Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 22.11.2010 15:58

link poprawiony

pozdrawiam
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 14.12.2010 16:26

przepraszam że z tak idiotycznym pytaniem :oops: ale czy na Lefkadę trzeba promem czy jest most?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 14.12.2010 18:22

Jest most pontonowy i obracany z podnoszonymi skrzydłami- nie znam
fachowej nazwy - także wjazd i wyjazd bez problemu

http://www.go-greece-vacations.com/imag ... bridge.jpg

Pozdrawiam
ewwwa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 12.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewwwa » 15.12.2010 09:40

dzięki za info. Po twojej relacji coraz częściej myślę o wakacjach na Lefkadzie. Mam nadzieję, że przekonam resztę rodzinki. Ile kilometrów jest od polskiej granicy? Wg mapy google ok 1740 km.
pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 15.12.2010 10:31

Witam

W moim przypadku to ok. 2500 km przez Polskę, kawałek Czech, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię no i Grecję. Od Słowacji droga autostradami.

http://tinyurl.com/2dyek54

2 dni drogi z noclegiem tranzytowym - można też bez.

Z dziećmi zalecam jednak nocleg.

Pozdrawiam
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 16.12.2010 07:21

taurus,w jakim terminie jedziesz,i do jakiej miejscowości.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 16.12.2010 10:24

Witam

Ponownie zawitam do Vassiliki. Termin 9 - 24 lipca 2011, plus minus 2 dni na Peloponez.

Apartamentowiec też ten sam - "Koala"

Pozdrawiam
MateuszS
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MateuszS » 28.12.2010 13:59

Witam,

Chętnie powymieniam się doświadczeniami odnośnie wysp jońskich.
W zeszłym roku spędziłem 9 dni (przełom czerwca i lipca) na Kefalonii i bardzo mi się podobało.
W tym roku planuje również powtórzyć wakacje.

W drodze powrotnej wracałem przez Lefkade. Nocowałem w Vassiliki na polu namiotowym. Potem odwiedziłem dwie plaże po zachodniej stronie wyspy. Tą słynną plaże na dole wyspy gdzie długo trzeba było jechać i jeszcze jedną mniej więcej na wysokości środka wyspy i nie podobało mi się. Duży minus to to że na żadnej z plaż nie było pryszniców ze słodką wodą. Na Kefaloni to był prawie standard.
Na Kefalonii było mało turystów, zero korków, Polaków nie spotkałem w ogóle.W Vassiliki i na plażach Lefkady było tłoczno. Pojawiali się natrętni sprzedawcy tandety.

Mam jeszcze takie wrażenie pięknie wyglądające plaże na zdjęciach są mniej wygodne od takich małych zwykłych jakie spotykaliśmy na Kefalonii.

W zeszłym roku płynąłem z Anek Lines z Wenecji. Teraz już pytałem i mają już promocje Early Booking ale powiedziano mi żeby z rezerwacją biletu poczekać na styczeń bo będą mieli specjalną ofertę.

Czy ktoś może wie jakie linie pływają bezpośrednio z Włoch na Kefalonie?

Pozdrawiam

MS
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 28.12.2010 18:30

Witam

Przykładowe promy na Kefalonię - http://tinyurl.com/25ebpl9

Co do plaż to fakt zjazdy ekscytujące - bynajmniej dla mnie.

Brak pryszniców ze słodką wodą mi nie przeszkadzał.

Tłumów w okresie w jakim byłem nie stwierdziłem - do 16 lipca. Być może później było więcej osób ale w końcu to lato w Grecji.

Mam pytanie odnośnie noclegów na Kefalonii - czy orientujesz się jak kształtują się ceny i dostępność dużych apartamentów - dla 5 osób??

Planuje wypad na 2 dni.

Pozdrawiam
MateuszS
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MateuszS » 30.12.2010 12:27

taurus napisał(a):Witam
Przykładowe promy na Kefalonię - http://tinyurl.com/25ebpl9

No to się nie kalkuluje. Taniej z Wenecji

taurus napisał(a):Brak pryszniców ze słodką wodą mi nie przeszkadzał.

A byłęś na plaży z prysznicami? Chyba że tam gdzie jesteś masz plaże niedaleko apartamentu i nie muszi jeździć słony w samochodzie.


taurus napisał(a):Mam pytanie odnośnie noclegów na Kefalonii - czy orientujesz się jak kształtują się ceny i dostępność dużych apartamentów - dla 5 osób??


Ja nocowałem w apartamentach rekomendowanych na tym forum (nerrisa apartments). Byłem zadowolony. Kuchnia + 2 pokoje. Nie pamietam czy było tam 5 łóżek.
W czerwcu płaciłem 40 Euro, w lipcu 55 (według cennika było chyba 70).

Jeśli planujesz płynąć na Kefalonie to dwa dni wydają mi się za mało. Jeśli możesz zarezerwuj sobie wiecej czasu. Ja planowalem 4 dni a zostałem na 9 :) i chce wracać.

Pozdrawiam
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 30.12.2010 15:59

Dziękuję za informację.

Owszem bywałem na plażach z prysznicami ale nie przeszkadza mi ich brak - jeździłem po Lefkadzie bez prysznica i odparzeń ani uczuleń nie było - u dzieci też.

Dziękuję za informację o Kefalonii - przyszłoroczny 2-dniowy pobyt ma być rekonesansem - jeśli się spodoba reszcie rodziny to będziemy tam wracać.

Chociaż 2012 to Chorwacja - słońce spaliło mi płyty DVD ze zdjęciami(spaliło córce ale wina moja) więc robimy powtórkę plus nowe przeżycia :)

Noworocznie pozdrawiam.

Jacek
hudy
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hudy » 01.01.2011 13:57

Witam w nowym roku.
Jak myślicie czy będą kłopoty z noclegiem jeśli pojadę w ciemno w dwie osoby w II połowie sierpnia. Co do miejsca to Ag. Nikitas lub Vasiliki.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 01.01.2011 14:06

Witam

Wszystko zależy od sytuacji w Grecji - kryzys, strajki i itp.

Sierpień to tradycyjnie "wysoki sezon" - urlopy Włochów z których głównie żyją Grecy - bynajmniej tak mi mówili.

Nawet jeśli nie będzie problemu z noclegiem to musisz liczyć się z wyższą ceną za nocleg.

Pozdrawiam
hudy
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hudy » 01.01.2011 14:16

Cenę jakoś przeżyję ale nie chcę rezerwować nic bo do końca nie wiem jak długo zostanę. Byłem na Peloponezie w Kiveri koło Argos 2 lata temu a nasi gospodarze pochodzili z Polski więc nie było kłopotów z noclegami i teraz znów mi się użaliło do Grecji i jakoś najbardziej mi Lefkada podchodzi. Czy w samym Ag. Nikitas są jakieś kwatery do wynajęcia?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 01.01.2011 14:19

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone