Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 23.05.2017 14:13

Generalnie jak pasuje Wam Serbia to polecam Etno Selo w Velika Plana. Mają sporo domków więc na koniec czerwca powinno być coś wolnego.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.05.2017 14:14

Czyli najlepiej byłoby gdzieś w okolicach Niszu w Serbii. Przy drodze:
Hollywood Motel w Nisz
Hotel Zeleni Vir w Nisz
Motel Dzep w Vladičin Han
Prenociste Bojan 017 w Vranje

Macedonia:
Harmony Hotel w Dolno Kojnare
i jeszcze wiele innych.

To są motele i hotele, więc miejsce raczej powinno być zawsze, ale tego nigdy nie wiesz do końca.... Ja jednak coś bym przyrezerwowała.. ;-) w poniedziałek w nocy nie powinno być problemu z granicami. Dojedziecie na miejsce w nocy, wiec musiałby to być tego typu nocleg z całodobową recepcją....
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 23.05.2017 14:29

Dzięki za namiary i rady. Planujemy wyjechać o 6 rano więc granice przekraczane w dzień. Może zejść minutę a może pare godzin. Nie będziemy jechać po nocy, tylko max. do godz 19-20, tyle ile damy radę na spokojnie.
Dzięki jeszcze raz.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 23.05.2017 14:32

beagm napisał(a):Dzięki za namiary i rady. Planujemy wyjechać o 6 rano więc granice przekraczane w dzień. Może zejść minutę a może pare godzin. Nie będziemy jechać po nocy, tylko max. do godz 19-20, tyle ile damy radę na spokojnie.
Dzięki jeszcze raz.


Jechaliśmy w zeszłym roku w poniedziałek, granicę przekraczaliśmy starym przejściem w Roszke, 3 samochody :-), w kolejnych dniach kolejne granice i nie było obłożenia :papa:
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 23.05.2017 15:26

beagm napisał(a):Najpierw zobaczyć Meteory (tu mam nocleg zarezerwowany) i potem Lefkada.


Cześć,

Gdzie ostatecznie zarezerwowaliście nocleg na Lefkadzie?
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 24.05.2017 09:13

Na razie na Lefkadzie mamy - “Sunrise Studios” w Perigiali, 6 dni z możliwością przedłużenia lub przeniesiemy się na kilka dni do Vasiliki albo do Pargii :D
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 24.05.2017 09:18

beagm napisał(a):Na razie na Lefkadzie mamy - “Sunrise Studios” w Perigiali, 6 dni z możliwością przedłużenia lub przeniesiemy się na kilka dni do Vasiliki albo do Pargii :D


Lefkada przepiękna :) zwłaszcza zachodnie wybrzeże. Polecam Agios Nikitas jako miejscowość noclegową, ewentualnie Vasiliki.
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 24.05.2017 09:47

Ja też czegoś szukam w terminie druga połowa sierpnia na Lefkadzie dla 2+2 i na razie ceny są duuuże, ok. 100-110 E za noc. Ma ktoś może coś tańszego? Pasowało by mi właśnie zachodnia część wyspy. To mój pierwszy wyjazd do GR. Czy może jechać w ciemno i na miejscu poszukać? W Cro do tej pory zawsze miałem lokum max do 60E. Jest możliwe żeby na Lefkadzie znaleźć podobne oferty?
Barber
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barber » 24.05.2017 09:50

Artom, pisałeś do Greka, do którego dałem Ci namiar?
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 24.05.2017 09:59

Tak,to właśnie od niego te ceny
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.05.2017 12:42

artom napisał(a):Ja też czegoś szukam w terminie druga połowa sierpnia na Lefkadzie dla 2+2 i na razie ceny są duuuże, ok. 100-110 E za noc. Ma ktoś może coś tańszego? Pasowało by mi właśnie zachodnia część wyspy. To mój pierwszy wyjazd do GR. Czy może jechać w ciemno i na miejscu poszukać? W Cro do tej pory zawsze miałem lokum max do 60E. Jest możliwe żeby na Lefkadzie znaleźć podobne oferty?


Musi być Sierpień ??
Podam przykład: Wynajem RIB-a na Lefkadzie w lipcu przy tygodniu - czasem opuszczą do 100 EUR za dzień
W sierpniu niżej 200 - 250 nie chcą

Z dużym przybliżeniem można napisać, że lipiec a sierpień to w wielu miejscach w GR RAZY DWA
A jeżeli chodzi o ilość turystów to razy 10 ;) Na pewno wielokroć więcej

W Sierpniu Grecy (ci bogatsi) i Włosi ruszają na urlop do Hellady i dla nich 100 EUR za aprtamencik to niska cena ...

Proponuję (jak możliwe) zmianę terminu na lipiec, albo rozważenie południa Peloponezu jak jednak Sierpień.
Lefkada jest baardzo popularna zwłaszcza w sierpniu i w knajpach/sklepach robi się tłoczno i drogo również.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.05.2017 19:43

Znajomy Grek z Lefkady (ma tam wypożyczalnię RIB-ów) radzi abyś poszukał wyprzedanych ofert na bookings.com w takiej cenie, w której chciałeś i szukał na internecie ich stron i kontaktował się bezpośrednio.

Okazuje się, że nie wszystkie pokoje oferuję przez bookings.

Jak równiez te droższe możesz napisac im maila czy nie wynajęliby taniej lub nie znają kwater w cenie, która Cię interesuje
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 25.05.2017 00:20

Dzięki ogórek za informację. Będę musiał naradę rodzinną zrobić co robimy.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.05.2017 09:05

Lipiec jest b.ciepły i mniej wieje jak w sierpniu.
Generalnie wiatry termiczne w GR są (zazwyczaj) tym większe im wieksze upały - ale przynoszą ulge na plaży i utrapienie motorowodniakom na wodzie ...

Rekomenduję drugą połowę lipca.

Ja jeżdzę z trójką dzieci na baardzo długo i my wyruszamy zazwyczaj tuż przed końcem roku szkolnego (w tym roku 20 czerwca).
O ile na Krecie na koniec czerwca woda na południu bywała "chłodna" 23 C przy 35 w cieniu wydaje się chłodna właśnie
To na Peloponezie była już ciepła. Pierwszy raz jedziemy od razu na Jonskie więc zobaczymy.
Na wszelki wypadek bierzemi krótkie pianki bo my lubimy wodę o temp > 24 C

W sumie już jest nocami na Lefkadzie 19-20C więc może za miesiąc woda trochę się nagrzeje - zobaczymy.
https://pogoda.onet.pl/prognoza-pogody/dlugoterminowa/lefkada-396013
Temp w dzień nie są jakieś wygórowane bo tylko 25 ale zobaczymy.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 25.05.2017 10:21

Może kogoś zainteresuje :-)

Przejścia od strony Serbii + takie tam różne "kwiatki" ;-)

http://www.amss.org.rs/index.php?option ... Itemid=210

Przejście od strony Węgier :

http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo

i Macedonia :

http://www.roads.org.mk/411/live-webcast
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 202
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone