Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Hola! Trochę lata zimą czyli 2000 km po Teneryfie

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 15:10

Popełniłem kilka mniej lub bardziej udanych relacji
Andaluzja, Algarve, Lizbona i okolice
Wiosenna Malta
Pag/Brać 2012
Kotlina Kłodzka 2012 (Adrspach, Kutna Hora, Praga, Hradec)
Cres 2008 - 1st time in Cro
2000 km po Rodos - 2011
Makarska Riwiera 2009
Trochę wiosny zimą - Cypr Luty 2013
Trochę lata wiosną - Turkiye 2013
BAWARIA, ITALIA, ISTRIA - SIERPIEŃ 2010, RZYM - Maj 2010, APULIA + KAMPANIA 2013
Listopadowa słoneczna Szkocja
Italia 2014 - Garda, Liguria, Dolomity
Kreta - Lipiec/Sierpień 2014
Kreta - Lipiec 2016
Teneryfa Zimą - Styczeń/Luty 2014
Gran Canaria zimą - Luty 2015

oraz

Montana on Tour - zbiór różnych krótkich wyjazdów

TENERYFA

Kanarki chodziły za nami od dwóch zim.

TZN TA BYŁA TRZECIA :)

Najpierw w 2012 czekałem od jesieni aż touroperatorom zmięknie rura i obniżą okrutne ceny wycieczek, z których i tak z Gdańska były jeno ochłapy.... rura im jednak nie miękła, a przed samymi feriami ceny resztek poszyły jeszcze w górę... no sorry, jedziemy do Szklarskiej...

Tam było tak MEGA ZIMNO, że pomarzliśmy na nartach - minus 20, na Szrenickiej Arenie, aż żona po tym wyjeździe powiedziała "Jeśli będzie to możliwe chce jechać w przyszłą zimę, tam gdzie jest cieplej!!"

W 2013 znów czekałem przez pewien czas na miękką rurę Itak i innych Toursów, ale plan B i C obejmował Rzym z Amalfi oraz Cypr. Finalnie wyszedł Zyppern, wyjazd ten wspominamy PIĘKNIE, a relacje z niego znajdziecie TUTAJ

W tym roku zatem nie czekałem już w ogóle na ceny wycieczek - choć przyznam - śledziłem je ukradkiem, zdecydowałem, że taniej, choć nie wiem, czy łatwiej i pewniej będzie złożyć sobie pobyt samemu.

Zatem co następuje:

1) Z początkiem grudnia kupiłem loty:

Gdańsk - Sztokholm (Wizzair) - 160 PLN za cztery osoby

Skavsta Airport (kawał drogi do stolicy)

Obrazek

Sztokholm - Teneryfa (Ryanair) - ok. 900 PLN za cztery osoby

Teneryfa - Oslo (Ryanair) - ok. 800 PLN za cztery osoby
Oslo - Gdańsk (Ryanair) - ok. 160 PLN za cztery osoby

W każdym z tych przypadków (lot TAM i z powrotem) mieliśmy 4 godziny między lotami, oczywiście ryzyko odwołania samolotu zawsze jest, ryzyko opóźnienia tym bardziej - ale co tam - się nie ryzykuje - się nie ma ;)

Oczywiście latanie bez bagażu rejestrowanego ma też swoje wady ;)

Obrazek

Obrazek

Jako, że jeden lot był Wizzairem musieliśmy dostosować nasze torby (a raczej torebki) do ich rozmiarów, potem w kolejnych samolotach można było mieć dodatkową małą, od czego jednak wziąłem apartmana z PRALKĄ ;) :P :oczko_usmiech: :boss:

2) Na bookingu (jak zwykle), zamówiłem dwupokojowego apartmana na północy wyspy w miejscowości Los Realejos, 5 km od centrum Puerto de la Cruz za kulturalną kwotę 350 euro za 10 dni

3) W polecanej wypożyczalni CiCar wynająłem na okres pobytu auto marki Opel Corsa za cenę 22 euro dziennie

4) Na stronie http://www.loroparque.com dokonałem zakupu biletu tzw. łączonego do jednych z największych atrakcji wyspy (tych zbudowanych ręką człowieka) czyli parków Loro i Siam - cena skandaliczna - 200 euro za 4 osoby ale BYŁO WARTO

Obrazek

Obrazek

Niestety ostatnio szwankuje moje zdrowie, bez w sumie wyraźnego zakazu, ale też bez wyraźnego entuzjazmu lekarza, zaopatrzony w leki podjąłem decyzję "GO!"

To co? Możemy lecieć nie? Ktoś będzie zaglądał? :P :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 02.01.2017 21:24 przez tony montana, łącznie edytowano 6 razy
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.02.2014 15:13

tony montana napisał(a):To co? Możemy lecieć nie? Ktoś będzie zaglądał? :P :mrgreen:

Czuję się tu, jak u siebie. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.02.2014 15:16

Obrazek

No pięknie :D

mam nadzieję, że nie trzeba Cię będzie za bardzo poganiać z cd :smo: :papa: .
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.02.2014 15:17

tony montana napisał(a):... podjąłem decyzję "GO!"

No to GO!

:mrgreen:
zmrol
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 05.02.2014 15:34

Zasiadam w czytelni, ach będzie pięknie.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.02.2014 15:48

Hola! Z przyjemnością pooglądam Twoją Teneryfę :)

I o Sztokholm nawet zahaczyliście ;)

Fajna mina tego pingwina :mrgreen:

Pozdrav :oczko_usmiech:
gosiak.k
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 05.02.2014 15:54

Ja również chętnie poczytam i pooglądam...
pozdrawiam
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 16:01

Franz napisał(a):Czuję się tu, jak u siebie. :)

Pozdrawiam,
Wojtek

I tak też jesteś witany :)

mysza73 napisał(a):
No pięknie :D

mam nadzieję, że nie trzeba Cię będzie za bardzo poganiać z cd :smo: :papa: .

Mycha - lentamente, wszystko w swoim czasie, mam PARĘ fotek do zgrania....

Vjetar napisał(a):
No to GO!
:mrgreen:

No .... ruszyłem :)

zmrol napisał(a):Zasiadam w czytelni, ach będzie pięknie.

Zapraszam serdecznie, czasem rzeczywiście widoki zapierały dech w piersiach :)

maslinka napisał(a):Hola! Z przyjemnością pooglądam Twoją Teneryfę :)

I o Sztokholm nawet zahaczyliście ;)

Fajna mina tego pingwina :mrgreen:

Pozdrav :oczko_usmiech:

O lotnisko leżące 120 km od Sztokholmu - owszem :)
Lotnisko składające się z reastauracji, kawiarni, lazienki, bankomatu, wypożyczalni aut i stanowiska do odpraw :) Podobnie jak to w Oslo Rygge, z którego mam same złe wspomnienia, ale o tym później...

Pingwiny były przesłodkie będzie ich trochę

gosiak.k napisał(a):Ja również chętnie poczytam i pooglądam...
pozdrawiam

Bardzo się cieszę z coraz większego audytorium :)
:papa:
SgwdYrEira
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 05.02.2014 16:13

To i ja pirackim okiem czasem łypnę ;)
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 16:15

SgwdYrEira napisał(a):To i ja pirackim okiem czasem łypnę ;)

Łelkam, łelkam mesje Pirat :)
longtom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 05.02.2014 16:36

tony montana napisał(a):... Ktoś będzie zaglądał? :P :mrgreen:

Jak mus to mus :!: :D

będę 8O
dangol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.02.2014 16:39

O Kanarkach myślę :roll: już od dawna, tyle że nie w naszych miesiącach zimowych, bo Grzesiek w tej kwestii :mrgreen: nie ma wątpliwości: jeśli zima, to koniecznie narty, a jak trochę lata, to tylko we wrześniu.

Co do korzystnych cen przelotów z przesiadkami i z mini-bagażem, też od jakiegoś czasu :idea: chodzi nam to po głowie, tyle tylko że wciąż nie wiemy, jaki kierunek uda się korzystnie wyszperać na wrzesień… Jedno jest pewne - jakiś ciepły :) ! W ubiegłym roku trafiliśmy na fajne cenowo przeloty na Cypr i Kos, ale ówczesne realia nie pozwoliły na taką decyzję, no i wyszedł Iż. W tym roku, nawet kosztem rezygnacji z Grecji (a łatwe to nie jest :wink: ), może wprowadzimy zamysły w czyn. Jeśli trafi się Teneryfa, to absolutnie nie będę narzekać :)

Z przyjemnością będę podpatrywać Wasze rozpoczęcie sezonu 2014. Cały czas z życzeniami, aby trochę lata zimy przyczyniło się Wam do przynajmniej tylu podróży, ile nastąpiło po odrobince wiosny :idea: zimy ubiegłej 8) .

Anai
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 05.02.2014 16:47

Planować nie planuję, ale popaczę z przyjemnością... :)
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.02.2014 17:13

tony montana napisał(a): zdecydowałem, że taniej, choć nie wiem, czy łatwiej i pewniej będzie złożyć sobie pobyt samemu.

zawsze trochu to jednak obawy, ale bardziej luźniej i swobodniej niż być uwiązanym przez BP
tony montana napisał(a):
Sztokholm - Teneryfa (Ryanair) - ok. 900 PLN za cztery osoby

Teneryfa - Oslo (Ryanair) - ok. 800 PLN za cztery osoby
Oslo - Gdańsk (Ryanair) - ok. 160 PLN za cztery osoby

he, he gdzie jedziecie: na północ, a konkretnie: na Kanary :mrgreen:
tony montana napisał(a):
3) W polecanej wypożyczalni CiCar wynająłem na okres pobytu auto marki Opel Corsa za cenę 22 euro dziennie

taniocha :boss:

pierwsze zdjęcia (oprócz tych zimowych :wink: ) okazały się świetną zachętą, więc jezdem
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 17:33

longtom napisał(a):Jak mus to mus :!: :D

będę 8O

hehe, no nikt nikogo pod pistoletem nie będzie trzymał ;)

Hej :)

dangol napisał(a):O Kanarkach myślę :roll: już od dawna, tyle że nie w naszych miesiącach zimowych, bo Grzesiek w tej kwestii :mrgreen: nie ma wątpliwości: jeśli zima, to koniecznie narty, a jak trochę lata, to tylko we wrześniu.

No my właśnie ostatnio odwrotnie - odkąd córka nauczyła się jeździć jako 5 latka na nartach jeździliśmy w góry, teraz nam się jakoś zimno zrobiło, niewykluczone jednak, że wrócimy do zimowej tradycji :)

dangol napisał(a):Co do korzystnych cen przelotów z przesiadkami i z mini-bagażem, też od jakiegoś czasu :idea: chodzi nam to po głowie, tyle tylko że wciąż nie wiemy, jaki kierunek uda się korzystnie wyszperać na wrzesień… Jedno jest pewne - jakiś ciepły :) ! W ubiegłym roku trafiliśmy na fajne cenowo przeloty na Cypr i Kos, ale ówczesne realia nie pozwoliły na taką decyzję, no i wyszedł Iż. W tym roku, nawet kosztem rezygnacji z Grecji (a łatwe to nie jest :wink: ), może wprowadzimy zamysły w czyn. Jeśli trafi się Teneryfa, to absolutnie nie będę narzekać :)

Warto samemu coś pokombinować, bo finalnie np taki nasz wyjazd (9 pełnych dni na miejscu, 2 dni w podróży) okazał się tańszy niż sam koszt wycieczki na "biurowy tydzień")

dangol napisał(a):Z przyjemnością będę podpatrywać Wasze rozpoczęcie sezonu 2014. Cały czas z życzeniami, aby trochę lata zimy przyczyniło się Wam do przynajmniej tylu podróży, ile nastąpiło po odrobince wiosny :idea: zimy ubiegłej 8) .

Dziękuję bardzo - chyba nie będzie ten rok tak obfity jak poprzedni, czas pokaże :)

Anai napisał(a):Planować nie planuję, ale popaczę z przyjemnością... :)

I bardzo dobrze, popaczyć nie zaszkodzi nigdy :smo:

tony montana napisał(a): zdecydowałem, że taniej, choć nie wiem, czy łatwiej i pewniej będzie złożyć sobie pobyt samemu.

te kiero napisał(a):zawsze trochu to jednak obawy, ale bardziej luźniej i swobodniej niż być uwiązanym przez BP

Taniej, na dłużej, robisz co chcesz, mieszkasz, gdzie chcesz, a nie gdzie Ci narzucają ;)

tony montana napisał(a):

te kiero napisał(a):he, he gdzie jedziecie: na północ, a konkretnie: na Kanary :mrgreen:

No właśnie - też z tego laliśmy, "PO DRODZE" do wybrzeży Afryki ;)
Korzystnie wypadały też loty przez Londyn, a potem z Londynu Monarchem na Wyspę, powrót przez Paryż, ale były tysiaka droższe - za to miałem auto na 10 dni

tony montana napisał(a):

te kiero napisał(a):taniocha :boss:

pierwsze zdjęcia (oprócz tych zimowych :wink: ) okazały się świetną zachętą, więc jezdem

W dodatku w tym był full insiurens (nie tak, że "sugerowano" coś dopłacać jak w różnych carrentalach + podstawka dla syna gratis

Następna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2017