Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania moim okiem

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Betra
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betra » 14.03.2012 17:10

Zdecydowanie Madryt! Na te wakacje mam zamiar właśnie tam się wybrać, tylko nie wiem za bardzo co można tam zwiedzić no i najważniejsze, czym tam dojechać żeby było najtaniej????
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 14.03.2012 18:58

aleksandra6400 napisał(a):Jestem pod wrażeniem,to też coś dla mnie
Pozdrawiam


Fakt Hiszpania robi duuuuże wrażenie. Pozdrawiam
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 14.03.2012 19:09

esem napisał(a):Będę drugi raz w Hiszpanii. I mam 3 pytania:
1. Sensowny parking w Barcelonie (są zawsze wolne miejsca, blisko stacji metra),
2. Jw, ale Madryt,
3. Tani internet, mobilny oczywiście, w Alicante. Jakaś wypożyczalnia penów? Jest tam sieć Wi-Fi ale rok temu nie udało mi się dotrzeć do Admina.


Obawiam się że nie za wiele mogę pomóc. W Barcelonie korzystałem z autobusu. W Madrycie nie byłem :( Z internetu korzystałem za free - miałem go po prostu w hotelu. Tak więc być może ktoś inny podrzuci to co Cie interesuje. Pozdrawiam
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 14.03.2012 19:40

kaszubskiexpress napisał(a):Ja mam pytanie odnośnie jedzenia, przeglądam różne fora i czytam, że dość drogo. Znasz jakieś fajne, niedrogie miejsca, będę w Barcelonie za 10 dni, więc mam nadzieję, ze nie każesz czekać dłużej niż te 13 minut :lol: :lol: :lol:


Jeżeli chodzi o jedzenie faktycznie trochę drogawo (oczywiście dla jednych 12Eur to tanio, dla drugich nie). W Barcelonie jedliśmy w okolicy Rambli-knajpka po prawej stronie wchodząc na Ramblę (niestety nie pamiętam nazwy) Ogólnie jedzenie trochę tańsze znajdziesz wchodząc w boczne uliczki odchodzące od Rambli. Jest tam też sieć Subway oferująca kanapki (czy sandwicze - jak kto woli). W większości knajpek menu del dia można było spotkać od 10-15Euro. Pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 14.03.2012 22:27

nikiel napisał(a):Jeżeli chodzi o jedzenie


Dzięki.
8)
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 14.03.2012 22:57

nikiel napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):Ja mam pytanie odnośnie jedzenia, przeglądam różne fora i czytam, że dość drogo. Znasz jakieś fajne, niedrogie miejsca, będę w Barcelonie za 10 dni, więc mam nadzieję, ze nie każesz czekać dłużej niż te 13 minut :lol: :lol: :lol:


Jeżeli chodzi o jedzenie faktycznie trochę drogawo (oczywiście dla jednych 12Eur to tanio, dla drugich nie). W Barcelonie jedliśmy w okolicy Rambli-knajpka po prawej stronie wchodząc na Ramblę (niestety nie pamiętam nazwy) Ogólnie jedzenie trochę tańsze znajdziesz wchodząc w boczne uliczki odchodzące od Rambli. Jest tam też sieć Subway oferująca kanapki (czy sandwicze - jak kto woli). W większości knajpek menu del dia można było spotkać od 10-15Euro. Pozdrawiam[/quote

W Barcelonie polecam FRESCO http://www.frescco.com/- jedna niedaleko placu de Catalunya o ile mnie pamięć nie myli na Ronda de la Universitat, druga niedaleko Akwarium. Cena w ubiegłym roku 8 i 10E. Jesz co chcesz i ile chcesz.Menu może nie exklusiv, ale można się naprawdę najeść. I oczywiście menu del dia
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 14.03.2012 23:01

Dzięki smoki 8)
nikiel
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 05.05.2011
Hiszpania moim okiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikiel » 20.03.2012 22:38

Z terenu górzystego (Montserrat) powrót nad wodę (Lloret de mar) czyli klimaty bliższe mojej osobie.

Szlakiem do Fenals

Obrazek

Plącząc się uliczkami Lloret warto było dotrzeć do górnej części miasteczka, gdzieś, gdzie znajdowała się:

Bodega

Obrazek

po degustacji zawartości wszystkich beczułek świat nabrał innych kolorów, zwłaszcza, że na zewnątrz panowała temperatura powyżej 40 stopni.

Lloret nocą

Obrazek

W kierunku Fenals

Obrazek

Okno na...

Obrazek

Prawie jak Bałtyk ;)

Obrazek

Pozdrawiam
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.03.2012 09:15

Chciałem wynająć autko, żeby przejechać z Barcelony do Girony wybrzeżem, ale taksówką będzie chyba taniej. Około 600 zł za jakieś maleństwo !!! a jak mi powiedziano cena wynika z tego, że samochód chcę oddać w innym miejscu niż początkowe.

:evil: :evil: :evil:

Szkoda.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.03.2012 09:41

kaszubskiexpress napisał(a):Chciałem wynająć autko, żeby przejechać z Barcelony do Girony wybrzeżem, ale taksówką będzie chyba taniej. Około 600 zł za jakieś maleństwo !!! a jak mi powiedziano cena wynika z tego, że samochód chcę oddać w innym miejscu niż początkowe.

Taka opcja zawsze drożej wychodzi.
W lutym w sąsiedniej Portugalii zapłaciłem ciut ponad 300zł za 8 dni. Ale to był luty...

Pozdrawiam,
Wojtek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.03.2012 09:57

Franz napisał(a): Portugalii zapłaciłem ciut ponad 300zł za 8 dni. Ale to był luty...


Za 300 zł to wziąłbym w ciemno ;)

8)
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 21.03.2012 10:40

kaszubskiexpress napisał(a):Chciałem wynająć autko, żeby przejechać z Barcelony do Girony wybrzeżem, ale taksówką będzie chyba taniej. Około 600 zł za jakieś maleństwo !!! a jak mi powiedziano cena wynika z tego, że samochód chcę oddać w innym miejscu niż początkowe.

:evil: :evil: :evil:

Szkoda.



Zobacz tu http://www.arguscarhire.com/
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.03.2012 11:33

smoki napisał(a):Zobacz tu http://www.arguscarhire.com/


Jestem w WIELKIM szoku.

Zrobiłem rezerwację na małe autko. ( Ford Ka lub Peugeot 106 ) Odbiór w Gironie około 23.40 25.03, zwrot na tym samym lotnisku 29.03. 4 dni.
Rano 28.03 wyjedziemy z Barcelony i wybrzeżem do Girony. Czad i to wszystko za równowartość dwóch biletów na Ryanbusa z lotniska w Gironie do Barcelony.

Całkowity koszt to 44,78 Euro !!!!
Mniej niż 200 zł + paliwo.

Jak sobie policzyłem ile wydałbym na dojazdy z Gr do Br i z powrotem a potem z hotelu w Gr na lotnisko, to zaoszczędziłem na 100 % a na pewno nie dołożę.

Dzięki smoku
8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.03.2012 11:49

kaszubskiexpress napisał(a):Jestem w WIELKIM szoku.

Zrobiłem rezerwację na małe autko. ( Ford Ka lub Peugeot 106 ) Odbiór w Gironie około 23.40 25.03, zwrot na tym samym lotnisku 29.03. 4 dni.
Całkowity koszt to 44,78 Euro !!!!

Teraz to Ty mnie szokujesz. Nie szukałeś wcześniej w necie?? Założyłem, że sprawdzałeś ceny.

W moich relacjach (więcej niż jednej) wspomniałem, ze wypożyczam przez DoYouSpain. Teraz wrzuciłem Twoje terminy i dostałem przykładowo:
Peugeot 107 3/5 door A/C - 37,71 euro
Renault Clio 3 door A/C - 40,21 euro.

Pozdrawiam,
Wojtek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 21.03.2012 12:12

Jestem w szoku nadal, bo wczoraj rozmawiałem z panem z Herza i chciał za 5 godzin 130 euro.

Sprawdziłem wypożyczalnie w Gironie i po drugiej odpuściłem, ale jak widać twardym trza być.

8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hiszpania moim okiem - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone