Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de Mar

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.08.2012 20:41

Heehehe ok ja na świeżo po wakacjach więc trochę mi się miesza.
Teraz sezon zimowy jego kolej i też muszę zacząć myśleć o tym :D
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 23.08.2012 09:31

Fajnie sobie tu gadacie ale może by tak trochę więcej zdjęć czy cuś ... :D
A jak do tej Hiszpanii się dostaliście - samolocik czy autko ?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 07.12.2012 23:30

Jeśli o mnie chodzi to jechałem autem, i chyba ostatni raz przynajmniej na dalekie południe.
Może raptem 1000-1200zł taniej ale jak że męczące.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 08.01.2013 16:40

Witam,u nas plany na ten rok były na Grecję,ale wstępnie zrobiliśmy wstępne rezerwacją do Hiszpanii,co myśleliśmy że miejsca nie będzie mimo że to początek września,niby po sezonie.
Po 24 godzinach odpowiedź,miejsce jest.Domek na campingu,2 baseny,jakieś 300-400m do plaży{okaże się na miejscu}za 4 dorosłe osoby na 10 nocy po upuście{drugi raz korzystamy z tej firmy},zdziwko 660zł.
Jak tu nie skorzystać,przecież to taniej niż na Mazurach,plus opłata rezerwacyjna 160zl w której jest ubezpieczenie dla 4 osób.Oczywiście będzie zwiedzanie min.Barcelony i jeszcze paru innych miejsc ustalonych wcześniej no i trochę plażowania,może w drodze powrotnej trochę liźniemy Lazurowe Wybrzeże.Takie są nasze plany na wrzesień.
Planujemy jeszcze czerwiec,może Chorwacja a może coś w Polsce,zobaczymy.
Gregory
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 03.04.2007
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory » 22.01.2013 19:29

mireks napisał(a):Witam,u nas plany na ten rok były na Grecję,ale wstępnie zrobiliśmy wstępne rezerwacją do Hiszpanii,co myśleliśmy że miejsca nie będzie mimo że to początek września,niby po sezonie.
Po 24 godzinach odpowiedź,miejsce jest.Domek na campingu,2 baseny,jakieś 300-400m do plaży{okaże się na miejscu}za 4 dorosłe osoby na 10 nocy po upuście{drugi raz korzystamy z tej firmy},zdziwko 660zł.
Jak tu nie skorzystać,przecież to taniej niż na Mazurach,plus opłata rezerwacyjna 160zl w której jest ubezpieczenie dla 4 osób.Oczywiście będzie zwiedzanie min.Barcelony i jeszcze paru innych miejsc ustalonych wcześniej no i trochę plażowania,może w drodze powrotnej trochę liźniemy Lazurowe Wybrzeże.Takie są nasze plany na wrzesień.
Planujemy jeszcze czerwiec,może Chorwacja a może coś w Polsce,zobaczymy.


Mam prośbę, mógłbyś zapodać linka do stronki odnośnie tego kampingu.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Dzięki
Pozdravki
Grzesiek
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 28.01.2013 14:18

Krystof napisał(a):Cala Llevado jest piekielnie drogie :@(

Byłem tam w niskim sezonie w 2008 i zapłaciliśmy coś koło 500 euro za tydzień - przyjęliśmy wówczas kłamliwą zasadę, że za dwa tygodnie pobytu zapłacimy około 800 - i wzięliśmy cala Llevado na pierwszy tydzień, a później pół piętra domu w miejscowości Sa Riera (Begur) na drugi. Z tym, że Sa Riera kosztowała około 300 euro za 3 ogromne pokoje, kuchnię, łazienkę i taras z zejściem do ogrodu (ale ok. 800 metrów od morza, a powrót pod górkę - łydki se nieźle wyrzeźbiłem :P )
Rezerwowałem u Niemców tu: http://interchalet.de/ - w wyszukiwarce (Hauskode) wpisz SAR 140 i to będzie to :@)

W Cala Llevado było bajecznie - pokój z widokiem na fajny (i pusty) basen, blisko plaża, fajne miejsca do snorkelingu. Chciałem tam kiedyś wrócić, ale jest ewidentnie za drogo. Szczególnie, jak za taki standard, bo to nie jest jakieś wyjątkowe miejsce, a camping za dobę wychodzi coś koło 60 e za 4 osoby :evil:

I ważna rzecz - w Cala Llevado woda była przeważnie płaska, w Sa Reira (raptem z 60-80 kilometrów różnicy) codziennie wiało i fala była na około 3 metry - jednego dnia kąpali się tylko dwaj Szwedzi i ja z bratem - był taki nurt i fala, że trudno było z wody wyjść, bo z nóg ścinało :D

Hmmm, sam nie wiem, czy Cię wspierać w powrocie w to samo miejsce (Costa Brava).
Myślę, że szkoda czasu na takie powroty, bo czeka na nas jeszcze dużo miejsc i dużo skałek do obejrzenia :oczko_usmiech:

Ale - tym bardziej, że to forum chorwackie - myślę sobie, że najwięcej oferuje jednak Jadran ... :papa:



Czy z Cala Llevado jest jakaś "spacerowa" trasa do Tossy? Może lasem itp? Jaka odległośc? Pytam pod kątem ewentualnych wieczornych spacerów z dziećmi na lody "do miasta" :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Re: Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 28.01.2013 14:24

nie da rady :@(
nie ma dróżki - ani nad morzem, ani innej
nad morzem są wysokie skaly, więc się nie da ani dołem, ani górą
można niby iść szosą, ale to daleko i niebezpiecznie
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Hiszpania Costa Blanca- Denia Costa Brava - Lloret de Mar - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone