Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 18.07.2012 12:08

Spoko, zgadłaś za pierwszym razem :)
Peloponez + odrobina Evii :D
Depresja niestety trwa :wink: poza tym obawiam się, ze nic nowego, odkrywczego tym razem nie było... Uzupełnienie naszego pierwszego pobytu w Grecji/ na Peloponezie...
A dodatkowo nie byliśmy jakoś szczególnie ruchliwi :wink: rano plaża, wieczorem tawerna :wink: :lol:

pozdr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 27.07.2012 09:16

janusz.w. napisał(a):Peloponez + odrobina Evii :D

A dodatkowo nie byliśmy jakoś szczególnie ruchliwi :wink: rano plaża, wieczorem tawerna :wink: :lol:


Jaki skromny... :wink:
I do tego wcale nie ruchliwy... akurat, myślałby kto :cool:

Wyczytałem :wink: , że trochę wyżej niż 0 npm się wejść udało :D

Gratuluję :idea:

PS. Ciekawe którędy? :roll:

Pozdrawiamy
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 27.07.2012 12:38

kulka53 napisał(a):
Jaki skromny... :wink:
I do tego wcale nie ruchliwy... akurat, myślałby kto :cool:

Wyczytałem :wink: , że trochę wyżej niż 0 npm się wejść udało :D

Gratuluję :idea:

PS. Ciekawe którędy? :roll:

Pozdrawiamy


Permanentna inwigilacja :lol: :lol: :lol: .(Cytując klasykę... :wink: ).
To była ruchliwość jednodniowa 8)
Jak już się wysypałem... :wink: to i napiszę..., że oczywiście śladami Kulek :D czyli K.E.O.A.X.

pozdr
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 27.07.2012 12:41

A zdjęcia pokażesz, bez tego nie jest ważne wejście :wink:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 27.07.2012 12:48

Lidia K napisał(a):A zdjęcia pokażesz, bez tego nie jest ważne wejście :wink:


O kurde... :lol:
Jakieś 'dowodowe' mam, ale tylko z 'małpy' kiepskiej :? ponieważ tym razem maksymalnie ograniczyłem ekwipunek (moja ręka/ramię po zimowym złamaniu nadal niedomaga...) :!:

pozdr
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 27.07.2012 13:01

Skoro relacji nie będzie to nawet czarno-białe będzie OK. :)

A swoją drogą to łatwo nie było jak z jakimś urazem wchodziłeś na Mitikas. Tam bez czterech kończyn zdaje się nie da rady.

Zdjęcia z małpki są pokazywane na forum znacznie częściej niż z hybryd, lustrzanek i komórek razem wziąwszy. To nie w tym urok niektórych miejsc że są pięknie sfotografowane a w tym, że np inni cromaniacy też tam byli i każde zdjęcie oglądną z sentymentu do niego. :D :D :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 27.07.2012 23:07

No to dowodowe :wink:

Obrazek

Obrazek

Ta góra to obsesja moja :!:
...była :D

Dojazd od strony Leptokarii. Droga rewelacyjna, atrakcyjna. Wyjście z KEOAX. Miałem wielką ochotę na wejście ze 'schroniska awaryjnego', tego ze zdjęć Małgosi i Pawła, ale wyszło tak, że ruszaliśmy z Plaki jeszcze po ciemku i obawiałem się, że nie trafimy w szutrową drogę dojazdową. Szlak do Skolio i Skali - spacer... czasem płasko, czasem stromo. Przyznam, że momentami daje popalić. Oczywiście polecam opracowanie Kulek, sam z niego korzystałem :) . Dla mnie prawdziwa frajda zaczyna się od Skali... w dół :lol: na Mitikasa :D . Szlak nie jest bardzo trudny i co mnie trochę zdziwiło, świetnie oznakowany :!: W jednym z trudniejszych miejsc zamontowali stalową linkę, tak na oko 5 m. Po drodze piękne widoki zwłaszcza te w kierunku Skolio :!: Kilka miejsc z duuuużą ekspozycją :). Zejście/podejście powolutku, bezproblemowo. A na szczycie - BOSKO :D :wink: zwłaszcza, że siedzieliśmy tam dobre 30 min i oprócz naszej dwójki nie było nikogo :roll: :!: Przez cały dzień spotkaliśmy zaledwie kilka osób na Skali i 3 osoby schodzące z Mitikasa.W KEOAX okazało się, że w tym dniu byliśmy jedynymi osobami wychodzącymi na szlak :!: Na polskich, popularnych szlakach to się nie zdarza :!:

pozdr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.07.2012 00:32

janusz.w. napisał(a):Ta góra to obsesja moja :!:
...była :D


Mocno powiedziane
:)
Gratulacje

Ciekawi mnie , co zapełniło pustkę po tej obsesji :wink:
Kolejna góra :?: :?: A może jakieś inne miejsce :?:

Co by to nie było - realizacji życzę


Pozdrawiam
Piotr
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.07.2012 11:41

janusz.w. napisał(a):Ta góra to obsesja moja :!:
...była :D


I o to chodzi :idea:
Janusz, gratulacje :idea:

My też mamy jedną taką górę - obsesję :roll: , nie wiem jeszcze dokładnie jak się ułoży nasza wrześniowa trasa, ale w szerokim planie po raz kolejny ten szczycik się znalazł :)

A Olimpowi też jeszcze ostatniego słowa nie powiedzieliśmy... szutrówka na 2300 kusi :wink:

Fajnie że komuś przydały się nasze doświadczenia. Małgosia tak mi marudziła po pierwszej wizycie na Prionii, że poprzyglądałem się mapom i wtedy odkryłem KEOAX :wink: , spokojne jednodniowe wejście bez żmudnego podchodzenia lasem. To, że byliście jedyni mnie nie dziwi, my też byśmy byli, gdyby nie... Polacy :lol:

Tak czy inaczej przetarliśmy trasę pierwszym śmiałym atakiem granią z KEOAX :wink: i jak widać są naśladowcy :D .

Pozdrawiamy
anette_1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 23.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anette_1 » 30.09.2012 20:58

Januszu przypadkowo natrafiłam na Twoja relację z Kefalonii i Lefkady. Przepiękne zdjęcia, które mnie ujęły. Niesamowite krajobrazy i niepowtarzalny klimat greckich miasteczek. Wspomnienia wracają - byliśmy z mężem na Lefkadzie i Zante we wrześniu 2009 r. Marzy nam się kiedyś Kefalonia, tym bardziej po Twojej relacji.
Pzdr,
Aneta
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.10.2012 08:08

Kefalonia piękna jest... :) :!:
...no popatrz my też byliśmy na Zante i Lefkadzie w 2009, ale w lipcu :)
grecja-zakynthos-lefkada-2009-t25563.html
:wink:

pozdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2013 22:12

Dla potomnych - kamping KASTRI już nie istnieje, próbowałem go dzisiaj znaleźć i się tam zatrzymać, ale teren jest zamknięty i przebudowywany nie wiem na co, raczej nie na kamping.

Zostałem na kampie w Vassiliki, średniawy jest ale od biedy da rade, najgorszy chyba jest hałas od drogi. Poros jakos sie nie spodobał. Jak obiade główne plaże to płyne na Kefalonie, może tam troche spokojniej będzie.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 09.02.2014 17:13

podczytuję...i choruję...chorwackie wakacje w połączeniu ze Słowenią były wstępnie zaplanowane od stycznia...od wczoraj po przeczytaniu relacji kulek i Twojej to mieliśmy dzisiaj z mężem niezłą burzę mózgów bo wymyśliliśmy Lefkade...:)....będę mieć mnóstwo pytań ale na razie tkwię w zauroczeniu i myślę czy damy radę z naszymi maluchami i czy odpoczniemy z nimi pod namiotem :D ...

pozdrawiam, wspaniała relacja, czytam teraz tą z 2009:)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 10.02.2014 08:41

O rety..., ale staroć :wink:
Patrząc na dzieciaczki, które spotykamy na kempach jestem pewien, że Wasze będą z takiego urlopu baaardzo zadowolone :D . Poza tym one są przecież dziedzicznie obciążone :wink: :).
Krótko mówiąc popieram taki pomysł :!: W miarę możliwości w razie pytań chętnie pomogę :!:

pozdr
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.02.2014 11:35

I mnie dopadła chęć na Lefkadę, a szczególnie na zachodnie wybrzeże :hearts: nie wiem jednak czy warto tam pchać się z przyczepą kempingową - długość całego zestawu z 9 m??? Czy dojazd np. do Vasiliki z przyczepką byłby faktycznie straszny? ewentualnie o tym kempingu myślę. Pytam bo spotkałam się właśnie z taką opinią, że z przyczepką nigdy więcej!!! że ciężkie podjazdy oraz że komercja i ludzi cała masa itd ...
Przyznam że na fotkach, które oglądałam i to nie z folderów reklamowych całkiem inaczej mi wygląda tzn na +

Dlatego zapytuję o całą prawdę??? :D jak to wygląda w rzeczywistości.
Od strony zachodniego wybrzeża chyba nie ma kempingów?

Edit ... znalazłam jeszcze Kathisma właśnie od zach. strony :) więc może tu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Grecja - Lefkada, Kefalonia... 2011 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone