Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grzecznościowy prezent dla gospodarzy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 31.07.2011 18:32

Ja tam daję w prezencie butelkę bimbru z Zamojskiego. Bardzo dobry, klarowny z wysłodków po burakach cukrowych. Lekki z aromatem drożdży. Przedni i wysokoprocentowy z 70%. Przezroczysty jak kryształ i mnogo kriepkij. Nie zauważyłem aby narzekali zwłaszcza jak czestuję ich gratis i pod zakaskę podaję ciemny razowy chleb z boczkiem wedzonym i ogórkiem kwaszonym z Polski lub smalcem z cebula i skwarkami i na wierzchu z ogórkami. Sam miód. Widzę, że im odpowiada, mlaskaja. No czasami łapią powietrze jak nieumiejetnie dziabną chyłkiem sztakana nie zaciągając powietrza. Pozdrawiam i polecam.
wroclave
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wroclave » 31.07.2011 20:21

My dla Pana gospodarza wzięliśmy Żubrówkę, a dla Pani gospodyni ptasie mleczko i krakowską - byli wniebowzięci:-))
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 31.07.2011 21:41

wroclave napisał(a):My dla Pana gospodarza wzięliśmy Żubrówkę, a dla Pani gospodyni ptasie mleczko i krakowską - byli wniebowzięci:-))


Etam, pewnie udawali.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 31.07.2011 21:54

Zamiast zamykać stary wątek, trzeba było zamknąć ten.
Tam były dobre porady naszych "Rezydentów".
Teraz będzie trzeba od nowa toczyć dyskusje "co na prezent" :D
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 01.08.2011 09:37

zastanawiam sie czemu panom dajecie zubrowke,w Polsce to raczej damski trunek,nigdy nie spotkalam faceta pijacego zubrowke 8O czesciej meska kolorowa to gorzka zoladkowa (np z miodem) ale zubrowka?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2011 09:48

alutka9 napisał(a):zastanawiam sie czemu panom dajecie zubrowke,w Polsce to raczej damski trunek,nigdy nie spotkalam faceta pijacego zubrowke 8O czesciej meska kolorowa to gorzka zoladkowa (np z miodem) ale zubrowka?


nie ważne co, ważne, żeby sponiewierało. 20 lat temu dawało się wodę brzozową :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.08.2011 09:50

alutka9 napisał(a):zastanawiam sie czemu panom dajecie zubrowke,w Polsce to raczej damski trunek,nigdy nie spotkalam faceta pijacego zubrowke 8O czesciej meska kolorowa to gorzka zoladkowa (np z miodem) ale zubrowka?

Ja się zastanawiam skąd ten zwyczaj i kto go zainicjował.
Toż to raczej mało spotykane aby wczasowicz jadą na wczasy miał w bagażu "prezenty".

Myślę, że ktoś rzucił takie hasło a reszta ..... za nim poszła. :cry:

Cała nadzieja w tym, że na forum jest np. 100 osób co wręczają a do Chorwacji jadą tysiące i tamci o tym zwyczaju nie wiedzą.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.08.2011 09:55

U nas zaczęło się tak, że w Pakostane, będąc pierwszy raz, MY dostaliśmy prezent przed odjazdem od Chorwatów!
W związku z powyższym jadąc następnym razem, coś zabraliśmy w ramach podzięki.
Tak już zostało do dzisiaj, ale wyłącznie z tymi Chorwatami w Pakostane. Ale to już nie są ludzie, którzy wynajmują apartamenty. To są dobrzy znajomi.

Nigdzie indziej z niczym nie jeździmy.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.08.2011 10:00

FUX napisał(a):U nas zaczęło się tak, że w Pakostane, będąc pierwszy raz, MY dostaliśmy prezent przed odjazdem od Chorwatów!
W związku z powyższym jadąc następnym razem, coś zabraliśmy w ramach podzięki.
Tak już zostało do dzisiaj, ale wyłącznie z tymi Chorwatami w Pakostane. Ale to już nie są ludzie, którzy wynajmują apartamenty. To są dobrzy znajomi.

Nigdzie indziej z niczym nie jeździmy.

Dokładnie opisałeś mój przypadek, tylko miejscowość inna. :wink:
pzdr.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 01.08.2011 10:00

Nie wiedziałem, że istnieją damskie i męskie wódki... To, że Ty, alutko, nie znasz facetów pijących żubrówkę, nie znaczy, że tacy nie istnieją ;). Żubrówka jest mocna, bardzo charakterystyczna i kojarzona właśnie z Polską - na prezent w sam raz.

A przy okazji: ja - by nie stawiać gospodarza w kłopotliwej sytuacji - wręczam prezent tylko w rewanżu (jeśli on wita mnie butelką miejscowego wina albo rakii, wtedy ode mnie też dostaje butelkę). Wtedy jest sympatycznie i tak hmmm... naturalnie. Dwa razy zdarzyło mi się nocować u gospodarzy, którzy nie przywitali nas tradycyjnym już napitkiem. Wtedy z polską gorzałką musieliśmy się uporać sami :).
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 01.08.2011 17:00

Krzychooo napisał(a):Nie wiedziałem, że istnieją damskie i męskie wódki... To, że Ty, alutko, nie znasz facetów pijących żubrówkę, nie znaczy, że tacy nie istnieją ;)....

oczywiscie masz racje ,to ze nie znam facetow ktorzy chodza w rozowych koronkowych stringach,nie znaczy ze tacy nie istnieja,poprostu takich nie spotkalam,ale moze to akurat dobrze :wink:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 01.08.2011 21:09

Aha, czyli picie żubrówki jest tak samo niemęskie jak noszenie koronkowych stringów, tak?

Gratuluję zatem przenikliwości i rzetelnej analizy dziewczęcych zachowań mężczyzn...
Cesarica
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cesarica » 19.08.2011 13:21

alutka9 napisał(a):
Krzychooo napisał(a):Nie wiedziałem, że istnieją damskie i męskie wódki... To, że Ty, alutko, nie znasz facetów pijących żubrówkę, nie znaczy, że tacy nie istnieją ;)....

oczywiscie masz racje ,to ze nie znam facetow ktorzy chodza w rozowych koronkowych stringach,nie znaczy ze tacy nie istnieja,poprostu takich nie spotkalam,ale moze to akurat dobrze :wink:


hm, moj ojciec lubi zubrowke i zawsze mu zabieram jak tam jade 8) ostatnio mu moja tesciowa tez kupila... chyba z nim cos nie tak :D

miod pitny tez jest dobrym prezentem :) debowa... i oczywiscie, cukierki :)
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 21.08.2011 18:41

My w dzień przyjazdu dostaliśmy butelkę wina domowej roboty. Później zostaliśmy zaproszeni na degustację rakiji, więc zrewanżowaliśmy się białą żubrówką. Na do widzenia dostaliśmy butelkę proszku i butelkę rakiji, nic już z Polski nam nie zostało więc kupiliśmy czekoladki.
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 06.05.2012 13:02

Taaa... Owszem czytałem watek poprzedni (obecnie już zamknięty w śmietniku) i porady Leona. Owszem, pamiętam, co tam było napisane, ale potrzebuję mimo wszystko świeżego spojrzenia na problem :-)

Jadę w to samo miejsce, co rok temu, a rok temu byłem tam po raz pierwszy i jako niezobowiązujący gift przywiozłem wielkie pudło Nałęczowskiej Śliwki w Czekoladzie, a na pożegnanie zakupiliśmy naszym dobrodziejom 2 butelki Prošku. Sami także zostaliśmy obdarowani lokalnymi spirytualiami (rogac i orachovica) ;-) I w ogóle przez cały rok utrzymywaliśmy kontakt e-mailowy...

No i właśnie mam problem logistyczny, co w tym roku sprezentować?? Dodać trzeba, że gospodarze to: Pani Snjezana, czynna zawodowo śpiewaczka operowa i jej syn 23-24-letni (na oko) młodzieniec - zagorzały kibic Hajduka Split.

Proszę o jakieś konstruktywne pomysły :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
grzecznościowy prezent dla gospodarzy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone