Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

help, co zabrac????????

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martaa
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.06.2002
help, co zabrac????????

Nieprzeczytany postnapisał(a) martaa » 29.06.2002 07:22

moze wyjde na wariatke i niedoswiadczona turystke, ale od czegos jest to forum nie??????????jade pierwszy raz do chorwacji ( autem w ciemno, chyba pod namiot, tylko we dwojke), i chcialabym wiedziec co trzeba koniecznie zabrac oprócz:

sandałków antyjezowcowych:))))
karimaty na plaze
hmmm pomózcie doswiadczeni ludzie pleaseeeeeeeeeeee

buziaki martaa
Pimpek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pimpek » 30.06.2002 19:24

poczucie humoru 8O
Michał
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 28.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michał » 01.07.2002 11:07

Ja zabralbym cos przynoszacego szczescie - zapasowe kluczyki od samochodu. I nosilbym je przy sobie nawet na plazach FKK.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 08.07.2002 21:04

kochanka zostaw, znajdz na miejscu...))) nie trzeba targac przez pol Europi i potem z powrotem. Krempuje w najbardziej eksituajancich situacjch itp.....
zarti zartami co ci zabraknie kupisz tutaj oprucz ubezpieczenia i kluczikow zapasowich samochodu. Paszport sie da zalatwic ))))
leon
joanka
co zabrać

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanka » 19.07.2002 16:05

Cześć
Nabijają się z Ciebie! Namiot odradzam w CH. jest b. gorąco za niewielkie pieniądze wynajmiecie fajną kwaterę zaraz po przyjeżdzie, z łazienką i dostępem do kuchni w zeszłym roku płaciłam 35DM za dwie osoby za dobę. Jesli bardzo oszczędzacie to warto wziąć trochę wędlin bo tam są 3x droższe niż w Polsce no i wodę do picia - bo też więcej kosztuje. Generalnie sklepy zaopatrzone jak u nas tylko inne ceny. Na granicach się nie czepiają można wieść żarcie. Weż buty do wody - takie nie spadające z nóg- bo plaże b. kamieniste no i jest psychoza jeżowców ale ja się nie spotkałam- i weż dużo olejków do opalania - przydają się!!!!
Jak chcesz coś więcej wiedzieć napisz Pozdrawiam Aśka :D
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
jabol

Nieprzeczytany postnapisał(a) jabol » 24.07.2002 11:03

Cześć.Byłem w tym roku pod namiotem w Baśka Voda , za 1 dzień płaciliśmy 60 zł. , a za tą cenę napewno nie znajdziecie apartam. A ceny kwater gdy się płaciło markami są już nieaktualne .Odnośnie rad ;przede wszystkim dóżo wody sodowej , nie dlatego że tam jest droższa , lecz nie da jej się pić .Ilość ubrań które masz zamiar zabrać podziel jeszcze na pół .na polach namiotowych jest prąd , ale weż ze sobą przedłużacz z PŁASKĄ wtyczką i rozgałęziacz . Obowiązkowo jakąś lamkę i wentylator . W naszym przypadku trafne było zakupienie lampy naftowej/jeden dzień nie było prądu/ Może się też przydać coś od komarów / których ja nie spotkałem / i mrówek które idą tylko do jedzenia , więc trzeba je koniecznie chować do samochodu . Rewelacyjnym pomysłem który wyczytałem na forum było zrobienie pasteryzowanych słoików z mięsem / obiad w 5 min. / Pasteryzować można wszystko od pieczonej karkówki po udka kurczaka , a to wszystko może stać potem w słońcu i nic się nie zepsuje - sprawdzone . Udanego pobytu /oczywiście pod namiotem / JAREK :wink:
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 24.07.2002 12:19

Podpisuję się pod wszystkim co napisał Jarek. Wakacje pod namiotem w Chorwacji to jest TO. :D
Piotrek_W
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_W » 24.07.2002 12:38

Keszel napisał(a):Podpisuję się pod wszystkim co napisał Jarek. Wakacje pod namiotem w Chorwacji to jest TO. :D


i ja tez !!

proponowalbym poza tym zabrac:
1. wysokie fitlry do opalania, wyzsze niz opalasz sie w Polsce
ja sam mam ciemną karnację i po pierwszym dniu opalania filtrem 10 pobiegłem do sklepu po 15 a do domu wróciły wszystkie mniejsze niz 10

2. ładowarkę sieciową do telefonu komórkowego ! Wzielismy tylko samochodowa wychodząc z założenia ze i tak jedziemy pod namiot. Tylko ze samochodowa dziala tylko przy wlaczonym silniku wiec w efekcie 2 telefony siedzialy w plecaku głuche jak pień przez 5 dni.

3. jezeli masz mozliwosc to sprawdź czy kemping na który chcesz jechac udostępnia lodówki, wtedy mozesz wziąć z Polski nawet wędliny lub nabiał

4. MŁOTEK !! Bez tego narzedzia nie ma co marzyc o normalnym rozbiciu namiotu.
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 24.07.2002 12:45

czesc, spanie pod namiotem jest OK (oczywiscie jak ktos to lubi), jeżowce to nie psychoza i raczej ze wzgdledu na nie potrzebne jest "obuwie wodne" niz na kamienie, bo do nich mozna sie przyzwyczaic, a poz tym to glowna atrakacja tych plaz, a jezowce zapeniam Cie ze spotkanie z nim to nic milego (poczułam to w tym roku), przydaje sie karimata i parasol na słonce (chociaz to wszystko mozna kupuc na miejscu). a co do jedzenia, to proponuje miejscowe kanjpki (moze troche drozej niz przywozone słoiczki) z miejscowym genialnym jedzeniem, to trzeba srobowac
Darek32
Polecam namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek32 » 08.08.2002 00:58

Ci wszyscy co nie byli pod namiotem a jezdza na kwatery i apartamenty nie maja pojecia co to sa wakacje w Chorwacji.Warto zainwestiowac troche kasy w sprzet turystyczny a po pewnym czasie sie i tak sie to wroci.Mamy komfort prrzemieszczania sie z miasta do miasta .kiedy chcemy.
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002
Re: Polecam namiot

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 08.08.2002 08:34

Darek32 napisał(a):Mamy komfort prrzemieszczania sie z miasta do miasta .kiedy chcemy.


no niby masz ale ja jak mam kwatere i chce sie przemiescic to wrzucam torby w auto i jade dalej, nie musze pakowac namiotu i calej reszty :D
AsiaJ
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) AsiaJ » 08.08.2002 08:51

A jak jest z płaceniem za kwaterę - przecież umawiasz sie z gospodarzem na określoną ilość dni? Z doświadczenia znajomych wiem, ze w przypadku mniej niż 3 noclegów cena rośnie. A kemping daje w tym względzie większą swobodę.
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 08.08.2002 09:05

AsiaJ napisał(a):A jak jest z płaceniem za kwaterę - przecież umawiasz sie z gospodarzem na określoną ilość dni? Z doświadczenia znajomych wiem, ze w przypadku mniej niż 3 noclegów cena rośnie. A kemping daje w tym względzie większą swobodę.


to prawda ale ja sobie nie wyobrazam siedziec gdzies np. 2 dni i dalej w droge, cholera moze jestem juz za stary.......... :?

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
help, co zabrac????????
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone