Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja i 3 dni w Albanii lipiec/sierpień 2013

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tomik59
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomik59 » 10.08.2013 16:25

Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomocne informacje.Najważniejsze że można płacić kartą za paliwo.Pozdrawiam.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 11.08.2013 11:58

TJL napisał(a):Bardzo fajna i zwięzła relacja w przeciwieństwie do niektórych tasiemców na forum (...odcinek 543...) ;-)



..Popieram zdecydowanie :wink: :hut:



..sorki za off :wink:


.. Bardzo fajna relacyjka :wink: :wink: Miło było spojrzeć :wink:

..no scynści telenowele i tasiymce majom pocontek i kuniec :roll: :wink:


Pozdrowiajom Kowolki :wink: :papa:
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 11.08.2013 12:11

:)
Ostatnio edytowano 02.03.2015 14:03 przez magda_dr, łącznie edytowano 1 raz
sundayr70
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sundayr70 » 12.08.2013 08:37

tomik59 napisał(a):Dzień dobry wszystkim forumowiczom.25.08.wybieramy się po raz pierwszy do Albanii(dotychczas był kilkakrotnie Krym).Mam w związku z tym pytanie do Magdy Dr.Czy masz jakies bliższe namiary na tego miłego Pana z Pilo Marko?Jeśli nie ma tam konkretnego adresu,to może opisalabyś jak tam trafić?Piszesz że rozmawiają po angielsku,ale ja tym jezykiem nie władam,a kolega nie jest pewny czy jego znajomośc angielskiego pozwoli na dogadanie się z tym Panem.Przy okazji-jak wygląda sprawa możliwości zakupu albańskiej karty telefonicznej?Czy takowa możliwość istnieje?Jaki był koszt wynajęcia pokoju dwuosobowego w VillaKalliopi i Pilo Marco?Mam wiele pytań,ale nie chcę zawracać głowy.Zawsze jeździłem prawie w ciemno,to myślę że i tym razem dam radę.Pozdrawiam wszystkich-Tomek.

Witaj,
My też wybieramy się do Albanii 24.08. w te okolice skąd jesteście , my ze śląska.
sundayr70
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sundayr70 » 12.08.2013 08:41

magda_dr napisał(a):ten Pan ma na imię Scoorpio i dobrze mówi po angielsku, używa niewyszukanego słownictwa, raczej nie będzie problemów z dogadaniem się

w Villa Calliope płaciliśmy 30 euro za 2+1 a u Scoorpio 25 (do końca lipca było 20)

zrobiłam prowizoryczną mapkę z naszymi noclegami, dom Scoorpio jest mniej więcej w tej okolicy, spróbuję zapytać męża czy ma namiar gps

Obrazek

co do karty nie pomogę niestety

Witaj, czy możesz napisać jak wyposażone były apartamenty w tych obiektach i czy miały osobne sypialnie, wybieramy się 24.08. 2+1.
Pozdrawiam, Robert
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 12.08.2013 08:52

są na zdjęciach w albumie, do którego link jest na początku relacji, nie nazwałabym tych kwater apartamentami ;)
w Calliope duży pokój z tarasem i aneksem kuchennym (bez miejsca do gotowania) plus skromna łazienka, w P Marko nowy pokój kilkanaście metrów kw. z nową łazienką z malutkim balkonem, z lodówką, bez aneksu,


aha i pomyliłam, Pan ma na imię Spiroo , nie Scoorpio :wink:
tomik59
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomik59 » 13.08.2013 11:11

Witam wszystkich.forumowiczów.Sundayr70-Jesteśmy z Pruszkowa.Wyjeżdżamy w niedziele 25.08.o godz.18.00,jedziemy przez Zwardoń,Bańską Bystrzycę,Węgry,Serbie,Macedonię(nocleg w Skopje) i przez okolice Ohrydu wjazd do Albanii.Dojeżdżamy do Vlore i odtąd powoli szukamy kwatery jadąc wzdłóż brzegu w stronę Ksamil.Jak coś fajnego znajdziemy,to zostajemy.Nie mamy sztywno ustalonego pobytu.Wiadomo tylko ze na wypoczynek i zwiedzanie mamy przeznaczone 10 dni-bez dojazdu.Jest nas 4 osoby-dwa małżeństwa w wieku 40+,ale duchem i sercem czujemy się młodziej.Możemy jakieś małe spotkanko na miejscu zorganizować...Bardzo będzie miło.Jakby była ochota-pisz na priv lub adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.plwiam. :papa: :hut:
Dubiel
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dubiel » 17.08.2013 13:35

Witam.
Wyjeżdżamy do Albanii w osiem osób z okolic Warszawy 24 sierpnia. Jedziemy jednym busem.

Jedziemy w pierwszej kolejności do Wiednia na kilka godzin, a następnie kierujemy się do VLORE. ( jeżeli chodzi o trasę to nie mamy jeszcze jej do końca sprecyzowanej - dyskutujemy nad możliwymi wariantami )

Wstępnie tak jak przedmówca zamierzamy zrobić dłuższy pobyt gdzieś pomiędzy VLORE , a Sarandą. Również zamierzamy spędzić w Albanii ok. 10 dni (do 7 września musimy wrócić do Polski, a zastanawiamy się jeszcze nad powrotem z krótkim pobytem w Grecji).

Gdyby ktoś szukał w tym czasie towarzystwa w Albanii to prośba o kontakt mailowy - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 22.02.2014 10:23

kontakt do Pilomarko przez FB,bywa rzadko ale może odpowie

https://www.facebook.com/pilomarko.kokaveshi?fref=ts

pozdrawiam
jesion
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jesion » 22.02.2014 11:36

tomik59 napisał(a):Bardzo dziekuje za namiary i fotki.Bardzo mi sie miejsce podoba.Przy okazji zapytam-Jak z Płaceniem kartą?Chodzi mi głównie o płacenie na stacjach paliw.Obserwuje wpisy na ten temat,ale wszystkie są z zeszłego roku,a ogólnie internauci piszą że Albania sie rozwija więc mam nadzieje że płacić karta za paliwo można.Chcę w ten sposób zorientować się ile Euro zabrać ze sobą,bo bankomaty odpadają(prowizje),a zbyt dużo lub za mało zabrać,to kłopot.Gdybyś była tak uprzejma i miala ochotę,to prosze o kilka wskazówek i porad-na co zwracać uwagę,czego się wystrzegać,czy daje sie napiwki żeby nie urazic miejscowych,itp.Z gory dziękuje.

Prowizją w bankomacie się zbytnio nie przejmuj.Koszt nieduży(około 5zł płaciłem)
Co do płatności kartą to jednak możliwości mocno ograniczone.W dużych miastach owszem.
W małych miasteczkach,restauracjach raczej nie przyjmują.Podobnie na stacjach benzynowych.
Na wielu stacjach jest bankomat z którego można wybrać gotówkę i następnie zapłacić.
Moja rada jest taka.Zabierz euro a jak zabraknie to zawsze wyciągniesz z bankomatu.
rafi 13
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafi 13 » 01.03.2015 09:45

Bardzo fajna i rzeczowa relacja.Sithonia jest OK,ale rezygnacja z Levkady była wielkim błędem.Plaża Porto Kaciki to jak do tej pory mój No 1,polecam z czystym sumieniem.Pozazdrościc Albanii,ale wybieram się tam w tym roku.Myślę że warto.Pozdrawiam
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 02.03.2015 14:05

Lefkada nadal jest w planach, na szczęście wakacje już za 4 miesiące :)
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 02.03.2015 14:22

Znam Vourvoourou, a może się nawet minęliśmy się na ulicy bo w tym terminie mieszkalismy w Vergos

http://www.halkidiki.com/vergos/

Pizzeria w Vergos genialna, podobnie tewerna Paris z muzyką na zywo :)

Plaże na Sithonii fantastyczne. A podobno jeśli piasek, to woda mętna, a piach wciska się wszędzie ;)

Albania nie zrobiła na mnie jakiegoś specjalnego wrażenia. Sprzed paru lat mam kiepskie wspomnienia z okolic Szkodry - przysłowiowy "bród, smród i ubóstwo", a Saranda odwiedzona w ubiegłym roku przy okazji wypadu z Korfu, to zatłoczony kombinat turystyczny betonujący się w błyskawicznym tempie. Podobnie Ksamil. W relacjach jest sporo zdjęć z niezłych plaż, ale wiekszość wymaga dłuższego dojazdu. Ale jesli są chętni...
dubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 01.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dubaj » 02.03.2015 14:27

TJL napisał(a):Bardzo fajna i zwięzła relacja w przeciwieństwie do niektórych tasiemców na forum (...odcinek 543...) ;-)

Jako "potrafiący przynudzać" potwierdzam - fajnie i zwięźle.

Konkrety. Brawo psze pani za relację i wyjazd :smo:
magda_dr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda_dr » 07.07.2015 23:36

Jeśli ktoś szuka kwater w Himare u Pilomarko to wrzuciłam nowe zdjęcia, które mi przesłał
http://tiny.pl/gxh1f
zdjęcia pokoi są też u niego na FB http://tiny.pl/gxh15

My jednak rok temu byliśmy na Thassos ale do Himare kiedyś wrócę ;)
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja i 3 dni w Albanii lipiec/sierpień 2013 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone