Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.08.2018 11:42

W tym roku przekraczałem na jednym wyjeżdzie:
1.Węgry Serbia
2.Serbia Macedonia
3.Macedonia Grecja.
4Grecja Albania.
5.Albania Czarnogóra.
6.Czarnogóra Bośnia
7.Bośnia Chorwacja
8.Chorwacja Węgry
Wyszło 3 godziny czekania z czego:
Serbia Macedonia 2 godziny
Bośnia Chorwacja 30 minut(w ub roku z marszu)
Pozostałe granice +- 30 minut.
Na przyszły rok planuje eksperyment przez Rumunię.Trasa z Barwinka na Debreczyn i równoległe do granicy po stronie rumuńskiej,wjazd na autostradę już za Belgradem.Wedle nawigacją mam około 40 km bliżej tyle,że godzinę wolniej,ale Turków raczej na granicy nie spotkam :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.08.2018 12:17

Pozdrawiam z Tinos 8)
Taki widoczek na Mykonos z tarasiku mam :oczko_usmiech:
W sam raz na regenerację po nocy na lotnisku :lol:
image.jpeg
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.08.2018 12:22

Nie plyn tam!!
Mowilem Ci co tam sie dzieje...

:boss:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.08.2018 12:31

tony montana napisał(a):Nie plyn tam!!
Mowilem Ci co tam sie dzieje...

:boss:

Bendem paczać pod nogi :lol:
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 19.08.2018 12:33

pawelh napisał(a):Trasa z Barwinka na Debreczyn i równoległe do granicy po stronie rumuńskiej,wjazd na autostradę już za Belgradem.Wedle nawigacją mam około 40 km bliżej tyle,że godzinę wolniej,ale Turków raczej na granicy nie spotkam :D


Na przejściu granicznym przed Oradeą około 15 minut.
Droga Oradea - Arad bardzo przyzwoita. Dalej w dół nie wiem. Jechaliśmy przez Bułgarię (Calafat - Vidin)
Turków zapewne spotkasz, ale pojedyncze samochody i na tureckich blachach.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.08.2018 13:13

Dzięki. W zimie przejdę ludzikiem po całej trasie.Nie ukrywam,że chodzi mi też o aspekt poznawczy bo doświadczenia z tym krajem mam mizerne.A coś o paliwach(pb95) i opłatach drogowych?
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 19.08.2018 13:20

Diesel około 5,80 leja. Benzyna coś lekko ponad 6.0 chyba. (1 RON to około 0,93 PLN)
Rumunia nie ma płatnych autostrad, ale wjeżdżając do kraju trzeba wykupić rovinietę - najlepiej on line. https://www.roviniete.ro/
Jadąc trasą o której piszesz, walor poznawczy będzie raczej niski.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.08.2018 14:44

mysza73 napisał(a):Pozdrawiam z Tinos 8)
Taki widoczek na Mykonos z tarasiku mam :oczko_usmiech:
W sam raz na regenerację po nocy na lotnisku :lol:

Super!
Trzymaj się tam Mysza i rób duuużo zdjęć. :D

A nocą to się śpi, a nie po lotniskach lata... :mrgreen:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.08.2018 16:28

Interseal. napisał(a):Diesel około 5,80 leja. Benzyna coś lekko ponad 6.0 chyba. (1 RON to około 0,93 PLN)
Rumunia nie ma płatnych autostrad, ale wjeżdżając do kraju trzeba wykupić rovinietę - najlepiej on line. https://www.roviniete.ro/
Jadąc trasą o której piszesz, walor poznawczy będzie raczej niski.



Wiem,ale kierujemy się na Lefkadę i Kefalonię więc do Macedonii i dalej lekko na południowy zachód.Jak kiedyś pomyślimy np. o Thasos to pojedziemy inaczej.
Dzięki
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 19.08.2018 19:55

viltob08 napisał(a):
yzedef napisał(a): W ostateczności ten jeden raz spróbujemy samochodem i po drodze zwiedzimy coś, wszak widzę że sporo ludzi jeździ i jakoś dają radę... w tej opcji jednak najbardziej szkoda urlopu.



My po drodze zwiedzamy, kosztujemy i delektujemy się :-) Dla nas wakacje to już jazda samochodem. Nie robimy więcej niż 1000km na raz. Ostatnio spaliśmy w Nowym Sadzie ( plus wieczorne zwiedzanie i spokojne śniadanko), potem Skopje z opcją wieczornego zwiedzania czarcziji i potem Kanion Matka ( co roku ciągnie ;-) ), potem oczywiście obowiązkowo 3 noce w Ohrydzie a po drodze Debar z przecudownym monastyrem Ian Bigorski. W zeszłym roku dodatkowo spaliśmy jeszcze pod Meteorami ;-) i już prosto do Epiru ( dlatego polecam Lefkadę, bo to kawałek dalej, a morze równie piękne :-) ). W Grecji 7-10dni w zależności od urlopu i powrót też na dwa razy, nocleg w Niszu, ale tylko nocleg i kolejny w Budapeszcie ze zwiedzaniem.

Polecam taką formę wypoczynku, nasze raptory zawsze zadowolone. Warto tylko trzymać się zasady, zeby wrzucić na luz i nie jechać więcej niż 1000km na raz :papa:

Ja mam takie samo podejście. U mnie urlop zaczyna się z chwilą zamknięcia drzwi w samochodzie pod domem. Pierwszy raz w GR (Lefkada) i w przyszłym chyba też.
pawelh - mam taki sam plan )lefkada + Kelafonia przez RO.
Moja relacja z Lefkady na albańskimi greckim forum ale zastanawiam się czy nie wybaczyć Cro i tu coś napisać.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 19.08.2018 22:02

My mamy Grecję lądową objechaną w całości,teraz sobie szukamy na wyspach.Lefkada była raz jako miejsce docelowe i raz jako przystanek na Peloponez.Tym razem to przystanek z 3 noclegami a dłuższy pobyt na Kefalonii.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 20.08.2018 10:51

A gdzie planujesz noclegi ? Strona płn zach tojedne z ładniejszych plaż ale woda chłodniejsza plus zafalowana popo

Zastanawiam się czy Assos nie jest jakoś osłonięte od fal bo widziałem tam łodki. A blisko do Myrtos
Tylko nie mogłem znaleźć ofert w tym miasteczku.

Chyba, ze po parę dni w kazdym miejscu. Nie wiem czy nie ze Skali odpływa stateczek do dwu najważniejszych atrakcji Zante - na pewno warto
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 20.08.2018 16:25

Mamy dwie rezerwację jedną w Poros i druga w Tsoukaladhes,ale polujemy na Assos i jak trafimy coś fajnego t zmienimy. Jak masz na oku coś podobnego do Assos to chętnie skorzystam z podpowiedzi.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 20.08.2018 17:14

Byłem w Poros 2 razy łódką przed południem i było tam lustro.
Ale nie wiem jak jest POPO bo byłem w szoku jak wielkie fale potrafią walić w SAMI (w port).
Lecą (przy wietrze z pn-zach) pomiędzy Itaką a Kefalonią i skręcają do SAMI.

Odnośnie POROS- przy porcia ładna i rozsądana cenowo knajpka, mieścina raczej nie będzie zatłoczona.
Ale plaża nie porywa. Luż lepiej to wygląda w Skali.

Miasteczkiem z klimatem jest Fiscardo ale obawiam sie, ze w peni sezonu przy promach z Lefkady może tam być gwarnie.
Sam się zastanawiam gdzie bym tam chciał i najbardziej klimatycznie jest w Assos (ale popo tam nie byłem tylko te łodki w zatoce dają nadzieję, że to jakoś osłonięte jest)

A może PAXOS i Kefalonia ?
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 20.08.2018 20:31

Skala też jest uwzględniania w planie awaryjnym bo plaża ładna,ale Assos ma klimat i pilnie śledzimy oferty.Na Paxos i Antypaxos byłem na wycieczce statkiem z Korfu i miejsca się podobały,ale z samochodem to nie bardzo a noclegi dość drogie.Był plan zostawić auto i popłynąć,ale zawieszony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Grecja - strona 231
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone