Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.09.2018 23:19

599 napisał(a):
tranquilo napisał(a):,,,,,,,
W tym roku byliśmy w ID ,,,,,


pewnie się będziecie śmiali ale co tam :-)

kurna co to jest to "ID" ?


Podejrzewam, że Ivan Dolac na Hvarze. :wink:
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 12.09.2018 23:52

Mikromir napisał(a):
599 napisał(a):
tranquilo napisał(a):,,,,,,,
W tym roku byliśmy w ID ,,,,,


pewnie się będziecie śmiali ale co tam :-)

kurna co to jest to "ID" ?


Podejrzewam, że Ivan Dolac na Hvarze. :wink:



kurna dzięki,:-)
ale widzę że to nie "moje klimaty" to
coś jak Draśnice koło Podgory,
jeszcze raz dzięki,
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 13.09.2018 08:20

Mikromir napisał(a):
Podejrzewam, że Ivan Dolac na Hvarze. :wink:

Racja, sorki, powinienem pisać całą nazwę. Przyzwyczaiłem się do wątku miłośników Hvaru. Tam wszyscy wiedzą o co chodzi :)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 13.09.2018 08:21

Mikromir napisał(a):Grecja zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie cenami owoców. Szczególnie 12 centami za kg arbuza. To lepiej niż w biedrze. :lol:

A plaże bywają też oczywiście mniej zatłoczone. :wink:

IMG_20180801_113621760a.jpg


aP1310933.JPG

Hej, a skąd te zdjęcia są? Wiem że z Grecji ale konkretne miejsce??
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 13.09.2018 14:49

Witajcie. Mam małe pytanko.....w maju to ktory region lub wyspę wybrać aby było już cieplutko?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.09.2018 15:07

Im dalej na południe tym pewniej: Kreta, Rodos, Kos. choć wiadomo pogoda może zaskoczyć...
Jak patrzyłam na grupy na fb to końcem maja na Krecie przyszedł front i było chłodniej niż w pierwszym tygodniu... Nie utrafisz...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 13.09.2018 18:14

Oberwał się kawał klifu na "zatoce wraku"

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/run ... _popularne


"co ciekawe" jeden duży kawałek wpadajac do morza wygenerował takie fale, że się 3 małe łodki przewróciły ...

Obrazek
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 13.09.2018 20:05

karin74 napisał(a):Witajcie. Mam małe pytanko.....w maju to ktory region lub wyspę wybrać aby było już cieplutko?


Ja jeżdżę na wyspy niemal zawsze w maju, byliśmy w tym terminie już chyba z dziesięć razy, i to prawie zawsze raczej na początku maja. Poza dosłownie kilkoma pojedynczymi dniami z deszczem, pogoda nigdy nas nie zawiodła. Teraz na przykład byliśmy na Tilos już w ostatnim tygodniu kwietnia i było bardzo gorąco. Wydaje mi się jednak, że nie ma reguły, że jeśli wybierzesz dalszą wyspę to będzie cieplej niż na tych bliższych. Podczas naszych wyjazdów majowych bardzo ciepło było zarówno na Kefalonii jak i na przykład na Anafi. Także śmiało!

Pozdrawiam
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 13.09.2018 20:30

KOL napisał(a):
karin74 napisał(a):Witajcie. Mam małe pytanko.....w maju to ktory region lub wyspę wybrać aby było już cieplutko?


Ja jeżdżę na wyspy niemal zawsze w maju, byliśmy w tym terminie już chyba z dziesięć razy, i to prawie zawsze raczej na początku maja. Poza dosłownie kilkoma pojedynczymi dniami z deszczem, pogoda nigdy nas nie zawiodła. Teraz na przykład byliśmy na Tilos już w ostatnim tygodniu kwietnia i było bardzo gorąco. Wydaje mi się jednak, że nie ma reguły, że jeśli wybierzesz dalszą wyspę to będzie cieplej niż na tych bliższych. Podczas naszych wyjazdów majowych bardzo ciepło było zarówno na Kefalonii jak i na przykład na Anafi. Także śmiało!

Pozdrawiam


Tak właśnie zrobimy...no i koniecznie wyspa. Bo w tym roku byliśmy na lądzie i d.....y nie urywało.
Jak popłynęliśmy na Skopelos, Skiatos to juz poczułam inna bajkę...moje klimaty. Uwielbiam te stare miasteczka...ich uliczki...po prostu cud malina
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 13.09.2018 20:54

karin74 napisał(a):Tak właśnie zrobimy...no i koniecznie wyspa. Bo w tym roku byliśmy na lądzie i d.....y nie urywało.


W jakim miejscu na lądzie byliście, że takie odczucia ??

Pelion to raczej natura, zatoka. Wszysto wyżej Pelion na pólnoc to też raczej morze.

Ładne miasta/miasteczka na lądzie to Preveza nad Jońskim czy Nafplio na Peloponezie

Miasteczka/wsie "z charakterem" to przykładowo wioski w architekturze "tower" w Messinie (jeden z cypli na Peloponezie)

Akurat Skiatos/Skopelos to wysepki znane z MammaMia i mające jakiś tam charakter.
Nie wiem czy na majówkę nie optymalny byłby Peloponez. Bo bardzo dużo zwiedzania.
I to zwiedzania które odradzam w sezonie. Czyli Ateny, PEO (Epidavros, Argokorynt, ...)
Woda i pogoda z reguły bywa OK w tym terminie ale jakiś front może się zdarzyć.
Ja bym majówkę wykorzystał na zwiedzanie właśnie
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.09.2018 20:56

tranquilo napisał(a):Hej, a skąd te zdjęcia są? Wiem że z Grecji ale konkretne miejsce??


Tu i tu.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 13.09.2018 21:34

ogorek napisał(a):
karin74 napisał(a):Tak właśnie zrobimy...no i koniecznie wyspa. Bo w tym roku byliśmy na lądzie i d.....y nie urywało.


W jakim miejscu na lądzie byliście, że takie odczucia ??

Pelion to raczej natura, zatoka. Wszysto wyżej Pelion na pólnoc to też raczej morze.

Ładne miasta/miasteczka na lądzie to Preveza nad Jońskim czy Nafplio na Peloponezie

Miasteczka/wsie "z charakterem" to przykładowo wioski w architekturze "tower" w Messinie (jeden z cypli na Peloponezie)

Akurat Skiatos/Skopelos to wysepki znane z MammaMia i mające jakiś tam charakter.
Nie wiem czy na majówkę nie optymalny byłby Peloponez. Bo bardzo dużo zwiedzania.
I to zwiedzania które odradzam w sezonie. Czyli Ateny, PEO (Epidavros, Argokorynt, ...)
Woda i pogoda z reguły bywa OK w tym terminie ale jakiś front może się zdarzyć.
Ja bym majówkę wykorzystał na zwiedzanie właśnie

Byliśmy w czerwcu w Velice na Riwierze olimpijskiej...no i raczej te wiejskie klimaty mi nie odpowiadaja.
Lubie zwiedzać....ale bez szaleństw bom babką już jestem a w przyszłym roku podwójną zostanę :mrgreen:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 14.09.2018 08:37

Od biedy może być.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 14.09.2018 08:43

karin74 napisał(a):
KOL napisał(a):
karin74 napisał(a):Witajcie. Mam małe pytanko.....w maju to ktory region lub wyspę wybrać aby było już cieplutko?


Ja jeżdżę na wyspy niemal zawsze w maju, byliśmy w tym terminie już chyba z dziesięć razy, i to prawie zawsze raczej na początku maja. Poza dosłownie kilkoma pojedynczymi dniami z deszczem, pogoda nigdy nas nie zawiodła. Teraz na przykład byliśmy na Tilos już w ostatnim tygodniu kwietnia i było bardzo gorąco. Wydaje mi się jednak, że nie ma reguły, że jeśli wybierzesz dalszą wyspę to będzie cieplej niż na tych bliższych. Podczas naszych wyjazdów majowych bardzo ciepło było zarówno na Kefalonii jak i na przykład na Anafi. Także śmiało!

Pozdrawiam


Tak właśnie zrobimy...no i koniecznie wyspa. Bo w tym roku byliśmy na lądzie i d.....y nie urywało.
Jak popłynęliśmy na Skopelos, Skiatos to juz poczułam inna bajkę...moje klimaty. Uwielbiam te stare miasteczka...ich uliczki...po prostu cud malina



Zapewniam,że są wyspy z miejscami gdzie du.. nie urywa i są na lądzie miejsca gdzie można ją stracić,bo urwie.Byliście w złym miejscu oczywiście to moja opinia,ale ten region omijam szerokim łukiem i innym tak doradzam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 235
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone