Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.01.2017 10:40

Odnośnie kwater to ludzie albo
- jeżdzą w jedno miejsce i wtedy nie zdradzają
- za każdym razem w inne i też szukają bookings czy google "apartments fallasarna"

Ostatnio ceny idą w górę rok w rok i dla mnie łatwiej znaleźć w dobrej cenie kwaterę w Tisno jak nową w Grecji
Na pewno na południu Krety mogę polecić "studios finikas" czy jakoś tak.
Rozsadne, ceny, plaża piaszczysta, blisko do plaż w zatoczkach, najlepsza kawa na swiecie - sami palą
Wybitnie rodzinny biznes (kliku braci i mama)
Tylko Paleochora jest super miejscowką jak ma się łódke - darmowy port, mnóstwo ciekawych celów
Super miejsce aby zapomniec o aucie i zwidzac wszysto promami stateczkami
Stateczkiem na Elafonisi / Kedrodasos to 40 miniut (na Kedrodasos nie ma ludzi praktycznie a jest kilka km przed Elafonisi)
Do wąwozu Samaria też wtedy promem i pod górę a potem z góry,

Natomiast aby zwiedzić Balos czy nawet Chanię trzeba się męczyć po serpentynach górskich nawet 1,5 godz
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 19.01.2017 00:20

Z jakich wyszukiwarek korzystacie szukając połączeń promowych? Akurat szukam prom na Cyklady
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.01.2017 07:12

Ja korzystam z:
Greek Travel Pages
Ale to wtedy, gdy chcę sprawdzić czy istnieje jakieś nietypowe połączenie, albo gdy nie wiem jaki przewoźnik obsługuje jakąś konkretną przeprawę.

Dla udokładnienia wiedzy korzystam ze stron przewoźników :cool: np:
Blue Star Ferries
Anek Lines
Hellenic Seaways

Pozdrawiam :)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 19.01.2017 13:00

http://ferries.gr/

Ale nawet się nie kłopoczę zamawianiem on-line bo już ze dwa razy przez "agentkę" wyszło taniej.
Jak ktos nie wie, ze w kabinie 4 osobowej 1-sze dzicko za pół ceny a drugie za free ALE TYLKO PRZY 2 dorosłych w kabinie

To zapłaci znacznie więcej rejestrując w kabinie matke i trójkę dzieci niż jak zarejestruje matkę, ojca dwójkę a trzecie na decku-u

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Zawsze można porównać z tym co wychodzi on-line
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 19.01.2017 23:48

ogorek napisał(a):http://ferries.gr/
Ale nawet się nie kłopoczę zamawianiem on-line bo już ze dwa razy przez "agentkę" wyszło taniej.
Jak ktos nie wie, ze w kabinie 4 osobowej 1-sze dzicko za pół ceny a drugie za free ALE TYLKO PRZY 2 dorosłych w kabinie
To zapłaci znacznie więcej rejestrując w kabinie matke i trójkę dzieci niż jak zarejestruje matkę, ojca dwójkę a trzecie na decku-u
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Zawsze można porównać z tym co wychodzi on-line


kulka53 napisał(a):eek Travel Pages
Ale to wtedy, gdy chcę sprawdzić czy istnieje jakieś nietypowe połączenie, albo gdy nie wiem jaki przewoźnik obsługuje jakąś konkretną przeprawę.
Dla udokładnienia wiedzy korzystam ze stron przewoźników :cool: np:
Blue Star Ferries
Anek Lines
Hellenic Seaways
Pozdrawiam :)


Dzięki dobrzy ludzie.
Daj Boże, aby tą wiedzę wykorzystać w bieżącym roku.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 20.01.2017 09:27

Torac napisał(a):
ogorek napisał(a):http://ferries.gr/
Ale nawet się nie kłopoczę zamawianiem on-line bo już ze dwa razy przez "agentkę" wyszło taniej.
Jak ktos nie wie, ze w kabinie 4 osobowej 1-sze dzicko za pół ceny a drugie za free ALE TYLKO PRZY 2 dorosłych w kabinie
To zapłaci znacznie więcej rejestrując w kabinie matke i trójkę dzieci niż jak zarejestruje matkę, ojca dwójkę a trzecie na decku-u
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Zawsze można porównać z tym co wychodzi on-line


kulka53 napisał(a):eek Travel Pages
Ale to wtedy, gdy chcę sprawdzić czy istnieje jakieś nietypowe połączenie, albo gdy nie wiem jaki przewoźnik obsługuje jakąś konkretną przeprawę.
Dla udokładnienia wiedzy korzystam ze stron przewoźników :cool: np:
Blue Star Ferries
Anek Lines
Hellenic Seaways
Pozdrawiam :)


Dzięki dobrzy ludzie.
Daj Boże, aby tą wiedzę wykorzystać w bieżącym roku.


A gdzie Torac zmierzasz w tym roku? - tak w przybliżeniu oczywiście.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 20.01.2017 15:57

Jeszcze jedna porada odnośnie promów.
Cena za auto potrafi wzrosnać o 50% a nawet 80% jak auto jest wyższe od 2m
Przy rezerwacji biletu podajemy wymiary auta (dł/szer) lub wybieramy z listy (najczesciej podstawa to auto do 5m dł i 2m wys)

Dlatego jak kupiłem ponton to szukałem packa z którym mój VAN zmieści się w 2m.
Jedyny jaki znalazłem to Norweski PACKLINE.
Obrazek
Ma 28 cm wysokosci i jeszcze wchodzi cześciowo w poprzeczki. Moje auto 170 cm z tym pakiem było ze 2cm poniżej 2m

Te 4 lata temu packi tej firmy były nie do dostania ale mam znajomych z firmą w Oslo (ich kierowcy ciągle kursują tam i z powrotem) i sprowadzili mi jeden. Z drugiej strony to info dla kogoś kto dopiero planuje zakup packa bo wydawać 2-3 tys PLN (i to za powystawowy) aby zaoszczedzić 300 - 500 PLN to bez sensu

Są czasem ogłoszenia za 5-6 tys koron powystawowe właśnie ale dopiero po sezonie narciarskim w Norwegii
http://www.packline-roofbox.com/product/fx-210/
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 20.01.2017 21:33

Darkos napisał(a):
Torac napisał(a):
Dzięki dobrzy ludzie.
Daj Boże, aby tą wiedzę wykorzystać w bieżącym roku.


A gdzie Torac zmierzasz w tym roku? - tak w przybliżeniu oczywiście.


Tak myślę sobie, żeby 10 dni na Naxos się wybyczyć a potem na 3-4 dni na Santorini...
W porównaniu do wakacji 2016 czysta nuda :D
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 21.01.2017 17:46

-

Ja myślę o Kefalonii :D

Ale Ty masz to już zaliczone :wink:

A jaki koszt promu na Naxos?
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 21.01.2017 18:21

Darkos napisał(a):-

Ja myślę o Kefalonii :D

Ale Ty masz to już zaliczone :wink:

A jaki koszt promu na Naxos?


Kefalonia - dobry wybór!
Chcę polecieć rajankiem do Aten a potem na Naxos (bilety od 20E za 1 os w 1 stronę)
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 21.01.2017 18:28

Torac napisał(a):
Darkos napisał(a):-

Ja myślę o Kefalonii :D

Ale Ty masz to już zaliczone :wink:

A jaki koszt promu na Naxos?


Kefalonia - dobry wybór!
Chcę polecieć rajankiem do Aten a potem na Naxos (bilety od 20E za 1 os w 1 stronę)


Taniocha :D :lol:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 21.01.2017 19:19

Torac napisał(a):
Darkos napisał(a):-

Chcę polecieć rajankiem do Aten a potem na Naxos (bilety od 20E za 1 os w 1 stronę)


Z Naxos masz 20 km na Santorini, wystarczy tratwa bo wieje z północy czyli w kierunku Santorimi
Kupisz tylko powrotny na Naxos ...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 21.01.2017 19:37

ogorek napisał(a):
Torac napisał(a):
Darkos napisał(a):-

Chcę polecieć rajankiem do Aten a potem na Naxos (bilety od 20E za 1 os w 1 stronę)


Z Naxos masz 20 km na Santorini, wystarczy tratwa bo wieje z północy czyli w kierunku Santorimi
Kupisz tylko powrotny na Naxos ...


Myślałem o promie na Naxos (7 dni na zadupiu i 3 dni w Chorze) a potem prom na Santorini i 3 dni na wyspie i powrót na linii Santorini - Pireus.
Dziwne, że wszystkie te promy kosztują tyle samo :D
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 21.01.2017 22:04

Prom z Triestu do Grecji (a obecnie z Wenecji) kosztuje tyle samo czy wysiadasz w Igumenisie czy w Patrze (a róznica w km i czasie ZNACZNA 6 godz)

Wykorzystam to w tym roku:

- Będę wysiadał (płynąc do GR) w Igumenisie bo będe tam o 7-mej rano i będę na miejscu o 10-tej (na kwaterze bo jest w połowie pomiędzy Igumenisą a Patrą)

- Zaś w drugą stronę jakbym startował z Igumenisy to o 1-szej w nocy a jak będe wracał z Pireusu to o 19-stej więc wybór oczywisty
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 21.01.2017 22:39

Rozumiem, że Pireus-Naxos jest w tej samej cenie co Pireus - Santorini, ale dziwnym się wydaje, że tyle samo kosztuje prom Naxos - Santorini
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja - strona 181
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone