Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 15.06.2012 16:38

-Katka- napisał(a):Dużo gadżetów Euro2012 jest w Empiku

O, dzięki!
Poszukam więc czegoś tamże właśnie :-)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.06.2012 19:58

Iggy napisał(a):
darek1 napisał(a):Kupcie facetowi czapkę z rogami w barwach Polski, a babce perukę biało-czerwoną. Do tego Zgrzewkę piwa Lech z Poznania euro 2012

Raczej żeby było neutralne narodowo, lub z chorwackim akcentem połączonym z logo Euro 2012 :-)


Może w takim razie krawat (chorwacki "wynalazek") z logo Euro 2012...
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 16.06.2012 07:20

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Może w takim razie krawat (chorwacki "wynalazek") z logo Euro 2012...

Tego nie jestem pewien, czy byłby to własciwy gadżet, gdyż człek jest to młody - na oko lat nie więcej, niż 25 - więc może czuć awersję do tego fragmentu garderoby :-)
To po prostu syn "naczelnej dobrodziejki" wspólnie z nią prowadzący turystyczny biznes pod permanentną nieobecność gospodarza (z powodów mi całkowicie nieznanych).

Myślałem wstępnie o fioletowym szaliku z logo Euro 2012, gdyż takowy w barwach Hajduka Split znajduje się w jego posiadaniu :-)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.06.2012 12:37

Iggy napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Może w takim razie krawat (chorwacki "wynalazek") z logo Euro 2012...
Tego nie jestem pewien, czy byłby to własciwy gadżet, gdyż człek jest to młody - na oko lat nie więcej, niż 25 - więc może czuć awersję do tego fragmentu garderoby :-)To po prostu syn "naczelnej dobrodziejki" wspólnie z nią prowadzący turystyczny biznes pod permanentną nieobecność gospodarza (z powodów mi całkowicie nieznanych).
Myślałem wstępnie o fioletowym szaliku z logo Euro 2012, gdyż takowy w barwach Hajduka Split znajduje się w jego posiadaniu :-)

Nie myślisz chyba, że tego typu rzeczy się nosi... Szalik będzie nosił tak samo jak i kratwat.. czyli wcale..
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 16.06.2012 13:50

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): Szalik będzie nosił tak samo jak i kratwat.. czyli wcale..

Tyle, że szalik może wyeksponować na ścianie, a krawat raczej średnio na niej leży :-)
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 16.06.2012 14:57

a tak swoja droga to mam pytanie..............dlaczego grzecznościowe prezenty trzeba dawac????

:roll: :idea:
Maruś-Man
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maruś-Man » 16.06.2012 16:17

bo to jest prezent grzecznościowy . Pewnie nie musi się tego dawać . Przy przyjeździe my dajemy a jak odjeżdżamy to nam dają . Pozdrawiam . Janusz
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 16.06.2012 18:56

Teska napisał(a):a tak swoja droga to mam pytanie..............dlaczego grzecznościowe prezenty trzeba dawac????

:roll: :idea:


też bym nie dawał :roll:
może kiedyś, gdy było mniej komercyjnie, jak u gazdy w górach ...

ale już nie teraz, gdy płacę za dobę konkretną kasę i jestem jednym z miliona klientów - w hotelu też nie daję prezentów :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.06.2012 19:26

Jadę ósmy raz do moich Gospodarzy i daję za każdym razem.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 16.06.2012 20:32

Teska napisał(a):a tak swoja droga to mam pytanie..............dlaczego grzecznościowe prezenty trzeba dawac????

:roll: :idea:


Nic nie musisz dawać, wystarczy nawet tylko dzień dobry rano i dobranoc wieczorem .... ale jeśli jesteś traktowana jak członek rodziny, gdzie gospodarz cieszy się, że siądziesz rano i napijesz się ... np kawy z nim, a po południu winka ;) wyściska Cię z na pożegnanie i wysyłacie sobie życzenia świateczne .... po prostu jest miło jak coś przywieziesz na zasadzie przywitania się :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.06.2012 20:36

Największą frajdę sprawiłem telefonem i życzeniami na Boże Narodzenie.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 16.06.2012 20:44

Teska napisał(a):a tak swoja droga to mam pytanie..............dlaczego grzecznościowe prezenty trzeba dawac????

:roll: :idea:

A kto powiedział, że trzeba? Ja po prostu daję i tyle.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 16.06.2012 20:46

Krystof napisał(a):ale już nie teraz, gdy płacę za dobę konkretną kasę i jestem jednym z miliona klientów - w hotelu też nie daję prezentów :wink:

Jeśli swoich gospodarzy traktujesz jak hotelarzy, to zrozumiałe. Ale my mamy bardziej przyjacielskie stosunki.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 17.06.2012 01:33

FUX napisał(a):Największą frajdę sprawiłem telefonem i życzeniami na Boże Narodzenie.

Eee...Dawać telefon? 8O :wink: :D :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.06.2012 07:54

..... telefonując z życzeniami na Boże Narodzenie.... :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone