Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 19.02.2018 00:19

Oglądam i czytam z zapartym tchem, bo wszystkie znaki na niebie i ziemi zapowiadają, że w tym roku będzie u nas Supe(rs)tar na bis 8)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2018 02:10

AniaJ. napisał(a):Oglądam i czytam z zapartym tchem, bo wszystkie znaki na niebie i ziemi zapowiadają, że w tym roku będzie u nas Supe(rs)tar na bis 8)
Witaj Aniu :) Pamiętam, że wspominałaś chyba w mojej poprzedniej relacji, że chętnie się dowiesz jakie zmiany zaszły na kempingu w Supetarze i własnie dla Ciebie go obfociłam dokładnie.
Byłam pewna, że wysłałam Tobie info na ten temat z opisem albo linkiem do opisu w relacji ale teraz patrzę na priv, że chyba jednak nie 8O :oops:
Dobrze więc, że trafiłaś tutaj :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.02.2018 10:17

Cóż za piękne manowce...Mogłabym włóczyć się po takich bez końca :hearts:

Też nie weszliśmy do wnętrza muzeów w Škripie..Był to nasz ostatni dzień w Cro - i do tego cudna pogoda (po 4ech lodowatych i wietrznych dniach), więc odłożyliśmy te wizyty na przyszły raz.

Nas też jedna babinka nagabywała na zakup produktów - będzie u mnie w relacji - może to ta sama?

Cały ten Škrip - cud - miód, na pewno tam wrócę.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.02.2018 10:21

Masz racje, ze Splitskiej całkiem blisko, kto wie, może tak któregoś razu pomaszerujemy :wink:
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 19.02.2018 20:56

gusia-s napisał(a):Ten sam klimacik ale już postęp cywilizacyjny ... są rynny

Domek ma również okno dachowe. Można by rzec, taka wersja elegant (prawie jak 126p el - miał uchylne tylne okienka) :D .
okienko.jpg

gusia-s napisał(a):Gdzie mniej więcej ten domek z Twoich fotek

Byłaś bardzo blisko. Domek znajduje się tuż przy parkingu. Idąc w stronę muzeum oliwy, to po lewej stronie. Front domu jest skierowany w stronę Splitskiej.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2018 22:58

beatabm napisał(a):Masz racje, ze Splitskiej całkiem blisko, kto wie, może tak któregoś razu pomaszerujemy :wink:
Ale jest jeszcze inne rozwiązanie ... Obrazek
1d5d2903321b6f315e50d3388b1f26d8.jpg
Katerina napisał(a): ... Cały ten Škrip - cud - miód, na pewno tam wrócę.
:wink:

su-petar napisał(a):
gusia-s napisał(a):Gdzie mniej więcej ten domek z Twoich fotek

Byłaś bardzo blisko. Domek znajduje się tuż przy parkingu. Idąc w stronę muzeum oliwy, to po lewej stronie. Front domu jest skierowany w stronę Splitskiej.
No to musiałam obok przechodzić i przegapiłam :oops:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 21.02.2018 15:55

Czytam sobie dalej i też myślę, że wnętrze Braca ukrywa skarby. Nerezisca, Skrip, Dracevice to świetne miejsca.
Z takich ciekawostek pamiętam pracownię kamieniarską (i nie tylko) w miejscowości Novo Selo (koło Selci), prowadzoną przez lokalnego artystę. A z 2015 roku mam jeszcze taką sympatyczną fotkę z Dracevicy ...

Obrazek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.02.2018 20:28

Buber napisał(a):Czytam sobie dalej i też myślę, że wnętrze Braca ukrywa skarby. Nerezisca, Skrip, Dracevice to świetne miejsca.
Z takich ciekawostek pamiętam pracownię kamieniarską (i nie tylko) w miejscowości Novo Selo (koło Selci), prowadzoną przez lokalnego artystę. A z 2015 roku mam jeszcze taką sympatyczną fotkę z Dracevicy ...
Większość turystów na szczęście dla innych :wink: skupia się jedynie na wybrzeżu, dzięki czemu ci "inni" mogą w spokoju buszować po tych zapadłych dziurach :)

Do wnętrza Dracevicy ani Novo Selo nam nie udało się zajrzeć, zatrzymaliśmy się jedynie na chwilę przy ciekawych obiektach na wjeździe do Novo Selo o czym już niedługo :)
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 21.02.2018 21:29

Buber napisał(a):A z 2015 roku mam jeszcze taką sympatyczną fotkę z Dracevicy ...

:D A ja taką z 2016 r. :mrgreen:
konik.jpg
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.02.2018 21:51

su-petar napisał(a):
Buber napisał(a):A z 2015 roku mam jeszcze taką sympatyczną fotkę z Dracevicy ...
:D A ja taką z 2016 r. :mrgreen:
konik.jpg
O kurde 8O ale szkapa :mrgreen:
Mam starą taczkę, chyba już wiem co z nią zrobić :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.02.2018 23:46

Dzień 6 - 20.07.2017 czwartek

Kolejny dzień wita nas piękną pogodą … jakie to nudne prawda ;)

Poranek na kempingowej plaży :) Czas upływa na leniwym popijaniu kawy i obserwacji promu zmierzającego ze Splitu do Supetaru.
IMG_20170720_083036.jpg
IMG_20170720_082721.jpg
IMG_20170720_082920.jpg
IMG_20170720_083126.jpg


Dziś wypada dzień plażowy, ale czy musi to być najbliższa plaża :?: No nie musi :!:
Szybko ustalamy gdzie by tu ruszyć. Tom niespecjalnie się dziś czuje i nie ma ochoty na wycieczkę oraz prażenie się w słońcu, nie ma też nic przeciwko temu aby zostawić go w świętym spokoju. We trójkę wskakujemy zatem do Berty i ruszamy na wschodni kraniec wyspy :)
Przejeżdżamy u podnóża Nerežiščy, którą odwiedziliśmy wczoraj.
IMG_20170720_113136.jpg


Zaczyna się podjazd z kilkoma zakrętami ale droga bardzo dobra.


Mijamy kolejno Pražnice, Gornji Humak, aż wreszcie przed Selce trafiamy na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na miasteczko Sumartin, w oddali rysuje się pasmo gór Biokovo :hearts: Przez chwilę wpatrujemy się w ten obrazek, po czym ruszamy dalej Obrazek
IMG_20170720_115719.jpg


Wjeżdżamy do Sumartinu.
IMG_20170720_155211.jpg


Sumartin to małe, przytulne miasteczko, położone na wschodnim krańcu wyspy. Przybija do niego prom z Makarskiej, o wiele mniejszy niż ten z Supetaru ale również przeprawia auta. Z Sumartinu jest tylko trochę bliżej niż z Supetaru do Bolu na południu wyspy, jednak cena przeprawy jest taka sama więc mimo wszystko wybrałabym przeprawę ze Splitu. Połączenie z Makarskiej wydaje się być opłacalne jedynie dla kogoś kto jedzie z południa, ma po drodze Makarską i akurat trafi na rejs.

No ale po co my tu przyjechaliśmy :?: No plażować :)
Jedziemy wzdłuż nabrzeża i skręcamy w stromą uliczkę wiodącą do kościoła.
IMG_20170720_154651.jpg
IMG_20170720_154438.jpg


Dalej zgodnie z wypatrzonymi znakami kierującymi do plaży. Podjazd na pierwszych metrach jest bardzo stromy i wąski, potem już tylko wąski :mrgreen: Na wysokości kościoła jest bardzo wąsko – na oko ze 2,5 m, tuż za droga odbija w lewo a potem ostro w prawo.
droga na plażę.JPG


Potem już luzik ;) Po lewej mijamy jedną z plaż w zatoce Sv. Rok ... dotychczas znałam tylko tunel zimno-ciepło o takiej nazwie ;), aż docieramy w okolice cmentarza miejskiego położonego na końcu drogi.
IMG_20170720_134805.jpg
IMG_20170720_134828.jpg


Bertę parkujemy w cieniu w towarzystwie innych aut.
IMG_20170720_135022.jpg


I szutrówką ruszamy do plaży. Do przejścia mamy jakieś 120 m. Bramy do raju strzeże potężna agawa.
IMG_20170720_135155.jpg
IMG_20170720_135229.jpg
IMG_20170720_135329.jpg
IMG_20170720_122851.jpg


Docieramy do końca ścieżki gdzie ukazuje się nam wreszcie Jadran :hearts:
IMG_20170720_135404.jpg


Właściwa plaża znajduje się kawałek na prawo od wyjścia z szutrówki.
Ekscytacja sięga zenitu gdyż spodziewamy się widoku pokazanego przez minimartini w pierwszym poście swojej relacji
minimartini napisał(a): ... ... Obrazek ...

:hearts:

Wszyscy naraz skręcamy szyję w jedynym słusznym kierunku i równie synchronicznie spoglądamy na siebie 8O
IMG_20170720_135416.jpg


Co to jest :!: :!: :!: :?: :?: :?: Skąd się wzięło :?: Po co :?: i dlaczego :?: :idea:
Matka … tłumacz się :evil:
Eeee, yyy, no bo ten, tego … ale sami widzieliście przecież yyyy :roll:

Po głębszym oddechu podchodzimy przyjrzeć się bliżej.
IMG_20170720_123621.jpg
IMG_20170720_123113.jpg
IMG_20170720_123221.jpg


No może jakby sprzątnął te paskudne dmuchańce i wygonił ludzi to udałoby się dopatrzeć podobieństwa z tym co pokazała minimartini ;) Ona była przed sezonem.
IMG_20170720_123401.jpg


Uczciwie mówiąc, plaża sama w sobie urocza, woda ma bardzo ładny kolor, wejście jest bardzo łagodne, po drobnym żwirku, widoki cudne ale niestety kolory nie takie jak pokazywane na wielu mocno podkręconych fotkach w tym fotkach minimartini.
IMG_20170720_123518.jpg


Ale skoro już przebyliśmy te 40 km to zostajemy lecz z dala od tego tłumu :hut:
Znajdujemy sobie swój grajdołek a raczej grajskałek bliżej wyjścia z szutrówki z wcale nie gorszym widoczkiem i dnem :hearts: Mamy za sobą nawet prywatny prysznic :mrgreen: bo nikomu z „tamtej” plaży nie chce się do niego wędrować ;)
IMG_20170720_123425.jpg
IMG_20170720_145442.jpg
IMG_20170720_150103.jpg
IMG_20170720_123445.jpg


Choć to nie do końca to czego się spodziewaliśmy, jesteśmy zadowoleni z miejscówki i kawałka własnej przestrzeni :)
IMG_20170720_143745.jpg


Oddajemy się plażingowi i wodnym szaleństwom :)
IMG_20170720_141317.jpg
IMG_20170720_151232.jpg
IMG_20170720_143901.jpg
IMG_20170720_144341.jpg


Długo jednak w jednym miejscu nie wytrzymuję, wiec wyruszam na samotną wędrówkę ;)

Cdn … :papa:
Użytkownik usunięty
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2018 00:38

To jest właśnie przykład
Oczekiwania vs.Rzeczywistość :?

Wyobraź sobie co by było jakbym powstawiał
zdjęcia ze swoich czerwcowych wyjazdów? :roll:
Chyba by mnie potem forumowicze zabili :oczko_usmiech:
:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.02.2018 09:02

Tomek, nie chodzi o tłumy na plaży bo tego można się spodziewać w sezonie tym bardziej na tak łatwo dostępnej plaży :) ani nawet o to jak zdjęcie potrafi zmienić rzeczywisty wygląd miejsca. Odpowiedni obiektyw, filtr, trochę obróbki i mamy coś czego w rzeczywistości nasze oko nie jest w stanie wyciągnąć na żywo :wink:

Oczywiście nie jesteśmy tak łatwowierni, zdawaliśmy sobie sprawę że to tak nie wygląda jak na fotce minimartini ... jedyne co nas zaskoczyło to te dmuchańce, bo chyba się pojawiły w tym sezonie po raz pierwszy, przynajmniej ja wcześniej nie natknęłam się nigdzie na info o nich.

Mimo wszystko nam się ta zatoczka podobała, lubimy odpoczywać w różnych miejscach. Woda była cieplutka, słoneczko prażyło, cykady grały, piękne widoczki na Biokovo i Hvar, pod wodą raczej skromnie mimo licznych głazów i dolinek miedzy nimi :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.02.2018 09:15

Uczciwie mówiąc, plaża sama w sobie urocza, woda ma bardzo ładny kolor, wejście jest bardzo łagodne, po drobnym żwirku, widoki cudne ale niestety kolory nie takie jak pokazywane na wielu mocno podkręconych fotkach w tym fotkach minimartini.


Dlatego tak strasznie irytują mnie zdjęcia plaż wykręcone graficznie na max - a wielu forumowiczów właśnie takie zamieszcza w swoich relacjach, a jak zwrócisz uwagę że przesadnie przerobione to jeszcze obrywasz od autora :roll:

Bol - słynna plaża:

oryginalna

DSC_3465.jpg


i po kilku sekundach w programie graficznym

DSC_3465a.jpg


Można. Tylko po co aż tak?
Sorki Gusia ale mi się ulało tak samo jak i pewnie Tobie jak byłaś na swojej plaży :roll:

PS: świetnie wyglądasz w tej masce :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku B

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.02.2018 10:19

beatabm napisał(a): Dlatego tak strasznie irytują mnie zdjęcia plaż wykręcone graficznie na max - a wielu forumowiczów właśnie takie zamieszcza w swoich relacjach, a jak zwrócisz uwagę że przesadnie przerobione to jeszcze obrywasz od autora :roll:...
...
Można. Tylko po co aż tak?
Sorki Gusia ale mi się ulało tak samo jak i pewnie Tobie jak byłaś na swojej plaży :roll:
Aż tak mi się nie ulało ;) Spodziewałam się, że nie będzie tak jak na foto, liczyłam raczej na mniejszą ilość osób i zupełnie nie spodziewałam się tej ceraty na wodzie :mrgreen:
Na odbiór zdjęcia bardzo duży wpływ ma też pogoda, światło jak i same ujecie, skrzętnie pomijające pewne istotne drobiazgi ;) :mrgreen:

beatabm napisał(a):Bol - słynna plaża: ...
A to już temat rzeka :mrgreen: i wypowiem się w odpowiednim odcinku :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HiFi Supe(rs)tar super hit! - gusia-s i Banda na Otoku Brač - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone