Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 25.08.2017 20:07

no raz i wystarczy, było więcej km :)
teraz kierunek południe ;)
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 26.08.2017 21:25

to moja GR :D
Załączniki:
DSC_0092.JPG
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 26.08.2017 21:54

Mam propozycję wyjazdu w przyszłym roku do Grecji do miejscowości Velika....villa Janis....czy ktoś coś? jakie ceny w konobach...ups w tawernach? a może ktoś był w tych studiach? jakies zdjęcia? pozdrawiam
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 29.08.2017 16:19

Do tawerna należy chodzić tam gdzie chodzą miejscowi.
Jest zawsze dużo taniej a o klimacie nie wspomnę,
Różnica pomiędzy tawernami może sięgać nawet 100%,tak ceny jak i atmosfery.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.10.2017 16:35

Cześć. :)
W związku z zaawansowanymi przygotowaniami do przyszłorocznego wyjazdu na Peloponez mam parę praktycznych pytań odnośnie kwater i nie tylko.
Wiem, że jest tu wielu zwolenników jazdy w ciemno, ale wolę jednak zarezerwować wcześniej apartament wybierając się w nowy, nieznany mi jeszcze region właściwie w szczycie sezonu. Zatem:
- Czy przepłacam dając 55E za wyremontowany choć bez fajerwerków apartament 2+2 z aneksem kuchennym, osobną sypialnią + 2 łóżka w pokoju dziennym, no i klasyczną grecką mikrołazienką :mrgreen: + w cenie klima, wifi, taras, ogród, parking, w ostatnim tygodniu lipca ok. 120m od plaży, w Argolidzie, Drepano?
- Jeśli rezerwujecie apartamenty bezpośrednio u gospodarzy, czy płacicie zaliczkę i jaki procent ostatecznej ceny ona zazwyczaj stanowi? Mówię o gospodarzach, do których jedzie się po raz pierwszy - zrozumiałe jest zatem ograniczone zaufanie obydwu stron. :wink:

Jeszcze pytanie o rejsy z Nafplio na Idrę - czy oprócz Pegasus Cruises, które znalazłam w necie, coś tam jeszcze pływa i ewentualnie w jakiej cenie?

Drepano ma być bazą wypadową do zwiedzania szeroko rozumianej okolicy, w której mam zamiar zobaczyć:
antyczny Korynt z okolicą
Mykeny
Tiryns
Nafplion
Epidavros
może Methanę z wiadomymi wulkanami
może Idrę?
Odpocznę w Lakonii stacjonując w okolicach Monemvasii. :wink:

Czy w Argolidzie jest miejsce bardzo warte zobaczenia, które pominęłam?
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 08.10.2017 17:37

Argos :) jak lubisz klimaty "wiejskie", to polecam tamtejsze "laiki agora", czyli targowisko, na które zjeżdżają się okoliczni rolnicy. Kupisz tam wszystko - od skarpetek, poprzez warzywa, owoce, oliwę, sery aż na rybach kończąc. Nad miastem masz piękną twierdzę.
Jeśli jesteś miłośnikiem wina, to jest tam doskonała winnica, a więcej ich znajdziesz w pobliskiej Nemea. Są tam również fajne stanowiska archeologiczne.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.10.2017 17:58

MCR napisał(a):Argos :)

Dzięki. :) Gdzieś mi się to Argos przewinęło przed oczami, ale nie byłam pewna czy warto. Twierdza - brzmi zachęcająco. A targ to raczej rankiem?
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 08.10.2017 18:04

W środy i soboty, jeśli dobrze pamiętam, od rana :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.10.2017 18:16

Dzięki. Mam nadzieję, że uda mi się zajrzeć na targ. :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.10.2017 18:30

Mikromir napisał(a):miejsce bardzo warte zobaczenia

A będąc we wspomnianej Nemea podjechałbym nad pobliskie jezioro Stymfalijskie :)
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 08.10.2017 18:49

O tak! :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 08.10.2017 21:16

kulka53 napisał(a):A będąc we wspomnianej Nemea podjechałbym nad pobliskie jezioro Stymfalijskie :)

MCR napisał(a):O tak! :)


Zafrapowaliście mnie tym jeziorem...
Zatem zgłębiam temat. Dzieciom będę musiała coś o starożytnych ptakach naopowiadać... :wink:
Dzięki. :)
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 08.10.2017 21:48

Mikromir napisał(a):Zafrapowaliście mnie tym jeziorem...
Zatem zgłębiam temat. Dzieciom będę musiała coś o starożytnych ptakach naopowiadać... :wink:
Dzięki. :)


greckie-podroze-male-i-duze-mcr-t42196-525.html#p1889845

:)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.10.2017 00:26

Dzięki - zabieram się za lekturę. :-)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 15.10.2017 12:07

Mikromir napisał(a):Cześć. :)
W związku z zaawansowanymi przygotowaniami do przyszłorocznego wyjazdu na Peloponez mam parę praktycznych pytań odnośnie kwater i nie tylko.
Wiem, że jest tu wielu zwolenników jazdy w ciemno, ale wolę jednak zarezerwować wcześniej apartament wybierając się w nowy, nieznany mi jeszcze region właściwie w szczycie sezonu. Zatem:
- Czy przepłacam dając 55E za wyremontowany choć bez fajerwerków apartament 2+2 z aneksem kuchennym, osobną sypialnią + 2 łóżka w pokoju dziennym, no i klasyczną grecką mikrołazienką :mrgreen: + w cenie klima, wifi, taras, ogród, parking, w ostatnim tygodniu lipca ok. 120m od plaży, w Argolidzie, Drepano?
- Jeśli rezerwujecie apartamenty bezpośrednio u gospodarzy, czy płacicie zaliczkę i jaki procent ostatecznej ceny ona zazwyczaj stanowi? Mówię o gospodarzach, do których jedzie się po raz pierwszy - zrozumiałe jest zatem ograniczone zaufanie obydwu stron. :wink:

Jeszcze pytanie o rejsy z Nafplio na Idrę - czy oprócz Pegasus Cruises, które znalazłam w necie, coś tam jeszcze pływa i ewentualnie w jakiej cenie?

Drepano ma być bazą wypadową do zwiedzania szeroko rozumianej okolicy, w której mam zamiar zobaczyć:
antyczny Korynt z okolicą
Mykeny
Tiryns
Nafplion
Epidavros
może Methanę z wiadomymi wulkanami
może Idrę?
Odpocznę w Lakonii stacjonując w okolicach Monemvasii. :wink:

Czy w Argolidzie jest miejsce bardzo warte zobaczenia, które pominęłam?


Cena do przyjęcia choć wynajmując około x25 razy tyko dwukrotnie płaciłem taką cenę.
Przy obawach w ciemno można zastosować wariant pośredni tzn rezerwacja na 1-2 dni i dalej na miejscu- widzisz co i za ile.
Rezerwacja jest też w ciemno bo widzisz cenę a obiekt i miejsce nie koniecznie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 210
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone