Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 28.05.2018 07:27

wiola2012 napisał(a):Villę Achilleas polecam w 100%. Byliśmy tan dwukrotnie.

Możesz polecić jakieś dobre restauracje w Vasiliki, w których najczęściej jadaliście ?
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 28.05.2018 16:46

lkemot napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Villę Achilleas polecam w 100%. Byliśmy tan dwukrotnie.

Możesz polecić jakieś dobre restauracje w Vasiliki, w których najczęściej jadaliście ?

Jeżeli będziesz chciał skorzystać to będąc tam dwa razy chodziliśmy do Vagelaras (bliżej portu) i Alexander (na początku). Jest jeszcze dość popularna Taverna Delfin, ale ja akurat mam mieszane odczucia. Jadąc np. na plaże Porto Katsiki, czy też do Ag. Nikitas polecam tą tavernę - http://tiny.pl/g8l4n
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 28.05.2018 17:56

-
Potwierdzam:
Taverna "BALKONAKI"
kojarzymy z balkonem i widokami
= pojadałem tam w 2013;

Poleciłbym też SESOULA w Dragano.
Też było smacznie.

A jeśli chodzi o Ponti (obok Vasiliki) to dobre jedzonko można znaleźć w zachodniej stronie .
W okolicach "Amalthea Taverna"

Pozdrawiam
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 29.05.2018 07:35

Dzięki za info, Balkonaki miałem już zapisaną, pozostałe zanotowałem i odwiedzę...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 29.05.2018 10:38

W Sivocie jest przyjemna knajpka ( spiridoula ) z Polką
Bodajże Pani Marta. (mam fatalną pamięć do imion)

https://goo.gl/maps/syUMfTHJiN32
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 30.05.2018 20:03

Po 7-krotnym wyjeździe do Chorwacji w tym roku po raz pierwezy wyjeżdżamy do Grecji...na początek nie żadna ekskluzywna wyspa ale ląd....podnóże Olimpu...male miasteczko o pieknej nazwie Velika.- I tutaj mam taką mała prośbę....co polecacie z greckiego menu aby zjeść ( lubimy ryby i owoce morz), oraz co najlepiej zabrac z Polski.
Pozdrawiam serdecznie
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 30.05.2018 20:21

karin74 napisał(a):Po 7-krotnym wyjeździe do Chorwacji w tym roku po raz pierwezy wyjeżdżamy do Grecji...na początek nie żadna ekskluzywna wyspa ale ląd....podnóże Olimpu...male miasteczko o pieknej nazwie Velika.- I tutaj mam taką mała prośbę....co polecacie z greckiego menu aby zjeść ( lubimy ryby i owoce morz), oraz co najlepiej zabrac z Polski.
Pozdrawiam serdecznie


Mój numer 1 - Bouyiourdi czyli zapiekana feta z pomidorami i papryką, oczywiście greckie klasyki czyli gyros we wszelkich postaciach, souvlaki, horiatiki czyli sałatka grecka, marides czyli małe smazone rybki w panierce z sokiem cytryny, w Chorwacji to się nazywa girice, kalmary - na wyspach najlepsze takie suszące się na słońcu przy tawernach. Jestem kiepskim amatorem owoców morza, więc więcej nie doradzę.

Oczywiście zimna retsina i inne wina, polecam piwo pszeniczne Alfa i ciemne Fix.

Jeśli jedziecie do apartamentów, bierzecie z Polski to samo co do Chorwacji, ceny greckie i chorwackie są zbliżone. Jeśli jedziecie przez Macedonię i przekraczacie granicę grecką w Gavgeliji, zróbcie zakupy w markiecie S53, wtedy wielu rzeczy nie trzeba wieźć z Polski, bo ceny jak u nas albo i niższe.

Warto kupić oliwę w lokalnej tłoczni, bańka 5 litrow 25-30 euro. Tak samo wielkie oliwki konserwowe.

Velika to tak długa żwirowa plaża patelnia, na następny raz polecam środkowy palec Halkidików - Sithonię, Pelion na południe od Veliki albo wypę Thassos - znacznie bardziej klimatyczne miejsca w greckim stylu i wciaż w miarę niezatłoczone.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 30.05.2018 20:27

Malinero....dzięki serdecznie...jedziemy autokarem więc samą podróżą oprócz oczywiscie czasu nie zawracam sobie glowy...juz nie moge sie doczekać. ...a to juz za tydzień
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 30.05.2018 20:36

karin74 napisał(a):Malinero....dzięki serdecznie...jedziemy autokarem więc samą podróżą oprócz oczywiscie czasu nie zawracam sobie glowy...juz nie moge sie doczekać. ...a to juz za tydzień


W apartamentach, podobnie jak w Chorwacji są zwykle grille, na miejscu mozna kupić wszystko co trzeba do grillowania, najlepiej kupować w sieciowych marketach, w każdej większej miejscowości powinna być jakaś sieciówka, a jak nie to jakiś większy market. Małe sklepiki są zwykle znacznie droższe. Najtaniej oczywiście w Lidlu.

Wracając, zróbcie koniecznie zakupy w Macedonii, jeśli będziecie mieli możliwość. Ser sirene (jak feta), kaszkawal, ajran, wina Vranec (ale te trochę droższe np. za 300+ denarów)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 30.05.2018 21:48

oj nie wiem czy będziesz zadowolona z podnóża Olimpu...o ile widoki w jego stronę są ok, plaża piaszczysta, woda ciepła, to widoki "w stronę plaży" d... nie urywa...
lepiej pewnie Chalkidiki / Lefkada...
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 31.05.2018 07:32

Sol-Wagon napisał(a):oj nie wiem czy będziesz zadowolona z podnóża Olimpu...o ile widoki w jego stronę są ok, plaża piaszczysta, woda ciepła, to widoki "w stronę plaży" d... nie urywa...
lepiej pewnie Chalkidiki / Lefkada...


Miejsce juz zaklepane wiec Chalkidiki itp. to już na przyszłość.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 31.05.2018 09:30

karin74 napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):oj nie wiem czy będziesz zadowolona z podnóża Olimpu...o ile widoki w jego stronę są ok, plaża piaszczysta, woda ciepła, to widoki "w stronę plaży" d... nie urywa...
lepiej pewnie Chalkidiki / Lefkada...


Miejsce juz zaklepane wiec Chalkidiki itp. to już na przyszłość.


Popieram przedmówcę, Velika to trochę takie nasze Władysławowo. W przyszłości koniecznie wyspy albo Peloponez, tam wciąż jest sporo tej Grecji z Zorby.

Dzięki za PW :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 31.05.2018 12:18

Władysławowo jest the best :D :mrgreen: :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 01.06.2018 21:44

lkemot napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Villę Achilleas polecam w 100%. Byliśmy tan dwukrotnie.

Możesz polecić jakieś dobre restauracje w Vasiliki, w których najczęściej jadaliście ?

Przepraszam, że z takim opóźnieniem :oops: Villa Achilleas znajduje się w Vasiliki Ponti. W Vasiliki jedliśmy w 3 miejscach . Nie zachwyciły mnie dania, natomiast w Vasiliki Ponti wszystkie knajpki są przy głównej drodze i my najczęściej jedliśmy w pierwszej na rogu przy samej plaży. Wracaliśmy tam systematycznie ze względu na przepyszny deser ( myślałam że to serniczek z cynamonem a to było coś z kaszy :D , dla mnie palce lizać. W innych też było ok, smacznie, dużo, cenowo korzystniej niż w Vasiliki przy porcie.
creep22
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) creep22 » 14.06.2018 18:06

Witajcie!
Czy próbował ktoś wypłacać w Grecji pieniążki kartą z banku Pekao SA? Chodzi mi o prowizję tak w praktyce, bo wersja banku może się okazać czysto teoretyczna.
Druga sprawa to parking przy Lidlu. Zostawialiście tam kiedyś samochód na dłużej niż tylko zakupy? W Cro mi się to często zdarzało, a tu nie chciałbym się spotkać z jakąś niemiłą niespodzianką :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 222
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone