Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 03.06.2015 00:24

marek1973 napisał(a):Witaj KOL,

Nie mogłem się doczekać i w końcu jesteś...Czytam ..jak co roku twą relację z podróży i ..od razu wracają miłe wspomnienia....plaża Livadi,Villa Calliope..domowa rakija ;-) a będzie plaża Gjipe :-) . Czekam na C.D bo już jeden cel na ten rok mi podsunąłeś - RODONIT :-

Pozdrawiam,



U mnie Gjipe nie będzie, tym razem odpuściłem, w końcu byłem już tam dwa razy. Rodonit trochę żałuję, ale z drugiej strony jest pretekst żeby znowu pojechać. Poleniuchowaliśmy sobie trochę na Livadi, ale fajnie było.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 03.06.2015 11:08

2 maj

Dzień bardzo ciepły ale raczej pochmurny. Taki w sam raz na niedaleki spacerek. Już wcześniej postanowiliśmy, że przez dwa dni nie ruszymy samochodu. Tak też zrobiliśmy.
Z Livadi stosunkowo niedaleko, jakieś 2,5 km drogą wzdłuż wybrzeża (asfaltową samochodem dużo dalej), jest do popularnej w sezonie plaży Jale (Jal). Odległość w sam raz, więc udaliśmy się w tym kierunku.

Obrazek

Livadi

Obrazek

Po drodze zatrzymaliśmy się przy takiej obfitującej w kamyczki plaży.

Obrazek
Obrazek

Ja po kamieniach poszedłem zerknąć na położoną w pobliżu plażę Aquarium.

Obrazek
Obrazek

Jak Oni budowali te bunkry w takich niedostępnych miejscach?

Obrazek

Dalej w kierunku Jale.

Obrazek


Plaża Jale, jak pisałem jest bardzo popularna w sezonie, prowadzi do niej dobra, nowa, asfaltowa droga. Co prawda nie obeszliśmy całej, zatrzymaliśmy się na dłużej w pierwszej z brzegu otwartej na plaży knajpce, ale z tego co widziałem, bardziej podoba mi się na Livadi.

Obrazek


Spędziliśmy tam trochę czasu, my piwko, kawka, dzieci zabawa w piasku, dla każdego coś miłego. Zdjęć na Jale praktycznie nie robiliśmy, jakieś takie lenistwo człowieka ogarnęło.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze na krótką chwilę na Aquarium Beach. Postanowiłem, że wrócimy tam ze starszym synem popływać następnego dnia.

Obrazek
Obrazek


Pozostała część dnia to basenik i biesiada na ławeczce przed „naszym” studiem. Chyba każdy takiego spokojnego dnia potrzebował.

Obrazek
Obrazek

Przyzwyczajeni do tego, że w maju w Albanii nad morzem jest zupełnie pusto, byliśmy zdziwieni, bo trochę ludzi zarówno w hotelu, jak i na drodze do Jal spotkaliśmy. Nie były to oczywiście tłumy, ale w poprzednich latach nie spotykaliśmy przeważnie nikogo. Wyjaśniał wszystko termin, dłuższy majowy weekend.

CDN
Ostatnio edytowano 29.08.2018 13:45 przez KOL, łącznie edytowano 3 razy
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20991
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 03.06.2015 17:53

Spacerek okraszony pięknymi widokami...bardzo fajna i relaksująca sprawa...

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 03.06.2015 21:42

... fajny taki rodzinny spacerek wśród takich widoków i w takim klimacie... :D. ..
Pozdrawiam.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.06.2015 08:05

świetna ta przeprawa promem Mr Maćkowiak :) (to z fejsa)- myślę, że właściciel pomyślał, że Wasz przyjazd z odległej Polski i wzmianka o Was będzie dobrą promocją marketingową;
hotelik Dimitri rzeczywiście fajna miejscówka, przejazd przez góry i te ostatnie kamienne zatoczki rewelacja, Albania ma co zaoferować, tylko trzeba to odnaleźć + w przypadku niektórych osób, zamknąć oczy gdy przejeżdża się przez nieciekawe (brudne) miejsca
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.06.2015 10:01

ajdadi napisał(a):Spacerek okraszony pięknymi widokami...bardzo fajna i relaksująca sprawa...

Pozdrawiam


kmichal napisał(a):... fajny taki rodzinny spacerek wśród takich widoków i w takim klimacie... :D. ..
Pozdrawiam.



Fajny, fajny, a na drugi dzień, o czym w następnym odcinku, widoczki jeszcze lepsze, choć już zaczął upał dawać się we znaki. Prawdziwy kalejdoskop, jak przypomnę sobie śnieg pod skoczniami w Sarajewie.

Pozdrawiam


te kiero napisał(a):...Albania ma co zaoferować, tylko trzeba to odnaleźć + w przypadku niektórych osób, zamknąć oczy gdy przejeżdża się przez nieciekawe (brudne) miejsca



Albania ma do zaoferowania baaardzo dużo i to w sumie wszystko w niedalekiej odległości od siebie. Kiedy wydaje mi się, że już większość rzeczy, które chciałem widziałem, Albańczycy oddają nowe odcinki dróg i znowu mogę snuć plany :). Żeby tylko z Albanią nie stało się to co z wybrzeżem Czarnogóry (widziałem niedawno zdjęcia, nawet na tym forum, dramat). Jeśli chodzi o śmieci, tak jak piszesz, czasem trzeba przymknąć oko, a może to dobrze, że nie wszystkim się podoba :). Zaśmieconych, brudnych miejsc jest zresztą co raz mniej, a że dużo rzeczy jest niedokończonych, jakby trochę niedopracowanych, to taki Ich koloryt. Wracając jeszcze do śmieci, to w Grecji tez często zdarza się widzieć ich sterty.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.06.2015 11:10

3 maj

Tak jak sobie zaplanowaliśmy, tak zrobiliśmy. Po śniadaniu razem z moim starszym synem wybraliśmy się na Aquarium Beach.
Kilka porannych zdjęć z hotelu Dimitri.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Po prawej sklepik, o którym wspominałem.

Obrazek


Po drodze mijamy znaną już dosyć dobrze z tego forum Villę Calliope.

Obrazek


Następnie trzeba przejść na drugą stronę tego co wygląda na wyschnięte koryto rzeki.

Obrazek

Dalej to już dosyć prosta droga.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Te poprzyczepiane do ogrodzenia lalki wyglądają, jakby to nazwać, dosyć „oryginalnie”.

Obrazek


Jeszcze raz widok na Livadi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


W oddali widać już nasz cel.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


W końcu Aquarium Beach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Czas na kąpiel. Byłem pozytywnie zaskoczony temperatura wody. Co prawda nie była to tzw. „zupa”, ale kiedy już się weszło pływało się bardzo przyjemnie.

Obrazek


Kiedy już wykąpaliśmy się do woli, na plaży zaczęli pojawiać się ludzie, znak, że trzeba wracać do reszty Rodzinki, która przyjemnie spędzała sobie czas wylegując się na Livadi Beach czy też Livadh Plazh.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Syn pływania jeszcze nie miał dość.

Obrazek


Po południu i wieczorem był jeszcze czas na „gry i zabawy plażowe”.

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Niektórzy, jak widać, byli już jednak nieco zmęczeni tym gorącym dniem.

Obrazek

CDN
Ostatnio edytowano 06.09.2018 15:12 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20991
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 04.06.2015 14:29

KOL napisał(a):...widoczki jeszcze lepsze...


...a ta plaża...samo jej położenie i do tego fajne kolorki...ekstra

Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.06.2015 15:08

Aquarium Beach coś wspaniałego, te kolory 8O trudno byłoby mnie stamtąd odciągnąć, z basenu przyhotelowego zresztą też :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.06.2015 15:23

Przepiękna ta plaża. A ile czasu zajęło Wam dojście na nią? Albania dopiero w planach, ale po raz kolejny przekonuję się, że Himare idealnie by nam odpowiadało. Niestety my tylko w sezonie...
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.06.2015 16:36

ajdadi napisał(a):...a ta plaża...samo jej położenie i do tego fajne kolorki...ekstra

Pozdrawiam


te kiero napisał(a):Aquarium Beach coś wspaniałego, te kolory 8O trudno byłoby mnie stamtąd odciągnąć, z basenu przyhotelowego zresztą też :)


Miejsce bardzo fajne, nam też ciężko było odchodzić. W ogóle za krótka byliśmy na Livadi, trzeba tam wrócić :).

Pozdrawiam


piekara114 napisał(a):Przepiękna ta plaża. A ile czasu zajęło Wam dojście na nią? Albania dopiero w planach, ale po raz kolejny przekonuję się, że Himare idealnie by nam odpowiadało. Niestety my tylko w sezonie...


Dojście to jakieś pół godziny. Tam są dwie plaże obok siebie. Aquarium - mniejsza piaszczysta i druga większa kamienista. Droga przechodzi obok tej drugiej, na Aquarium trzeba trochę wcześniej z niej zboczyć.

Pozdrawiam

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.09.2018 15:16 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.06.2015 21:03

Bardzo fajna plaża :)
W sezonie pewnie trochę inaczej wygląda, podobnie jak Wasza Livadi :roll: .

Chyba można w jej pobliże autem podjechać :)
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.06.2015 21:51

... faktycznie plaża wygląda pięknie - ten kolor wody ... :) ...
Pozdrawiam .
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 04.06.2015 22:14

Fajnie czyta się czyjąś relacje siedząc w tym miejscu o którym jest napisana:) Jutro jak czas i pogoda pozwoli to przespacerujemy się do aquarium beach ;) pozdrawiamy z zaskakującej Albanii i villi Calipe :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 05.06.2015 06:39

kulka53 napisał(a):Chyba można w jej pobliże autem podjechać :)


Co to dla Waszej Skody :), ale jeśli chce się podjechać jak najbliżej autem, to lepiej będzie od strony Jal. Do miejsca widocznego poniżej dojedzie każdy samochód (nie tylko Skoda :)), a stamtąd to już, jak widać, "rzut beretem".

Obrazek

Pozdrawiam


kmichal napisał(a):... faktycznie plaża wygląda pięknie - ten kolor wody ... :) ...
Pozdrawiam .


Kolor jest faktycznie super, w rzeczywistości chyba jeszcze lepszy niż na zdjęciach.

Pozdrawiam


Mai napisał(a):Fajnie czyta się czyjąś relacje siedząc w tym miejscu o którym jest napisana:) Jutro jak czas i pogoda pozwoli to przespacerujemy się do aquarium beach ;) pozdrawiamy z zaskakującej Albanii i villi Calipe :)



Ale Wam dobrze :!: :!: :!: Zazdroszczę. Chciałbym też móc przespacerować się dzisiaj na Aquarium :) .

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 06.09.2018 15:19 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 91
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone