Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 11.03.2018 22:54

piekara114 napisał(a):Z Platari przyszło mi kilka ofert app. w cenie o 10 eur niższej niż w Sivocie...no ale na pieszy wieczorny spacer do Sivoty to jednak kawałek...

Z tego co na kilku blogach wyczytałam to Sivota taka spokojna to całkiem nie jest....


Sivota i Parga to bardzo turystyczne miejscowości, jest tam dużo ludzi z grup wycieczkowych).
Plataria może i d..y nie urywa jako miejsce, ale jest tam dużo spokojniej.
Godna polecenia jest wycieczka samochodowa w góry nad Iqumenitsę lub podróż starą drogą do Ioanniny.
Nie będę tu opisywał szczegółów, ale byliśmy w miasteczku, gdzie podczas sjesty tylko my byliśmy na rynku.
Jest tam naprawdę co robić.
W Ioanninie też warto spędzić dzień nad jeziorem.
Polecam jedzenie na kempingu Nautilus - szalenie sympatyczny właściciel, dobre jedzonko, przystępne ceny i ... super widoki.
Piekara114, a Ty się tam wybierasz?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.03.2018 23:04

6 lipca melduję się w Sivota (Epir) na 10 noclegów, stąd te wysepki mnie interesują :D
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 12.03.2018 13:47

Piekara 114, gdzieś miałem mapę tego rejonu (żona tego pilnuje :) ) , ale teraz nie wiem gdzie jest.
Nie za wiele mogę pomóc co do zwiedzania lądu - chociaż trochę pojeździliśmy - natomiast jeśli chodzi o zwiedzanie od strony wody, to trochę więcej.
Jesli masz w planach wypożyczenie łódki, to na Paxos pływają promy ( chyba z Pargi), może warto rozważyć podróż promem i ewentualne wypożyczenie łódki lub choćby skutera na wyspie?
Prom dopływa do Gajos, są tam wypożyczalnie zarówno skuterów jak i samochodów oraz łódek.
Swoją drogą samo Gajos jest bardzo uroczym miasteczkiem.

Macie zamiar wypożyczać tam łódkę?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.03.2018 15:49

Na P. i AP. chcę popłynąć w rejs jakąś małą łódką zorganizowaną (liczę, że może znajdę coś co pozwoli na desant na plażowanie, a nie tylko na pływanie na głębinach).

A motorówkę lub coś podobnego chciałabym wypożyczyć (na pół lub cały dzień), aby opłynąć te malutkie wysepki przy samej Sivocie - dalej się sama nie porywam, nie mamy doświadczenia żadnego w tym temacie... Może coś podpowiesz, na co zwrócić uwagę, gdzie tam się zatrzymać, popłynąć, takie wskazówki dla totanego laika...
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 12.03.2018 17:58

Tam jest wszędzie blisko do tych wysepek.
Wpłyń między Nisidę i Nikolas, jest tam płytko i można wyjść na ląd - są małe plaże, jednak bywa tam czasem dużo ludzi i jest tam często cieplej niż poza przesmykiem.
Woda naprawdę płytka.
Opłyń te wysepki dookoła to może znajdziesz coś innego, ale większość ludzi wpływa w ten przesmyk między tymi wyspami.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.03.2018 18:13

Dzięki, właśnie o coś takiego mi chodziło ObrazekObrazek

To chyba Blue Lagoon jest w moim zasięgu? Czy płynąc po żółtej trasie będzie bezpiecznie (chodzi mi o odcinek po północnej stronie wysp) czy za pierwszym razem lepiej trzymać się między wyspami?
plywanie.png
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 12.03.2018 18:52

Tam naprawdę jest blisko.
To co masz oznaczone żółtą linią jest naprawdę krótką trasą.
Nawet przy niekorzystnej fali masz jak wybrać drogę powrotną.
Nie masz się czego obawiać, wrócisz lub południową stroną lub północną ( przy naprawdę niekorzystnych warunkach), ale takie zmiany pogody są naprawdę sporadyczne.
Po prostu wypozyczcie łódkę i płyńcie.
Blu Lagoone.... oczywiście, że jest w zasięgu.

To są bezpieczne miejsca, tam nawet podczas dużej fali jest się gdzie schować.

Taka ciekawostka:
-raz tylko mieliśmy burzę w tym rejonie ( wracając z Pargi do Platarii), w tym przesmyku ludzie przeczekiwali burzę - choć w sumie nie było fali.

Powtórzę :) tam jest naprawdę bezpiecznie a w razie w jest się gdzie schować.

W Platarii będą moi znajomi, którzy jeżdżą tam od ponad 20 lat - pływają po morzu łódką i tak samo postrzegają ten rejon Morza Jońskiego a tym bardziej okolice Sivota.
Te wyspy są miejscem, gdzie czasem można się schronić przed dużą falą.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.03.2018 19:19

Super dzięki. To teraz na pewno trzeba zrealizować taką wycieczkę :D
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 13.03.2018 19:09

Jak raz wynajmiecie łodkę i zrobicie sobie taką wycieczkę to zmienicie podejscie do wakacji ...

I może wrócicie do CRO gdzie warunki są bardziej sprzyjające i będziecie odwiedzać rejony i poznawać je na nowo ...
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 19.03.2018 10:04

Piekara114, a może taki mały rajd po wyspach jest warty rozważenia? :
https://news.gtp.gr/2018/02/12/ionian-islands-ferry-link-to-begin-may-2018/
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.03.2018 17:26

Ciekawe rozwiązanie, ale to już za dużo.... Czasu mi zabraknie :lol: :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 25.03.2018 08:03

Witam w niedzielny poranek
Mam pytanie odnośnie Aten. Będziemy tam przejazdem 1 dobę. Na późne popołudnie zaplanowałam wzgórze Likavittos, poranek Akropol i chce odwiedzić jedno muzeum. Myślę o Narodowym Muzeum Archeologicznym i Nowym Muzeum Akropolu. Pomóżcie, które wybrać :)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 27.03.2018 06:41

W Atenach jest Polska przewodniczka i myślę,że warto skorzystać, my mamy zaklepane .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.03.2018 08:06

Z ciekawości jaki koszt za jaki zakres (godziny, miejsca)? Też wpadł mi taki pomysł na jesień, a na fb widzę dużo ogłoszeń osób, no ale bez cen....
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 27.03.2018 18:32

150€ cały dzień i 100 za 4,5h za grupę,pprzynajmniej my tak mamy.Kontakt masz na greckim .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 218
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone