Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

H

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.02.2012 13:28

smoki3 napisał(a):Wszyscy widzą jak wygląda, prawie malowany pędzlem z bardzo wyrazistymi barwami.

Nie wiem :? ... ale dla mnie to obydwa zdjęcia są bardzo płaskie ... :(
Kolorystycznie jakbym miał na siłę wybierać to jednak drugie.

A do takich malowanek to Photoshop czy Corel ... nie wystarczy ?
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 02.02.2012 13:33

smoki3 napisał(a):

I tu nasuwa się pytanie czy warto się bawić w "naturalistyczny" HDR powtarzając wiele kadrów w różnym świetle jeśli bardzo podobny ... efekt można osiągnąć jednym ujęciem RAW ?




Oczywiście, że nie ma to sensu. HDR, jak nazwałeś "naturalistyczny" stosujemy tylko wtedy, gdy duża rozpiętość tonalna uniemożliwia nam otrzymanie w miarę dobrego kadru z pojedynczego RAW-u.
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 02.02.2012 13:39

mariusz-w napisał(a):A do takich malowanek to Photoshop czy Corel ... nie wystarczy ?


Corel Photo Paint wystarczy
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.02.2012 13:42

jan_s1 napisał(a):
smoki3 napisał(a):

I tu nasuwa się pytanie czy warto się bawić w "naturalistyczny" HDR powtarzając wiele kadrów w różnym świetle jeśli bardzo podobny ... efekt można osiągnąć jednym ujęciem RAW ?




Oczywiście, że nie ma to sensu. HDR, jak nazwałeś "naturalistyczny" stosujemy tylko wtedy, gdy duża rozpiętość tonalna uniemożliwia nam otrzymanie w miarę dobrego kadru z pojedynczego RAW-u.

No właśnie ... Dlatego doceniam efekt końcowy na przykład w przypadku zdjęć nocnych u znajomego, które wyglądają strasznie naturalnie, a bez hdr w życiu by nie powstały.

To znaczy, teraz robią takie body co ma ze 120 000 ISO, to tak, no ale nie przysadzajmy ... :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.02.2012 13:49

weldon napisał(a):
No właśnie ... Dlatego doceniam efekt końcowy na przykład w przypadku zdjęć nocnych u znajomego, które wyglądają strasznie naturalnie, a bez hdr w życiu by nie powstały.

No właśnie ! 8)

... czyli nie "technologia" zła ... tylko ważne jest odpowiednie jej stosowanie.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.02.2012 13:52

mariusz-w napisał(a):
weldon napisał(a):
No właśnie ... Dlatego doceniam efekt końcowy na przykład w przypadku zdjęć nocnych u znajomego, które wyglądają strasznie naturalnie, a bez hdr w życiu by nie powstały.

No właśnie ! 8)

... czyli nie "technologia" zła ... tylko ważne jest odpowiednie jej stosowanie.

... co mi Tadek uświadomił :lol:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 02.02.2012 19:57

Wciągnęliście mnie znowu w to hadeerowanie...

Nie mam co prawda tak znakomitego balkonu, jak Wojan, z którego widać dosłownie wszystko :) , ale z mojego też można pstrykać. No to pstryknąłem:

Obrazek

Matryca tak to widzi. 8O

Photomatix widzi to trochę inaczej:

Obrazek



A może ktoś woli tak? :wink: :lol:

Obrazek

Myślę, że gdyby siedem RAW-ów, które zrobiłem odpowiednio wywołać i tiffy wkręcić w machinery, wyszłoby to lepiej.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 02.02.2012 20:51

jan_s1 napisał(a):Nie mam co prawda tak znakomitego balkonu, jak Wojan, z którego widać dosłownie wszystko :) ,


E tam - wszystko to widać przez takie specjalne maszynki na lotniskach ... :lol: :lol:

Oryginał:

Obrazek

I "przeHDRowane" :D

Obrazek

:D :papa:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 02.02.2012 20:57

wojan napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Nie mam co prawda tak znakomitego balkonu, jak Wojan, z którego widać dosłownie wszystko :) ,


E tam - wszystko to widać przez takie specjalne maszynki na lotniskach ... :lol: :lol:



A gdzie taką można kupić? :wink:

Dałeś doskonały przykład kiedy nie należy robić hadeera. :lol:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.02.2012 21:56

jan_s1 napisał(a):

Janie ... drugie ... tak to może być ! ... takie HDR-y wytrzymuję. 8)

wojan napisał(a):

Tu drugie ... to po prostu popsute zdjęcie ! :)
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 02.02.2012 22:11

napiscie prosze czy jest jakis program dla amatora, taki zeby latwo sie obslugiwalo :)

czyli cos na poczatek :wink:

moze jakies darmowe programy, choc watpie czy takie sa :?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 02.02.2012 23:32

andrzej.k napisał(a):napiscie prosze czy jest jakis program dla amatora, taki zeby latwo sie obslugiwalo :)

czyli cos na poczatek :wink:

moze jakies darmowe programy, choc watpie czy takie sa :?


Dynamic Photo HDR albo tutaj i inne, teraz nie pamiętam.

Może też być zwykły GIMP: nakładasz na siebie zdjęcia o różnych ekspozycjach i usuwasz z nich te fragmenty, które są niedoświetlone lub prześwietlone - całość składa się na zdjęcie o dużym zakresie tonalnym.

Pozdrawiam
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 03.02.2012 09:11

:) Danke :wink:

pobawie sie troche tym jak czas bedzie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2012 09:27

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. smoki3
Ostatnio edytowano 19.05.2019 20:50 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 04.02.2012 14:04

Polski program ... HDR.
Według "Foto-Video" ... jeden z najlepszych !? :roll:

Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone