Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja leniwie...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.07.2017 00:04

19/20 lipca 2016, wtorek/środa, powrót do domu

Wracamy do domu. Jazda grecką autostradą jest przyjemna i szybka, na granicy z Macedonią jesteśmy po 50 minutach. Szybka piłka i pomykamy macedońskim wyrobem „autostradowym”. Chcesz zapalić lub się wysikać, wystarczy się zatrzymać przy poboczu i już… W Macedonii oczywiście tankujemy najtańszą na trasie ropę i płacimy za autostradę 1,5EUR*3 (DEN już nie mam, bo musiałam w tamtą stronę się ich pozbyć jadąc po paszporty…).

Serbia wita nas szybko i przyjemnie (jaka odmiana po tym jak nas nie chciała wypuścić) i o 22 pomykamy ku Belgradowi. Nocny przejazd przez stolicę szybki i sprawny. Z daleka widać Cekriew Sawy, no i tym razem jedziemy koło budynku Zeptera – niestety zdjęcia z godzin nocnych i za szyby do niczego się nie nadają. Tym razem jedziemy tak jak navi pokazuje. Przejście w Rosze i kontrola zajmują nam 13 min. Za Budapesztem zaczyna się nasza mordęga – dlatego w stronę do Gr jechaliśmy inaczej. Powoli, pełno tirów, ograniczenia miejscami nawet do 40. Masakra :evil: :evil: . A potem jeszcze przejazd przez Słowację – trasą na Chyżne też do naszych ulubionych nie należy. Zatrzymujemy się na wyprostowanie nóg na Chopoku
Obrazek

Obrazek

I lecimy dalej. Już prawie w domu jesteśmy.
W Suchej meldujemy się o 15:37 w środę. Jazda bez spania, na raz. 25 godz. jeden kierowca. Leniwe wakacje dały mega relaks i zregenerowały siły na maksa…..


K O N I E C

Dziękuję wszystkim Towarzyszom, tym ujawnionym i tym skrytym, tym co dopingowali i tym co obiecywali dopingować :mrgreen:
Moje chłopaki śpią (ja nie mogę), walizki spakowane, a ja Wam dokończyłam moją Leniwą Grecją….
Jutro, a raczej właśnie dziś wyjeżdżamy do Jelsy….
Ostatnio edytowano 03.09.2017 17:24 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 06.07.2017 00:22

piekara114 napisał(a): Jazda bez spania, na raz. 25 godz. jeden kierowca.

O kurcze ! Ja odpadam, mój najdłuższy wyczyn to 22 godz. i też z Grecji, ale już nigdy więcej !
Relacja "leniwa" ale b. interesująca :) .
pzdr. :wink:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 06.07.2017 08:06

Czyli jednak doping pomógł i udało się skończyć :wink: Co do Waszego powrotu to jestem pewna podziwu, że jeszcze Te Saloniki po drodze przy perspektywie tylu godzin do domu chciało Wam się zwiedzać.
Co do spania przed wyjazdem też zawsze mam z tym problem.
No to w takim razie szerokiej drogi Wam życzę i super pobytu na Hvarze :lol: :lol: :lol:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8644
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.07.2017 08:10

Nocka zarwana, ale relacja skończona :D .

Udanego urlopu :!:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.07.2017 08:13

piekara114 napisał(a):K O N I E C

Dziękuję wszystkim Towarzyszom, tym ujawnionym i tym skrytym, tym co dopingowali i tym co obiecywali dopingować :mrgreen:
Moje chłopaki śpią (ja nie mogę), walizki spakowane, a ja Wam dokończyłam moją Leniwą Grecją….
Jutro, a raczej właśnie dziś wyjeżdżamy do Jelsy….

No proszę jaka słowa dziewczyna :)
Jak powiedziała tak zrobiła i relacje dokończyła :mrgreen:

Myślałam nad Shitonią na tegoroczny urlop, jednak z budką dojazd tam i spowrotem ukradł by nam zbyt dużo czasu z dwutygodniowego urlopu. Samym autkiem można rozwinąć większe prędkości i dotrzeć szybciej. z drugiej strony sobie jeszcze myślałam, że same plaże by mnie nudziły.
Dobrze, ze Saloniki Was trochę poratowały w zwiedzaniu :oczko_usmiech:

Życzę udanego urlopu na Hvarze no i czekam na relację :)
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 06.07.2017 08:49

Niby leniwie, a jednak ekspresem :oczko_usmiech: (a już na pewno w porównaniu do mnie) skończona relacja :)

Miłego pobytu na Hvarze, proszę pozdrowić Stari Grad :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.07.2017 08:56

tiwa napisał(a):
piekara114 napisał(a): Jazda bez spania, na raz. 25 godz. jeden kierowca.

O kurcze ! Ja odpadam, mój najdłuższy wyczyn to 22 godz. i też z Grecji, ale już nigdy więcej !
Liczyliśmy, że prześpimy się na trasie, ale Pan M. mówi, że tak super mu się jechało, chłodniej w kierunku domu, że nie czuł potrzebę. Może kryzys byłby w okolicach Budapesztu, ale tam spore spowolnienie i wk...ienie zrobiło swoje i adrenalina znowu na maxa. A Pan M. pracuje w trybie zmianowym, więc jedna nocka cała zarwana z dniem jest do zaakceptowania.

tiwa napisał(a):Relacja "leniwa" ale b. interesująca :)
Cieszę się, że się podobała.

Beata W. napisał(a):Czyli jednak doping pomógł i udało się skończyć :wink:
:mrgreen:

Beata W. napisał(a):No to w takim razie szerokiej drogi Wam życzę i super pobytu na Hvarze :lol: :lol: :lol:
Dziękuję. Właśnie zjedliśmy śniadanie. I trzeba ruszyć kupry i dopakować pierdoły. One się namnażają :?


tyniolek napisał(a):Niby leniwie, a jednak ekspresem :oczko_usmiech:
:mrgreen: :mrgreen:
gusia-s napisał(a):No proszę jaka słowa dziewczyna :)
Jak powiedziała tak zrobiła i relacje dokończyła :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:

gusia-s napisał(a):Myślałam nad Shitonią na tegoroczny urlop, jednak z budką dojazd tam i spowrotem ukradł by nam zbyt dużo czasu z dwutygodniowego urlopu. Samym autkiem można rozwinąć większe prędkości i dotrzeć szybciej. z drugiej strony sobie jeszcze myślałam, że same plaże by mnie nudziły.
Dobrze, ze Saloniki Was trochę poratowały w zwiedzaniu :oczko_usmiech:
Też trochę bałam się nudy, ale nie było źle...tfuuu...było super...i z chęciom znowu bym tam pojechała, bo jeszcze sporo zatoczek tam zostało do odwiedzenia... Prędkości... jechaliśmy raczej zgodnie z ograniczeniami 8O (zwykle poza A. trochę je przekraczamy zwłaszcza na super chorwackich autostradach)...


gusia-s napisał(a):Życzę udanego urlopu na Hvarze no i czekam na relację :)
marze_na napisał(a):Udanego urlopu :!:
:papa:

tyniolek napisał(a):Miłego pobytu na Hvarze, proszę pozdrowić Stari Grad :papa:
Oczywiście :papa: :papa: Teraz to już trzeba się ruszyć i jechać za godzinkę....


Może jeszcze podsumowanie i koszty tu wrzucę...
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21030
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 06.07.2017 09:07

Leniwie doczytałem do końca. :wink:
A teraz już nie przeszkadzam w przygotowaniach do wyjazdu. 8)

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13057
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.07.2017 09:10

No KOCHANA, rzutem na taśmę skończyłaś :oczko_usmiech: ,
dzięki za te plaże :wink:

piekara114 napisał(a):Może jeszcze podsumowanie i koszty tu wrzucę...
Może nie będziesz mieć siły po powrocie :oczko_usmiech: ,
bo na Hvarze to takiego lenistwa nie będzie ... mam nadzieję :oczko_usmiech: ,
bawcie się dobrze i jeszcze lepiej :papa:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.07.2017 10:30

Też jestem pełen podziwu dla realizacji pomysłu zwiedzania Salonik przed sporym bądź co bądź kawałem drogi do domu :idea:
Nam z reguły zwykle już się nie chciało nigdzie zatrzymywać :oops: (zwłaszcza ostatnimi laty).

Dzięki za relację :idea: (śledziłem na bieżąco :) )

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.07.2017 16:34

ajdadi napisał(a):Leniwie doczytałem do końca. :wink:

kulka53 napisał(a):Dzięki za relację :idea: (śledziłem na bieżąco :) )

mysza73 napisał(a):No KOCHANA, rzutem na taśmę skończyłaś :oczko_usmiech: ,
dzięki za te plaże :wink:

Obiecałam, że przed wyjazdem skończę :mrgreen:

kulka53 napisał(a):Też jestem pełen podziwu dla realizacji pomysłu zwiedzania Salonik przed sporym bądź co bądź kawałem drogi do domu :idea:
Nam z reguły zwykle już się nie chciało nigdzie zatrzymywać :oops: (zwłaszcza ostatnimi laty).

Cieszę się, ze udało się te Saloniki odwiedzić. My zwykle lubi coś jeszcze na powrocie dorzucić, aby tak prosto nie wracać do codzienności......W planie było spanie, gdzieś w trasie, w samochodzie, lubimy tak w trasie spać, a kombi daje mam możliwość w miarę komfortowo pospać (o czym świadczy, że jak zadzwonił kiedyś budzik po 6 godz. spania to go wyłączyliśmy i jeszcze "trochę" pospaliśmy). Ale Pan M. stwierdził, że nie potrzebuje spać to jazda na raz..a on zawsze ledwie poczuje zmęczenie czy znużenie to bez pytania zjeżdża na parking...




Co do Hvaru: dziś 33 stopnie, woda w zatoce obok Jelsy miała 25,7st. Lody w Obala jakoś nas nie zachwyciły...Chyba wybredni się robimy....Pod wodą dużo białych roślinek jak anteny satelitarne na wysięgnikach :mrgreen: Teraz krótki odpoczynek i jedziemy do Hvaru :papa: :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.07.2017 22:30

ej Salonik to chyba nikt z forum jeszcze nie pokazywał, czy się mylę?

Ale JAK TO JUŻ KONIEC? Śpieszmy się kochać relacje, bo tak szybko odchodzą (no dobra, moje ciągną się w nieskończoność) ;)

Buziaki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2017 22:45

Cudowna relacja!
Nigdy nie myślałam o Grecji samochodem, ale jak widać jest możliwa. Ech zazdroszczę wam z południa - macie tyle bliżej do ciepłego morza....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.07.2017 18:12

tony montana napisał(a):ej Salonik to chyba nikt z forum jeszcze nie pokazywał, czy się mylę?
ObrazekObrazek Aż sprawdziłam w wyszukiwarce i chyba rzeczywiścieObrazek


tony montana napisał(a):Ale JAK TO JUŻ KONIEC? Śpieszmy się kochać relacje, bo tak szybko odchodzą (no dobra, moje ciągną się w nieskończoność) ;)
Koniec jednej to prognoza na następną :papa:

__monia napisał(a):Cudowna relacja!
Nigdy nie myślałam o Grecji samochodem, ale jak widać jest możliwa. Ech zazdroszczę wam z południa - macie tyle bliżej do ciepłego morza....
Można, można. Z południa PL to nie aż tak daleko, a na kosztowo na pewno taniej niż samolotem. Wrzucę jeszcze podsumowanie kosztów, ale pewnie z już z domu, bo ciężko się do lapka dopchać....
Ale Wy możecie szybko nad nasze morze wyskoczyć choćby na weekend..... :papa: :papa:

Tymczasem pozdrawiam z gorącej Jelsy :papa: :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2017 21:20

piekara114 napisał(a):Ale Wy możecie szybko nad nasze morze wyskoczyć choćby na weekend..... :papa: :papa:


Co prawda to prawda ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja leniwie... - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone