Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja leniwie...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.06.2017 09:05

Wystarczy chwila nieobecności i tyle fajnych odcinków się pojawiło :)
Niestety, sezon rządzi się swoimi prawami... myśmy raz jechali w sezonie i odstaliśmy swoje - 2 godziny na bramkach przez Niszem :?
A tak poza tym to góra pół godziny...
Z paszportami przygoda nieprzyjemna, ale lepiej że zapomnieliście niż miałyby się zgubić :roll:
Myśmy raz parę lat temu nie zabrali ich z domu... zorientowałem się za Bratysławą 8O , już snuliśmy plany wakacji w Chorwacji :lol: , ale okazało się że na dowody wpuścili nas bez problemu i do Serbii i do Macedonii.
Fajne mieszkanko, ale te ceny 8O

No i zatęskniło mi się za Grecją, a przecież dopiero tam byliśmy 8O . Na szczęście już niedługo pojedziemy jeszcze raz :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2017 09:14

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Hotelik polecam :D
Nooo baaaa, żółwik przesądza sprawę 8)

Zdecydowanie przesądza....
A gdzie to z Potter lecicie???

marze_na napisał(a):No nareszcie dojechałaś :).
Teraz będzie już z górki :D

marze_na napisał(a):Szacun, bo na taką trasę autem bym się jednak nie porwała :roll: .
Dla nas taka trasa to nie problem, raczej granice...ale nauczka na przyszłość, żeby jechać w tygodniu... W tym roku bliska Cro też może sprawić nie lada problem na granicy.Mam nadzieję, że może przed lipcem coś się zmieni... My na wszelki wypadek w tym roku chcemy granicę przekroczyć czw/pt w nocy....

kulka53 napisał(a):Wystarczy chwila nieobecności i tyle fajnych odcinków się pojawiło :)
....No i zatęskniło mi się za Grecją, a przecież dopiero tam byliśmy 8O . Na szczęście już niedługo pojedziemy jeszcze raz :lol:

Cześć. Obiecuję, ze relacja skończy się przed naszym wyjazdem :D Fajnie Wam, że znowu udacie się do Grecji niebawem, a tym czasem czekam na kolejne odcinki z Rodos :papa:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 20.06.2017 09:26

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Hotelik polecam :D
Nooo baaaa, żółwik przesądza sprawę 8)

Zdecydowanie przesądza....


Skąd bierzecie te żółwie... :wink: :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.06.2017 11:23

ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Hotelik polecam :D
Nooo baaaa, żółwik przesądza sprawę 8)

Zdecydowanie przesądza....


Skąd bierzecie te żółwie... :wink: :papa:


Właśnie też się zastanawiam, chyba swoje wożą :?: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2017 11:26

Beata W. napisał(a):
ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Hotelik polecam :D
Nooo baaaa, żółwik przesądza sprawę 8)
Zdecydowanie przesądza....

Skąd bierzecie te żółwie... :wink: :papa:
Właśnie też się zastanawiam, chyba swoje wożą :?: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


Chyba nie dokładnie oglądacie zdjęcia w mojej relacji :mrgreen: Gutek i Gucia to żółwie wodno-lądowe czerwonouche, a ten przybysz to widać typowy grecki/stepowy - ma inną skorupę i dużo grubszą skórę, i łapy silniejsze... :papa:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.06.2017 11:31

piekara114 napisał(a):[quote="Chyba nie dokładnie oglądacie zdjęcia w mojej relacji :mrgreen: Gutek i Gucia to żółwie wodno-lądowe czerwonouche, a ten przybysz to widać typowy grecki/stepowy - ma inną skorupę i dużo grubszą skórę, i łapy silniejsze... :papa:


E tam od razu nie dokładnie. Dla mnie żółw to żółw i dzielą się na małe i duże :mrgreen:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 20.06.2017 12:03

Jadę tam w tym roku dla żółwików właśnie :oczko_usmiech:
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.06.2017 12:22

tyniolek napisał(a):Jadę tam w tym roku dla żółwików właśnie :oczko_usmiech:


Ja też mam nadzieję, że w Grecji jakiegoś w końcu spotkam :wink: Bo swojego nie mam :mrgreen:
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 20.06.2017 12:28

Witam. Jestem i ja. Grecja jest i w moich planach. Właściwie to miała być już w 2016, ale migracja niekoniecznie chcianych ludków skutecznie mnie odstraszyła. Ale ja się tak łatwo nie poddaje.....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2017 18:42

Beata W. napisał(a):E tam od razu nie dokładnie. Dla mnie żółw to żółw i dzielą się na małe i duże :mrgreen:

Chyba dużego żółwia nie widziałaś :smo: Wrocław Afrykarium
Obrazek

tyniolek napisał(a):Jadę tam w tym roku dla żółwików właśnie :oczko_usmiech:
Fajny powód :mrgreen: Ja liczyłam, że może na jakiś pustkach trafię (podobno w Albanii sporo ich spaceruje), a tu prawie pod drzwi przyszedł :mrgreen:

Beata W. napisał(a):Ja też mam nadzieję, że w Grecji jakiegoś w końcu spotkam :wink: Bo swojego nie mam :mrgreen:
Przytulić się do nich nie da, ale nie jęczą jak gdzieś wyjeżdżasz :mrgreen:

Andzia* napisał(a):Witam. Jestem i ja. Grecja jest i w moich planach. Właściwie to miała być już w 2016, ale migracja niekoniecznie chcianych ludków skutecznie mnie odstraszyła. Ale ja się tak łatwo nie poddaje.....
Też myślałam rok temu o tych uchodźcach, ale stwierdziłam, że żaden z krajów nie pozwoli sobie na to, żeby przez nich turyści przestali przyjeżdżać i na pewno w sezonie będzie spokój...i był... Bardziej niebezpiecznie było (jak się okazało) na Lazurowym Wybrzeżu....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2017 19:03

10 lipca 2016, niedziela, Sarti-hotel Barracuda

Jesteśmy na miejscu, można się rozpakowywać… Chłopaki noszą rzeczy z samochodu, a ja rozkładam do szafek, szafy i na półki. I tak wspólnie po godzince jesteśmy rozpakowani i po pierwszym obiedzie zjedzonym w Grecji…
W trakcie wnoszenia bagaży Pan M. oznajmia, że zrobiliśmy od domu 1898 km 8O 8O

Jakim cudem :?: :?:
Kryterium założone na wyjazd to 1500 km. Założona jazda ku Bratysławie i przez Tompę trochę zwiększyła liczbę km, do tego wracanie się w Macedonii, ale dalej brakuje nam 100 km… Gdzie je zrobiliśmy??? Chwilę się zastanawiamy, ale nie ma co tracić czasu, tyle wyszło i co zrobić… Jesteśmy na miejscu, słońce grzeje, trzeba iść na plażę…. Jak zwykle zaraz po przyjeździe zadowalamy się tą najbliższą….


Od tej pory relacja traci charakter dzień po dniu, bo nie ma to sensu… Pobyt był bardzo leniwy i zdecydowanie większą część pobytu spędziliśmy na plażach, co ostatecznie także nas zdziwiło 8O Kolejne wpisy będą dotyczyły plaż, które odwiedziliśmy, nasza odczucia, co do poszczególnych i spostrzeżenia….
Ostatnio edytowano 23.04.2023 20:21 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2017 19:46

Plaża w Sarti - południowa

Najbliższa plaża jest z tyłu hoteliku...
Obrazek

Wychodzimy tylną bramką, na mały pagórek, w dół, wzdłuż kilku domów i jesteśmy na plaży.
Obrazek

Dojście zajmuje nam max. 2,5 min. Na końcu drogi jest ziemny (piaszczysty) parking, na którym oczywiście można free zaparkować. W czasie całego naszego pobytu parkowały tu także kampery, na pewno na dziko…

W lewo (na północ, ku centrum) jest plaża z leżakami – nie dla nas. My wybieramy na prawo od drogi i parkingu. Tu już nie ma leżaków, plaża jest wąska i zwęża się do pasa na jeden rząd ręczników (z niewielkim zapasem). Plaża całkowicie naturalna….
Obrazek

A nad głową mamy niewysokie wydmy, prawie jak nad Bałtykiem.
Obrazek

Na końcu plaży jest bar, z drinkami i muzyką.
Obrazek

Sama plaża – idealna dla rodzin z maluchami. Piasek ma kolor wręcz biały z czarnymi drobinkami, w dotyku jak mąka, ale już w morzu piasek ma piękny słoneczny kolor mieniący się drobinkami złota…. Szkoda, że zdjęcia tego efektu nie złapały..... Wejście do morza jest łagodne i duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugoooooooooooooooooooo płytkie. … Po przejściu kilku metrów, była łacha i znowu woda ledwie stopy przykrywała….
Obrazek

Obrazek
Tu gdzie stoję i robię zdjęcie mam wodę do pół łydki

Obrazek

Abym mogła się normalnie zanurzyć, od brzegu trzeba było przejść ok. 100 metrów… trzeba się było ochodzić, aby móc choć trochę popływać…. Sąsiednie maluchy spokojnie taplają się w wodzie…. Kąpiemy się bez butów, piasek jest bardzo przyjemy dla stóp. Można grać w piłkę, paletki i leżeć na materacu (choć lekko znosi)….

A leżąc na plaży patrzy się stale na górę Athos :hearts: :hearts: :hearts:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoczek w kierunku centrum Sarti... - tłumnie.....
Obrazek

Minusy tej plaży…. Pod wodą nic się nie dzieje….


Plaża fajna….dla rodzin… My poszukamy sobie innej, takiej naszej… Tą odwiedziliśmy 3 razy: po przyjeździe (późne popołudnie), następnego dnia oraz przedpołudnie w dniu wyjazdu….
Ostatnio edytowano 21.06.2017 08:51 przez piekara114, łącznie edytowano 2 razy
Janusz212
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 11.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz212 » 20.06.2017 20:17

piekara114 napisał(a):
Wybieramy tą najbardziej obłożoną (właśnie zwalnia się stolik), która ma także proste menu z obrazkami :mrgreen:
Starszy kelner jest bardzo miły, dba abyśmy dobrze wybrali i byli zadowoleni. Dostajemy ogromy półmisek kiełbasek jak chorwackie cavapeci (i o to nam chodziło), które tu nazywają się kebapkami (20 szt.) :mrgreen: Do tego pyszne bułki typu pita, słone i o zapachu czosnku, sałatka no i piwo,pepsi. Pychota :hearts:
Sarti069.JPG



Dziękuję za polecenie - kilka dni temu byliśmy w Skopje i nie byłem pewien gdzie wyczytałem info o tej knajpie ale teraz już wiem. Mieliśmy problem, żeby wszystko zjeść. Cudowne smaki a do tego sympatyczny starszy kelner, który podsłuchał naszą rozmowę i powiedział, że lepiej zna polski niż angielski więc mamy zamawiać po polsku :) O cenie nawet nie wspominam :D
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 20.06.2017 21:06

Hej,
sporo musieliście się w drodze napracować (i nastresować), żeby się tak polenić :wink:

Fajny widok na Athos 8)

pozdrawiam,
M
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 20.06.2017 22:01

piekara114 napisał(a):10 lipca 2016, niedziela, Sarti-hotel Barracuda

Jesteśmy na miejscu, można się rozpakowywać… Chłopaki noszą rzeczy z samochodu, a ja rozkładam do szafek, szafy i na półki. I tak wspólnie po godzince jesteśmy rozpakowani i po pierwszym obiedzie zjedzonym w Grecji…
W trakcie wnoszenia bagaży Pan M. oznajmia, że zrobiliśmy od domu 1898 km [url=http://emotikona.pl/emotikony/]]

Jakim cudem :?: :?:
Kryterium założone na wyjazd to 1500 km. Założona jazda ku Bratysławie i przez Tompę trochę zwiększyła liczbę km, do tego wracanie się w Macedonii, ale dalej brakuje nam 100 km… Gdzie je zrobiliśmy??? Chwilę się zastanawiamy, ale nie ma co tracić czasu, tyle wyszło i co zrobić…


W 2013 roku w Apulii mieliśmy podobny dylemat, Google pokazuje od nas do Nardo 2520 km.... my zrobilismy 2850.... wystarczyło pojechać przz Drezno a potem nocowac w Asyżu i wracac na A14 Autostrada Adriatica i już wyszło ponad 300 więcej

Ja tam chce pooglądać te plaże i te same dni :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja leniwie... - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone