Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.07.2018 11:30

Ja również, po 10 albo 11 latach, zdradziłam Chorwację, najpierw dla Italii, a w ubiegłym roku dla Grecji :oops:
Romans z Grecją trwa cały czas, bo za miesiąc ponownie się tam wybieram :hearts:
Lazury w Grecji również są, nie wiem czy lepsze niż w Cro, ale są :oczko_usmiech:
Ale to co zdecydowanie u mnie przemawia na korzyść Grecji, to brak takich tłumów jak ostatnio w Cro (oczywiście trzeba wybrać odpowiednie miejsce :wink: ), ale i ceny też są sporo niższe.
Mam nadzieję, że o wszystko potwierdzi mi się i w tym roku :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.07.2018 12:02

mysza73 napisał(a):ceny też są sporo niższe.

Agnieszko, a Ty mówisz o cenach czego?...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.07.2018 12:05

Mikromir napisał(a):
mysza73 napisał(a):ceny też są sporo niższe.

Agnieszko, a Ty mówisz o cenach czego?...

Jedzonka :oops: , zarówno w sklepach jak i knajpkach :oczko_usmiech:
Ceny apartmanów zbliżone do tego co płaciłam w Cro :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.07.2018 12:09

mysza73 napisał(a):Jedzonka :oops: , zarówno w sklepach jak i knajpkach :oczko_usmiech:

To bardzo pocieszające. Zwłaszcza, że najczęstsza wypowiedź mojego syna to: jestem głodny!...
:oczko_usmiech:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 19.07.2018 12:10

Zgadzam się z Myszą ... chyba tylko autostrada i paliwo są droższe.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.07.2018 12:10

fish74 napisał(a):Wczoraj powrót z Grecji miejscowośc Kamena Vourla .
Też wróciłam i nam podobne porównanie, ale:

fish74 napisał(a):Przykłady proszę bardzo : woda mineralna w markecie Galaxias 1,5 l - 0,25-0,35 euro (tak to nie pomyłka)
Takiej ceny nie spotkałam w Epirze w Sivocie ani w Pardze, w promocji w Lidlu już tak...

fish74 napisał(a):Krótko i na temat : Grecja przegrała z Chorwacja wodą , jednak nie ten turkus jak w Cro
Lazury mieliśmy nie gorsze niż w Cro :mrgreen:

fish74 napisał(a):Rejs motorówka nieważne czy 2 czy 5 osób po 10 euro od osoby - ok 15 minut
U mnie 30 eur za 4 h lub 50 eur za 8 h + paliwo, max 5 os.

Dla mnie kwatery w kurortach (bo tak lubię) w Gr są cenowo porównywalne do Cro, ale cena za studio a nie za app. (w Cro). Trudno przy rezerwacji znaleźć coś taniego czyli w cenie 40-45 eur (3 os.) - nocleg w kurorcie, nie w malutkiej wiosce, bo w takich noclegi są w cenie 40 eur...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.07.2018 12:10

Buber napisał(a):Zgadzam się z Myszą ... chyba tylko autostrada i paliwo są droższe.
Cena autostrady w Cro też już tania nie jest - jechałam rok temu...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.07.2018 12:14

piekara114 napisał(a):
Buber napisał(a):Zgadzam się z Myszą ... chyba tylko autostrada i paliwo są droższe.
Cena autostrady w Cro też już tania nie jest - jechałam rok temu...

Skopiuję to co napisałam na greckim :smo:
Becia, weź zacznij relację (chyba masz jeszcze urlop :wink: ), bo ja się tu skręcę jeszcze przez miesiąc :roll:

:smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.07.2018 12:14

Mikromir napisał(a):
mysza73 napisał(a):Jedzonka :oops: , zarówno w sklepach jak i knajpkach :oczko_usmiech:
To bardzo pocieszające. Zwłaszcza, że najczęstsza wypowiedź mojego syna to: jestem głodny!...
:oczko_usmiech:
Skąd ja to znam :mrgreen: Gyros-pita - cena 2-2,8 eur w zależności gdzie..... Takie same jak na Krecie tylko rózny typ sosów i gatunków cebul w środku... Dla mnie ten w picie, a nie na talerzy (6-7 eur, większy) spokojnie obiad mi zastępuje :mrgreen:
Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.07.2018 12:23

mysza73 napisał(a):Skopiuję to co napisałam na greckim :smo:
Becia, weź zacznij relację (chyba masz jeszcze urlop :wink: ), bo ja się tu skręcę jeszcze przez miesiąc :roll:
:smo:

Ja wczoraj o 20:30 przyjechałam...kończymy rozpakowywanie i trzeba posprzątać - równo 2 tyg. nas nie było... a prania robić nawet nie można, bo deszcz pada :evil: i łazienka zawalona.... No i jeszcze Hvar 2017 nieskończony... a czasu stale brak... :roll:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.07.2018 12:25

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Skopiuję to co napisałam na greckim :smo:
Becia, weź zacznij relację (chyba masz jeszcze urlop :wink: ), bo ja się tu skręcę jeszcze przez miesiąc :roll:
:smo:

Ja wczoraj o 20:30 przyjechałam...kończymy rozpakowywanie i trzeba posprzątać - równo 2 tyg. nas nie było... a prania robić nawet nie można, bo deszcz pada :evil: i łazienka zawalona.... No i jeszcze Hvar 2017 nieskończony... a czasu stale brak... :roll:

No właśnie, deszcz pada (u mnie od soboty :evil: ), to nie możesz prać, a co za tym idzie nie masz co prasować :smo:
Na spacery też nie pójdziesz ... nic tylko zacząć nam Grecję pokazywać :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.07.2018 12:31

Tak patrząc to za tydzień to chyba w domu w brudnych i nie poprasowanych rzeczach utonę :smo:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.07.2018 12:34

piekara114 napisał(a):Tak patrząc to za tydzień to chyba w domu w brudnych i nie poprasowanych rzeczach utonę :smo:
Mnie to nie przeszkadza :lol: :smo:
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 19.07.2018 12:49

Dokładnie takie souvlaki też w picie 1,80 euro ...paliwo 1,5 - 1,7 euro .Po zakupy byłem tylko raz ( głównie woda na wyjazdy i plaże , więcej nie było potrzeby :-) )
Ja byłem z biura więc nic mnie nie interesowało :-) Jedzonko HB i bardzo dobry wybór bo obiad by juz na pewno "nie wszedł " Mega urozmaicony włącznie z daniami greckimi jak souvlaki , mousaka , tzatziki ,kleftiko , pastitsio i inne ( codziennie inne ) mięsa , ryby ,kilka rodzajów sałatek ,jakies lecza , ryże i Bóg wie co jeszcze , non stop dokładane więc nie było opcji by coś komuś nie wystarczyło plus owoce głównie arbuz i melon ,oczywiście zupy też .Śniadanie podobnie jajka w różnych postaciach , boczek grillowany , warzywa , wędliny , sery , jogurty (kilka rodzajów) , przeróżne płatki , miody , dżemy , warzywa plus kawa , herbata .Regionalne dodatki i przekąski ...tak na ok może z 30 albo i więcej potraw .Wszystko bez ograniczeń , mało kto nie chodził po dokładkę :-) Nie wiem czy ja tak trafiłem czy tak jest wszędzie .Byłem wręcz zszokowany ilością i jakościa tego wszystkiego.Na szczęście nie widziałem żeby ktoś brał ponad siły i zostawiał jak juz to repeta.Tu - brawo my wstydu nie było .Bardzo sympatyczne było to że sam właściciel obiektu doglądał osobiście by nikomu nic nie brakowało czy wręcz pomagał by wszystko szło sprawnie i tak zawsze było ( sporo osób - ponad 100 pokoi więc niemało do wykarmienia ).Potwierdzeniem niesamowitej serdeczności Greków jest to że przed odjazdem nawet kapitan motorówki z wypożyczalni obok przyszedł się z nami pożegnać ...po prostu tacy są .W chorwacji tego nie doswiadczyłem ...Co do wody była też czyściutka , ryby pomiędzy stopami , jeżowców bardzo mało , cały czas cieplutka ale nie taki lazur w Cro .No i pogoda o ile w Cro w tym roku wcale nie była taka dobra tak tam nawet nie było mowy o sprawdzaniu prognoz chyba żeby kogoś w PL wkurzyć :-)
Myślę a nawet jestem pewin że za takie warunki plus transport samolotem w Chorwacji zapłaciłbym więcej .Mało tego przy opcji zakupu turnusu nazwijmy "last minute" byłoby jeszcze taniej .
Myślę że jest to rodzynek cena-jakość i jeżeli ktoś się zastanawia moge polecić super fajną miejscówkę .
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 19.07.2018 21:58

Witam,
pozdrawiam wszystkich z Trapezaki na Kefalonii.
Mam pytanie do stałych bywalców. Jestem blisko Pessady, skąd odpływa prom na Zakynthos, nawet wczoraj dotarłem tam rowerem ... W planach było, że popłyniemy na Itakę, ale familia chce Zakynthos, więc ... czego nie robi się dla najbliższych :o
Wpadłem więc na pomysł, aby odwiedzić na 1 dzień Zakynthos, ale .... własnym autem, bo oferty z kąpielą po 20 min przy wraku i grotach, a potem resztę czasu oczekiwanie na "łaskę" organizatora na powrót statkiem to trochę nie za bardzo jak dla mnie.
I tu moje pytanie, skąd najlepiej na wyspie wybrać się do grot i "zatoki wraku" ? Prom z Kefalonii jest o 7.45, więc ląduję w Ag. Nikolaos o 9. A wypłynięcie z powrotem o 19.45. Najlepiej więc byłoby zaraz po 9 wypłynąć do w/w miejsc, aby pozostało jeszcze czasu na dalszą eksplorację wyspy. Może ktoś coś poradzić jak najlepiej to zorganizować? Sorki, ale Zante nie było w planach, nie przygotowałem się w tym temacie, sytuacja jak widać uległa zmianie, dlatego pytam jak najsprawniej to teraz ułożyć. :oops:
Z góry dzięki za pilną pomoc. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 224
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone