Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

grill na campingu

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chaosman
grill na campingu

Nieprzeczytany postnapisał(a) chaosman » 13.06.2002 09:37

ODNOŚNIE ZWYCZAJÓW....
Czy na campingach Chorwackich można rozpalać grilla? Czy może ktoś z Was miał jakieś przykre doświadczenia z tym związane? Jadę do Chorwacji pierwszy raz i nie znam jeszcze tamtejszych zwyczajów i zakazów - stąd to pytanie...
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 13.06.2002 09:54

W ubiegłym roku będąc na kampie w Kostrenie rozpalaliśmy grilla. Nikt nam nie zwracał uwagi że grillujemy nawet wtedy, gdy zadymiliśmy całe pole namiotowe.
Realista
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Realista » 13.06.2002 23:41

Sam jestem ciekaw jakie macie doświadczenia w tej materii. Grilowanie na campingu i to, że nikt Wam nie zwrócił uwagi o niczym nie świadczy. Nastepnym razem może być inaczej . Wedle moich informacji grilowanie w Chorwacji jest zabronione także na plażach i wyspach ze względu na zagrozenie przeciwpożarowe.
Andy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 07.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andy » 17.06.2002 21:56

Cześć
Ja również jadę do Chrwacji poraz pierwszy i również intersuje mnie temat grillowania.Opinie słyszałem bardzo różne i takie jak Arka i takie jak Realisty.Wreszcie nie wytrzymałem wszedłem na stronę eurocamps.net wysłałem swoje dane i dostałem z 50 folderów od różnych campów w Chorwacji.
Wnioski były takie, mniej więcej na 90% campów (z tych od których dostałem foldery)grillowanie jest dozwolone co jest oznaczone ikonką
grilla w legendzie campingu.Ja tam grilla biorę i mam nadzieję że jak będziemy go używali z rozsądkiem żadnych nieprzyjemności nie będzie.

Andy :papa:
yeoz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 16.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) yeoz » 22.06.2002 19:42

to może ktoś wie ile kosztuje węgiel drzewny?????
Andy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 07.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andy » 25.06.2002 15:56

Z tego co się dowiedziałem nie warto go wozić na handel :wink: :mrgreen: a tak poważnie cena porównywlana z Polską
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 15.07.2002 09:48

yeoz napisał(a):to może ktoś wie ile kosztuje węgiel drzewny?????

W Omisie płaciłem 12,35 Kn za 3 kg.
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 15.07.2002 11:55

Może ktoś powie co grilował. W tamtym roku też wziąłem grila i rozpaliłem raz, by upiec to co przywiozłem z Polski. W sklepach ich kiełbaski były niejadalne, a inne rzeczy(mięsko, boczek) strasznie drogie. :lol:
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 15.07.2002 11:59

Keszel:
grilluj wszystko co sie da: ryby (małe i duże), oponki z kalmarów, podduszoną ośmiornicę, paprykę, mielone czewapi
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 15.07.2002 12:23

Spróbuję, chociaz o tych "oponkach" pierwszy raz słyszę. Niestety, nie jestem znawcą tego rodzaju jedzonka. :)
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 15.07.2002 12:44

Bierzesz kalmara po dokładnym umyciu kroisz odwłok tak, że tworzą się "oponki" dobrze przed grilowaniem potrzymać je w marynacie z oliwy z oliwek z dodatkiem czosnku i ostrej papryki oraz aromatycznych ziółek (mogą być polskie przyprawy do grilla, zwłaszcza do kurczaków)
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 15.07.2002 19:28

Cześć,
Keszel napisał(a):Może ktoś powie co grilował

Tak jak napisał Piotrs - grilować można bardzo dużo rzeczy :D
Dla przykładu kilka tych, które sam wypróbowałem:
- Cevapcici (mielona wieprzowina + wołowina lub baranina formowana w swego rodzaju roladki, doprawiona solą, pieprzem i czosnkiem - do kupienia gotowe lub trzeba robić samemu).
- Plejskavica - jw., formowane w płaskie placki średnicy 6-8 cm, przyprawione dodatkowo siekaną ostrą papryką
- Raznjici - szaszłyk z cielęciny lub schabu (bez słoniny i innych dodatków - samo mięso).
Poza tym - wszystko co z morza: od ryb, na głowonogach kończąc.
Co do ziół - jeżeli będziesz w Chorwacji w II połowie sierpnia lub we wrześniu, spróbuj tamtejszych świeżych ziół z targów. Są inaczej cięte niż u nas (grubiej) ale są rewelacyjne :)
Kończę, bo dostaję ślinotoku na samo wspomnienie :wink:
Pozdrawiam i smacznego,
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 16.07.2002 06:25

Mariusz. Dzięki za przepisy. Też dostaje ślinotoku. Pozdrawiam. W Chorwacji będę od 4 do 24 sierpnia. :D
Nina
grillowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nina » 16.07.2002 18:12

Dla przykładu kilka tych, które sam wypróbowałem:
- Cevapcici (mielona wieprzowina + wołowina lub baranina formowana w swego rodzaju roladki, doprawiona solą, pieprzem i czosnkiem - do kupienia gotowe lub trzeba robić samemu).
- Plejskavica - jw., formowane w płaskie placki średnicy 6-8 cm, przyprawione dodatkowo siekaną ostrą papryką
- Raznjici - szaszłyk z cielęciny lub schabu (bez słoniny i innych dodatków - samo mięso).

Brzmi bardzo apetycznie,
a za ile można kupić te smakołyki? za ile gotowe a za ile produkty na te dania?
Dariusz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dariusz » 16.07.2002 18:24

piotrs napisał(a):Keszel:
grilluj wszystko co sie da: ryby (małe i duże), oponki z kalmarów, podduszoną ośmiornicę, paprykę, mielone czewapi


co to jest mielone czewapi?
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone