Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 19.04.2017 11:46

Krystof napisał(a):Mi w tym planie brakuje (chyba, że nie wszystko wpisałeś?) kilku miejsc, które na mojej osobistej i subiektywnej liście byłyby na szczycie:
- Delfy
- Mykeny
- Epidauros
- ...
- od biedy Korynt

Wszystkie te miejsca są niemalże gdzieś po drodze.

I zastanawiam się nad sensownością jechania do Elafonisos - zabierze Ci to dużo czasu, a to tylko plaża... Cudowna, ale tylko plaża - fajna na relaks, gdy się tam mieszka, ale żeby specjalnie na nią jechać (i płynąć promem!), to raczej bym się zastanowił).
Doświadczenie mam takie, że kilometry w tym regionie na prawdę są długie i męczące. Droga z Eli do Monemvazji to koszmar....


Oczywiście nie wpisałem wszystkiego. W trakcie noclegów w Nafplio lub okolicy(jak ustalę gdzie lepiej coś zaklepać) będą Mykeny, Epidauros i Korynt. Odpadną tylko Delfy tym razem bo nie są po drodze. Wszystkie za pierwszym razem się nie da zobaczyć.

Elafonisos wpisałem bez przekonania i pewnie ją odpuszczę.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 19.04.2017 11:50

chyba, że Delfy w drodze z Aten do Kalambaki? :@)
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 19.04.2017 11:53

Jest to jakiś pomysł - zobaczymy w trakcie pobytu :)
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 19.04.2017 20:12

Kilka miejsc z pobytu w Grecji, zacznę od Tolo, tutaj nie ma nic szczególnego i ciekawego....;) można zanocować w hotelu Tolo


DSC08561.JPG

DSC08566.JPG




...następne Nafpio

DSC08610.JPG

DSC08606.JPG

DSC08600.JPG

DSC08596.JPG

DSC08630.JPG

na wzgórzu w nocnej scenerii oświetlona twierdza


Epidauros

DSC08653.JPG

DSC08648.JPG

DSC08662.JPG


Kalambaka


DSC08297.JPG

DSC08291.JPG

DSC08314.JPG

DSC08391.JPG




Delfy


DSC08460.JPG

DSC08453.JPG

DSC08449.JPG

DSC08446.JPG

DSC08434.JPG

DSC08432.JPG
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 19.04.2017 20:39

Ryszard a gdzie zaklepać nocleg w okolicach Nafplio? To będzie baza wypadowa na 3 noce ale chcemy też mieć sensowną plażę pod nosem. Co polecasz?
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 19.04.2017 20:48

Witaj
W Nafplio jest piękna plaża a zanocować to jak pisałem wcześniej w Tolo i hotel Tolo, właścicielem jest Polka
Ryszard
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 20.04.2017 10:29

Moi drodzy musicie pamiętać o "PUNKCIE SIEDZENIA" lub "SPOJRZENIA"

Jak ktoś chce mieć plażę pod nosem to wybierze Tolo/Drepano ale osoby które plażami się nasyciły będą bardziej zadowolone z pobytu w samym NAFPLIO a nie ciągłym dojeżdzaniem do niego. Bo w Nafplio jest gdzie pochodzic i nacieszyć wzrok. I będzie mniej zatłoczone (bo jest większe) jak Tolo w sezonie.

Jak to ma być baza wypadowa 3-dniowa to ZDECYDOWANIE Nafplio bo będziecie w rozjazdach (termy i wulkan, Epidavors, inne) i z Tolo będzie ciut dalej.
Jak z dziećmi pobyt gdzie plaża ważniejsza i chodzenie w slipkach po ulicy to raczej Tolo/Drepano

Sami musicie zdecydowac w zależności od preferencji. Jak już wspominalem stli bywalce apartamentów Kalimera pomiędzy Mili/Kiwieri co wieczór jeżdzili do Nafplio a nawet częsciej bo sie wodą i plażą nasycili podczas innych pobytów.

Ktoś woli siedzenie przy grillu na plaży - Tolo/Drepano/ap Kalimera (Mili/Kiwieri)
Ktoś woli w kawiarni/Tawernie i spacery po porcie, zabytkach, umoznieniach - Nafplio

Albo - jak zwykle - będzie głownym wyznacznikiem cena kwatery.
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 24.04.2017 07:46

Dziękuję wszystkim za pomoc. Udało się ostatecznie zaklepać miejscówki i zaplanować wakacje -idealne pod nas - będzie sporo zwiedzania i sporo wyciszania :)
Wyjazd 15 czerwca z Wrocławia. 16.06 nocleg w Skopje. Od 17-22.06 Nikiana(Lefkada). Od 22-25.06 Gythio(Peloponez). 25-28.06 Drepano. I 29 nocleg w Kalambace.

Podpowiedzcie mi proszę jeszcze czy na trasie Węgry-Serbia można bezpiecznie się kimnąć ze 2 godzinki w razie kryzysu?
I jak to jest w praktyce z dowodami osobistymi? Nie robią problemów na granicach?

PZDR
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.04.2017 08:03

Kimnąć się można spokojnie, w Serbii w którymś momencie (jeszcze przed Belgradem) jest parking z McD.
Co do dowodów - spokojnie można, ale co się zmieni do lata, w obecnej sytuacji nikt nie wie... ja zawsze mam paszporty..
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 24.04.2017 08:07

Dziękuję. Na paszportem pomyślę bo jest jeszcze trochę czasu.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 24.04.2017 08:14

Janusz212 napisał(a):
Podpowiedzcie mi proszę jeszcze czy na trasie Węgry-Serbia można bezpiecznie się kimnąć ze 2 godzinki w razie kryzysu?
I jak to jest w praktyce z dowodami osobistymi? Nie robią problemów na granicach?

PZDR


Kimnąć się można, ale jak wszędzie - warto to robić gdzieś pod okiem kamer np na stacji.
Tam gdzie nikt się nie kręci.

Do Grecji dojedziesz na dowód, ale chyba warto mieć paszport przede wszystkim na Macedonię.
Ogólnie nie robią problemu, ale mają prawo zażądać paszportu.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.04.2017 13:06

Krystof napisał(a):Mi w tym planie brakuje (chyba, że nie wszystko wpisałeś?) kilku miejsc, które na mojej osobistej i subiektywnej liście byłyby na szczycie:
- Delfy
- Mykeny
- Epidauros
- ...
- od biedy Korynt

Wszystkie te miejsca są niemalże gdzieś po drodze.

I zastanawiam się nad sensownością jechania do Elafonisos - zabierze Ci to dużo czasu, a to tylko plaża... Cudowna, ale tylko plaża - fajna na relaks, gdy się tam mieszka, ale żeby specjalnie na nią jechać (i płynąć promem!), to raczej bym się zastanowił).
Doświadczenie mam takie, że kilometry w tym regionie na prawdę są długie i męczące. Droga z Eli do Monemvazji to koszmar....


Argokorynt to też muzeum i "kamyczki", kilka kolumn, ruiny budowli ... a jednak miło wspominam
Kanał Koryncki to 15 minut patrzenia a jednak rodzina zawsze chce to robić ponownie bo robi wrażenie ... (na nas).

Elafonisos, Jakinia Diros, Monemvasia to fajne wycieczki siedząc w takim Gythio.
Ze Skali do Monemvasii jest 50 km i jedzie się godzinkę. Zadnej tragedii nie widzialem a jeżdżę autobusem
Skala - Monemvasia Z Gythio jechaliśmy 1,5 godzinki.

Owszem mieszkając Nafplio czy okolice to wycieczka Monemvasia+Elafonisos będzie męczarnią.
Po raz setny powtórzę: 3 mety jeżeli wycieczka krajoznawcza ale jak 10 dni to dwie mety i zawęzić co do zwiedzania.
Chyba to ma być wypoczynek a nie odchaczenie wszystkich atrakcji.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.04.2017 10:52

Fajne podsumowanie miejsc/plaż na Lefkadzie


ilosc turystów na Porto Kaski mnie przeraza
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 25.04.2017 11:12

ogorek napisał(a):ilosc turystów na Porto Kaski mnie przeraza


To z tych kombajnów turystycznych!
Porto Katsiki
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 25.04.2017 21:29

No tak,ale kolega jedzie tak nieco przed sezonem więc się na plaży zmieści.
Na Porto Katsiki byłem x2 i tłok oczywiście był,ale tylko od strony wejścia i tak lekko za połowę a im bliżej końca to robi się pusto.
Na szczęście naród jest leniwy więc jeśli komuś zależy na luzie to czy tu czy w innych miejscach wystarczy 5 minut spaceru by mieć święty spokój to nie Bałtyk.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 196
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone