Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grišćica KORČULA 2016 Wrzesień

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.09.2016 08:00

nosekdomin napisał(a):O
Pierwszy raz byliśmy w Chorwacji we Wrześniu. Pierwsze co nas zaskoczyło to jak nisko jest już słoneczko. Aby robić naprawdę udane fotki trzeba czekać do 13tej godziny. Słońce nie jest już tak jaskrawe, może źle napisałem. Słońce nie świeci już tak wysoko i kolory wyglądają inaczej.


Nas też to zaskoczyło. Wrzesień w Cro jest fajny (jak zresztą pewnie każdy miesiąc roku ;) ), ale jednak wolimy czerwiec.
Zdjęcia bardzo fajne, oczywiście czekamy na kolejne odcinki :)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 23.09.2016 08:53

Grišćica bardzo nam się podobała :D
Zatoczki Korculi...bajeczne 8) będę zaglądała :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 23.09.2016 10:25

Nie na darmo mówiłem kiedyś , że kolory Jadranu na Korculi są najpiękniejsze w całej Cro. :)
Bosko.......
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 23.09.2016 19:25

I ja pooglądam, bo też "zaliczyłam" w tym roku Korčulę... ;)
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 23.09.2016 19:40

Punkt widokowy na Blato

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 23.09.2016 19:46

Marsallah napisał(a):Wpadnę tu co jakiś czas, bo Grścicę zawsze tylko omijałem w drodze z Blato do Priżby. :roll:

Ciekawy jestem jak odebraliście Bacvę...


W Grišćicy nie ma miejsca do plażowania, tzn jest bardzo skromne i uważam że mając na Korculi pod dostatkiem tyle atrakcji szkoda czasu na plażowanie w Grišćicy. To spokojna osada. Jest jedna restauracja z przystępnymi cenami i ponoć bardzo dobrym jedzonkiem. Ale nie ma gdzie spacerować. Jako baza noclegowa dla ludzi szukających spokoju w sam raz.
A jak odebraliśmy Bacvę? Na pewno nie źle.
:papa: :hut:
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 23.09.2016 19:48

CROnikiCROpka napisał(a):Bacva... tam właśnie w tym roku nie dotarliśmy.

Z chęcią popatrzę na Korculę, tym bardziej, że byliśmy tam w tym samym czasie :)


Czy my czasem nie spotkaliśmy się na drodze przed Korcula. Macie czarne terenowe auto z naklejką?

:papa: :hut:
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 23.09.2016 19:56

Orlandusa. W ten dzień słoneczko prawie wogóle nam uciekło :?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bratinja Luka, pierwszy raz dotarłem tam na kółeczku wodnym z Orlandusy. Tak mi się coś wydawało że za rogiem jest jeszcze inna plaża. Ania twierdziła że to jej najulubieńsza plaża na Korculi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 26.09.2016 11:02 przez nosekdomin, łącznie edytowano 1 raz
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 24.09.2016 00:06

nosekdomin napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Bacva... tam właśnie w tym roku nie dotarliśmy.

Z chęcią popatrzę na Korculę, tym bardziej, że byliśmy tam w tym samym czasie :)


Czy my czasem nie spotkaliśmy się na drodze przed Korcula. Macie czarne terenowe auto z naklejką?

:papa: :hut:



Tak mi się wydawało, że to Ty piszesz :) Mam Waszego Seata na fotce, a my Dacia Duster z naklejką na dupci :mrgreen:

Tak, spotkaliśmy się i ucięliśmy sobie krótką pogawędkę na światłach :)


nosekdomin napisał(a):Orlandusa. A w zasadzie dwie Orlandusy. W ten dzień słoneczko prawie wogóle nam uciekło :?

Obrazek


Ciekawa jestem, jak wspominasz Orlandusę i dojazd do niej. My też się tam wybraliśmy...

Niedługo powstanie moja relacja to i o naszych przeżyciach też opowiem :)
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 24.09.2016 10:33

CROnikiCROpka napisał(a):Tak mi się wydawało, że to Ty piszesz :) Mam Waszego Seata na fotce, a my Dacia Duster z naklejką na dupci :mrgreen:

Tak, spotkaliśmy się i ucięliśmy sobie krótką pogawędkę na światłach :)


nosekdomin napisał(a):Orlandusa. A w zasadzie dwie Orlandusy. W ten dzień słoneczko prawie wogóle nam uciekło :?

Obrazek


Ciekawa jestem, jak wspominasz Orlandusę i dojazd do niej. My też się tam wybraliśmy...

Niedługo powstanie moja relacja to i o naszych przeżyciach też opowiem :)


Ale my mamy VW nie Seacika :wink:
Dwa lata temu byliśmy na Hvar.
https://www.cro.pl/13-dni-na-lawendowej-hvar-t47148.html
Tam to dopiero były drogi i dojazdy do tych najpiękniejszych plaż :twisted: . Więc już mamy trochę doświadczenia z jazdy po szutrze. Dojazd na Orlanduse/y był bardzo dobrze oznakowany i tylko cała heca że bardzo długi. A plaża ładna i mało ludzi. Po drodze spotkaliśmy tylko dwa Jeepy które szybko pędziły i miały ogromne koła i opony co dawało im wielką przewagę nad nami. Mijanie się z nimi było zabawne.

To jest nasz samochodzik właśnie zaparkowany przy Orlandusie. Pomimo że kolor auta to beżowy metalik widać co nieco trudy podróży.


Zatem czekamy na Waszą relację z podróży. Nasza to bardziej foto-relacja.
:papa: :hut:
Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 24.09.2016 12:27

nosekdomin napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Tak mi się wydawało, że to Ty piszesz :) Mam Waszego Seata na fotce, a my Dacia Duster z naklejką na dupci :mrgreen:

Tak, spotkaliśmy się i ucięliśmy sobie krótką pogawędkę na światłach :)


nosekdomin napisał(a):Orlandusa. A w zasadzie dwie Orlandusy. W ten dzień słoneczko prawie wogóle nam uciekło :?

Obrazek


Ciekawa jestem, jak wspominasz Orlandusę i dojazd do niej. My też się tam wybraliśmy...

Niedługo powstanie moja relacja to i o naszych przeżyciach też opowiem :)


Ale my mamy VW nie Seacika :wink:
Dwa lata temu byliśmy na Hvar.
https://www.cro.pl/13-dni-na-lawendowej-hvar-t47148.html
Tam to dopiero były drogi i dojazdy do tych najpiękniejszych plaż :twisted: . Więc już mamy trochę doświadczenia z jazdy po szutrze. Dojazd na Orlanduse/y był bardzo dobrze oznakowany i tylko cała heca że bardzo długi. A plaża ładna i mało ludzi. Po drodze spotkaliśmy tylko dwa Jeepy które szybko pędziły i miały ogromne koła i opony co dawało im wielką przewagę nad nami. Mijanie się z nimi było zabawne.

To jest nasz samochodzik właśnie zaparkowany przy Orlandusie. Pomimo że kolor auta to beżowy metalik widać co nieco trudy podróży.


Zatem czekamy na Waszą relację z podróży. Nasza to bardziej foto-relacja.
:papa: :hut:
Obrazek


A widzisz, VW a nie Seat, muszę się lepiej mojej focie przyjrzeć ;)

My z Orlandusy mamy ciut inne wrażenia. Jak już relacja powstanie to zachęcam do śledzenia :)

Poza tym widzę, że byliście na jednej i drugiej plaży. Foty pierwsze to rzeczywiście Orlandusa (ta z tym dużym żółtym kamieniem pod wodą, na prawie całą długość plaży), a druga to Bratinja Luka. My na tą drugą nie dotarliśmy.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 24.09.2016 12:49

Przysiądę się gdzieś na końcu drugiego rzędu...pięknie jest :papa:
piotr_oli
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr_oli » 24.09.2016 14:26

Mam pytanie. Czy jeszcze w tym roku warto się wybrać do CRO np. do Orebica? Chodzi mi o to, czy woda jest ciepła bo pogodę to sam sprawdzam i ma być OK od 30.09. Np na Pag to już bez szans ok 22-23 stopnie w powietrzu , natomiast wiadomo im niżej to tym cieplej, dlatego Orebić (26-27stopnie - ma być)
Byłem już 6 razy w Cro ale nigdy tak późno (wcześniej nie mogłem)
piotr_oli
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 16.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr_oli » 24.09.2016 14:27

Jak widzę to
https://www.skylinewebcams.com/pl/webca ... beach.html

to chyba nie wytrzymam!!!!!!!
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 24.09.2016 15:02

piotr_oli napisał(a):Jak widzę to
https://www.skylinewebcams.com/pl/webca ... beach.html

to chyba nie wytrzymam!!!!!!!



Jak masz szansę, to jedź. Pogoda ma być, knajpy pracują, pozwiedzasz. Tu się nie ma nad czym zastanawiać ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Grišćica KORČULA 2016 Wrzesień - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone