Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.05.2015 18:48

KOL napisał(a): Urlop w każdym razie był bardzo udany, zarówno towarzysko jak i pogodowo


Bardzo dobra wiadomość :D , zapowiadająca fajną (zresztą jak zwykle w Twoim wydaniu) relację 8) .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 22.05.2015 20:04

Witam ...
... miło jest móc znowu zasiąść i czytać Wasze przygody ... :) ...
Pozdrawiam.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 23.05.2015 06:56

Cześć KOL

Ale szybko to zleciało ,dopiero co miałeś jechać a tu już relacja...oczywiście będę zaglądać

Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Nowa 2015!

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.05.2015 07:40

KOL napisał(a): podróżowaliśmy czerwonym, dziewięcioosobowym Oplem Vivaro i muszę przyznać, że była to zdecydowanie bardziej komfortowa podróż niż w czasie poprzednich wyjazdów.

chodzi mi po głowie taka fura, najpierw spróbowałbym wynająć i pojechać z ekipą, potem już zakup...
KOL napisał(a): Opłaty za autostradę niestety nie pamiętam, w każdym razie płaciłem kartą.

z tego co kojarzę 24kn, czyli jakieś 13zeta, ale można bardzo mocno przyspieszyć podróż
KOL napisał(a):
Sarajewo z okien samochodu to takie miasto kontrastów, brzydkie bloki z widocznymi jeszcze dziurami po kulach, sąsiadują z nowoczesnymi hotelami i bankami.
Po prawej Holiday Inn, znany z filmu „Aleja Snajperów”.

ul. Zmaja od Bosne i M.Tita, wspomnienia wróciły, my przeszliśmy ją wzdłuż i wrzesz pieszo
KOL napisał(a):Na prośbę mojego syna, wiernego kibica skoków narciarskich, namawiać mnie nie trzeba było zresztą zbyt długo, postanawiamy odwiedzić kompleks skoczni narciarskich Igman, gdzie rozgrywane były zawody podczas Igrzysk Olimpijskich.
Jak widać poniżej nie tylko Kasai może stanąć na podium po czterdziestce.

Zdjęcie ze znaczkiem IO Sarajewo 84 - bezcenne, to pierwsza Olimpiada jaką oglądałem i pamiętam :)
KOL napisał(a):Kanion Pivy. Pamiętam jak bardzo podobało nam się tam ostatnim razem i jak bardzo chciałem tam wrócić. Rodzicom kanion się podobał, ale trzeba przyznać, że przy słonecznej pogodzie wrażenie jest jednak większe, no ale nie ma co narzekać, potem było dużo lepiej.

jest faktycznie trochę inaczej, ale jego wrażenie przy każdej pogodzie jest niezapomniane, i mógłbym tam wracać co roku
KOL napisał(a):Nasze pierwsze miejsce noclegowe, Motel Tara MB usytuowane jest zaraz przy słynnym moście na Tarze. Całkiem przyjemne miejsce z widokiem na most. Za dwa pokoje zapłaciliśmy (jeden dwupoziomowy dla czterech osób) 115 euro, śniadanie wliczone w cenę. W motelu jest wi-fi, a parking przy nim jest monitorowany. Miejsce w sam raz na jedną noc.
Widok z balkonu super, jednak aura nie sprzyjała zbyt długiemu na nim przebywaniu.

miejscówka przednia, będzie może na kiedyś jak się tam powróci

czekam z niecierpliwością na cd :D :papa:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 23.05.2015 10:38

dangol napisał(a):
KOL napisał(a): Urlop w każdym razie był bardzo udany, zarówno towarzysko jak i pogodowo


Bardzo dobra wiadomość :D , zapowiadająca fajną (zresztą jak zwykle w Twoim wydaniu) relację 8) .



kmichal napisał(a):Witam ...
... miło jest móc znowu zasiąść i czytać Wasze przygody ... :) ...
Pozdrawiam.



Dzięki. szkoda, że to już tylko wspomnienia i relacja.

Pozdrawiam


ajdadi napisał(a):Cześć KOL

Ale szybko to zleciało ,dopiero co miałeś jechać a tu już relacja...oczywiście będę zaglądać

Pozdrawiam



Zdecydowanie za szybko. Przygnębiające jest to trochę.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Nowa 2015!

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 23.05.2015 10:48

te kiero napisał(a):chodzi mi po głowie taka fura, najpierw spróbowałbym wynająć i pojechać z ekipą, potem już zakup...


Ja też chciałbym mieć coś takiego na własność, zwłaszcza, że jak napisałem, podróż takim pojazdem jest zdecydowanie bardziej komfortowa. Aż się go nie chciało oddawać :). Może kiedyś...

te kiero napisał(a):Zdjęcie ze znaczkiem IO Sarajewo 84 - bezcenne, to pierwsza Olimpiada jaką oglądałem i pamiętam :)


Pamiętam, maskotkę wilczka, który leciał i krzyczał: "Sarajevooooooooo!" :D. Jeszcze trochę pamiętam Moskwę 1980.

te kiero napisał(a):czekam z niecierpliwością na cd :D :papa:


Postaram się wklejać odcinki w miarę regularnie. Jak zwykle jest problem z przebrnięciem przez kilka tysięcy zdjęć.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 23.05.2015 12:00

29 kwiecień

Był to jeden z tych dni naszego wyjazdu, na które czekałem najbardziej. Następny nocleg mieliśmy zaplanowany w miejscu, które już od dawna chciałem odwiedzić ale dopiero teraz było to możliwe.
Wstajemy rano i już około 7 jesteśmy na motelowym śniadaniu. Do przejechania nie mamy może jakiegoś bardzo długiego dystansu, ale za to po dosyć krętych drogach. Z Durdjevica Tara jedziemy w kierunku Mojkovaca.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mijamy potem Berane, gdzie dwa lata temu musieliśmy skorzystać z pomocy mechanika. W Rozaje odbijamy w prawo w kierunku granicy z Kosowem. Droga wspina się co raz wyżej i co raz bardziej gęsta robi się mgła.

Obrazek


Posterunek graniczny po stronie czarnogórskiej.

Obrazek


Obawiałem się trochę jak będzie wyglądało przekraczanie granic wypożyczonym samochodem. Wyrobiłem sobie w tym celu specjalne pełnomocnictwo w PZM-ocie. Jedno w języku angielskim i jedno po węgiersku (Węgrzy w przeciwieństwie do innych krajów wymagają pełnomocnictwa w swoim języku). Koszt kompletu dwóch pełnomocnictw to 66 złotych. Trzeba wysłać do PZM-tu wniosek o wydanie pełnomocnictwa (dostępny na Ich stronie), skan dowodu rejestracyjnego pojazdu i skany dowodów osobistych właściciela pojazdu i pożyczającego. Papiery przychodzą bardzo szybko. Na szczęście na żadnej granicy nie było najmniejszego problemy, a w/w pełnomocnictwo było nam zaraz oddawane.

Droga wspina się prawie na 2000 m n.p.m. Co prawda nie ma takich widoków jak dwa lata temu, ale jazda w gęstej mgle wśród śnieżnych zasp też robi duże wrażenie.

Obrazek


Zjeżdżamy co raz niżej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Posterunek graniczny po stronie Kosowa. Oczywiście trzeba wykupić ubezpieczenie, niezmiennie 30 euro na dwa tygodnie. Ubezpieczenie na tydzień jest dla nas niedostępne. Mogę je wykupić chyba tylko Serbowie.

Obrazek


Kosowo

Obrazek


Kosowo potraktowaliśmy w tym roku wyłącznie tranzytowo, zatrzymaliśmy się tylko raz w Peje pod sklepem uzupełniając nasze zapasy artykułów „spożywczych” i tytoniowych.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


W Decan skręcamy w kierunku Morine i granicy z Albanią.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Po raz kolejny, nie pamiętam już który (dziesiąty, jedenasty?), jesteśmy w Albanii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mijamy Bajram Curri.

Obrazek
Obrazek

Przed nami Dolina Valbone!

Obrazek

CDN
Ostatnio edytowano 20.08.2018 08:01 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 23.05.2015 13:38

Super, że wakacje się udały i kolejny raz piszesz :)

Jak co roku zapewne będzie oryginalnie i pięknie widokowo.

Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.05.2015 14:16

I ja czekam na dalszą część opowieści. Grecja i Albania kuszą, oj kuszą, ale kierowca nie za bardzo chce jechać....
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 23.05.2015 19:45

KOL napisał(a): Obawiałem się trochę jak będzie wyglądało przekraczanie granic wypożyczonym samochodem. Wyrobiłem sobie w tym celu specjalne pełnomocnictwo w PZM-ocie. Jedno w języku angielskim i jedno po węgiersku (Węgrzy w przeciwieństwie do innych krajów wymagają pełnomocnictwa w swoim języku). Koszt kompletu dwóch pełnomocnictw to 66 złotych. Trzeba wysłać do PZM-tu wniosek o wydanie pełnomocnictwa (dostępny na Ich stronie), skan dowodu rejestracyjnego pojazdu i skany dowodów osobistych właściciela pojazdu i pożyczającego. Papiery przychodzą bardzo szybko. Na szczęście na żadnej granicy nie było najmniejszego problemy, a w/w pełnomocnictwo było nam zaraz oddawane.


Witam,
byłem 2 razy samochodem służbowym w Albanii i Czarnogórze i też dla świętego spokoju wyrabiałem sobie to PZMot-owskie pełnomocnictwo. Pojechałem osobiście do oddziału w Katowicach, wymagali tylko zaświadczenia z firmy. Wyrobili na miejscu. Na żadnej granicy nawet nie prosili mnie o ten dokument. Jestem jednak zwolennikiem dmuchania na zimne i w tym roku jadąc do Rumunii również wezmę ten papier ze sobą. :)
Jaka temperatura o tej porze w Czarnogórze i Albanii?
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 23.05.2015 20:02

Patrząc na niektóre zdjęcia to brrr...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 23.05.2015 20:04

... w sumie to widokowo będziecie mieli połączenie wakacji zimowych i letnich ... :D ...
Pozdrawiam.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 23.05.2015 20:05

2w1
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.05.2015 07:17

MarDomi napisał(a):Super, że wakacje się udały i kolejny raz piszesz :)

Jak co roku zapewne będzie oryginalnie i pięknie widokowo.

Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy :)


Czy oryginalnie to nie wiem, widokowo chyba tak.

Pozdrawiam


piekara114 napisał(a):I ja czekam na dalszą część opowieści. Grecja i Albania kuszą, oj kuszą, ale kierowca nie za bardzo chce jechać....


Trzeba namówić kierowcę, dojazd do Albanii i sama jazda po niej to teraz dużo prostsza sprawa niż jeszcze kilka lat temu.

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko 2008-2014 + Nowa 2015.

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 24.05.2015 07:25

Mikeee napisał(a):Jaka temperatura o tej porze w Czarnogórze i Albanii?


KarKoz napisał(a):Patrząc na niektóre zdjęcia to brrr...


kmichal napisał(a):... w sumie to widokowo będziecie mieli połączenie wakacji zimowych i letnich ... :D ...
Pozdrawiam.


KarKoz napisał(a):2w1



Zimno było tylko w Czarnogórze. W górach w Albanii tylko wieczorem chłodno. Nad morzem już bardzo ciepło. Do końca urlopu było już ciepło, czasem nawet bardzo. Mieliśmy chyba tylko dwa dni pochmurne. Widokowo dokładnie, takie 2w1. Podczas wizyty w Czarnogórze ciężko było uwierzyć, że już za kilka dni będziemy się kąpać w morzu.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 87
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone