Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 15.02.2018 19:23

BODI&WIESIAK napisał(a):Witamy
W drugiej połowie czerwca śmigamy dwoma motorami w 4 osoby do Albanii przez Grecję chcemy tam kilka noclegów zorganizować i zwiedzić Meteory Ateny itp ciekawe miejsca czy może ktoś polecić coś wyjątkowego do zwiedzenia oraz namiary na jakieś kwatery za rozsądne pieniądze ?
Pozdrawiamy


Witaj
Ja nocowałem w Kalampaka w hotelu Iniohos, bardzo dobre warunki
Pozdrawiam
Ryszard
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.02.2018 10:15

Wrócę do tematu nawigacji samochodowej: czy komuś sprawdził się w Grecji i na reszcie Bałkanów TomTom?
Stoimy przed decyzją kupna jakiegoś urządzenia, do tej pory używaliśmy dogorywającego właśnie Garmina, jest ok, ale chcielibyśmy zakupić coś alternatywnego.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.02.2018 15:34

Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 24.02.2018 15:51

Mikromir napisał(a):Wrócę do tematu nawigacji samochodowej: czy komuś sprawdził się w Grecji i na reszcie Bałkanów TomTom?
Stoimy przed decyzją kupna jakiegoś urządzenia, do tej pory używaliśmy dogorywającego właśnie Garmina, jest ok, ale chcielibyśmy zakupić coś alternatywnego.

iGo- nigdy nie wyprowadziła mnie w maliny :D.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.02.2018 16:31

Bratwojciech napisał(a):iGo- nigdy nie wyprowadziła mnie w maliny :D.

Dziękuję za podpowiedź. :)

ogorek napisał(a):Ale nowego Garmina z dożywotnią aktualizacją map EU wychaczysz za 500 PLN z UK

Dzięki za link. Nie skarżymy się na Garmina jakoś szczególnie, ale zastanawiamy się, czy nie pojeździć przez jakiś czas na 2 różnych nawigacjach, tak dla pewności - przynajmniej dopóki działa jeszcze stara.
Tomtom jest gorszy od Garmina?

A jak oceniacie bazę adresową w Grecji Garmina i innych navi? Bo przejrzałam sobie mapy naszego starego Garmina i wygląda to skromnie... :roll:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.02.2018 15:44

Co 3 miesiące są aktualizacje. Nie zawsze map. Rzuć jakimś adresem a ja sprawdzę :)

Ja i tak najczęsciej zaznaczam sobie punkty w BaseCamp-ie (aplikacja Garmina) i planuję trasy tam.
Oczywiście nie wszystkie ale te dojazdowe tak.

Zarówno Garmin jak i AM chciały mnie (kiedyś) prowadzić drogą X (po której wolałbym drugi raz nie jechać) a tubylcy polecali inną.
Zaplanowałem tę inną w aplikacji Garmina i od tej pory jej używam zamiast punktu docelowego.

Mając telefon/komputer można zweryfikować z google zawsze.
Przykładowo ta lepsza trasa była proponowana przez google.

Przy dzisiejszych cenach transmisji danych w abonamencie może opłaca się rozważyć również telefon z dużym ekranem i używać google.
Nie wyłączyła mi się NAVI na promie i nie działała po zjeździe z promu - telefoniczna + córka patrząca w telefon - ładnie nas wyprowadziły dopóki NAVI się nie naładowała (2-3 godziny)
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 25.02.2018 20:41

ogorek napisał(a):Przy dzisiejszych cenach transmisji danych w abonamencie może opłaca się rozważyć również telefon z dużym ekranem i używać google.


Dokładnie tak, po co kupować nawi, jak na smartfonie masz googla ( w Gr może być on line bo pobiera bardzo mały transfer) a po drodze poza UE moęsz mieć off line . Ja tak testowałem w drodze do AL w zeszłym roku i było OK. Masz najbardziej aktualne mapy
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 26.02.2018 08:36

Od wielu lat używam nawigacji Sygic na androida, możesz ją mieć jednocześnie na kilku urządzeniach. Używa ona map Tom Toma. Dożywotnia licencja na europę kosztuje około 100zł. Nigdy mnie nie zawiodła w trasie, a jej wielką zaletą jest działanie w trybie off-line. Oczywiście jak masz włączoną transmisje danych to masz dodatkowe możliwości: trafiki, informacje o wypadkach, możliwość zgłaszania korków i wypadków. Możesz również kręcić z niej film.

Dzisiaj komórki mają duże ekrany i rozdzielczość full HD - bije to na głowę oryginalne nawigacje Tom Toma i inne podobne wyposażone we własne wyświetlacze również.

Na wakacje i wycieczki przygotowuję sobie wielopunktowe trasy w mapach googla i wgrywam je wraz z punktami do zwiedzania do nawigacji i ona pięknie je pokazuje podczas drogi i informuje o ich przekroczeniu. Na nawigacje Tom Toma czy Garmina nie przesiadłbym się nawet jakbym miał je dostać za darmo...

A co do porównania z mapami googla podczas jazdy, to nawigacja ma dużo lepsze algorytmy obliczania trasy, czy to samochodowej czy pieszej i dodatkowo przy zjazdach/rozjazdach pokazuje na powiększonych wycinkach drogi pasy po których masz jechać - czego mapa googla nie ma...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.02.2018 22:23

Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi. Małżonek rozważa właśnie wszystkie te opcje...

ogorek napisał(a): Rzuć jakimś adresem a ja sprawdzę :)

Np. Drepano (Argolida), Plaka 22 - jeśli to w ogóle jest jakiś adres. :wink:
Dzięki. :)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 26.02.2018 22:39

Drepano na Garmin

Obrazek

Na google map też nie ma nazw ulic w tej "wiosce" - myślałem, ze na Garminie tylko nie ma

https://goo.gl/maps/GJXL2fLG1H12

Ja do Nafplio / Argos / wiele miejsc jezdzilem na wspólrzędne a nie na nazwy ulic
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.02.2018 22:45

Maciej, bardzo dziękuję. Widzę, że Drepano to rzeczywiście wioska. :wink:

Ja zwykle sobie jakoś radzę bez adresów - zazwyczaj wiem dokładnie, dokąd zmierzam i po prostu klikam prosto w miejsce docelowe. Ale opcja wyszukiwania przez adres przydaje się szczególnie w gąszczu ulic dużych miast.
Ostatnio edytowano 26.02.2018 22:48 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 26.02.2018 22:48

Kawałek Nafplio

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.02.2018 22:48

No, Nafplio już bardzo ładnie wygląda. Dziękuję. :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.02.2018 22:21

Małżonek mój uparcie drąży temat navi i pyta, jak w Grecji sprawuje się Mio 7670 LM Spirit? Jak go znam, to może tak dłuuugo... :mrgreen: Testował ktoś może takiego Mio?
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 02.03.2018 07:15

Grecja to nie środkowa Afryka,więc prawie każda nawigacją da radę.To co warto mieć niezależnie od nawigacji to dobre mapy tym bardziej na prowincji(czasem nazwy tylko Greką)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 215
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone