Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Holiday Village Zaton

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 08.07.2008 11:07

skunk napisał(a):@Bahama super zdjęcia , już nie mogę się doczekać:)

To jak wygląda sprawa ze złotówkami?Brać do Zatonu?Wymienię je na tej poczcie w Ninie?

Pozdrawiam



Ja wymieniałem w Ninie ale... w banku :) W ogóle w bankach jest dużo korzystniejszy przelicznik niż w kantorach i biurach turystycznych ( Uważajcie ! potrafi się cena waluty różnić o kilka % ! ) . Przy obecnym kursie euro bardziej opłaca się je brać niż złotówki.

Pamiętajcie w bankach i na pocztach poproszą o paszport lub dowód osobisty.
Forr
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Forr » 08.07.2008 18:11

Bahama napisał(a):
skunk napisał(a):@Bahama super zdjęcia , już nie mogę się doczekać:)

To jak wygląda sprawa ze złotówkami?Brać do Zatonu?Wymienię je na tej poczcie w Ninie?

Pozdrawiam

Pamiętajcie w bankach i na pocztach poproszą o paszport lub dowód osobisty.


Albo i nie poprosza :)
W tym roku 6 wizyt w banku, w zeszlym roku z 5 (w tym w Ninie) i nigdy zadnego dokumentu.

pozdr
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 09.07.2008 07:04

Witam!

Fajnie by było jakby ktoś z forumowiczów napisał coś o jedzeniu na ośrodku. Konkretnie chodzi mi o nazwę knajpki gdzie można zjeść, jakieś danie które jest godne polecenia. Osobiście jak tam będe bardzo chcę spróbować jagnięciny, ryb i owoców morza.

Aha no i dobrze jak ktoś napisze której knajpki się wystrzegać.

Pozdrawiam
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 09.07.2008 08:51

skunk napisał(a):Witam!

Fajnie by było jakby ktoś z forumowiczów napisał coś o jedzeniu na ośrodku. Konkretnie chodzi mi o nazwę knajpki gdzie można zjeść, jakieś danie które jest godne polecenia. Osobiście jak tam będe bardzo chcę spróbować jagnięciny, ryb i owoców morza.

Aha no i dobrze jak ktoś napisze której knajpki się wystrzegać.

Pozdrawiam


Co do wczesnieiszego tematu dot. walut.
Najlepiej możesz wymienić złotówki lub euro w Zadarze ( 10 min jazdy samochodem) jest dużo banków. Jak będziecie jechać do Zadaru kieruj się na center ( centrum) zostaw samochód na parkingu koło kanału portowego( zapłać za postój !) i w koło masz bardzo dużo banków.
Najlepszy kurs jaki znalazłem oferował Erste Bank. ( porównywałem kilka banków)
Co do jedzenia :
W samym ośrodku nie jest tanio! w wręcz przeciwnie jest drogo! w zależności od potraw jakie sobie wybierzesz możesz zapłacić za 1 potrawę 50 kun ale i możesz 500 kun :lol:

Ja osobiście z rodziną potraktowałem sam ośrodek jako baze wypadową i tymczasowy przystanek ( jak porównasz ceny w ośrodku i koło ośrodka to zrozumiesz dlaczego :lol: )

Nie wiem ile kosztuje np. dobra pizza w ośrodku ale np. w Biogradzie 30 kun za dużą :lol: to zapamiętałem.

Owoce morza hmm
Ja sobie sam jeździłem na targ rybny w Zadarze i miałem owoce morza oraz ryby prosto z morza bez gigantycznej marży jaką oferuje ośrodek w Zatonie :lol:


Osobiście raczej juz nie wróce do HV w Zatonie za to do Chorwacji jak najbardziej :lol:
RozAnia
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2002
HV Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) RozAnia » 12.07.2008 23:29

Witam Wszystkich
Bardzo dawno mnie tu nie było, mam już 4 letniego maluszka i wracam na wakacje w Chorwacji. Cel padł na HV Zaton. Jeżeli nić się nie przydarzy wyjazd za 4 dni. Mam kilka pytań do osób które właśnie wróciły:
1) czy basen jest płatny, jeżeli tak to ile
2) czy te zjeżdżalnie na morzu są płatne j.w
3) jak z dostępnością miejsca na "wolnym polu bez konieczności rezerwacji" czyli w ZONE B.
4) ile metrów kabla muszę mieć żebym na 100% podłączył się do prądu (przy założeniu że nie będę mógł powybierać miejsca tylko będę musiał się rozbić tam gdzie miejsce będzie) i jak z wtyczką - jest potrzebna przejściówka i czy można ją kupić ew. na miejscu
5) może jeszcze ktoś wie ile za przejażdżkę konikiem, osiołkiem lub innym czworonogiem
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: HV Zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2008 00:56

RozAnia napisał(a):Witam Wszystkich
Bardzo dawno mnie tu nie było, mam już 4 letniego maluszka i wracam na wakacje w Chorwacji. Cel padł na HV Zaton. Jeżeli nić się nie przydarzy wyjazd za 4 dni. Mam kilka pytań do osób które właśnie wróciły:
1) czy basen jest płatny, jeżeli tak to ile
2) czy te zjeżdżalnie na morzu są płatne j.w
3) jak z dostępnością miejsca na "wolnym polu bez konieczności rezerwacji" czyli w ZONE B.
4) ile metrów kabla muszę mieć żebym na 100% podłączył się do prądu (przy założeniu że nie będę mógł powybierać miejsca tylko będę musiał się rozbić tam gdzie miejsce będzie) i jak z wtyczką - jest potrzebna przejściówka i czy można ją kupić ew. na miejscu
5) może jeszcze ktoś wie ile za przejażdżkę konikiem, osiołkiem lub innym czworonogiem


1. Basen dla osób przebywających na kempingu i w Ośrodku jest bezpłatny.

2. Z tego co pamiętam - były bezpłatne , ale może się zmieniło.

3. Na ZONA B miejsce znajdziesz bez rezerwacji.

4. Radzę zabrać 50 kabla, specjalna wtyczka potrzebna, jak byłem kilka lat temu w Zatonie , to na recepcji kempingu taką wtyczkę kupiłem.

5. Przejażdżki konikiem i osiołkiem nie "zaliczyłem" , a innego czworonoga nadającego się do przejażdżki w Zatonie nie widziałem :wink:
RozAnia
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2002
re zaton

Nieprzeczytany postnapisał(a) RozAnia » 13.07.2008 21:17

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Gdyby jeszcze ktoś mógł potwierdzić z osób które właśnie wróciły ( I przepraszam za niedowiarstwo :roll: ) z tego kempingu będę bardzo wdzięczny.
I jeszcze kilka pytań dla uspokojenia mojej płci ślicznej, która nieopacznie wyczytała o żetonach do pryszniców:
1) czy prysznice są na żetony (do tej pory byliśmy tylko na 2 kempingach - Primosten, Adriatic 2 razy i Porec, Bijela uvala 1 raz), ale tam nie spotkaliśmy się z żadnymi żetonami (a Adriatic pamiętam jeszcze dosłownie w "powojennych zgliszczach", zaczynał dopiero działalność, jedna łazienka wyremontowana na cały kemping i reszta w tragicznym stanie i wtedy się nie cenili tak jak teraz)
2) jak z ciepłą wodą trzeba polować czy raczej bez problemu
3) gdzie na Węgrzech przed wjazdem na autostradę w Miszkolcu kupić winietę po 22 (jedziemy na noc)
Powiem szczerze powrót na Chorwackie wakacje po 5 latach nie wiedzieć czemu (zapewne ze względu na dziecko) jest dla mnie nowym doświadczeniem. Pozdrawiam i może do zobaczenia
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2008 22:16

Wprawdzie dawno nie byłem w Zatonie, jak byłem tan dwukrotnie żadnych żetonów do pryszniców nie było i na pewno nie ma obecnie.
Kemping Zaton to najlepszy i najdroższy kemping w Dalmacji - a to zobowiązuje - na ciepłą wodę na nim nie trzeba polować :lol: :wink:

Winietę , a w zasadzie opłatę za przejazd autostradami węgierskimi dokonasz na stacji benzynowej całodobowej, można też zrobić opłatę przez zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
RozAnia
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2002
re Janusz

Nieprzeczytany postnapisał(a) RozAnia » 13.07.2008 22:36

Nieocenione dzięki. Chyba wszystko wiem i wiem że tego co nie wiem to się dowiem w trakcie wypoczynku. Mam nadzieję że nic mnie nie zaskoczy, a jak już to na szczęście są jeszcze bankomaty :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: re Janusz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.07.2008 22:53

RozAnia napisał(a):Nieocenione dzięki. Chyba wszystko wiem i wiem że tego co nie wiem to się dowiem w trakcie wypoczynku. Mam nadzieję że nic mnie nie zaskoczy, a jak już to na szczęście są jeszcze bankomaty :D


Zaskoczy Cię :wink: :lol: - "śpiew" cykad , nigdzie gdzie byłem, tak głośno jak w Zatonie nie "śpiewały" :lol:
Majtek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majtek » 17.07.2008 22:39

My też wybieramy się do HV 22 sierpnia z dziećmi i proszę mi powiedzieć w jakim języku można się tam porozumiewać?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2008 23:49

Po chorwacku, po angielsku, po niemiecku lub "na migi " :wink: :lol:
RozAnia
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) RozAnia » 05.08.2008 15:19

właśnie wróciłem z ZATON HV i jak tylko będę potrafił to odpowiem na pytania.
Uprzedzając nie stołowałem się w knajpkach, restauracjach. Całe jedzenie miałem ze sobą i przygotowywałem na miejscu.

Kilka moich spostrzeżeń na temat tego kempingu:
Najpierw co mi się nie spodobało:

Mnie dość dosadnie rzucił się w oczy podział finansowo/narodowy jaki tam panuje. TZN im droższa parcela ZONE A - FIRST line, tym ładniejsze sanitariaty, place zabaw przy nich i sprzątający którzy sprzątają a nie cały czas obgadują wszystkich. Nawet pod prysznicami nie ma automatów, tylko są zwykłe baterie i lejesz ile chcesz.
Im parcela tańsza i dalej od morza tym gorzej. A w strefie ZONE B (wolnej od rezerwacji, bez wyznaczonych miejsc) NIE MA ŻADNEJ TOALETY, ŁAZIENKI, KUCHNI, GRILA itp. Mnie się udało znalazłem miejsce 10 metrów od ostatniej toalety w ZONE A, ale widziałem i takich którzy rozbici byli po 200 metrów od właśnie tej toalety. Oczywiście z tej samej przyczyny była ona mocno obłożona i czasami trzeba było robić wędrówki do innych toalet aby się wykąpać nie stojąc w kilkuosobowej kolejce
Podział narodowy !!! to była historia, a la SEJU

Jak przyjechaliśmy i się rozbiliśmy poszukiwałem podłączenia do prądu i w końcu .... znalazłem je u miłego Duńczyka ba wszystkie wtyczki były zajęte. Po 2 dniach wyjechali Niemcy, więc postanowiłem się podpiąć w przewidziane do tego miejsce, poszedłem na recepcję zapytać czy mogę się podłączyć przez ulicę w strefie A (byłem w strefie B) Pani na recepcji powiedziała że oczywiście jeżeli jest miejsce i kupiłem euro wtyczkę. Po powrocie z nad morza moja wtyczka wyrzucona, a wpięta inna. Więc zrobiłem to samo. Przybiegł niemal natychmiast Holender i kazał mi natychmiast się odłączyć bo on ma klimatyzację i lodówkę i musi mieć tylko dla siebie całe 16 A. Zapytałem dlaczego ja przecież na takiej samej zasadzie jak ja są jeszcze podłączeni Austryjacy obok mnie i Niemcy. I tu szok !!! Bo wy jesteście z Polski i możecie sobie świecić świeczkami. Więc ja powiedziałem że nie wypnę rozmawiałem z recepcją i niech do nich idzie i poszedł. Przyjechali panowie z recepcji (bardzo mili Chorwaci) i poprosili żebym wypiął swoją wtyczkę, zadałem ponowne pytanie dlaczego ja, a nie A lub D, więc zadzwonił do szefa kogo ma odpiąć PL, A, D odpowiedź PL. Ja prosiłem o przekazanie że w takim razie proszę mi zwrócić pieniądze za wtyczkę 75 kun i że wyjeżdżam na południe. Panowie przekazali i zaczęli chodzić do A i D dowiadując się do kiedy zostają i kiedy przyjechali. Okazało się że my planujemy zostawić najwięcej pieniędzy ze względu na czas pobytu (ponad 2 tygodnie) i przywieźli swoje wtyczki i jakoś udało się że prąd mieli wszyscy ale gdybym miał tam być tylko tydzień to pewnie żeby mieć prąd musiał bym kupić w Zadarze jakieś 150 m kabla bo w strefie B zapomnieli że ludzie też używają prądu i zrobili podłączeń jak na lekarstwo). Dla mnie to nic innego jak dyskryminacja ze względu na pochodzenie i dowód na to że Chorwacja parzy na ludzi przez pryzmat EURO. To żenujące
Notoryczne oszukiwanie w markecie przy kempingu. w ostatni dzień postanowiłem się upomnieć o całą kwotę reszty. Jak zwykle brakowało kilka lip a dokładnie 10. Powiedziałem o tym w pani w kasie, pani jak zawsze że nie ma, ja że ma tutaj to złote, a pani trzasnęła kasą i powiedziała z szyderczym uśmiechem że nie ma.

Teraz to co mi się spodobało:

To cała reszta. Wspaniały kemping z pełną infrastrukturą (do Janusz Bajcer - przejażdżki konikami 35 kun - odpowiadam na swoje wcześniejsze pytanie). Wspaniali animatorzy, mnóstwo zabaw i gier (darmowych) na plaży w morzu (aqua aerobic - to się podobało córce i żonie, a ja też chętnie przeglądałem horyzont :lol: ) i basenie (ale raczej dla dzieci od 6 lat w górę). Wieczorne animacje na basenie dla maluchów typu eco day, harry potter day, summer disco, itp. Plaża dla mojej 4 letniej pociechy rewelacyjna, atrapa statku do zabawy wraz z placem zabaw i basenem były przekąskami pomiędzy zabawami w morzu, nurkowaniem, gonitwą krabów i ryb.

Jestem bogatszy w doświadczenia, wiem Janusz że na wypadek W 50m kabla nie wystarczy, ale ze 150m nikt mnie nie zaskoczy ze względu na moją narodowość. Wiem że będę mniej wiózł jedzenia bo za 30 kun kupię w sklepie schabowe i zrobię je w kuchni darmowej przy toaletach i kupię sobie duuuużo większy namiot.

Ogólnie wyjazd bardzo udany (tylko 4 dni kiepskiej pogody w tym 2 z zachmurzeniami, 1 z burzą i ulewą, 1 zimny i dziecko nie mogło się kąpać).
Pozdrowienia dla wszystkich krajanów tam spotkanych z Wadowic, Bochni,
RozAnia
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 27.06.2002
Re: re Janusz

Nieprzeczytany postnapisał(a) RozAnia » 05.08.2008 15:36

Janusz Bajcer napisał(a):Zaskoczy Cię :wink: :lol: - "śpiew" cykad , nigdzie gdzie byłem, tak głośno jak w Zatonie nie "śpiewały" :lol:


No z tymi cykadami nie było tak źle. Fakt czasami mnie było słychać własnych myśli, ale nie wiem co miało na to większy wpływ cykady czy trunki :lol: . Na szczęście wieczorem cichły i robiło się bardzo miło. Co prawda wiele lat minęło ale te z Adriatc'u wPrimostenie też były na podobnym poziomie dokuczliwości
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 07.09.2008 14:30

Witam!
Przebywam właśnie w w/w ośrodku i napiszę kilka słów. Tak jak ktoś wcześniej napisał to typowo rodzinny ośrodek -> dla dzieci raj (wg mojej oceny, żeby dziecko skorzystało ze wszystkich atrakcji musi mieć minimum 4-5 lat).
Podaje ceny:
Internet w apartamecie 300 kun/tydzien
Piwko przy plaży 20 kun
Zakupy w sklepie na ośrodku (4 piwa w puszce + 2 coca-cola 0,5 litra -> 52 kuny.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Holiday Village Zaton - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone