Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Trochę lata zimą czyli 2000 km po Teneryfie

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 05.02.2014 19:43

Z przyjemnością zajrzę tu do Ciebie od czasu do czasu :D
Ostatnio edytowano 05.02.2014 19:44 przez agata26061, łącznie edytowano 1 raz
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 05.02.2014 19:43

tony montana napisał(a):To co? Możemy lecieć nie? Ktoś będzie zaglądał? :P :mrgreen:

Jak już nic ciekawszego nie będzie do roboty ... :wink: :mrgreen:
Ja znam Teneryfę lipcową. Ciekawa jestem jak wygląda zimowa wyspa wiecznej wiosny ... :papa:
Dajesz Tony :papa: !
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 05.02.2014 19:50

Od dawna marzy mi się Teneryfa, więc chętnie zobaczę ja Twoim okiem. Będę zaglądał... ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 20:03

agata26061 napisał(a):Z przyjemnością zajrzę tu do Ciebie od czasu do czasu :D


Postaram się, abyś zaglądała regularnie ;) Choć nie mam zbyt wielu ładnych zdjęć i wiele do opowiadania

:wink: :smo:

tony montana napisał(a):To co? Możemy lecieć nie? Ktoś będzie zaglądał? :P :mrgreen:

Potter napisał(a):Jak już nic ciekawszego nie będzie do roboty ... :wink: :mrgreen:
Ja znam Teneryfę lipcową. Ciekawa jestem jak wygląda zimowa wyspa wiecznej wiosny ... :papa:
Dajesz Tony :papa: !


Zaskoczyłaś mnie tą swoją Teneryfą.... Polecę do Cork albo Kuitasi i też się OKAŻE, że tam BYŁAS?? :)

GDZIE RELACJA?
Skaranie boskie z tą Kobietą

:twisted: :idea: :idea: :roll:


blackmore2k3 napisał(a):Od dawna marzy mi się Teneryfa, więc chętnie zobaczę ja Twoim okiem. Będę zaglądał... ;)


Mnie też się długo marzyła.... albo Gran Canaria - w końcu się udało zobaczyć PARĘ rzeczy na wyspie o kształcie KACZKI ;)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 05.02.2014 20:07

tony montana napisał(a):To co? Możemy lecieć nie? Ktoś będzie zaglądał? :P :mrgreen:


Ale Ty głupie pytania zadajesz..... :roll:
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 05.02.2014 20:33

Fotozajawka wskazuje, że li tylko wylegiwanie na plaży to to nie będzie, więc jestem z Wami.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 20:34

Hola! (2)

"Żyć, nie umierać"

Wreszcie przyszedł długo oczekiwany dzień. Dzień, o który nawet Mysza73 dopytywała mnie co kilka dni: "No to ty lecisz właściwie czy nie? A masz w ogóle jakiś plan? To kiedy lecisz co??"

Rano dnia 23 stycznia pojechaliśmy na lotnisko imienia naszego gdańskiego noblisty. Samolot do Sztokholmu mieliśmy o 10.25 (w Sztokholmie o 11.40). W czasie lotu pogawędziliśmy chwilę ze Szwedem, który na koniec wręczył nam wizytówki, robi wycieczki środkami komunikacji miejskiej w szwedzkich miastach służąc zainteresowanym jako Przewodnik - życzył nam dużo słońca i dziwił się, że chce nam się taki kawał lecieć.... no tak, ponieważ po 4 godzinnym pobycie na podsztokholmskiej pipidówce ;) przed nami było jeszcze 5godzin 40 minut lotu na "Kaczkę"

Tak też się stało - samolot linii Ryanair wyleciał ze Skavsta Airport o 15.40 - o 20.30 tamtejszego czasu (czyli 21.30 naszego) wylądował na lotnisku Sur Reina. Lądowanie zaliczam do najgorszych w swojej "karierze" - zaliczyliśmy sekundowy spad w dół, samolotem targał wiatr, który jak się okazało później, jest w okolicach lotniska (Montana Roja, El Medano, Tejita te sprawy) standardem. Tego wieczora jednak i następnego ciepły wiatr wiał bardzo mocno i nasza maszyna B737-800 mocno to odczuła. Po standardowej trąbce Ryanaira wszyscy rzucili się do braw i gratulowania pilotom ;)

SIAMO in TENERIFE. After all those years ;)

To, co kiedyś wydawało mi sie tak odległe i luksusowe "KANAAAARYYYYY" było na wyciągnięcie ręki....


Teraz szybko do Cicara, spis z prawa jazdy, zapłata za auto, "1/4 baku amigo i desejmtankfjuel BEK ok?"
Pan jeszcze podrzucił wspomnianą gratisową podstawkę i możemy jechać.

Na stacji benzynowej okutany w arafatkę koleś mówi mi, że dziś jest INFIERNO HELL znaczy i jemu bardzo zimno.... Tobie choopie zimno, toż 16 stopni jest, ja tu z Arktyki przyjechał .... ;)

Wspomniana stacja jest na autostradzie TF1, do Puerto Cruz czyli i do naszego Los Realejos było z lotniska 100km, najpierw tą "1", potem przeskok na parę kilometrów na TF2 a potem na Norte TF5 - tymi drogami będziemy jeździli prawie codziennie

Po drodze dzwonię do mojego kontaktu o imieniu Charry (?!?!) z Residence którą zabukowałem, mam zadzwonić jak dojadę, szi łyl kam....

Tak też się stało, miła pani przyszła, oprowadziła po salonach, dwa pokoje, kuchnia, piekarnik, tv, łazienka, na górze pralnia - zyć nie umierać w Residenszal Realejos

Pierwsza noc na Wyspie Wiecznej Wiosny upływa spokojnie....

Rano idę na spacer po naszym Los Realejos - te foty pokażę później, bo nie są one pierwszej jakości - ze względu na gabaryty toreb podróżnych wziąłem niewielki kompakt z dużym zoomem, który nie radzi sobie z ciemnością (a może ja sobie nie radzę?!?);)

Pierwsze obczajenie sklepów - Mercadonia w pobliżu otwarta od 9, no ładnie, to skąd żarcie? Nie ma problemu - rodzina nie budzi się tak szybko, choć tutejsza 9 to nasza 10, robię zakupy jako pierwszy klient sklepu a pani w kasie robi wielkie oczy na wieść,o tym że chcę "bustę" ona na to "bolsa" a ja "sisi", zna się tę języki, mówiłem, że znając trochę włoski z Hiszpanem się człowiek dogada .....

W sumie jednak nie ma pośpiechu z tym śniadaniem, dzień jest długiciemno na Teneryfie w styczniu robi się dopiero ... o 19!!! :)

Znowu żyć nie umierać, rano na moim spacerze pada sobie deszczyk, wrrrr, no ale.... jest 14 stopni, za chwilę 15 a jak ruszamy po śniadaniu na podbój wyspy pierwszy raz jest stopni 18, im dalej na południe, gdzie pojechaliśmy po słońce, tym cieplej... gdy dojechaliśmy do Los Cristianos było.... 21 ... w cieniu!!!

Obrazek

Obrazek

Potem było już tylko lepiej (jeśli chodzi o temperaturę popołudniową)

ŻYĆ NIE UMIERAĆ PANIE

Adios
tony
Ostatnio edytowano 05.01.2021 21:05 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 05.02.2014 20:46

Pięknie tam, proszę o więcej... :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 20:50

tony montana napisał(a):To co? Możemy lecieć nie? Ktoś będzie zaglądał? :P :mrgreen:


Iwona75 napisał(a):Ale Ty głupie pytania zadajesz..... :roll:


Wiesz, ja kokietek jestem ;)

Paulka napisał(a):Fotozajawka wskazuje, że li tylko wylegiwanie na plaży to to nie będzie, więc jestem z Wami.


Trochę leżeliśmy.... ale więcej chodziliśmy, jeździliśmy, no.... JAK ZWYKLE znaczy, wieczorem zmęczeni ale szczęsliwi z wrażeń:)

Góry, wulkany, wioseczki, kościółki, parki rozrywki.... ŻYĆ NIE UMIERAĆ :smo:

MarDomi napisał(a):Pięknie tam, proszę o więcej... :)


Akurat z Los Cristianos i PLaya Americas miałem przed wyjazdem problem.... bo to trochę takie kołchozy ;)
Ale na miejscu okazało się, że nie jest tak źle, a że tam była gwarancja słońca ot PARĘ razy tam trochę czasu spędziliśmy na tym Południu - podobno 340 dni słonecznych w roku
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.02.2014 20:54

tony montana napisał(a):W sumie jednak nie ma pośpiechu z tym śniadaniem, dzień jest długiciemno na Teneryfie w styczniu robi się dopiero ... o 19!!! :)

Na Maderze o osiemnastej.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.02.2014 20:58

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):W sumie jednak nie ma pośpiechu z tym śniadaniem, dzień jest długiciemno na Teneryfie w styczniu robi się dopiero ... o 19!!! :)

Na Maderze o osiemnastej.

Pozdrawiam,
Wojtek


Kanarki niżej to i kąt padania słońca nieco inny... natomiast zmrok zapada w 10 minut.

Tak samo dzień wstaje w 10 minut - zakładam, że na zielonej Maderze podobnie?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.02.2014 22:05

tony montana napisał(a):Tak samo dzień wstaje w 10 minut - zakładam, że na zielonej Maderze podobnie?

Ze stoperem nie mierzyłem. ;)
Kiedy wychodziłem z łazienki, było już jasno.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.02.2014 23:21

tony montana napisał(a):[b]Kanarki chodziły za nami od dwóch zim.

TZN TA BYŁA TRZECIA :)[b]


Straszne upierdliwce :roll:
To wiele tłumaczy . . .

Z ciekawością będę śledził jak sobie poradziliście z tym problemem :D


Pozdrawiam
Piotr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.02.2014 08:09

tony montana napisał(a):
Obrazek


ŻYĆ NIE UMIERAĆ PANIE

Adios
tony


Cudnie 8)



Jak chcesz, to potrafisz :smo:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.02.2014 15:29

tony montana napisał(a):[b]Kanarki chodziły za nami od dwóch zim.

TZN TA BYŁA TRZECIA :)[b]


piotrf napisał(a):Straszne upierdliwce :roll:
To wiele tłumaczy . . .

Z ciekawością będę śledził jak sobie poradziliście z tym problemem :D

Pozdrawiam
Piotr


Ledwo daliśmy radę ;) :oops: 8O


mysza73 napisał(a):
Cudnie 8)


Na razie to przedbiegi jeszcze ... ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Trochę lata zimą czyli 2000 km po Teneryfie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone