Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 15.12.2017 09:35

Witam!
Dziękuję bardzo za treściwe porady :@)

Odniosę się:
- mowa o mapie obsługującej lepiej Bałkany dlatego, że w opisach niektórych map szeroko pojęte Bałkany mają mniejszą dokładność (mierzoną w % dróg); Europa zachodnia prawie zawsze ma bardzo wysoki współczynnik zawartości dróg na mapie (względem realnych dróg), a poza tym po zachodzie jeździ się po prostu łatwiej, mam wrażenie
- nie znam maps.me, korzystam czasem z map googla online w telefonie, jednak moje doświadczenie jest takie (z poprzednią nokią, może teraz z lg będzie lepiej), że telefon w najważniejszym momencie mi się zwyczajnie zawieszał lub wyłączał - to irytujące! fakt, mapy były aktualniejsze, niż w pożyczonej nawigacji, jednak nawigacja działała cały czas bez zarzutu, a telefon niestety nie
- wiem już, żeby unikać AM :@)
- chyba przełożę zakup na majowe urodziny - może wiosną mapy będą aktualniejsze? nie ma co kupować w wirze świątecznych przygotowań...

DZIĘKI!!! :@)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.12.2017 17:53

Co byś nie kupił to sugeruję przed wyjazdem obejrzeć trasę na komuterze.
Np. sprawdzic co zaproponuje maps.google.pl

Używając AM pojechałem z PEO nad Jońskie ciągnąc łodkę. Po zjeździe z szybkiej trasy po iluś tam kilometrach byłem bliski załamania nerwowego. Zakręty ponad 90 stopni bardzo wąskie, przejazdy przez uliczki w wioskach gdzie nie wierzyłem, że się zmieszczę z przyczepą
A na końcu taki podjazd pod górę, że auto zaczęło protestować ...

W tym roku wracając stamtad z Garminem, spojrzałem, że tak samo mnie chce prowadzić więc spojrzałem na wioski, które trzeba było dodać ręcznie do trasy i już wracałem spokojniejszą drogą.

Jak rok wcześniej wracałem z AM to gospodarz poradził na co się kierować i po pewnym czasie AM "złapała trop".
Może kiedyś wrócę nad Zatokę Lakońską to zobaczę jak Garmin sobie poradzi.

W drodze do Plitry (generalnie poza Plitrę jechałem) AM kompletnie zdurniała ...
I najczęsciej widziałem komunikat "wyznaczanie trasy od nowa" czy jakoś tak ...

Zawsze można potrojnie się zabecpieczyć ...
- Navi
- telefon
- Mapa papierowa (a są już z tworzywa nie gniotace się i składane)

Przykładowy minus Garmina to:
- w tym roku robiłem supr krótkie trasy w GR,
- jak wjechałem na prom do Wenecji to po zjeździe (z promu) była czarna.

I wiedziałem, że potrzebuje 2 godzin aby się naładować więc córka właczyła mi transmisję pakietową i jchaliśmy na mapy Google (po 2-3 godzinach na Garminie już do domu).

Stąd rada przy nowych Garminach aby brać je do hotelu/prom i podłączyć do ładowarki "just in case"
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 16.12.2017 17:05

BiH, Chorwacja, Albania, Macedonia, Serbia - wystarczająca jest automapa, co do samego "urządzenia" to Modecom
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 17.12.2017 11:37

1. Support AM poradził wyższy mode BLOW co nie zlikwidowało problemu ale program szybciej przeliczał ponownie
2. Za aktualizację subskrypcji co rok płaciłem 150 PLN. Po 4-ech latach koszt przewyzszył mi zakup wspomnianego Garmina z bezpłatną dożywotnią subskrypcją
3. Błądzenie przez kilka aut z AM w drodze do CRO to raczej nie urządzenie było a mapy (wszyscy mieli zaktualizowane przed wyjazdem)

Do 2016 używałem AM i nie protestowałem, chociaż w Chanii na Krecie używał takich dróg jak "jednokierunkowe pod prąd" oraz przez "gaje oliwne" - super strome i wąskie ale asfaltowe. Nie wiem czy Garmin poradziłby tam lepiej bo od 2 lat nie byłem na Krecie
Generalnie w 2016 wiele razy mialem ochotę wyrzucić AM przez okno plus zmiana urzadzenia (sugerowana przez support AM) wiele nie pomogła plus to błądzenie w drodze do Tisno. Na powrocie wogóle wyłączyłem do Austrii AM i ciąłem prosto autostradą

Nie wiem - może to poprawili ale ja w 2016 obraziłem się na AM
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.12.2017 16:10

Z AM jest taki problem, że jak nie ustawi się kategorii dróg to prowadzi każdym możliwym szutrem i właśnie przez gaje oliwne lub w Cro przez winnice obok Primostenu. Dla mnie AM jest przyjemniejsza w odbiorze niż Garmin, a z drogami po prostu pilnujemy tych kategorii i zawsze sprawdzamy także trasę na google wcześniej oraz pilnujemy znaków. Navi traktujemy jako coś wygodnego i pomocnego, ale nie do końca jej ufając... Choć czasami fajnie jak dziwnymi uliczkami poprowadzi :D
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 17.12.2017 23:07

dokładnie...automapa ma wiele wiele ustawień, co jest plusem i minusem...np. może zmuszać do zawrócenia po zjechaniu z trasy, może wyznaczać na bieżąco nową trasę (nawet w zależności od ilości "naddanych" kilometrów w związku z rezygnacją z zawracania)...
p.s. byłem też z automapą w innych krajach...i zawsze mam nieaktualizowaną od kilku lat...traktuję ją jako pomoc gdy nie ma znaków lub gdy jest ich zbyt dużo, itp...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.12.2017 08:41

ja mialem AM od niepamietnych czasow (chyba pierwszy wyjazd do GR to było 2011 i wtedy zakupiłem)

I przez kilka lat było OK. Po aktualizacji w czerwcu 2016 w GR i CRO bardzo mocno się zawiodłem.
Miałem nadzieję, że to hardware ale zmiana HW nic nie pomogła. Opcje znałem.
Zawsze miałem trasę "Szybką" i wyłączone szutrowe drogi.

Ale zeby było zabawniej to w zeszłym tygodniu żona pożyczyła Garmina i narzekała, ze w Wwie kazał jej zrobic pętlę (do ronda zawrócić i potem w lewo skoro mogła od razu w prawo i tak oczywiście zrobiła :)

Ja taki "porządzny" i "niedoczytany" jestem (że byłem pewny), że AM nie wolno (prawnie) używać bez subskrypcji ...
Dlatego przy Garminie czuję się OK bo subskrypcja dożywonia i darmowa.
I wiele razy usłyszałem, że "wypadek" albo "droga zamknieta" i ładnie zaproponował alternatywę
Jak wspomnialem zbiera takie info po antenie radiowej (cyfrowej) wbudowanej w kabel/wtyczkę

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Mało istotna pierdólka, która mi pasuje to: włączam silnik - Garmin sie uruchamia (b. szybko) sam.
Wyłączam pisze, że wyłaczenie za 15 sek i sam się wyłącza. Praktycznie jak wbudowana NAVI
Oczywiscie tak działa tylko w aucie w którym gniazdo zapalniczki daje prąd tylko na włączonym silniku.
Jak ktos ma gniazdo w którym zawsze jest prąd to musi wyjmowac i wkłądać wtyczkę samemu
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 19.12.2017 20:01

ogorek napisał(a):ja mialem AM od niepamietnych czasow (chyba pierwszy wyjazd do GR to było 2011 i wtedy zakupiłem)

I przez kilka lat było OK. Po aktualizacji w czerwcu 2016 w GR i CRO bardzo mocno się zawiodłem.
Miałem nadzieję, że to hardware ale zmiana HW nic nie pomogła. Opcje znałem.
Zawsze miałem trasę "Szybką" i wyłączone szutrowe drogi.

Ale zeby było zabawniej to w zeszłym tygodniu żona pożyczyła Garmina i narzekała, ze w Wwie kazał jej zrobic pętlę (do ronda zawrócić i potem w lewo skoro mogła od razu w prawo i tak oczywiście zrobiła :)

Ja taki "porządzny" i "niedoczytany" jestem (że byłem pewny), że AM nie wolno (prawnie) używać bez subskrypcji ...
Dlatego przy Garminie czuję się OK bo subskrypcja dożywonia i darmowa.
I wiele razy usłyszałem, że "wypadek" albo "droga zamknieta" i ładnie zaproponował alternatywę
Jak wspomnialem zbiera takie info po antenie radiowej (cyfrowej) wbudowanej w kabel/wtyczkę

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Mało istotna pierdólka, która mi pasuje to: włączam silnik - Garmin sie uruchamia (b. szybko) sam.
Wyłączam pisze, że wyłaczenie za 15 sek i sam się wyłącza. Praktycznie jak wbudowana NAVI
Oczywiscie tak działa tylko w aucie w którym gniazdo zapalniczki daje prąd tylko na włączonym silniku.
Jak ktos ma gniazdo w którym zawsze jest prąd to musi wyjmowac i wkłądać wtyczkę samemu


Z Garminem jestem od 2009 , taki stary model 765T z komunikatami jak wyżej tu powiedziano.
Urządzenie dożywa już kresu żywota ,ekran się rozkalibrowuje, spróbuję wymiany baterii jeśli to nie da rady to następny będzie też tylko garmin ,modeli jest full , nie wiem jeszcze który wybiorę.
Jedno wiem, że nie będzie to urządzenie z AM, żaden też navitel , ruski bodajże , więc szkoda fatygi.
Swego czasu jakiś model do kupienia z GW z dopłatą oczywiście.

Mój obecny sprawdzony w każdej sytuacji, mapy są na Bałkany dokładne ,problemów nie było, małe dróżki , po sznurku.
Ale tak jak tu kol. Ogorek napisał ,w trasę trzeba kuknąć wcześniej i ewentualnie wprowadzić korekty.
No i na znaki też należy zerkać czasem :D
Zibi1222
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibi1222 » 25.12.2017 20:01

Ja AM używam od początku. Byłem 5 czy 6 razy w Chorwacji 2 razy w Grecji i 2 razy w Bułgari. Nigdy mnie AM nie zawiodła. Fakt że w Grecji koło Salonik prowadziła drogą szutrową koło stawów rybnych ale dlatego że nie wprowadziłem unikaj dróg od kategorii polna i trasa najkrutsza.
BODI&WIESIAK
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 16.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) BODI&WIESIAK » 17.01.2018 23:12

Witamy
W drugiej połowie czerwca śmigamy dwoma motorami w 4 osoby do Albanii przez Grecję chcemy tam kilka noclegów zorganizować i zwiedzić Meteory Ateny itp ciekawe miejsca czy może ktoś polecić coś wyjątkowego do zwiedzenia oraz namiary na jakieś kwatery za rozsądne pieniądze ?
Pozdrawiamy
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.01.2018 10:45

W Meteorach spaliśmy tutaj:

https://www.booking.com/hotel/gr/lithos ... 29d24d4bb8

widok na Meteory, pyszne śniadanko i mały parking przed apartamentem :-)
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 20.01.2018 23:42

Wystarczy ściągnąć google maps on line na smatfona i macie najbardziej aktualne mapy, za free i bezbłędnie.
Zresztą Grecja jest a EU i można korzystać także on line bez problemu
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 22.01.2018 12:20

JurekM73 napisał(a):Zresztą Grecja jest a EU i można korzystać także on line bez problemu


No nie do końca, bo na razie transmisja danych jest płatna dużo więcej niż w Polsce, tylko telefonowanie jest w tych samych cenach
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 22.01.2018 12:26

lkemot napisał(a):
JurekM73 napisał(a):Zresztą Grecja jest a EU i można korzystać także on line bez problemu


No nie do końca, bo na razie transmisja danych jest płatna dużo więcej niż w Polsce, tylko telefonowanie jest w tych samych cenach

Masz rację,ale jak wyłączysz wszystkie zbędne aplikacje w telefonie używające internet i zostawisz tylko google maps to zobaczysz jak mało danych to pobiera. W zeszłym roku miałem tak zrobione do końca Węgier i byłem zaskoczony jak miało nie zjadło transferu. Jak ma się roaming to zawsze coś jest w standardzie i powinno to wystarczyć. (warunek wyłączyć inne aplikacje).

Inną opcją jest ściągnięcie z googla mam off line i tak samo dobrze działa tylko nie okazuje natężenia ruchu
bmxmen
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 10.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bmxmen » 23.01.2018 08:16

Teraz w dobie braku roamingu, internet jest naprawdę dany. Jest sporo pakietów danych które można wykupić i będą dobrze działały na terenie ue.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 214
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone