Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 14.06.2015 12:51

KOL napisał(a):Kolor wody na Koufonissi niezmiennie robi ogromne wrażenie.


..A nawet bardzo ogromne wrażenie...
Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 14.06.2015 12:55

... i to jest to co tygrysy uwielbiają najbardziej ... pusto, piękna plaża i cudny kolor wody ... nic tylko napawać się takim widokiem .... :D ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.06.2015 21:36

Plaża jest rzecz jasna super (pamiętam ją sprzed 2 lat :) ) , ma jednak jak dla nas jeden minus... jest otoczona domami :wink: .

Pooglądałem i ...chyba zatęskniłem za Grecją :roll:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 15.06.2015 10:05

ajdadi napisał(a):..A nawet bardzo ogromne wrażenie...
Pozdrawiam


kmichal napisał(a):... i to jest to co tygrysy uwielbiają najbardziej ... pusto, piękna plaża i cudny kolor wody ... nic tylko napawać się takim widokiem .... :D ...
Pozdrawiam.


Miejsce jest naprawdę fajne. Piękna plaża, widok na sąsiednie wyspy, białe domki, sklepiki i restauracja zaraz obok do portu może 200 metrów. Wszystko w pigułce. Zacytuje jeszcze raz przewodnik Globtrotera: "Koufonissi to raj, ale (no właśnie :!:)poza sezonem."

Pozdrawiam


kulka53 napisał(a):Plaża jest rzecz jasna super (pamiętam ją sprzed 2 lat :) ) , ma jednak jak dla nas jeden minus... jest otoczona domami :wink: .

Pooglądałem i ...chyba zatęskniłem za Grecją :roll:


Na szczęście na wyspie jest jeszcze kilka plaż nie otoczonych domami :), a tęsknota za Grecją, znając Wasz coroczny harmonogram, już za 2-3 miesiące ją zobaczycie.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 15.06.2015 11:11

6 maj c.d.

Po południu zmobilizowaliśmy się jednak i poszliśmy na spacer po stolicy i w zasadzie jedynej miejscowości na Koufonissi, jakże by inaczej, Horze. Miasteczko nie jest może tak atrakcyjne jak na niektórych Cykladach, jest przede wszystkim bardzo małe, jednak spacer pomiędzy białymi domkami zawsze jest wielka przyjemnością.

Obrazek


Grecki patent na niepłacenie podatków, wiecznie niedokończony budynek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Przy okazji odwiedziłem widoczne w tle biuro Blue Star Ferries, z myślą już o powrocie. Chciałem sobie zaoszczędzić nerwów i od razu zrobić dopłatę do biletu. Pani jednak miała z moim biletem jakiś problem i poprosiła żebym przyszedł w następny dzień. Uprzedzając nieco fakty, żeby skończyć temat, to kiedy przyszedłem w następny dzień bardzo miła Pani dalej nie do końca wiedziała co zrobić, spytała się w końcu ile dopłacałem płynąc na Koufonissi no i w końcu dostałem dodatkowy bilet za 26,5 euro.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Widok na Kato Koufonissi, jeszcze „poznamy” się z nią bliżej.

Obrazek
Obrazek


Keros, a przed nią wysepka Glaronissi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czas już wracać.

Obrazek
CDN
Ostatnio edytowano 14.09.2018 08:30 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.06.2015 11:17

Z przyjemnością oglądam. :)

pzdr :wink:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.06.2015 13:47

... na te kolory czekałem ... :D ...
Pozdrawiam.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 15.06.2015 14:24

Myśmy płynęli dzień po Tobie BS Delosem na Santorini, tzn 6 maja rano. Dzień wcześniej i może byśmy się minęli gdzieś w porcie. :D

Plaża bajeczna, pamiętam ją z Twojej poprzedniej relacji

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 15.06.2015 14:49

longtom napisał(a):Z przyjemnością oglądam. :)

pzdr :wink:


kmichal napisał(a):... na te kolory czekałem ... :D ...
Pozdrawiam.


Mnie, kiedy teraz tak na to wszystko patrzę, trochę przygnębienie bierze. Teraz tylko czekać przynajmniej rok :cry:.

Pozdrawiam


husband napisał(a):Myśmy płynęli dzień po Tobie BS Delosem na Santorini, tzn 6 maja rano. Dzień wcześniej i może byśmy się minęli gdzieś w porcie. :D

Plaża bajeczna, pamiętam ją z Twojej poprzedniej relacji

Pozdrawiam


Czyli minęliśmy się o "włos". My też płynęliśmy Delosem, do Pireusu. Nowy statek, robi wrażenie. Tak swoją drogą to Blue Star Ferries w znacznym stopniu zmonopolizowały trasy promowe. Niestety odbija się to na cenach.

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.06.2015 14:57

KOL napisał(a):Mnie, kiedy teraz tak na to wszystko patrzę, trochę przygnębienie bierze. Teraz tylko czekać przynajmniej rok .

Pozdrawiam


... no wiesz wszystko ma swoje plusy i minusy ... :roll: ... pomyśl sobie jednak, że większość z nas, którzy wakacje spędzają w sezonie może tylko sobie pomarzyć o takich pustkach i spokoju ... :wink: ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.06.2015 18:08

KOL napisał(a):znając Wasz coroczny harmonogram, już za 2-3 miesiące ją zobaczycie.

Za 3 :wink:
Pod warunkiem, że nie zbankrutuje, nie zaleją jej miliony uchodźców itp, itd.... :?

Na ten rok raczej nie planuję Cyklad, ale na te Małe też się będzie trzeba kiedyś wybrać :)

KOL napisał(a):Blue Star Ferries w znacznym stopniu zmonopolizowały trasy promowe.

Właśnie...
Niedawno wszedłem na ich stronę by trochę się zorientować kiedy i dokąd moglibyśmy się udać i byłem w szoku. Dodali sporo wysp, nawet na Limnos i Psarę można z nimi popłynąć. Inaczej mówiąc, mało jest wysp na które jeszcze nie dopływają.
Zawsze byli drożsi, ale faktycznie jakby coraz drożej się robiło :?
Fakt, że trochę szybciej, zawsze to jakiś plus.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 15.06.2015 18:49

kmichal napisał(a):... no wiesz wszystko ma swoje plusy i minusy ... :roll: ... pomyśl sobie jednak, że większość z nas, którzy wakacje spędzają w sezonie może tylko sobie pomarzyć o takich pustkach i spokoju ... :wink: ...
Pozdrawiam.


Wiem, wiem, po prostu szkoda, że już nas tam nie ma.

Pozdrawiam


kulka53 napisał(a):...nie zaleją jej miliony uchodźców itp, itd.... :?


Wczoraj pokazywali uchodźców na Kos, już nieciekawie to wygląda. Co prawda tej wyspy nie mam raczej w planach, ale co będzie za jakiś czas to nie wiadomo, z tym, że raczej nie za trzy miesiące :).


kulka53 napisał(a):...Zawsze byli drożsi, ale faktycznie jakby coraz drożej się robiło :?



No właśnie, zawsze byli drożsi, a teraz co raz częściej nie ma alternatywy. Koszty promów (przewiezienie samochodu szczególnie) stanowią już bardzo znacząca część wakacyjnego budżetu. Na dalej położone wyspy rejsy trwają po 20 godzin i podróżując z małymi dziećmi rozsądnym wyjściem jest kupienie biletu na kajutę, dodając do tego koszt przewiezienia samochodu, robi się jakaś cenowa abstrakcja. Ostatnio można też zapomnieć na przykład o promocjach rodzaju "early booking", z których kiedyś zdarzyło mi się korzystać. Po co promocje, jak na daną wyspę pływa jedna linia. Ostatnio czytałem o jakiś kłopotach Nel Lines, oni też obsługują sporo wysp, niektóre wspólnie z Blue Star. Jakby tak przestali pływać to ceny znowu skoczą.

Pozdrawiam
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 15.06.2015 20:17

Cała stolica tylko dla Was...piękna sprawa

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 17.06.2015 12:53

ajdadi napisał(a):Cała stolica tylko dla Was...piękna sprawa

Pozdrawiam


Tak jak napisałeś, nic dodać, nic ująć.:)

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 17.06.2015 12:54

7 maj


Koufonissi nazywana jest wyspą plaż i słusznie, bo poza kilkoma, pięknymi zresztą, plażami w zasadzie nic tam nie ma. Trudno więc żeby plan na następny dzień był inny jak wizyta na jednej z nich. Pakujemy się więc do naszego pojazdu i jedziemy na plażę Fanos, czyli niemal dokładna kopia dnia sprzed dwóch lat. Jazda trwa dosłownie kilka minut, jak wszędzie na Koufonissi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Żonka zostaje, żeby w spokoju prażyć się na słońcu, a ja z resztą Rodzinki wyruszam na spacer wzdłuż wybrzeża.

Obrazek
Obrazek


Plażowiczów praktycznie nie ma, jeśli już kogoś spotykamy to amatorów opalania się nago.

Italida

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Dochodzimy do dobrze mi znanego sprzed dwóch lat basenu skalnego, o dziwo nie jesteśmy tu sami. Na razie mijamy go jednak. Chciałem odwiedzić miejsce, które ostatnio przeoczyłem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Przed nami widać plażę Pori.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


„Devil's eye”, jak nazywane jest to miejsce, kiedy idzie się ścieżką, dosyć łatwo jest przegapić. Dużo nie brakowało żeby mi się to przydarzyło.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


„Oko diabła” znalezione, przed powrotem do Żonki trzeba jeszcze zaliczyć kąpiel w skalnym basenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wracamy

Obrazek


Jeszcze trochę siedzimy pod drzewkami na Fanos. Może nie jest to najładniejsza plaża na Koufonissi, ale ma tą zaletę, że jest gdzie się schować przed słońcem.

Obrazek
Obrazek

Ciekawe było zakończenie dnia, byliśmy świadkami obchodów jakiegoś lokalnego święta. Przyjechała nawet telewizja. Skąd Ci wszyscy ludzie się wzięli? W dzień miasteczko wyglądało niemal na wymarłe. To pytanie zadawałem sobie już kilka razy podczas naszych przedsezonowych „wojaży” po wyspach. W dzień czasem ciężko jest kogokolwiek spotkać, dopiero wieczorem mieszkańcy wychodzą na ulicę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
CDN
Ostatnio edytowano 14.09.2018 08:50 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 95
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone