Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja leniwie...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.12.2017 17:15

Wy tu sobie gadu gadu o Bułgarii :roll: , a ja czekam na piekarową Kretę :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2017 18:45

Danka, muszle super, ale morze jak jezioro...

Aga, Ty się nie czepiaj, a lepiej napisz, gdzie w najbliższym czasie jedziesz/lecisz/płyniesz w motylkach ofkors.... :mrgreen:Muszę wrzesień 2016 skończyć..., zapomniałaś... nie pomagasz...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.12.2017 19:13

piekara114 napisał(a):Aga, Ty się nie czepiaj, a lepiej napisz, gdzie w najbliższym czasie jedziesz/lecisz/płyniesz w motylkach ofkors.... :mrgreen:
We ferie nigdzie :cry: , bo w styczniu mój główny księgowy ma urwanie doopy :roll:
We święta też nigdzie, bo Zuźka złorzeczy, że na miesiąc przed maturą nie chce się nigdzie włóczyć :roll:
Ale w czerwcu, jak już pozdaje te matury, to z nią albo nie, mam nadzieję gdzieś się ruszyć :roll:

piekara114 napisał(a):Muszę wrzesień 2016 skończyć..., zapomniałaś... nie pomagasz...
No to bierz się KOBIETO do roboty :roll: :smo:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.12.2017 22:16

Mikromir napisał(a):... No i muszle - masa! Tego w Cro mi trochę brakuje...

We włoskim Punta Sabbioni takie muszle to dosłownie łopatą mogliśmy nakładać do reklamówki i to bez snurkowania w Jadranie bądź co bądź :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2017 22:49

gusia-s napisał(a):We włoskim Punta Sabbioni takie muszle to dosłownie łopatą mogliśmy nakładać do reklamówki i to bez snurkowania w Jadranie bądź co bądź :oczko_usmiech:
To dywanik czy ścianę masz w muszelkach, bo miejsca na te siaty w swoim domku na kółkach to sporo miałaś... :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 07.12.2017 11:43

gusia-s napisał(a):Agata widziałam, że rozważałaś Bałczik w Bułgarii. Byłam tam dawno temu i powiem, że słaby to wybór. To dość duże miasto zupełnie bez uroku z plażą z widokiem na jakieś ogromne silosy ... zbiorniki na paliwo.

Bałczik brałam pod uwagę, bo to byłaby dobra baza wypadowa do PN Jailata, ale jak piszesz, że sam beton....
599 napisał(a):w razie czego także polecam Sozopol,klimatyczne miasteczko,
Obzor,(plaża ma ze 4 km a fale woooow)Św. Wlas,
odradzam SB czy ZP,to takie"plastikowe" miejscowości,sama komercja,
pamiętaj że jeśli BG to tam w 90% kwater nie ma "aneksów kuchennych"

Sozopol też brałam pod uwagę
SB czy ZP odpadają w przedbiegach, bo właśnie nie chcę trafić do jakiegoś ogromnego kołchozu i plastiku. A co do aneksów, to na bookingu większość kwater jest właśnie z aneksami, więc nie wiem.
Mikromir napisał(a):Stacjonowałam w Białej koło Obzoru
Jednak zabytki i atrakcje wybrzeża nieco mnie rozczarowały.

Białą baaardzo brałam pod uwagę i nawet mam kilka hotelików w zakładkach, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Na jakieś wielkie zwiedzanie się nie nastawiam, bo wiem, że tam raczej kiepsko, ale też z małymi dziećmi (w przyszłym roku 3 i 6 lat) to zwiedzanie różnie wygląda i jak mają się męczyć w upale, to lepiej niech się w wodzie taplają :D
piekara114 napisał(a):Znajomi mieli w tym roku "przygodę", spod hotelowego (dobry standard) parkingu, ogrodzonego ukradli im samochód (porządny nowy). Oczywiście kamery nie działały, policja nic nie może, bo to prywatny teren, hotel też za nic nie odpowiada.... Znajomi z pobytu się 2 dni cieszyli... Wiadomo, podobna rzecz może spotkać wszędzie, ale raczej po parkingu hotelowym oczekuje się bezpieczeństwa...

Kurczę, ja też słyszałam, że bardzo kradną w tej Bułgarii. Trochę strach

Powiem Wam, że jeszcze nie wiem, czy w końcu zdecydujemy się na tą Bułgarię. Chwilowo wstrzymuję się z rezerwacjami. Pewnie po Nowym Roku będę ogarniać. Dzięki za Wasze podpowiedzi tu w relacji Piekary, ale myślę, że innym wahającym się one też pomogą w podjęciu decyzji.
Kusi mnie te Grecja i w zasadzie o Lefkadzie też pomyślałam. 1900km ode mnie, więc na 2 dni da się rozłożyć jazdę. A jeśli nic z tych moich planów nie wypali, to po prostu pojedziemy znów do Cro i wtedy wiem, że będę zadowolona na pewno :D ;)
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 521
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 15.12.2020 14:57

Trafiłam tu z relacji Abakusa i ucieszyłam się, że mogę poczytać o Sarti. :D My zatrzymaliśmy się w hotelu Agni on the Beach, więc właściwie po sąsiedzku. :wink: Pamiętam ten drobny piaseczek ze srebrnymi drobinkami i widok na górę Athos, coś pięknego! Zdziwiło mnie, jak dużo jest tam ryb i to całkiem sporych rozmiarów. Co ciekawe, w ogóle się nie bały i nie uciekały, wręcz przeciwnie - czasem były aż zbyt natarczywe i szczypały. 8O Zastanawiałam się, czy one tak zawsze...
My wybraliśmy się na Sithonię samolotem, tzn. lot z Katowice-Saloniki i dalej samochodem z wypożyczalni. Plusem była krótka podróż: około 1,5 h samolotem + 1,5 h autem do Sarti, a minusem powrót z małymi przygodami. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, ale mimo wszystko jadąc własnym samochodem jest się bardziej niezależnym. :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.12.2020 10:55

Cześć,
fajnie, że zajrzałaś :D
rzeczywiście Wasz hotel był dość blisko naszego.
Plaża w tej południowej okolicy była boska, ten złoty "brokat" na plaży i w morzu nadawał piękny koloryt... tylko pod wodą dla nas nudno, stąd wyjazdy poza Sarti na plażowanie...
Gryzące rybki to ja spotkałam na Krecie i na Lesbos, co ciekawe atakowały tylko mnie, moich Panów nie....

Co do Waszego pobytu, to kiedy byliście w Sartii? Koleżanka, swego czasu też planowała połączyć samolot+samochód, ale zrezygnowała. Cena za dojazd prywatny z Salonik dość wysoko jej wtedy wycenili....

Wg mnie Sarti jest idealne na wakacje samochodem, dość blisko Polski, fajne plaże w okolicy, niestety mało zwiedzania w bliskiej okolicy, no ale po drodze jest cudna Macedonia. Mam nadzieję, że w lipcu, uda mi się dotrzeć na pierwszy palec, ale tu duży zależy od Grecji i ich podejścia do testów...
:papa:
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja leniwie... - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone