Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hola! Teneryfa 2 AD2018

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.02.2018 17:56

Oj Tony robisz smaka ...ja właśnie ferie zaczynam ...więc pisz, pisz :D .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.02.2018 19:16

tony montana napisał(a):Wszystkie drogi dojazdowe (sztuk4) na wulkan Teide były zamknięte

Też się nam to przy pierwszym pobycie na Teneryfie przydarzyło. Również przy pierwszej wizycie na La Palmie zamknęli nam drogę po krawędzi kaldery.

Pozdrawiam,
Wojtek
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.02.2018 19:27

Z chęcią popatrzę, jak Ci się udał wypoczynek :D .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 11.02.2018 21:26

tony montana napisał(a):HOLA
Teneryfowiczów tu sporo, więc chyba nikogo nie zaskoczę takim zestawem:
]


Fakt .... zapowiada się nudno :wink: .... Ale co tam .... Zaryzykuję i zostanę ... Może się rozkręci :D :D :D .
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20991
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 12.02.2018 09:22

Też sobie z chęcią popatrzę... :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.02.2018 20:12

No fajnie, Tony, odhaczasz kolejną wyspę :D

Piękna zajawka. Czekam na więcej 8)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 12.02.2018 22:51

tony montana napisał(a):Wszystkie drogi dojazdowe (sztuk4) na wulkan Teide były zamknięte co najmniej od 29.01 (wtedy przyjechaliśmy i tego się dowiedzieliśmy) az do poranka w dniu 5.02 - było pełno śniegu i dojazdy były zamknięte



Tony - jeżeli wracaliście 4 lutego to mogliśmy lecieć tym samym samolotem :) ( tylko w odwrotne strony :) )

Wulkan1.jpg

Wulkan.jpg


My pod wulkanem byliśmy 6 lutego i dojechaliśmy tam bez problemów, drogi były już odśnieżone, ale mimo świecącego słoneczka za ciepło nie było ... :)
Jak tak patrzę na Twoją " zajawkę" to się trochę pod wąsem uśmiecham, bo niektóre z Twoich zdjęć są identyczne z moimi ... :)

PS Sorry za moje wtręty fotograficzne, ale nie mogłem się powstrzymać ... :D
I mimo,że na forum zaglądam coraz rzadziej,zapisuję się do grona czytaczy i oglądaczy.
Pozdrav.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.02.2018 09:16

Wojan jak miło Cię widzieć :D Może Ty też coś od siebie dodasz.... Tony chyba strajkuje....
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.02.2018 10:10

Buber napisał(a):Oj Tony robisz smaka ...

No właśnie, narobił smaka ... :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.02.2018 12:41

agata26061 napisał(a):To już standard, że Tony zimą z rodziną gdzieś "fruwa", więc z chęcią "pofruwam" z Wami :D ;)


Tym razem znów się udało, ale to chyba tylko dlatego, że bilety i apartmana mieliśmy zarezerwowane już pod koniec września :)
:papa:

Buber napisał(a):Oj Tony robisz smaka ...ja właśnie ferie zaczynam ...więc pisz, pisz :D .


Ferie.... na Teneryfie? :)

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Wszystkie drogi dojazdowe (sztuk4) na wulkan Teide były zamknięte

Też się nam to przy pierwszym pobycie na Teneryfie przydarzyło. Również przy pierwszej wizycie na La Palmie zamknęli nam drogę po krawędzi kaldery.

Pozdrawiam,
Wojtek


Natomiast tutaj zamknięte były bez mała tydzień...
8O

elka21 napisał(a):Z chęcią popatrzę, jak Ci się udał wypoczynek :D .


Udał się tak ....na 75% zadowolenia :)
Gdyby to był mój pierwszy raz na Teneryfie - miałbym większe poczucie niedosytu

Potter napisał(a):Fakt .... zapowiada się nudno :wink: .... Ale co tam .... Zaryzykuję i zostanę ... Może się rozkręci :D :D :D .


Nie gwarantuje, bo co najlepsze, to już dałem... ;)

ajdadi napisał(a):Też sobie z chęcią popatrzę... :papa:


A Teneryfa w planach kiedyś?

maslinka napisał(a):No fajnie, Tony, odhaczasz kolejną wyspę :D

Piękna zajawka. Czekam na więcej 8)


Tak naprawdę, to w sumie powtórka z rozrywki z zimy 2014 roku :)

wojan napisał(a):Tony - jeżeli wracaliście 4 lutego to mogliśmy lecieć tym samym samolotem :) ( tylko w odwrotne strony :) )

My pod wulkanem byliśmy 6 lutego i dojechaliśmy tam bez problemów, drogi były już odśnieżone, ale mimo świecącego słoneczka za ciepło nie było ... :)
Jak tak patrzę na Twoją " zajawkę" to się trochę pod wąsem uśmiecham, bo niektóre z Twoich zdjęć są identyczne z moimi ... :)

PS Sorry za moje wtręty fotograficzne, ale nie mogłem się powstrzymać ... :D
I mimo,że na forum zaglądam coraz rzadziej,zapisuję się do grona czytaczy i oglądaczy.
Pozdrav.


Wracaliśmy samolotem do Berlina w dniu 7.02. Za to po wulkanem też byliśmu w dniu 6.02 - tak od południa do mniej więcej 15, zatem mogliśmy się minąć...
Takiej ilości Polaków pod Teide nie widziałem podczas naszej pierwszej wycieczki na Teneryfę - właściwie można powiedzieć, że połowa ludzi na kalderze to byli Polacy: "Przepuśćcie wycieczkę...", "Józek, zrób mi zdjęcie na tle tego..." :)

Wstawiaj zdjęcia ile chcesz nie mam z tym żadnego problemu
:papa:

piekara114 napisał(a):Wojan jak miło Cię widzieć :D Może Ty też coś od siebie dodasz.... Tony chyba strajkuje....


Tony, jakoś nie ma pary i czasu, żeby zacząć...
walp napisał(a):
Buber napisał(a):Oj Tony robisz smaka ...

No właśnie, narobił smaka ... :)



...i se gdzieś polazł.... postaram się poprawić
:boss: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 13.02.2018 12:57

CZEŚĆ 1 - BERLIN

Lecimy w 4 rodziny, lot z Berlina na Teneryfę 29.01 o 1115 rano. My i jeszcze jedna rodzina melduje się w hotelu w Berlinie niedaleko lotniska Schonefeld wczesnym popołudniem 28.01.
Obrazek

Aby nie tracić czasu udajemy się na pobliską hotelowi o 300 metrów stację....
Obrazek

....aby udać się Bahnem S9 do na Alexander Platz
Obrazek

Gwoli szczegółów - w automacie zakupujemy bilet całodzienny na grupę 5 osobową (moja grupa miała 8 osób więc zainwestowaliśmy w 2 takie bilety) w cenie 20.80 Euro za jeden bilet - można nim do woli jeździć w strefach ABC wszystkimi środkami komunikacji (my jesteśmy z racji bliskości lotniska i odległości od centrum w strefie najdalszej czyli C) aż do 3 nad ranem dnia kolejnego.
Obrazek

Berlin znamy całkiem nieźle (relacje z naszych pobytów tam w "Montana on Tour"), ale z chęcią udajemy się na spacer, no i naszą ambicją jest zjedzenie dobrego kebaba :)
Obrazek

Obrazek

Jak widać Fernsehturm jak stała, tak stoi...
Obrazek

Rathaus też...
Obrazek

I Marienkirche też
Obrazek

Razem - symbol wieków dawnych oraz nowoczesności
Obrazek

Berlińska Katedra także się nie zmieniła
Obrazek

Obrazek

Oba symbole razem
Obrazek

Obrazek

Altes Museum
Obrazek

Berliner Kunstmark przy Zeughaus i Deutsches Historisches Museum - kupiliśmy tam parę pocztówek
Obrazek

MuseeInsel
Obrazek

Wracamy na Unter der Linden
Obrazek

Obrazek

Fragment Uniwersytetu Humboldta
Obrazek

Fryderyk II
Obrazek

Widać trochę St. Hedwigs Catedrale
Obrazek

CDN....
:papa:
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 13.02.2018 13:50

Wszystkie zdjęcia z pierwszej strony piękne a najbardziej mi się podoba czwóreczka!!! :P :P :P

:papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 13.02.2018 20:15

piekara114 napisał(a):Wojan jak miło Cię widzieć :D Może Ty też coś od siebie dodasz.... Tony chyba strajkuje....


Dzięki :D Od czasu do czasu coś może wrzucę, ale nie będę Tony'emu zaśmiecał relacji ... :)



tony montana napisał(a):
Wracaliśmy samolotem do Berlina w dniu 7.02. Za to po wulkanem też byliśmu w dniu 6.02 - tak od południa do mniej więcej 15, zatem mogliśmy się minąć...
Takiej ilości Polaków pod Teide nie widziałem podczas naszej pierwszej wycieczki na Teneryfę - właściwie można powiedzieć, że połowa ludzi na kalderze to byli Polacy: "Przepuśćcie wycieczkę...", "Józek, zrób mi zdjęcie na tle tego..." :)

Wstawiaj zdjęcia ile chcesz nie mam z tym żadnego problemu
:papa:





To się minęliśmy, bo ja dotarłem pod wulkan ok. 16. I faktycznie Polaków spotykałem bardzo wielu i na wycieczkach i w hotelu, w którym mieszkaliśmy :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 13.02.2018 20:20

tony montana napisał(a):naszą ambicją jest zjedzenie dobrego kebaba :)


Jeśli ta ambicja została spełniona, to poproszę o namiary :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 14.02.2018 07:56

elfik99 napisał(a):Wszystkie zdjęcia z pierwszej strony piękne a najbardziej mi się podoba czwóreczka!!! :P :P :P

:papa:


Bardzo się cieszę. Wyspa jest fotogeniczna stąd takie obrazy :)

wojan napisał(a):
To się minęliśmy, bo ja dotarłem pod wulkan ok. 16. I faktycznie Polaków spotykałem bardzo wielu i na wycieczkach i w hotelu, w którym mieszkaliśmy :)


Którą drogą wjeżdżaliście (i zjeżdżaliście)? My, najprostszą TF -38 od strony Guia de Isora
:papa:

ruzica napisał(a):
tony montana napisał(a):naszą ambicją jest zjedzenie dobrego kebaba :)


Jeśli ta ambicja została spełniona, to poproszę o namiary :wink:


Kebab mógł być, ale żeby to była jakaś super rewelacja to nie powiem
Tutaj:
Obrazek

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hola! Teneryfa 2 AD2018 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone