Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja po raz pierwszy i Albania po raz drugi :)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008
Grecja po raz pierwszy i Albania po raz drugi :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 12.07.2014 21:52

Niedawno wróciłem z urlopu:
Macedonia - Skopje,
Grecja - Meteory,
Grecja - Vassiliki,
Albania - Queparo.
Drugi wyjazd w kierunku Albanii i pierwszy raz Grecja.
Jak ktoś ma jakieś pytania to w miarę możliwości udzielę odpowiedzi :)
Na pisanie relacji na razie nie mam czasu, zaległości zrobiło się zbyt dużo :)
Jak ktoś ma pytania to chętnie odpowiem co i jak :)
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 13.07.2014 09:24

Mam pytanie odnośnie Meteorów. Czy przyjeżdżając na miejsce około 12 klasztory będą miały sieste ?
asiulax37
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiulax37 » 13.07.2014 10:02

Krissdevallnor, czy podobała Ci sie Albania? Jak oceniasz tamtejsze plaże w zderzeniu z greckimi? Jakie ceny kwater w Albanii i Grecji? Pytam, ponieważ za tydzień wyjeżdżam w tamtym kierunku i nie wiem jak rozłożyc sobie wypoczynek.
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 13.07.2014 10:19

Mam pytanko jeżeli jechałeś przez Belgrad to którędy jest szybciej obwodnicą czy przez miasto? Czy możesz polecić jakieś knajpki na Lefkadzie? Słyszałem, że w niektóre dni nie można zwiedzać Meteorów?
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 13.07.2014 12:18

MarDomi napisał(a):Mam pytanie odnośnie Meteorów. Czy przyjeżdżając na miejsce około 12 klasztory będą miały sieste ?



Zwiedzaliśmy między 10:30 a 15. Te w których byliśmy nie miały żadnej informacji o przerwie.
Dwa klasztory były zamknięte (zwiedzaliśmy w poniedziałek):
- Agia Trias (Trójcy)
- Agia Stefanos (Stefana) - tu chyba była przerwa techniczna, recepcjonista powiedział, że możemy sobie ten odpuścić :)
Wejście do każdego klasztoru to 3 euro od osoby.
Załączniki:
DSC01534.JPG
DSC01350.JPG
DSC01296.JPG
DSC01291.JPG
DSC01253.JPG
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 13.07.2014 12:36

asiulax37 napisał(a):Krissdevallnor, czy podobała Ci sie Albania? Jak oceniasz tamtejsze plaże w zderzeniu z greckimi? Jakie ceny kwater w Albanii i Grecji? Pytam, ponieważ za tydzień wyjeżdżam w tamtym kierunku i nie wiem jak rozłożyc sobie wypoczynek.


Zdecydowanie bardziej polecam Albanię.
Plaże w Albanii są bardziej kamieniste, w Grecji jest mniejszy żwirek, samo wejście do morza jest piaszczyste.
Plaża w Vassilikach przypomina trochę Balaton trzeba trochę odejść od brzegu, żeby się zanurzyć, więc dzieciom na pewno przyjaźniejsza :)
Cenowo lepsza jest zdecydowanie Albania :)
Nocleg w Grecji mieliśmy po 30 euro - cena wyjściowa to 35.
Nocleg w Albanii 20 euro - tak jak w tamtym roku, nawet nie negocjowałem :) Jak jedziecie za tydzień to będzie już sezon, więc pewnie będą chcieli minimum 25 euro. Oczywiście nie lubię wchodzić pod górę, więc kwaterka w odległości 50 m od morza i prawie w poziomie morza :)
Pod względem wyżywienia też wszystko przemawia za Albanią. To co w Grecji kosztuje min. 12 euro, w Albanii będzie za 6:)
A jak wbijecie się do knajpy gdzie siedzą albańczycy przy raki, albo kawie to świetna owieczka z frytkami i sałatką grecką, do tego piwko będzie kosztowało niecałe 10 euro - dla dwóch osób:) Tylko problem jest z zamówieniem, bo trzeba kucharzowi powiedzieć co ma zrobić, nie ma tradycyjnego menu. Ale jak akurat ktoś z miejscowych będzie rozmawiał po angielsku to z przyjemnością wytłumaczy kucharzowi. Polecam :)
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 13.07.2014 12:44

omoz napisał(a):Mam pytanko jeżeli jechałeś przez Belgrad to którędy jest szybciej obwodnicą czy przez miasto? Czy możesz polecić jakieś knajpki na Lefkadzie? Słyszałem, że w niektóre dni nie można zwiedzać Meteorów?

Jeżeli będziecie jechali przez Belgrad godzinach innych niż szczytowe, to zdecydowanie lepiej jechać przez miasto. W tamtą stronę pojechałem obwodnicą i trwa to zdecydowanie dłużej niż przez miasto. Nie widziałem żadnych prac na drodze w Belgradzie. Jak wracaliśmy to przejazd przez miasto zajął ok. 20 minut, płynnie i bez żadnych korków - około godziny 12.
W samej Lefkadzie jest mnóstwo knajpek, ale nie bardzo mam co polecić, gdyż byłem tam tylko raz - nie mam doświadczeń. Natomiast w Vassiliki mogę polecić coś fajnego i nie na deptaku :)
Takiej wątróbki jeszcze nie jadłem :) Nie pamiętam nazwy, ale znajduje się przy drodze ze stołami wystawionymi na podwórku, niedaleko jest wypożyczalnia różnych bicykli. Wszystko jest trochę tańsze niż na na deptaku i mam wrażenie że lepsze.
Odnośnie Meteorów informacje masz na powyższych fotach - w poszczególne dni klasztory są zamknięte dla zwiedzających.
asiulax37
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiulax37 » 13.07.2014 13:05

Dzięki serdeczne za odpowiedz :) A w ile osob placiliscie 20 euro? My jedziemy w 4 osoby, a w zasadzie w 9 (dwie rodziny). Ciekawa jestem czy znalazloby sie dla nas wszystkich miejsce w jednej kwaterze, wtedy łatwiej byloby negocjowac cene :)
Napisz jeszcze prosze, jak prezentuja sie oslawione plaze na Lefkadzie i jak wypadaja w porownaniu do albanskich, moje dzieci boja sie, że będa rozczarowane albanskimi gdy ogladaja zdjecia Egremni czy Porto Katsiki.
asiulax37
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiulax37 » 13.07.2014 13:14

I napisz jeszcze prosze jak ksztaltuja sie ceny noclegow w Macedonii, gdyz chcemy sie tam zatrzymac na 2 dni, konkretnie w Ohrydzie.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 13.07.2014 13:38

krissdevallnor napisał(a):
omoz napisał(a):W samej Lefkadzie jest mnóstwo knajpek, ale nie bardzo mam co polecić, gdyż byłem tam tylko raz - nie mam doświadczeń. Natomiast w Vassiliki mogę polecić coś fajnego i nie na deptaku :)
Takiej wątróbki jeszcze nie jadłem :) Nie pamiętam nazwy, ale znajduje się przy drodze ze stołami wystawionymi na podwórku, niedaleko jest wypożyczalnia różnych bicykli. Wszystko jest trochę tańsze niż na na deptaku ...


Jak dobrze kojarzę to wypożyczalnia jest na krzyżówce z wjazdem do centrum, drogą w kierunku na Ponti i w drugą stronę kierunek Nidrii. Muszę się rozejrzeć za tą wątróbką, chyba, że coś napiszesz charakterystycznego o tej knajpce! Jak byłeś w Queparo to pewnie jadłeś w restauracji na wodospadach. Tam jak mi zapodali baraninę z frytkami to wstać nie mogłem.
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 13.07.2014 13:47

asiulax37 napisał(a):Dzięki serdeczne za odpowiedz :) A w ile osob placiliscie 20 euro? My jedziemy w 4 osoby, a w zasadzie w 9 (dwie rodziny). Ciekawa jestem czy znalazloby sie dla nas wszystkich miejsce w jednej kwaterze, wtedy łatwiej byloby negocjowac cene :)
Napisz jeszcze prosze, jak prezentuja sie oslawione plaze na Lefkadzie i jak wypadaja w porownaniu do albanskich, moje dzieci boja sie, że będa rozczarowane albanskimi gdy ogladaja zdjecia Egremni czy Porto Katsiki.

Byliśmy w dwójkę, ale z tego co zauważyłem pokoje są czteroosobowe. Później wrzucę foty jak wygląda pokój i plaża. Nie wiem czy liczą od ilości osób w pokoju. Tam gdzie byliśmy odpoczywają głównie albańczycy :)
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 13.07.2014 13:49

asiulax37 napisał(a):I napisz jeszcze prosze jak ksztaltuja sie ceny noclegow w Macedonii, gdyz chcemy sie tam zatrzymac na 2 dni, konkretnie w Ohrydzie.


W Ohrydzie nocowaliśmy w zeszłym roku. Oczywiście nocleg znaleziony w ciemno, bez żadnego problemu. W zasadzie sam nas znalazł pan na skuterku :)
Płaciliśmy 25 euro za noc:) Gdzieś mam wizytówkę to wieczorem dam namiar, ma kilka apartamentów :)
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 13.07.2014 14:44

Dzięki za info. :papa:
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 13.07.2014 17:28

Dzięki wielkie za odpowiedź :papa:
krissdevallnor
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krissdevallnor » 13.07.2014 19:23

asiulax37 napisał(a):I napisz jeszcze prosze jak ksztaltuja sie ceny noclegow w Macedonii, gdyz chcemy sie tam zatrzymac na 2 dni, konkretnie w Ohrydzie.

nocowalismy w Kate apartments :)

http://www.apartmentskate.com/index.php ... 8&Itemid=5
http://www.visit-ohrid.com/

Tutaj na pewno coś znajdziecie :)
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja po raz pierwszy i Albania po raz drugi :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone