Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
aga-cro
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga-cro » 14.09.2018 11:22

Sol-Wagon napisał(a):
aga-cro napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
aga-cro napisał(a):... w tym roku byłam pierwszy raz w Chorwacji, zawsze odpoczywałam w Grecji i wiem jedno - mocno się zastanowię czy kiedykolwiek do Chorwacji wrócić

aga-cro napisał(a):...to takie troche wczasy lastminute były .... teraz już jestem mądrzejsza - za rok Grecja !

No to nie wiem dlaczego nick "aga-cro" :wink: :?:


bo aga na forum cro ;)
byłam mocno zmotywowana do Chorwacji, bo bliżej, kilka razy byłam na Peloponezie autem i marzyłam o podobnym miejscu z krótszym dojazdem, ale nie przekonam się, nie ma mowy, chociażby przez to, że za każdym razem podczas zakupów na straganie czułam się oszukana i okradziona. Nigdy nie wiadomo co ile kosztuje, za ile, ile waży, braliśmy te kuny do rąk i nigdy nie wiedzieliśmy co za to możemy kupić, raz wiecej raz mniej, w Grecji na straganie jest proste wszystko, maksymalna cena to 1,5 euro, absurdalne dla mnie w Chorwacji są ceny owoców, arbuzów i melonów,
no po prostu czuję się okradziona i orżnięta ....

może się mylę, ale ja to rozumiem tak:
przeliczasz sobie ile 1 zł lub 10 zł stanowi kun, pytam o cenę i przeliczam ile mam za coś zapłacić...
albo akceptuję taką cenę, albo nie...proste



mogę nie akceptować jeśli mam wybór drugiego straganu - a nie miałam, więc mój wybór polegał na jeść albo nie jeść
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 14.09.2018 12:52

Drogiego pomidora, banana itp. odmawiam...zjem później lub jutro...nic na siłę...
Drogie przykładowo pieczywo muszę kupić...
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 15.09.2018 11:03

ogorek napisał(a):Jadłem w Motelu Makedonia - musialbym poszukać gdzie to było. Przy autostradzie.
Czekalo sie dlugo (w porównaniu do KFC ;) ) ale wszystko było swieze i smaczne.
Chyba 2014 r. Nigdy nie narzekałem na te drogi ale dopiero po przekroczeniu GR czułem się "jak na wakacjach" albo "jak w domu"
Nawet dług jazda po GR mnie nie męczyła. Ale ja latałem tą głowną autostradą na Ateny ciągle

Ja tam już chyba 8-smy lub 9-ty raz a do 2014 to autem tylko było i raz samolotem na tydzien


To już sam nie wiem.
Na innym forum piszesz ( i to chyba w 2015 roku), że zawsze pływasz do Grecji promem z Triestu i to mnie trochę zmyliło :)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.09.2018 12:33

My jezdzimy od 2010. Najpierw tylko drogą było.
Z RIB-em było już promami
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 15.09.2018 12:40

ogorek napisał(a):My jezdzimy od 2010. Najpierw tylko drogą było.
Z RIB-em było już promami

Z ribem jeździsz od 2015, więc trochę namieszał mi Twój post z r innego forum, gdzie w 2015 r napisałeś, że zawsze jeździsz do Triestu i promem.
Może nie wiedziałem, że "zawsze" w tym przypadku oznaczało pierwszy raz.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.09.2018 17:38

Szczerze to sam już nie pamiętam ile razy promem było :D
Na pewno 3 kolejne razy od 2010 (włącznie) było drogą.
2014 - jest dla mnie zagadką - w sensie że nie pamiętam
Nie wiem czy nie był to wyjazd łączony z pobytem we Włoszech (Lego Maggiare) i potem promem z Wenecji ...
Powrót wtedy był drogą.

Musiałbym zdjęć poszukać (całkiem możliwe, że tak było i było to z pontonem wtedy).
W sumie może to i pomysł popływać po lagunie Weneckiej kilka dni a potem promem polecieć.
aga-cro
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga-cro » 20.09.2018 13:50

Sol-Wagon napisał(a):Drogiego pomidora, banana itp. odmawiam...zjem później lub jutro...nic na siłę...
Drogie przykładowo pieczywo muszę kupić...


Jeden sobie odmawia, drugi nie, zależy co jesz na co dzień i jaki model odżywiania stosujesz w życiu.
Pieczywo też wybieraliśmy dobre i drogie.
Nie rozumiesz o co mi chodzi. Nie lubię takich cwaniaczków, którzy wiedząc że nie mam wyboru rąbią mnie ile wlezie.
Nie jadam warzyw z marketu - ewentualnie owoce, a nie po to pojechałam na wakacje żeby 40 km jeździć po pomidory. Więc - tak jak napisałam, nie miałam wyjścia i musiałam przystać na to co mi oferowano.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.09.2018 19:49

prawdopodobnie Cię rozumiem, nie chcę byś odebrała mnie jako obrońcę takowych poczynań...
ja też nie lubię takich cwaniaczków...doskonale Cię rozumiem...dlatego takich cwaniaczków "załatwia się" inaczej, np. rezygnacją z zakupu...
na urlopie mogę być "na konserwach" (np. dla tych cwaniaczków), liczą się dla mnie inne rzeczy...
p.s. warzywa i owoce mam w otoczeniu domu...dlatego pewnie nie zwracam na nie uwagi...:/
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 20.09.2018 21:53

To Was pocieszę.
W 2008 w okolicy Limskiego fiordu(Istria) na straganie kupowałem rakiję,oczywiście bezcenną i sprzedająca powiedziała,że mamy rabat względem Niemców.Inne ceny dla Słowian.
Ostatnio edytowano 23.09.2018 20:57 przez pawelh, łącznie edytowano 1 raz
aga-cro
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga-cro » 21.09.2018 09:22

Sol-Wagon napisał(a):prawdopodobnie Cię rozumiem, nie chcę byś odebrała mnie jako obrońcę takowych poczynań...
ja też nie lubię takich cwaniaczków...doskonale Cię rozumiem...dlatego takich cwaniaczków "załatwia się" inaczej, np. rezygnacją z zakupu...
na urlopie mogę być "na konserwach" (np. dla tych cwaniaczków), liczą się dla mnie inne rzeczy...
p.s. warzywa i owoce mam w otoczeniu domu...dlatego pewnie nie zwracam na nie uwagi...:/


To pozazdrościć własnych warzyw.
My na wakacjach nie jemy konserw, m.in. jedzenie to są dla nas "inne rzeczy", lubimy zrobić sobie cos dobrego, lokalnego, popróbować.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 30.09.2018 10:48

Dzieki wszystkim!
Dzięki Wam finalizuję rezerwację na Lefkada, tak więc będzie nowy kierunek z tym iż samochodem (za dużo mamy gratów, które na prawdę fajnie jest mieć ze sobą aby rezygnować z nich dla samochodu np. ponton). Na wiosnę wrócę jeszcze raz bo będę musiał ogarnąć temat drogi, czyli jak jechać którędy aby wyjeżdżając w sobotę rano (około 4) z Wawy dojechać na kwaterkę w niedzielę przed zachodem słońca najlepiej na 18-19. Powrót będzie już prostszy bo chcemy zrobić pitstop 2 dniowy na zwiedzanie Budapesztu.

P.S
Mam nadzieję, że w Grecji też jest lepsze jedzenie bo w tym roku jestem zawiedziony ofertą jaka była na Hvar - drogo jak nie wiem a i smakowo bez rewelacji.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 30.09.2018 11:09

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.09.2018 12:35

yzedef napisał(a):Dzięki Wam finalizuję rezerwację na Lefkada, tak więc będzie nowy kierunek z tym iż samochodem (za dużo mamy gratów, które na prawdę fajnie jest mieć ze sobą aby rezygnować z nich dla samochodu np. ponton).
Na jaką miejscowość padło i jak cenowa? Sama o Lefce myślę...

yzedef napisał(a):Na wiosnę wrócę jeszcze raz bo będę musiał ogarnąć temat drogi, czyli jak jechać którędy aby wyjeżdżając w sobotę rano (około 4) z Wawy dojechać na kwaterkę w niedzielę przed zachodem słońca najlepiej na 18-19.
Od razu Ci powiem, najgorszy z możliwych pomysłów. Granice w sobotę są strasznie zakorkowane, no chyba że jedziesz w czerwcu czy wrześniu....


yzedef napisał(a):Mam nadzieję, że w Grecji też jest lepsze jedzenie bo w tym roku jestem zawiedziony ofertą jaka była na Hvar - drogo jak nie wiem a i smakowo bez rewelacji.
Dla mnie lepsze :D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 30.09.2018 13:59

Są sposoby na ominięcie zatorów granicznych H/SRB nawet przy sobocie :lol:
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 30.09.2018 14:39

piekara114 napisał(a):

yzedef napisał(a):Na wiosnę wrócę jeszcze raz bo będę musiał ogarnąć temat drogi, czyli jak jechać którędy aby wyjeżdżając w sobotę rano (około 4) z Wawy dojechać na kwaterkę w niedzielę przed zachodem słońca najlepiej na 18-19.
Od razu Ci powiem, najgorszy z możliwych pomysłów. Granice w sobotę są strasznie zakorkowane, no chyba że jedziesz w czerwcu czy wrześniu....




jechałam w sobotę w szczycie sezonu do Albanii, nie stałam nawet 15 minut na żadnej granicy, wracałam w środę i na jednej 2 h stania

mam wrażenie, że czasem nie ma znaczenia jaki dzień, ale oczywiście masz rację, że w weekend dużo większe prawdopodobieństwo że się postoi

najgorsza wg mnie była granica Węgry/Serbia, tam wszystko sprawdzali, w drodze do Albanii dojechaliśmy jako chyba 3 samochód, a po chwili za nami było mnóstwo samochodów, więc kwestia szczęścia, jakbyśmy dojechali 20 minut później, to pewnie byśmy postali :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 236
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone