Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.03.2017 18:24

viltob08 napisał(a): a metę mam y w Rizie w Epirze, ale to zadooopie straszne ;-) Tam wypoczywamy i ładujemy bateryjki :-)
Ta sama meta z basenikiem? I kiedy się wybieracie?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 22.03.2017 18:25

piekara114 napisał(a):
viltob08 napisał(a): a metę mam y w Rizie w Epirze, ale to zadooopie straszne ;-) Tam wypoczywamy i ładujemy bateryjki :-)
Ta sama meta z basenikiem? I kiedy się wybieracie?


Tak :D Jedziemy 17.07, ale po drodze, wiadomo :wink: Do Rizy docieramy 27.07 :papa:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.03.2017 18:51

piekara114 napisał(a):Ale zwiedzanie to nie tylko plaża czy wąwóz. Na Krecie jest jeszcze kilka "nie przyrodniczych" miejsc wartych odwiedzenia.... No i nie każdy dobrze znosi pobyt na statku, nawet ten krótki.....


Jakie ?

Mam Kretę zjechaną i w moim osobistym odczuciu to właśnie przyroda.
Poza nią to może starówka w Chanii i jezioro w górach koło Chanii (to też przyroda, chociaz tam obowiązkowo rower wodny).

Pałac Knossos to taka rekontrukcjo/mistyfikacja i można sobie darować (familyjna opinia).
Wiatr wieje od północy prawie zawsze i na południu na wspomnianych trasach nie buja (no może prócz Gavdos).

To co jest unikalne na Krecie to
- surowa przyroda południa bez tłumów
- takie miejsca jak Lissos gdzie się spaceruje pośród ruin starożytnego miata
- wąwóz Samaria - coś szczególnego
- plaże/laguny jak Balos czy Elafonisos - ale w sezonie są zadeptane. A stateczkie można popłynąć na Kedrodasos które jest praktycznie bezludne i ma ten sam paiseczek co Elafonisos. Docierają tu nieliczni zwiedzający Elafonisos (trzeba się przejsć kilka km po górkach).

Dla mnie Kreta to taka surowa przyroda + dobre jedzenie + dobre wina + puste plaże południa.
Północ jest zabudowana hotelami
chrust77
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrust77 » 24.03.2017 15:14

Witam, jestem tu nowy :) Od 5 lat jeżdżę z żoną i dzieckiem do Makarskiej... lubimy własnie tego typu kurorty gdzie tętni życiem :) W tym roku planujemy po 9 nocach w makarskiej przejechac przez Albanie do Grecji na 7 nocy. I tu mam pytanie co nam polecicie żeby było podobnie do Makarskiej czyli typowo kurortowo wakacyjnie :) do Polski chcemy wracać przez włochy także skupiam sie żeby to było w pobliżu Patras skąd odpłyniemy do Włoch.
Biorę pod uwagę Lefkada, Kefalonia, Zakyntos, Penopolez i ewentualnie Chalkidiki. Prosze doradźcie nam gdzie mamy pojechać na pierwszy raz tak żeby było podobnie do Makarskiej :) Termin w jakim chcemy być w Grecji to 7. lipiec - 14. lipiec 2017 bardzo prosze o podanie w miare możliwości nazw Miejscowości :) Dziekuje i pozdrawiam
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.03.2017 18:15

Chyba do Pargi będziesz mieć najbliżej z Albanii

Parga
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 24.03.2017 22:26

Jak imprezowo, to Laganas na Zakynthos.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.03.2017 01:03

Jakbyś wybrał Pargę to na prom możesz wsiaść w Igumenisie

Chyba wszystkie promy z Patry do Włoch płyną przez Igumenisę.

Peloponez raczej nie ma takich Makarskich.
Dużo zabytków, mniej turystów jak na riwierze olimpijskiej czy okolicach Korfu

Imprezownie masz na Krecie (płn), Rodos, wspomniane Zante i ew. Korfu
chrust77
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chrust77 » 26.03.2017 11:38

Dziękuje za odpowiedzi jednak mi nie chodzi o imprezownie a o atrakcje dla dzieci :)
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 30.03.2017 18:59

Witam.Wreszcie Grecja autem. Siepień. W planie jest droga 3 dniowa z noclegami przez Chorwację, Czarnogórę, Albanię. Pierwszy tydzień kierunek wyspa Eubea przy miejscowości Karystos. Drugi tydzień Paleros przy Lefkadzie. Trochę jest objazdówki więc część Grecji lądowej zaliczymy. Kwatery zaklepane przez pewną firmę pośredniczącą.
Oczywiście ten kierunek po 10 latach w Cro to duża odmiana :D
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 30.03.2017 20:01

Ale Paleros wypada słabo przy Lefkadzie ... czemu tam ? Będziecie co dzień dojeżdzać na plaże ??

Pofruwaj nad tą miejscowością https://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=58234&id=49253
Pochodż po uliczkach na google.map

I porównaj z Mikros Glaros, Nidri, Sivota i wielu miejscach na Lefkadzie

Najblizsza "w miarę" plaża to kawałek drogi Tu
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 30.03.2017 20:08

Akurat w Paleros trafiła się w miarę fajna i tania chata u pośrednika w odróżnieniu od samej wyspy lefkada,gdzie było o wiele drożej. Akurat obczaiłem wszystko co możliwe w necie i zaklepałem. Nie ma problemu z dojazdem ;)
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 31.03.2017 01:03

chrust77 napisał(a):Witam, jestem tu nowy :) Od 5 lat jeżdżę z żoną i dzieckiem do Makarskiej... lubimy własnie tego typu kurorty gdzie tętni życiem :) W tym roku planujemy po 9 nocach w makarskiej przejechac przez Albanie do Grecji na 7 nocy. I tu mam pytanie co nam polecicie żeby było podobnie do Makarskiej czyli typowo kurortowo wakacyjnie :) do Polski chcemy wracać przez włochy także skupiam sie żeby to było w pobliżu Patras skąd odpłyniemy do Włoch.
Biorę pod uwagę Lefkada, Kefalonia, Zakyntos, Penopolez i ewentualnie Chalkidiki. Prosze doradźcie nam gdzie mamy pojechać na pierwszy raz tak żeby było podobnie do Makarskiej :) Termin w jakim chcemy być w Grecji to 7. lipiec - 14. lipiec 2017 bardzo prosze o podanie w miare możliwości nazw Miejscowości :) Dziekuje i pozdrawiam


Na zachodnim wybrzeżu typowymi kurortami są Sivota i Parga, jeśli coś to mogę wrzucić zdjęcia, ale jest tego dużo na necie.
Na Lefkadzie Nidri i okolice, ale plaże w okolicach Nidri są słabe a cała zatoka to wręcz cumowisko łodzi i jachtów.
Dużo bardziej urozmaicone wybrzeże znajdziesz w Pardze lub Sivocie (klify, skalne wysepki itp.) Natomiast sama wyspa Lefkada oferuje chyba więcej atrakcji do zwiedzania niż Parda i Sivota.

Odległości między tymi miejscami są niewielkie, więc możesz to wszystko brać pod uwagę.
Promy pływają z Iqoumenitsy - będzie bliżej do Italii i pewnie taniej, a i dojazd samochodem łatwy i szybki. Port jest na południowym krańcu miasta - czy to jadąc autostradą, czy od strony południowej , nie da się nie trafić do portu skąd odpływają promy.
Nigdy nie widziałem tam korków.
Jeśli wybierzesz rejon Pargi lub Sivoty, to polecam rejs na Paxos i Antipaxos - piękne klify i jaskinie od zachodniej strony wysp.
Ja tam byłem z Ribem i te dwie wyspy mnie zauroczyły - często tam pływaliśmy.

Z w/w miejsc najbardziej zatłoczone wydawało mi się Nidri (główna ulica to jeden wielki deptak i bazar) następnie Parga i na koniec Sivota - choć w każdym z nich jest dużo ludzi , knajpek itp.
Pominąłem tu samo miasto Lefkada - tętni życiem do późnych godzin nocnych, wieczorem nie ma gdzie zaparkować i full ludzi , ale to raczej odradzam na wypoczynek.

Jeśli będziesz brał pod uwagę któreś z tych miejsc, to chętnie służę pomocą i opinią - subiektywną oczywiście :) - bo spędzaliśmy tam wakacje w 2015 i 2016 roku.
Ostatnio edytowano 31.03.2017 10:32 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 31.03.2017 07:43

Nie wiem czy we wszystkicj liniach ale w MINOAN cena promu jest ta sama czy wsiadasz w Patras czy w Igumenisie
Tak jak na tramwaj ;)

Wiem bo miałem nadzieję na mniej ale Pani z ferries.gr rozwiała moje nadzieje.

Z drugiej strony to dobrze bo mogę wsiąść tu lub tu.
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 04.04.2017 11:47

Witam
Po kilku latach w Chorwacji chcemy w te wakacje wyjechać do Grecji. 2+2 (dzieci 4 i 2 latka). Coś w miarę blisko (może Chalkidiki) a zarazem w miarę tanio. Jakieś drobne atrakcje dla dzieci mile widziane by były. Dyskoteki itp zbędne w najbliższej okolicy. A może macie jakieś sprawdzone biuro albo pośrednika który oferuje kwatery ? Do Chorwacji jeździliśmy albo w ciemno albo szukając kwater na ichniejszych portalach. Grecja jest totalnym wyzwaniem i nie wiem jak się za to zabrać. Wczasy z biur podróży zabijają cenami. Wyjazd w okresie 17 - 30 lipca (tak mamy urlopy)
Pozdrawiam i liczę na pomoc
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 04.04.2017 16:52

Z takimi małymi nie jeżdziłem do Grecji ale zakładam, że wymagany piasek lub bardzo drobny żwirek i łagodnie opadajaca plaża.
Pewnie zagospodarowania (leżaki, parasole, może ratownik, może zjeżdzalnie)

Strasznie zatłoczona na plaży jest Riwiera Olimpijska ale chyba spełni powyższe oczekiwania.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Riwiera_Olimpijska

Ja bym próbował znaleźć coś na bookings w tym rejonie ...

>>>>>>>>>>>>>

Generalnie to nie moje klimaty, my szukamy odludnych miejsc z małą ilością turystów.
Jeżdzimy dużo bardziej na południe.
Może jeszcze coś na Thasos.
Ale ktoś na forum grecja.iq24.pl napisał o Thasos, że w sezonie "d**a przy d****e na plazy"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 186
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone