Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania moim okiem

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 24.01.2012 22:55

Witam ponownie, w kolejnej odsłonie moim okiem, tym razem Hiszpania. Po kilku kolejnych wyjazdach pod rząd do Chorwacji, moja piękniejsza połowa zastrajkowała i powiedziała, że jeżeli kolejne wakacje wykupię w Cro - to pojadę sobie sam ;) Nie wiedziałem czy to obietnica, czy groźba ;), ale w sumie postanowiłem zmienić menu wyjazdowe. Któregoś pięknego dnia wróciłem później z pracy i od progu wołam - kupiłem wczasy. Najpierw pytanie - mam nadzieję, że nie Chorwacja. Nie, oczywiście, że nie, przecież rozmawialiśmy o tym (tak na prawdę to Ty do mnie mówiłaś ;), ale to szczegół. To gdzie jedziemy w tym roku - pada pytanie. Do Czarnogóry - odpowiadam :). Mina mojej kochanej żony - BEZCENNE...

Tak było kiedyś. Ostatnio, po kolejnych bałkańskich odwiedzinach, ustaliliśmy ;) , że czas zmienić lokalizację naszego pobytu. (Jak dla mnie moglibyśmy zmienić np z Omiśa na Peljesac, albo coś w tym stylu). Wybór pada na Hiszpanię. Myślałem, że żaden kraj prócz wspomnianej już Chorwacji czy Bośni lub Grecji i Turcji nie jest w stanie mnie tak zauroczyć. Aż tu nagle...
Do chwili obecnej tylko Bułgaria nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak wspomniane kraje powyżej.

Ach Hiszpania, tu się oddycha... czy jakoś tak.
Powiem krótko, to jest kolejny kraj, w którym mógłbym się zestarzeć. Jasna cho.... albo przemęczenie, albo faktycznie się starzeję. Zabrzmiało wyniośle i patetycznie, ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi :)
Widoki powaliły mnie na kolana. W swoich amatorskich fotkach nie jestem w stanie przedstawić nawet procenta tego jak tam jest. Jednak twardym trza być nie miętkim , więc przyjmuję wyzwanie.
Postaram się przedstawić kilka zakątków tego pięknego kraju w swojej foto podróży. Dziś trochę spontanicznie, później trochę postaram się ogarnąć zagadnienie ... albo i nie :)

Montserrat

Obrazek

Montserrat 2

Obrazek

Pina de rosa

Obrazek

Pina de rosa 2

Obrazek

Pina de rosa 3

Obrazek

Pina de rosa 4 - taki sobie kurczak ;)

Obrazek

Pozdrawiam
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 24.01.2012 23:03

Trudno, niech będzie... Hiszpania :roll:

:wink:
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 24.01.2012 23:33

Krzysztof i Lidia napisał(a):Trudno, niech będzie... Hiszpania :roll:

:wink:


Skoro kręcicie nosami na Hiszpanię .... to i tak będzie Hiszpania :lol:
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 25.01.2012 00:30

Zapowiada się ciekawie :-) Czekam na więcej szczegółów.
Szymon1277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 10.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymon1277 » 25.01.2012 00:36

Fajnie,fajnie wklejaj dalej :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.01.2012 00:50

nikiel napisał(a):Skoro kręcicie nosami na Hiszpanię .... to i tak będzie Hiszpania :lol:

Ja na pewno nie kręcę na nią nosem. Nie wiem, czy zaglądałeś kiedyś tutaj.

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.01.2012 10:06

Hola.
Jest ciepło i gitara.
:wink:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 25.01.2012 12:06

Poczytam i poogladam z Wami....a jest co 8) :) fotki super.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 25.01.2012 12:38

Jacek S napisał(a):Hola.
Jest ciepło i gitara.
:wink:

Ole ,ole,ole...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2012 15:13

Nam się marzy Hiszpania na tegoroczne wakacje (po 4 razach z rzędu w Cro dzieci zgłosiły sprzeciw)więc z przyjemnością pooglądam :D
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 26.01.2012 20:29

hola mi amigo!
przysiadam sie z wielka ochota,kocham ten kraj.bylam trzy razy -ostatnio 2005 r wiec dawno i za rok jak nic sie nie wydarzy ruszamy znowu,wiec wszytkie informacje no i oczywiscie zdjecia baaardzo wskazane :D
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 27.01.2012 16:34

Zasiadam i ja.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 27.01.2012 20:02

Z wielką przyjemnością zobaczę Hiszpanię taką jaką zapamiętałeś. Moim zdaniem to piękny kraj, kraj kontrastów. To swego rodzaju "Wieża Babilon".

Pozdrawiam
Rafał
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 28.01.2012 10:03

kataryniarz napisał(a):Zapowiada się ciekawie :-) Czekam na więcej szczegółów.


Szymon1277 napisał(a):Fajnie,fajnie wklejaj dalej :D


... ze szczegółami mogłaby recenzja nie przepuścić ;) , ale jeszcze z jakieś
2 fotki się pojawią no i ze 3 zdania pewnie też naskrobię.

Franz napisał(a):Ja na pewno nie kręcę na nią nosem. Nie wiem, czy zaglądałeś kiedyś tutaj.


Dzięki za podesłany link. Wcześniej niestety nie widziałem Twojej relacji, ale jestem w trakcie czytania. Nie dotarłem w niej jeszcze do końca, ale mam nadzieję, że w najbliższy weekend nadrobię zaległości :). Jedno jest pewne dzięki Twoim fotkom już postanowiłem, że część miejsc muszę odwiedzić. Moja relacja to niestety nie dzika Katalonia lecz jej letnie, urlopowe oblicze.

Jacek S napisał(a):Hola.
Jest ciepło i gitara.
:wink:


Ciepło - potwierdzam. Gitara - nie w moim wykonaniu, bo publika mogłaby tego nie wytrzymać, ale jakiś sprzęt grający się znajdzie :) Do tego dorzućmy cavę, sangrię, jamón serrano, piękne widoki ...

Aneta.K napisał(a):Poczytam i poogladam z Wami....a jest co 8) :) fotki super.


Zapraszam i dziękuję

Bodek1 napisał(a):Ole ,ole,ole...


oho klimat już jest ;)

mallgola napisał(a):Nam się marzy Hiszpania na tegoroczne wakacje (po 4 razach z rzędu w Cro dzieci zgłosiły sprzeciw)więc z przyjemnością pooglądam :D


Zapraszam. Podejrzewam, że nie będziecie żałowali zmiany klimatu. Też się chwilowo przed tym broniłem, ale było warto.

alutka9 napisał(a):hola mi amigo!
przysiadam sie z wielka ochota,kocham ten kraj.bylam trzy razy -ostatnio 2005 r wiec dawno i za rok jak nic sie nie wydarzy ruszamy znowu,wiec wszytkie informacje no i oczywiscie zdjecia baaardzo wskazane :D


hola el meu amic ;) !
Stałych bywalców Hiszpanii nie trzeba zachęcać i zachwalać walorów, jednak mam nadzieję, że w mojej relacji odnajdziesz również coś dla siebie

mireks napisał(a):Zasiadam i ja.


Convidar (invitar)

klopot napisał(a):Z wielką przyjemnością zobaczę Hiszpanię taką jaką zapamiętałeś. Moim zdaniem to piękny kraj, kraj kontrastów. To swego rodzaju "Wieża Babilon".
Pozdrawiam
Rafał


Postaram się sprostać zadaniu. Podzielam Twoją opinię - to piękny kraj.

Pozdrowienia dla wszystkich
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.01.2012 10:22

Rozpocząłeś ciekawą zajawką 8) bardzo chętnie więc poczytam i pooglądam relację z tego pięknego kraju


Pozdrawiam
Piotr
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hiszpania moim okiem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone