Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
maciuś77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciuś77 » 22.07.2018 21:39

Jak sobie z tym poradziłeś?
Już "po" czy "przed"?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1911
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.07.2018 13:54

Fatalne informacje. Aż ciarki mnie przeszły jak pomyślałem że mogłoby to spotkać naszą rodzinę.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#Z_MegaMT
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 24.07.2018 19:03

Tydzień temu wróciłem , po czym najpierw ograniczyli wstępy na Akropol z powodu gorąca a teraz pożary...
Rok ubiegły analogia w Chorwacji ...w dniu wyjazdu zaczęło mocno wiać a później pożary w okolicy ...
Chyba ktoś tu ma szczęście ...
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 25.07.2018 10:27

Gdzieś czytałem, że nie wyklucza się celowych podpaleń...ponoć brakuje terenów dla deweloperów.
mietka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietka » 25.07.2018 12:54

Ja byłam w Grecji przełom czerwca/lipca. Dokładnie to na Zakythos. Pierwszy raz polecałam do Grecji i byłam naprawdę pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Zakythos ma wiele urokliwych miejsc, plaż. Zresztą nie bez powodu uważana jest za najpiękniejszą z greckich wysp. Grecy też bardzo mili dla Polaków, ale dodam,że zawsze chodziliśmy w grupie. Sama bym raczej się nigdzie nie odważyła pójść, choć wszyscy czuliśmy się tam bardzo swobodnie i miło.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 25.07.2018 21:26

Dan_78 napisał(a):Gdzieś czytałem, że nie wyklucza się celowych podpaleń...ponoć brakuje terenów dla deweloperów.

Jestem teraz koło Nafplionu i miejscowi są przekonani, że to były celowe podpalenia w precyzyjnie wybranym dniu, gdy silny gorący wiatr i upalne temperatury sprzyjały rozprzestrzenianiu się ognia.
Wczoraj wieczorem autostrada z Aten w stronę Koryntu była już przejezdna. Widziałam łunę i płomienie na północy za wzgórzami, na jednym odcinku towarzyszył nam gryzący dym.
Miejmy nadzieję, że sytuacja wkrótce będzie opanowana.
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 26.07.2018 08:30

Bardzo możliwe, są lasy nie wolno w Grecji budować, lasu nie ma...to się buduje. Ogólnie kiedyś ponoć od Aten w stronę Koryntu ma powstać jedna mega wielka aglomeracja.

Mietka pojedź na Kefalonię, może zmienisz zadanie :-).
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 29.07.2018 22:14

tompakosc napisał(a):Witam,
pozdrawiam wszystkich z Trapezaki na Kefalonii.
Mam pytanie do stałych bywalców. Jestem blisko Pessady, skąd odpływa prom na Zakynthos, nawet wczoraj dotarłem tam rowerem ... W planach było, że popłyniemy na Itakę, ale familia chce Zakynthos, więc ... czego nie robi się dla najbliższych :o
Wpadłem więc na pomysł, aby odwiedzić na 1 dzień Zakynthos, ale .... własnym autem, bo oferty z kąpielą po 20 min przy wraku i grotach, a potem resztę czasu oczekiwanie na "łaskę" organizatora na powrót statkiem to trochę nie za bardzo jak dla mnie.
I tu moje pytanie, skąd najlepiej na wyspie wybrać się do grot i "zatoki wraku" ? Prom z Kefalonii jest o 7.45, więc ląduję w Ag. Nikolaos o 9. A wypłynięcie z powrotem o 19.45. Najlepiej więc byłoby zaraz po 9 wypłynąć do w/w miejsc, aby pozostało jeszcze czasu na dalszą eksplorację wyspy. Może ktoś coś poradzić jak najlepiej to zorganizować? Sorki, ale Zante nie było w planach, nie przygotowałem się w tym temacie, sytuacja jak widać uległa zmianie, dlatego pytam jak najsprawniej to teraz ułożyć. :oops:
Z góry dzięki za pilną pomoc. :papa:


No ale do wraku to i tak statkiem tylko. To samo do grot
Tak masz jedną wycieczkę (jeżeli statek z Kefki płynie i tu i tu)
Co Tobie da auto jak do wraku płyniesz najczęściej jednym a do grot drugim (chyba ze znajdziesz coś takiego w ofercie na Zante) ?? Jak jesteś na Kefce to masz duużo urokliwych miejsc. A Zante (dla mnie) to głownie żółwie (są też na Kef), "blue cave" i wrak i koniec.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 29.07.2018 22:26

Itaka - Vathy oraz takie fiord przed Vathy - bardzo uroliwe miejsca i warto



13-sta sekunda Atokos (bezludna wysepka) https://goo.gl/maps/jq6EfGv1iBt
1:13 zbliżamy się do itaki (gdzieś tu https://goo.gl/maps/KJvDvyKaHa72 )
1:27 ta zatoka (bardzo nam się podobała, drzewapiniowe, osłonięta od wiatru) https://goo.gl/maps/LjKMemvCNjH2
2:20 wpływamy do tej zatoki w której jest Vathy. Ładna wysepka, kolorowe/zadbane miasteczko mnóstwo knajpek i zieleni - osłonięte od wiatru z płn-zach ( https://goo.gl/maps/CjGUSuBz8b12 )

Film nieobrobiony ale tak zostanie pewnie. Plus kamerka robi szeroki obraz. Fajnie jest obejrzeć na dużym ekranie - wtedy dopiero widać szczegóły

Poniżej krótki filmik z leniuchowania w GR

baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 30.07.2018 11:38

Buber napisał(a):Zgadzam się z Myszą ... chyba tylko autostrada i paliwo są droższe.

Autostrady w Grecji są tańsze niż w Chorwacji.
Przejazd przez Serbię i Macedonię też był tani.
Nie pamiętam dokładnych kwot (ostatnio w 2017 jechałem). ale wiem, że były zauważalnie niższe w porównaniu z dojazdem do Drvenika w Chorwacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2018 12:02

baunty napisał(a):
Buber napisał(a):Zgadzam się z Myszą ... chyba tylko autostrada i paliwo są droższe.

Autostrady w Grecji są tańsze niż w Chorwacji.
Przejazd przez Serbię i Macedonię też był tani.
Nie pamiętam dokładnych kwot (ostatnio w 2017 jechałem).

Przed Hvarem, czy po Hvarze. :?:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 31.07.2018 21:25

Walnąłem z tym 2017 :D tak jest jak się pisze z telefonu i nie sprawdza.
W 2016 ostatnio byliśmy w Grecji - przed Hvarem, na Hvarze w sierpniu byliśmy.
W 2017 tylko Hvar - choć jechaliśmy na Lefkadę, ale w Budapeszcie nam się "odmieniło" i wylądowaliśmy na Hvarze :)

Janusz, a w tym roku mamy opóźnienie w wakacjach.
Ponad miesiąc poślizgu w odbiorze łódki było
Później tydzień tzw "poprawek" wykonywanych osobiście i oklejanie tapicerką kabiny.
Oś w przyczepce też musiałem przesuwać o 40cm - oczywiście rolki i płozy też musiałem sam poustawiać. Szkoda gadać.

Nie wiem, czy pojedziemy na Hvar :( - choć bardzo lubię tę wyspę i coś mnie tam co rok ciągnie - żona stwierdziła, że max odległość to Murter.
Prawdopodobnie tam gdzieś pojedziemy, ale dopiero za kilka dni, jest szansa, że wyrobimy się w niedzielę.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 01.08.2018 11:42

My w przyszłym roku planujemy zrobić pól zdradę i zacząć urlop na Lefkadzie i skończyć na kliku dniach w stałej miejscówce w cro. Ot taki kompromis rodzinny.

Czy możecie polecić jakieś sensowne greckie strony z apartamentami ? Na booking i airbnb mały wybór a ceny z kosmosu.
Ja z sensownych znalazłem to:
https://nikana.gr/article/list?destination=Nikiana&destType=2&dateFrom=&dateTo=&adult=0&child=0

Proszę jeszcze o jakieś sugestie odnośnie wyboru miejscowości.
Szukamy na pewno jakieś spokojnej z kawałkiem plaży, jakby nam się nie chciało jechać na jedną z pięknych plaż zachodniego wybrzeża. A jakby była jakiś deptak albo ścieżka wzdłuż wybrzeża na wieczorne spacery to byłoby idealnie.
Na razie celujemy w Agios Nikitas, ale może to błąd.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 01.08.2018 15:21

W tym wątku wpisz Ilios, pokaże kilka postów o tej kwaterze w Vassiliki. Spełni Twoje kryteria, 15 metrów - 3 małe zatoczki, do 30 minut spacerkiem piękna plaża Agiofili, w drugą stronę 5 minut i jesteś na deptaku, gdzie wieczorem życie tętni. Moim zdaniem Agios Nikitas tak, ale do odwiedzenia i przejście przez górę na piękną plażę. Jakbyś miał pytania napisz na priv, mogę napisać coś więcej. Dwa domy dalej jest też Ermioni...Możesz do nich dojechać na...Street View.
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 04.08.2018 10:35

Ja jestem aktualnie w Agios Nikitas i tu typowego deptaka gdzie można pospacerować nie ma. Jest jedna główna ulica która schodzi w dół do miejskiej plaży gdzie jest krystaliczna woda. Wzdłuż plazy na północ jest taki niby chodnik ale w opłakanym stanie. W samym miasteczku problem z parkowaniem. Wszyscy zostawia auta przy głównych ulicach i do plaży czy samego centrum. My mieszkamy w willi powyżej z pięknym widokiem na morze i tylko pozostaje auto bo do centrum to 20 min w dół i pewnie 25 pod górę ( nie próbowałem )
Plaże na za hienom wybrzeżu cudowne. Samo miasteczko klimatyczne i takiego szukałem. Ceny niestety nie s wniosków. Wybrzeże wschodnie nie jest tak urokliwe jeżeli chodzi o plaże. Dziś mam zamiar sie tam wybrać i sprawdzić jak tam jest. Kilka zdjęć zamieściłem na forum albańskim j tam będzie moja relacja z pobytu ( oraz forum greckim ) na Lefkadzie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 225
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone