Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 16.03.2006 09:49

Jako pierwszą bazę polecam miejscowość Plaka (kilka km. przed Leptokarią), a w zasadzie sam kemping Olympos Beach. Całkiem niezły, nowe łazienki, własna plaża (żwirek, kamienie). Można podjechać w kierunku Masywu Olimpu, do Leptokarii. A potem dalej na południe...!
pozdr
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 16.03.2006 20:03

Im dłużej przeglądam sieć pod kątem Grecji tym bardziej nabieram pewności, że to jest TO. Cro piękna, każdy to wie, ale ileż razy pod rząd można tam jechać?...
Bywalców greckich wybrzeży i kampingów proszę i radzę; radzę i proszę :wink: o dzielenie się swoją przeogromną wiedzą! 8)

PozdraV
J.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 16.03.2006 20:50

Jacunio napisał(a):Im dłużej przeglądam sieć pod kątem Grecji tym bardziej nabieram pewności, że to jest TO. Cro piękna, każdy to wie, ale ileż razy pod rząd można tam jechać?...
Bywalców greckich wybrzeży i kampingów proszę i radzę; radzę i proszę :wink: o dzielenie się swoją przeogromną wiedzą! 8)

PozdraV
J.

radzisz i prosisz ; prosisz i radzisz :wink: jutro lub pojutrze dwie grube koperty zmącą ci spokój i będziesz tylko radził :wink: :D
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 16.03.2006 21:05

AndrzejJ. napisał(a):jutro lub pojutrze dwie grube koperty zmącą ci spokój i będziesz tylko radził :wink: :D

Czy ja o czymś nie wiem?... 8O

PozdraV
J.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 16.03.2006 23:22

Jacunio napisał(a):Im dłużej przeglądam sieć pod kątem Grecji tym bardziej nabieram pewności, że to jest TO. Cro piękna, każdy to wie, ale ileż razy pod rząd można tam jechać?...
Bywalców greckich wybrzeży i kampingów proszę i radzę; radzę i proszę :wink: o dzielenie się swoją przeogromną wiedzą! 8)

PozdraV
J.



janusz.w ma racje, swietny camp.jesli chcesz odpocząc i zwiedzic ,pochodzic po górkach i kanionach .Wejśc na Olimp zobaczyc Meteory.No i odpocząc.Aby zobaczyc Grecje-troszeczke- trzeba przynajmniej trzy tygodnie.Mozesz na Olimp nie wchodzić- jest kilka godzin wejscie i zejscia , ale jakie widoki.O Grecjii i wrazeniach ,moż :Dna pisac w nieskonczonosc.
Byłam trzy razy i jeszcze mam zamiar,lecz na razie połnoc.
Wspaniałego urlopu obojetnie jak daleko pojedziesz.Czy to co proponujemy, czy Peloponez, a moze wyspy?? :D :D
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 17.03.2006 09:05

Cro piękna, każdy to wie, ale ileż razy pod rząd można tam jechać?...

Dokladnie! Ja przez ostatnie 6 lat tylko HR z jednym wyjatkiem na Grecje, w tym roku jak juz pisalem na poczatku watku zaparlem sie na Hellade, na razie watek nam sie rozwija i do wakacji moze uzbieramy niezbedne inf do wyjazdu :D
radzisz i prosisz ; prosisz i radzisz jutro lub pojutrze dwie grube koperty zmącą ci spokój i będziesz tylko radził

AndrzejuJ. podziel sie swoja wiedza z nami, jesli jest tego az tak duuuuuuuuuzo prosze na priva: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , zbieram wszytkie wskazowki pomocne w czasie wyjadu.
Pozdrawiam
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 18.03.2006 15:49

Też studiuję temat Grecji w tym roku (alternatywnie do Korsyki) bo ileż razy można do Cro... To znaczy pewnie nie raz jeszcze do Cro pojadę ale raczej nie w te wakacje.

Co do dojazdu to nie mam wątpliwości że najsensowniejszy jest dojazd autem. Sporo znajomych tak jęździ i twierdzą że jest spoko.

Jeśli chodzi o odległość i czas dojzdu to nie ma wielkiej różnicy pomiędzy trasą do HR czy GR. Rzuciłem "zapytanie" o odległość i czas dojazdu na bardzo wiarygodnym "route planerze" Viamicheline ( http://www.viamichelin.co.uk ) i wychodzi to tak:

Kraków - Saloniki: 1390 km / 16 h 39 min
Kraków - Senj: 984 km / 11h 15 min

Czyli różnica ok. 5 h Można swobodnie dojechać w 2dni bez pośpiechu, z przerwami na drobne atrakcje po drodze typu Belgrad (twierdza turecka Kalemagdan) z noclegiem gdzieś w Serbii. Faktem jest że z Salonik jest jeszcze kawał świata np. na Pelopenez ale jak się nie chce to północna Grecja też jest OK - np. Chalkidiki. Faktem jest że też chętnie zrobiłbym objazdówkę całej Grecji ale nie wiem czy 3 tygodnie wraz z podróżą wystarczą żeby wszystko zobaczyć i jeszcze odpocząć... :?:
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 18.03.2006 17:05

niezawodny napisał(a):Też studiuję temat Grecji w tym roku (alternatywnie do Korsyki) bo ileż razy można do Cro... To znaczy pewnie nie raz jeszcze do Cro pojadę ale raczej nie w te wakacje.

Co do dojazdu to nie mam wątpliwości że najsensowniejszy jest dojazd autem. Sporo znajomych tak jęździ i twierdzą że jest spoko.

Jeśli chodzi o odległość i czas dojzdu to nie ma wielkiej różnicy pomiędzy trasą do HR czy GR. Rzuciłem "zapytanie" o odległość i czas dojazdu na bardzo wiarygodnym "route planerze" Viamicheline ( http://www.viamichelin.co.uk ) i wychodzi to tak:

Kraków - Saloniki: 1390 km / 16 h 39 min
Kraków - Senj: 984 km / 11h 15 min

Czyli różnica ok. 5 h Można swobodnie dojechać w 2dni bez pośpiechu, z przerwami na drobne atrakcje po drodze typu Belgrad (twierdza turecka Kalemagdan) z noclegiem gdzieś w Serbii. Faktem jest że z Salonik jest jeszcze kawał świata np. na Pelopenez ale jak się nie chce to północna Grecja też jest OK - np. Chalkidiki. Faktem jest że też chętnie zrobiłbym objazdówkę całej Grecji ale nie wiem czy 3 tygodnie wraz z podróżą wystarczą żeby wszystko zobaczyć i jeszcze odpocząć... :?:




Z Biurem Podrózy SKARPA trasa Leptokaria- Wrocław została przebyta w 54 godziny. :evil: :roll:
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 18.03.2006 19:07

Z Biurem Podrózy SKARPA trasa Leptokaria- Wrocław została przebyta w 54 godziny.

Skarpa w 2001 uraczylo mnie 36 godz z Krkowa do Kokino Nero :evil: ale swoim autkiem przewiduje zamknac sie w max 24 godz, no chyba ze totalnie pobladze :D
Przy tylko 14 dniach urlopu szkoda kazdego dnia straty, moze jak dobrze zaplanuje trase to uda sie na raz, zobaczymy...
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 18.03.2006 20:32

Ostatni i jedyny raz bylem w Grecji 10 lat temu w 1996 r.Byłem w miejscowości Tolo na Peloponezie.Impreze wtedy organizował Orbis.Trasa wiodła przez Ancone[prom ok 22 godziny] do Patry.Do tej pory miło to wspominam.W tym roku mamy już zaplanowaną CRO ale w przyszłym planujemy własnie północnąGrecje.Tym razem własnym transportem. Narazie połykam wszystkie informacje na ten temat. pozdrawiam
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 18.03.2006 20:58

sebak napisał(a):
Cro piękna, każdy to wie, ale ileż razy pod rząd można tam jechać?...

Dokladnie! Ja przez ostatnie 6 lat tylko HR z jednym wyjatkiem na Grecje, w tym roku jak juz pisalem na poczatku watku zaparlem sie na Hellade, na razie watek nam sie rozwija i do wakacji moze uzbieramy niezbedne inf do wyjazdu :D
radzisz i prosisz ; prosisz i radzisz jutro lub pojutrze dwie grube koperty zmącą ci spokój i będziesz tylko radził

AndrzejuJ. podziel sie swoja wiedza z nami, jesli jest tego az tak duuuuuuuuuzo prosze na priva: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , zbieram wszytkie wskazowki pomocne w czasie wyjadu.
Pozdrawiam

Cha cha posłałem Jacuniowo dużo wiedzy o campingach w Chorwacji by nie jechał do Grecji :wink:
ale ok
do Grecji można drogą lądową .ale też pojechać
można do Włoch i są promy z trzech różnych miast w we Włoszch do 2 różnych miejsc w Grecji ,a czasy przejazdu promem są od 36 godzin do 12 :roll:
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 19.03.2006 15:33

pojechać można do Włoch i są promy z trzech różnych miast w we Włoszch do 2 różnych miejsc w Grecji

Tak byloby najprosciej gdyby nie te ceny :( :( Za tylko rownowartosc przeprawy promowej (najtanszej opcji w sezonie!) mam budzet na 5000km ladem + wszystkie niezbedne oplaty po drodze.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 19.03.2006 16:28

sebak napisał(a):
pojechać można do Włoch i są promy z trzech różnych miast w we Włoszch do 2 różnych miejsc w Grecji

Tak byloby najprosciej gdyby nie te ceny :( :( Za tylko rownowartosc przeprawy promowej (najtanszej opcji w sezonie!) mam budzet na 5000km ladem + wszystkie niezbedne oplaty po drodze.



ile taka najtańsza opcja na promie w sezonie wynosi ?
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 19.03.2006 21:50

ile taka najtańsza opcja na promie w sezonie wynosi ?
Obawiam sie ze za mniej niz 500 Euro to nic sie nie wynajdzie (4 osoby i autko) :cry:
To dosc spora kwota i wiekszosci z nas napewno pokryje koszt transportu wylacznie ladowego do Grecji i z powrotem, a to przeciez znaczaca czesc wydatkow zwiazanych z wyjazdem.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 19.03.2006 21:54

ups.. :oops:
cos pokrecilem z tymi cytatami i ramkami, mialo byc na odwrot, przepraszam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone