Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 07.09.2018 11:54

Jadłem w Motelu Makedonia - musialbym poszukać gdzie to było. Przy autostradzie.
Czekalo sie dlugo (w porównaniu do KFC ;) ) ale wszystko było swieze i smaczne.
Chyba 2014 r. Nigdy nie narzekałem na te drogi ale dopiero po przekroczeniu GR czułem się "jak na wakacjach" albo "jak w domu"
Nawet dług jazda po GR mnie nie męczyła. Ale ja latałem tą głowną autostradą na Ateny ciągle

Ja tam już chyba 8-smy lub 9-ty raz a do 2014 to autem tylko było i raz samolotem na tydzien
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 07.09.2018 12:47

Ogórek Ty tam wtedy bez przyczepki jechałeś, więc łatwiej było Ci szukać.

Yzedef ten ciekawszy link masz na pw
My tam spaliśmy na piętrze- cały balkon "do nas" , a jest bardzo duży. Boki też są zasłaniane roletami - na balkonie można spać :)
Załączniki:
Capture-_2018-09-07-13-51-22~2-651x604.png
aga-cro
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga-cro » 07.09.2018 13:18

Janusz Bajcer napisał(a):
aga-cro napisał(a):... w tym roku byłam pierwszy raz w Chorwacji, zawsze odpoczywałam w Grecji i wiem jedno - mocno się zastanowię czy kiedykolwiek do Chorwacji wrócić

aga-cro napisał(a):...to takie troche wczasy lastminute były .... teraz już jestem mądrzejsza - za rok Grecja !

No to nie wiem dlaczego nick "aga-cro" :wink: :?:



bo aga na forum cro ;)
byłam mocno zmotywowana do Chorwacji, bo bliżej, kilka razy byłam na Peloponezie autem i marzyłam o podobnym miejscu z krótszym dojazdem, ale nie przekonam się, nie ma mowy, chociażby przez to, że za każdym razem podczas zakupów na straganie czułam się oszukana i okradziona. Nigdy nie wiadomo co ile kosztuje, za ile, ile waży, braliśmy te kuny do rąk i nigdy nie wiedzieliśmy co za to możemy kupić, raz wiecej raz mniej, w Grecji na straganie jest proste wszystko, maksymalna cena to 1,5 euro, absurdalne dla mnie w Chorwacji są ceny owoców, arbuzów i melonów,
no po prostu czuję się okradziona i orżnięta ....
aga-cro
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga-cro » 07.09.2018 13:27

baunty napisał(a):Ogórek Ty tam wtedy bez przyczepki jechałeś, więc łatwiej było Ci szukać.

Yzedef ten ciekawszy link masz na pw
My tam spaliśmy na piętrze- cały balkon "do nas" , a jest bardzo duży. Boki też są zasłaniane roletami - na balkonie można spać :)



gdzie się znajduje ten apartman z balkonem ?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 07.09.2018 16:53

baunty napisał(a):Ogórek Ty tam wtedy bez przyczepki jechałeś, więc łatwiej było Ci szukać.


Ja sobie na google szukam wczesniej takich miejsc lub a trasie

Zobacz jaki parking "po byku". https://goo.gl/maps/j6C5bxj6UcS2
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.09.2018 18:52

yzedef napisał(a): Poza tym cenimy swoją niezależność, każdy w pewnym stopniu prowadzi też swój tryb życia/zwiedzania tak aby nie było, że pod koniec 2 tygodniowego wyjazdu mamy siebie dosyć :)
Wolę zapłacić 3 czy 4*wiecej za drogę, ale auto mieć dla siebie, a nie dzielić z kimś... To jest wolność.... Ja bym nie usiedziała w jednej miejscowości i dzień dzień siedzieć na plaży i w morzu tylko...

aga-cro napisał(a): absurdalne dla mnie w Chorwacji są ceny owoców, arbuzów i melonów,
no po prostu czuję się okradziona i orżnięta ....
Mam identyczne zdanie i odczucia...

My kolejny raz spaliśmy w Skopje, właśnie aby móc wieczorem zjeść tam pyszną kolację i pokręcić się po uliczkach...
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 08.09.2018 11:16

Mi przy klasycznej trasie to Skopie lub Ochryd jako nocleg tranzytowy wychodzi optymalnie.
W przyszłym roku Kefalonia i Skopie wychodzi w drodze do i z .
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 08.09.2018 13:18

ja mam nad jonskie 2300. Polowa wypada od granice Węgier do Bratysławy.

ile musialbym liczyc za nocleg ze sniadaniem (dobrym) w Serbii dla 4-ech osób w jakims czystym i schludnym obiekcie z duzym bezpiecznym parkingiem ??? aby lekko wszedl 12 metrowy zestaw auto+przyczepa ...
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 10.09.2018 21:37

yzedef napisał(a):
baunty napisał(a):Yzedef Vasilliki jest dość turystyczną miejscowością, dużo tam ludzi, jest też marina i sporo jachtów.
To jest miasteczko a nie wioska.
Wieje tam trochę częściej i mocniej - dlatego dużo tam "desek z żaglami lub spadochronami" :)
Odpływają stamtąd promy na Kefalonię.

Jeśli szukasz czegoś bardziej gwarnego to owszem, ale jeśli czegoś innego, to rozważ Sivotę lub Mikros Gialos .
Sivota jest bardziej ciasna, cumują tam jachty na noc.
Sporo knajpek i sklep w pełni zaopatrzony.
Mikros Gialos praktycznie całe przy zatoce - blisko do morza. Zatoka duża ze spokojną wodą.
Cumowanie za free przy nabrzeżu, ale trzeba uczepić swoją bojkę.
Chyba 7 knajpek, piekarnia- duży market na krzyzowce przy drodze z Nidri , trzeba samochodem jechać.


Dzięki, ogólnie miejsce aż takiego znaczenie nie będzie mieć, ważne aby były fajne warunki nie za wygórowaną cenę. Widzę na google maps, że jest dużo willi z basenami ale takie miejsca są z reguły umiejscowione na wzgórzach z dosyć dużą odległością do wody i w ogóle wszystkiego (spacery na obiad odpadają raczej) a ceny takich miejsc potrafią być kosmiczne, ciekawe to jest bo placić za basen 200 euro to przesada. Dzięki wszystkim za porady
Szukamy 2x 4 osoby


Tu masz fotki z tegorocznego Vasiliki. Raj dla pływających na deskach z żaglem. Do ładnych plaż na zachodzie trochę daleko ale bez przesady.

Obrazek
Obrazek

Jak na 8 osób to możecie pomyśleć o willi z basenem ale troszeczkę dalej od brzegu za to z widokiem na morze. Są takie miejsca.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 12.09.2018 06:54

:lol: Nie pokazuj takich plaż bo nowicjusze pomyślą,że taki bałtycki tłok jest wszędzie :lol:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 12.09.2018 08:19

aga-cro napisał(a):Nigdy nie wiadomo co ile kosztuje, za ile, ile waży, braliśmy te kuny do rąk i nigdy nie wiedzieliśmy co za to możemy kupić, raz wiecej raz mniej, w Grecji na straganie jest proste wszystko, maksymalna cena to 1,5 euro, absurdalne dla mnie w Chorwacji są ceny owoców, arbuzów i melonów,
no po prostu czuję się okradziona i orżnięta ....


Ja nie napiszę że więcej do Cro nie wrócę, nie napiszę też że czuję się okradziony, ale z tymi cenami owoców faktycznie coś jest nie tak.
Generalnie jednak bardziej mnie to śmieszy niż denerwuje. Z góry zakładałem że nie kupię tam pomidora czy melona w cenie jak u nas w biedronce. Ale śmieszne było to że to że nie ma cen to jedna rzecz, ale te ceny chyba za każdym razem są inne.

W tym roku byliśmy w ID i praktycznie pod nasz apartman podjeżdżał codziennie chłopek z warzywami i owocami. Właściwie to zawsze kupowaliśmy ten sam zestaw, dwa pomidory, sałata, dwie nektarynki i dwa jabłka. Ja wiem że czasem coś tam może troszkę więcej zaważyć, ale raz płaciliśmy 26kun a za dwa dni za to samo 54. Tak bardzo różnie to wychodziło.

Ale tak jak wspomniałem bardziej to dla mnie śmieszne było niż wkurzające. A kasy zawsze mam przy sobie odrobinę więcej, bo nie nawidzę mieć na styk. Muszę mieć skromny zapas.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 12.09.2018 16:03

To proste.Na straganach bez wpisanych cen są dwa warianty,dla swoich i turysty,którego należy oskubać.
To właśnie ta ich pazerność :evil:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.09.2018 16:24

Grecja zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie cenami owoców. Szczególnie 12 centami za kg arbuza. To lepiej niż w biedrze. :lol:

A plaże bywają też oczywiście mniej zatłoczone. :wink:

IMG_20180801_113621760a.jpg


aP1310933.JPG
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.09.2018 21:48

aga-cro napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
aga-cro napisał(a):... w tym roku byłam pierwszy raz w Chorwacji, zawsze odpoczywałam w Grecji i wiem jedno - mocno się zastanowię czy kiedykolwiek do Chorwacji wrócić

aga-cro napisał(a):...to takie troche wczasy lastminute były .... teraz już jestem mądrzejsza - za rok Grecja !

No to nie wiem dlaczego nick "aga-cro" :wink: :?:


bo aga na forum cro ;)
byłam mocno zmotywowana do Chorwacji, bo bliżej, kilka razy byłam na Peloponezie autem i marzyłam o podobnym miejscu z krótszym dojazdem, ale nie przekonam się, nie ma mowy, chociażby przez to, że za każdym razem podczas zakupów na straganie czułam się oszukana i okradziona. Nigdy nie wiadomo co ile kosztuje, za ile, ile waży, braliśmy te kuny do rąk i nigdy nie wiedzieliśmy co za to możemy kupić, raz wiecej raz mniej, w Grecji na straganie jest proste wszystko, maksymalna cena to 1,5 euro, absurdalne dla mnie w Chorwacji są ceny owoców, arbuzów i melonów,
no po prostu czuję się okradziona i orżnięta ....

może się mylę, ale ja to rozumiem tak:
przeliczasz sobie ile 1 zł lub 10 zł stanowi kun, pytam o cenę i przeliczam ile mam za coś zapłacić...
albo akceptuję taką cenę, albo nie...proste
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 12.09.2018 22:12

tranquilo napisał(a):,,,,,,,
W tym roku byliśmy w ID ,,,,,


pewnie się będziecie śmiali ale co tam :-)

kurna co to jest to "ID" ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 234
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone