok tam wrócę.A Twoją relację wręcz chłonę więc pisz,pisz,pisz... :lol:
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 02.08.2012 08:42

06.07.2012 piątek
Vrboskę zwiedziliśmy szybciutko, bo mojemu Mężczyźnie nie bardzo się podobało. Mi się natomiast bardzo podobało.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wstajemy rano o 07.00, szybkie pakowanie, śniadanko, kanapki na drogę i jedziemy na prom do Splitu. 2 godziny rejsu szybko nam mijają. Dzieci są pod wrażeniem promu, 3 poziomy parkingowe, wielka sala klimatyzowana, górny pokład, ruchome schody, po prostu super.
Dopływamy i zaczynamy miło dla każdego, czyli lody. Muszę przyznać, że to były największe i najpyszniejsze lody jakie do tej jadłam w CRO.

Obrazek

Zwiedzamy stare miasto, bardzo nam się podoba. Cykamy fotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i jazda dalej, przed nami jeszcze 2,5 godziny drogi. Ja kończę czytać już 3 książkę, a dzieci grzecznie śpią.
I tutaj kończy się historia dla miłośników Hvaru, a zaczyna dla miłośników .....

Dojeżdżamy do mostu i dalej podążamy - gdzie - do NOVALII na Pagu. Po drodze odwiedzamy Kolan i nasz ulubiony Sklep z Kozlarem i Prsutem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niedługo potem dojeżdżamy na Camp Strasko. Wybieramy sobie wolną parcelę blisko łazienki.

Obrazek

Rozbijamy namiot, znów trzeba wyjąć wszystkie klamoty, ale w miarę szybko się rozlokowujemy.

Obrazek

Dzieci w tym czasie spędzają czas w minii zoo w towarzystwie licznych zwierząt.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz ukochany mój punkt programu, czyli wyjazd na kolację do Zubovici do Konoby Marina. To taka miejscowa knajpa, ale z pysznym, niedrogim jedzeniem. Szczególnie polecam prażone lingje, moje dzieci się nimi zajadały, nawet mi smakowały. Małż pochłania spaghetti z owocami morza, a ja spaghetti Carbonara. Jest uroczo i pysznie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po 22 wracamy na Camp. Mamy tu wszystko czego nam potrzeba, nawet Internet przy namiocie, nie musimy nigdzie chodzić. Dzieci umyte szybciutko zasnęły a ja razem z małżonkiem popijawy zimne piwko. Nie ma na szczęście żadnych komarów, więc spokojnie możemy pójść spać. Ciekawe czy tutaj też będzie tak gorąco w nocy ....
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.08.2012 09:29

ewciaku napisał(a):Vrboskę zwiedziliśmy szybciutko, bo mojemu Mężczyźnie nie bardzo się podobało. Mi się natomiast bardzo podobało.


Wieczoram Vrboska znacznie zyskuje na urodzie. :)

ewciaku napisał(a):
Rozbijamy namiot, znów trzeba wyjąć wszystkie klamoty, ale w miarę szybko się rozlokowujemy.

Obrazek



Quechua Air górą :D

Obrazek

pzdr :wink:
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 02.08.2012 09:55

Nie wiem, jak Was, ale mnie ten piekielnik z zagiętym paluchem zawsze nieco przeraża, natomiast widok tak uroczo zawieszonego psutu wprawia w dobry nastrój :).
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 02.08.2012 10:00

No cóż, nie trafiłam z wyspą, ale o Pagu chętnie poczytam.
A jak wrażenia ze Strasko? Nie było głośno?
Żółwie czarujące :D
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 02.08.2012 10:03

longtom - zdradź mi co to za pole namiotowe, bo widzę, że duże, wypasione :lol:

Aguha - :wink:

Ania - na Strasko już w zeszłym roku byłam bardzo zdziwiona, bo przecież to wielki Camp, a było na prawdę cicho. No tylko w weekendy było trochę dyskotekę słychać z miasteczka. :wink:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 02.08.2012 10:07

ewciaku napisał(a):longtom - zdradź mi co to za pole namiotowe, bo widzę, że duże, wypasione :lol:


Żartujesz chyba, to przecież Straško.
:lol: :lol: :lol:

pzdr :wink:
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 02.08.2012 13:16

longtom - nie śmiej się ze mnie. Tak mi się wydawało, tylko ten wysoki murek na zdjęciu mi nie pasował. :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.08.2012 13:41

Ewciaku, nadrobiłam zaległości w Twojej relacji po powrocie... Bardzo podobały mi się zdjęcia z lawendą i... ze zjadania "robali" :lol:
Teraz mam dylemat, która wyspa piękniejsza - Hvar czy Bracz :roll: Problem chyba nie do rozstrzygnięcia ;)

Wrzuciłam też Twoje wspomnienia na listę relacji w Klubie Miłośników Wyspy Hvar. Jesteś oficjalnie przyjęta ;) :D

Pozdrawiam i czekam na więcej (coś się obijasz ;)) :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 08.10.2014 18:36

Bardzo fajna relacja z masą przydatnych wiadomości.super,dzięki,robiłam notatki ,bo moze w przyszłym roku Hvar...a co z Pagiem? nie będzie cd?
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar 2012 i inne zakątki :) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone