Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja-Korfu.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 26.10.2011 18:54

Będę zaglądać, ciekawa jestem wrażeń, Korfu było w tym roku na liście celów do wyboru. Wygrała Minorka.

Latanie jest fajne :D
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 27.10.2011 07:56

Jestem ciekawy dalszej części relacji.
Na Korfu zawitałem w 2007 roku i szczerze nie powaliło mnie na kolana, ale oczywiście kilka perełek na tej wyspie znalazlem.
Mam nadzieje, że zaliczyłes najładniejszą wg mnie plażę Peroulades niedaleko Sidari.
Pozdrawiam
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 27.10.2011 20:55

witam

Po zabraniu ekwipunku tzn. zestawów do nurkowania, ręczników i aparatów ruszyliśmy nad Morze Jońskie. Oczywiście jak na tamte warunki pogodowe woda ciepła i czysta. I tutaj zaczęło się leniuchowanie. Prawie trzy godzinki opalaliśmy się na przemian z zażywaniem kąpieli. W czasie zabaw wodnych porobiłem parę fotek podwodnych. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po kilku godzinach ruszyliśmy brzegiem morza. Nad brzegiem znajdowały się fajne skałki oraz roślinność wyrzucona przez wodę. My je nazwaliśmy serpentynami.

Obrazek

Obrazek

Jak na tą porę roku było jeszcze sporo turystów. Sięgając wzrokiem ciągnęła się na kilka kilometrów szeroka piaszczysta plaża z wydmami. Wydmy były poukładane jakby w piaszczyste ostre półki które nachodziły na siebie jedna na drugą. Wchodząc na nie trzeba było uważać na stopy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 27.10.2011 21:23 przez andrzej29, łącznie edytowano 4 razy
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 27.10.2011 21:06

Wchodząc na wydmy zobaczyliśmy górę oraz Jezioro Korission, chcieliśmy dojść do jeziora ale stwierdziliśmy że trochę za daleko i odpuściliśmy. Nad jezioro ruszyliśmy w inny dzień ale to opisze w dalszej relacji.

Obrazek

W czasie powrotu na kolację zrobiłem jeszcze parę fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po obfitej kolacji zapisaliśmy się na wycieczki fakultatywne. W czwartek wycieczka pod tytułem Perły Korfu a w piątek wyprawa na Wyspy Paxos i Antipaxos. Środa służyła do naładowania akumulatorów gdyż na obydwie wycieczki trzeba było bardzo wcześnie wstać.
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 27.10.2011 22:24

Chętnie zwiedzę z Tobą Korfu :D Patrzyłem na wyspę ale z wybrzeża Albanii :D
Może kiedyś też się wybiorę na zorganizowaną wycieczkę 8O
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 28.10.2011 08:01

andrzej29 napisał(a): W czasie jazdy zobaczyłem jak wygląda miasteczko. Bardzo wąskie ulice, dość kręte, brak chodników, ludzie jeżdżący na skuterach i motocyklach bez kasków, nie dokończone budynki-wystające pręty u góry, uszkodzone samochody zostawione na pastwę losu, budynki różnokolorowe oraz pełno palm spotykanych na każdym kroku oraz drzew oliwkowych. W czasie jazdy również delektowaliśmy się kolorem wody Morza Jońskiego-jechaliśmy wzdłuż wybrzeża.


chyba dlatego tak lubię Grecję....
ja dopiero dziś tu zawitałam!
chętnie popatrzę co zobaczyłeś na Korfu, miałam plan w 2012 tam zawiatać, ale plany się zmieniły.
Czekam na cd
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 28.10.2011 08:07

To tam tylko jedna ryba była .. ? :D
Czy tak się pchała przed obiektyw (parcie na szkło) .. ? :D

Napisz - jaka mniej więcej o tej porze roku była temp. powietrza/wody.

PZDR.
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 28.10.2011 22:40

Crayfish napisał(a):To tam tylko jedna ryba była .. ? :D
Czy tak się pchała przed obiektyw (parcie na szkło) .. ? :D

Napisz - jaka mniej więcej o tej porze roku była temp. powietrza/wody.

PZDR.


Akurat w tym miejscu gdzie pływaliśmy ciągle znajdowały się te same ryby i to one miały parcie na szkło. To były moje pierwsze zdjęcia podwodne. Więcej gatunków ryb było w miejscowości Gaios na Wyspie Paxos. A w wodzie ująłem jeszcze jedną rybkę która wynurzała się spod piachu i było ciężko ją uchwycić

Obrazek

Temperatura powietrza, wody jak na październik była całkiem niezła i wynosiła odpowiednio 27 powietrza i 24 wody. :wink:
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 28.10.2011 23:06

Przechodzimy do czwartku.
Wcześnie rano ok. 6:30 pobudka, wyjście na śniadanie i wyjazd na wycieczkę fakultatywną o nazwie Perły Korfu.

Na początek naszej wycieczki odwiedzamy Pałac Achillion. Pałac został wybudowany na życzenie Cesarzowej Elżbiety czyli Sissi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 28.10.2011 23:18

Na tarasie widokowym umiejscowiony jest posąg Achillesa mężnego, prężnego patrzącego w dal. Wcześniej był tu umiejscowiony posąg Achillesa umierającego trafionego strzałą przez Parysa w piętę ale został on przeniesiony bliżej pałacu.

Obrazek

Z tarasu widoczna jest twierdza służąca do obrony przed najeźdźcami.
Obrazek
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 01.11.2011 21:02

c.d.

Ruszając w dalszą drogę po pałacu napotykamy rzeźbę słynnej prostytutki, która została zaprowadzona przed sąd chwaląc się się iż jej ciało jest bardziej ponętne niż ciało bogini Afrodyty. Na sali rozpraw kobieta lekkich obyczajów rozebrała się do naga udowadniając swym ciałem piękność i dzięki czemu została uniewinniona.

Obrazek

Dalej przechodzimy koło posągu umierającego Achillesa który został trafiony strzałą Parysa przy pomocy bogów w piętę będącą jego słabym punktem.

Obrazek

Dalej napotykamy rzeźbę Dionizosa boga wina i zabaw.
Obrazek

Wchodząc do pałacu widzimy ogromny przepych oraz jego bogactwo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.11.2011 21:05

A w Aqualandzie byliście?
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 01.11.2011 21:18

Zostały zachowane prywatne sale cesarzowej Elżbiety oraz sale cesarza Wilhelma II, który zakupił pałac po śmierci Sisi. Chodząc między salami widać symbole Sisi czyli delfiny uwidaczniane na każdym miejscu. W pokojach widoczne są portrety cesarzowej Elżbiety. Na żadnym z portretów nie był widoczny uśmiech, gdyż była świadoma, że ma zniszczone zęby przez tytoń. Przy wzroście 174 i wadze 46kg jej talia mierzyła 50cm, która była ściskana za pomocą gorsetu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W salach Wilhelma II wystawione są eksponaty związane z tematyką morską czyli makieta statku czy też obrazy morskie.

Obrazek

Obrazek

Na ścianie pałacu umiejscowiony jest obraz Achillesa podczas zwycięskiej parady.

Obrazek

Pałac jest niesamowicie wykonany z bardzo dokładną starannością. Również pokazane jest malowidło sądu nad Jezusem. W jednej z sal zachowane zostało łóżko najmłodszej córki cesarzowej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 01.11.2011 21:20

zebik napisał(a):A w Aqualandzie byliście?


Nie, nie byliśmy :(
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.11.2011 21:34

andrzej29 napisał(a):
zebik napisał(a):A w Aqualandzie byliście?


Nie, nie byliśmy :(


Szkoda bo fajny aquapark, warto było też zobaczyć Sarandę w Albanii.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja-Korfu. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone