Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 08.06.2017 07:42

W Sarandzie są oferowane wycieczki na Korfu i odwrotnie.
Natomiast z Pargi zdecydowanie tak jak doradca kolega,z Korfu też pływają wycieczki na Paxos i Antypaxos(turystów grupowali wedle narodowości ponieważ byli przewodnicy,Polska miała bardzo liczną ekipę)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 08.06.2017 08:45

Jeśli chodzi o wycieczki statkiem, to mam pytanie czy z Riwiery Olimpijskiej są organizowane jakieś ciekawe rejsy :?: Płynęliśmy z Lefkady i nam się podobało teraz też bym chciała jakiś dzień spędzić w ten sposób :lol:
atlantick
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 10.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) atlantick » 08.06.2017 10:46

Witam, mam pytanko. Wybieramy sie 2 lipca w trase Rumunia, Albania i docelowo Grecja. Czy ktos kiedys jechal taka trasą. Czy lepiej jechac do Albanii przez Bułgarię czy tez przez Serbię?? Jedziemy w ciemno dlatego moze ktos wczesnie taka trase robil i podzieli sie jak jest lepiej jechac?? pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.06.2017 10:52

Beata W. napisał(a):Jeśli chodzi o wycieczki statkiem, to mam pytanie czy z Riwiery Olimpijskiej są organizowane jakieś ciekawe rejsy :?: Płynęliśmy z Lefkady i nam się podobało teraz też bym chciała jakiś dzień spędzić w ten sposób :lol:

Gdzieś czytałam, że jest, chyba to było na forum greckim. Popatrz do relacji ArliJ była na Skopelos, ale chyba sama, ale chyba o organizowanych wspominała (chyba, że na greckim to było, już dokładnie nie pamiętam) - to wyspa z filmu Mamma Mia - wyjazd był z Pelionu, ale może z RO też jest lub może podjedziecie trochę...

Rok temu ta wyspa dawała dużego plusa na rzecz Pelionu, no ale wiadomo jak się skończyło...
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 08.06.2017 11:06

atlantick napisał(a):Witam, mam pytanko. Wybieramy sie 2 lipca w trase Rumunia, Albania i docelowo Grecja. Czy ktos kiedys jechal taka trasą. Czy lepiej jechac do Albanii przez Bułgarię czy tez przez Serbię?? Jedziemy w ciemno dlatego moze ktos wczesnie taka trase robil i podzieli sie jak jest lepiej jechac?? pozdrawiam

wystarczy spojrzeć na mapę aby widzieć, że przez Serbię jest krócej. I ogólnie prościej, bo drogi w Rumunii i Bułgarii z północy na południe do najszybszych nie należą
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 08.06.2017 11:16

piekara114 napisał(a):
Beata W. napisał(a):Jeśli chodzi o wycieczki statkiem, to mam pytanie czy z Riwiery Olimpijskiej są organizowane jakieś ciekawe rejsy :?: Płynęliśmy z Lefkady i nam się podobało teraz też bym chciała jakiś dzień spędzić w ten sposób :lol:

Gdzieś czytałam, że jest, chyba to było na forum greckim. Popatrz do relacji ArliJ była na Skopelos, ale chyba sama, ale chyba o organizowanych wspominała (chyba, że na greckim to było, już dokładnie nie pamiętam) - to wyspa z filmu Mamma Mia - wyjazd był z Pelionu, ale może z RO też jest lub może podjedziecie trochę...

Rok temu ta wyspa dawała dużego plusa na rzecz Pelionu, no ale wiadomo jak się skończyło...

Gdzieś znalazłam informację na temat takiej wycieczki ale z dziećmi raczej odpada z RO bo wyjazd chyba ok 5 rano, jazda autokarem i rejs z Pelionu potem powrót. Chyba, że faktycznie sami sobie podjedziemy bo wyspa na pewno warta zobaczenia.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.06.2017 11:26

Beata W. napisał(a):Jeśli chodzi o wycieczki statkiem, to mam pytanie czy z Riwiery Olimpijskiej są organizowane jakieś ciekawe rejsy :?: Płynęliśmy z Lefkady i nam się podobało teraz też bym chciała jakiś dzień spędzić w ten sposób :lol:

My płynęliśmy na Skiathos. Wieki temu, więc szczegółów kompletnie nie pamiętam.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 08.06.2017 18:19

atlantick napisał(a):Witam, mam pytanko. Wybieramy sie 2 lipca w trase Rumunia, Albania i docelowo Grecja. Czy ktos kiedys jechal taka trasą. Czy lepiej jechac do Albanii przez Bułgarię czy tez przez Serbię?? Jedziemy w ciemno dlatego moze ktos wczesnie taka trase robil i podzieli sie jak jest lepiej jechac?? pozdrawiam


Dość oryginalny plan bo to wszystko średnio pasuje.
Rozumiem np.trasa przez Rumunię,Bułgarię do Grecji a powrót przez Albanię.,ale każdy coś z Odysa ma :D
Ja w tym roku mam plan jechać na Korfu przez BiH,MNE i Albanię wychodzi tylko 100km.dalej od klasycznej trasy.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21044
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 08.06.2017 22:43

pawelh napisał(a):Ja w tym roku mam plan jechać na Korfu przez BiH,MNE i Albanię wychodzi tylko 100km.dalej od klasycznej trasy.


A ja jadąc tym wariantem mam dobre 150 km w kieszeni...jedź na Gjirokastrę i przejście Kakavia jest nowy asfalt na SH4
i fajnie się śmiga.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 09.06.2017 13:16

Zobaczymy bo Albania jeszcze bez rezerwacji i każdy wariant jest możliwy,na pewno nocleg bliżej Grecji by wcześnie dotrzeć na prom w Igumenicy.
W przyszłą sobotę odprawa przy ognisku więc coś ustalimy.
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 13.06.2017 14:51

Mam kolejne pytanie do osób, które jechały do Grecji przez Serbię i Macedonię. Jak wygląda sprawa kontroli na granicach. Można przewieźć trochę polskiego prowiantu, mam na myśli np. słoiki Pudliszek itp wynalazków :) Generalnie jedna reklamówka z żywnością to problem czy nie ? Szukałam info na stronach ambasad , ale nic nie znalazłam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.06.2017 16:06

beagm napisał(a):Mam kolejne pytanie do osób, które jechały do Grecji przez Serbię i Macedonię. Jak wygląda sprawa kontroli na granicach. Można przewieźć trochę polskiego prowiantu, mam na myśli np. słoiki Pudliszek itp wynalazków :) Generalnie jedna reklamówka z żywnością to problem czy nie ? Szukałam info na stronach ambasad , ale nic nie znalazłam.

W zeszłym roku w lodówce turyst (na wkłady) miałam wędliny - zero problemu. A słoik z jakimś sosem, co poza lodówką można) to zawsze między ręczniki wkładam, żeby się nie pękł, a potem jest idealny na muszelki :D
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 14.06.2017 08:22

Nam na tych granicach tylko paszporty sprawdzili i kazali jechać dalej :wink:
Aga P.
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga P. » 14.06.2017 09:03

W ubiegłych latach jadąc na bałkany woziliśmy z Polski lodówkę z krakowskimi suchymi, kabanosami, kanapkami...nikt na granicach nie kontrolował tego... ale w tym roku jadąc do Grecji nie bierzemy już większych zapasów z Polski, będziemy jechali z praktycznie pustą lodówką turystyczną aż do Macedonii, tam w miejscu noclegowym zrobimy zakupy, tak jak w tamtym roku wracając do domu, mają pyszne jedzenie-sery, też kozie, chałwy, słodycze, kiełbasy, oliwki z Kalamaty:-))))5x tańsze niż w Grecji..., wino, no i owoce na drogę, dużo taniej niż w Grecji i coś innego niż jedzenie z Polski...polecam :D
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.06.2017 09:12

Aga P. napisał(a):W ubiegłych latach jadąc na bałkany woziliśmy z Polski lodówkę z krakowskimi suchymi, kabanosami, kanapkami...nikt na granicach nie kontrolował tego... ale w tym roku jadąc do Grecji nie bierzemy już większych zapasów z Polski, będziemy jechali z praktycznie pustą lodówką turystyczną aż do Macedonii, tam w miejscu noclegowym zrobimy zakupy, tak jak w tamtym roku wracając do domu, mają pyszne jedzenie-sery, też kozie, chałwy, słodycze, kiełbasy, oliwki z Kalamaty:-))))5x tańsze niż w Grecji..., wino, no i owoce na drogę, dużo taniej niż w Grecji i coś innego niż jedzenie z Polski...polecam :D

:oczko_usmiech:
My z Polski wieziemy trochę mleka dla dzieci do płatków, jakieś serki na śniadania. Resztę kupujemy w Macedonii, zwłaszcza, że mamy tam 5 noclegów. Ruszając na Grecję zaopatrujemy się w Ohrydzie na targu, w markecie i ruszamy. Z powrotem jedziemy przez Stobi ( od strony Bitoli) i tam zakupujemy owoce, warzywa....w cenach :roll: super. Nikt nigdy nam niczego nie kazał wyrzucać na granicach ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 204
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone