Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2014 - Lefkada, Ateny, Meteory

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 15.04.2015 08:55

Zobaczyliśmy Akropol, ale za to nie byliśmy na najsłynniejszych plażach Lefkady, chociaż było zdecydowanie bliżej :oops: Ale dzięki temu jest motywacja do kolejnego wyjazdu, na pewno wrócimy na Lefkadę :hut:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 15.04.2015 17:23

kmichal napisał(a): ... zrobiliście podobny wyskok z Lefki jak Ajdadi ... :)


Skoro Michał wywołał mnie do tablicy...to potwierdzam ,że bardzo miło wspominam ten mój wyskok...

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 15.04.2015 22:01

kataryniarz napisał(a):Zobaczyliśmy Akropol, ale za to nie byliśmy na najsłynniejszych plażach Lefkady, chociaż było zdecydowanie bliżej Ale dzięki temu jest motywacja do kolejnego wyjazdu, na pewno wrócimy na Lefkadę


... dokładnie ... :) ... a my mamy motywację, żeby wrócić do Grecji bo w Atenach jeszcze nie byliśmy ... :roll: ...
Pozdrawiam.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 18.04.2015 14:05

Hej.
Mam pytanko do tych, co już byli na Lefkadzie - wiem, że na niektórych plażach można pobawić się w parasailing. Czy ktoś wie, ile kosztuje taka przyjemność? Tak orientacyjnie ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.04.2015 20:40

Z chęcią udałabym się na Lefkadę, ale mojego kierowcę coś do Gracji samochodem nie mogę przekonać.

Kataryniarz, a pokusiłbyś się na koniec podzieleniem informacji o kosztach? Oczywiście nie związanymi z własnymi wydatkami, ale tymi ogólnymi jak, paliwo (do ilości km), autostrady, parkingi, wejściówki, noclegi (znalazłam: przed sezonem 35 eur - ale ile dni byliście bo mi uciekło). Myślę, że taka informacja ie tylko mi się przyda.

Jeśli nie chcesz podawać, daj znać na priv, to edytuję post
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 20.04.2015 11:42

Nie ma problemu, tak ogólnie z notatek:
1. Przejazd łącznie - 2700zł (4859km, średnie spalanie 5,4l) - w tym paliwo, 3x nocleg w drodze (spokojnie można jechać na 1 nocleg w jedną stronę) + posiłki w drodze, winiety, autostrady.
2. Nocleg i wydatki na miejscu łącznie - 2500zł - 7x noclegów, tawerny, zakupy, bilety Meteory+Akropol, w tym sam wyjazd do Aten (500zł).
3. Zakupy w PL - 150zł.
4. Łącznie około 5400zł.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.04.2015 13:02

kataryniarz napisał(a):Nie ma problemu, tak ogólnie z notatek:
1. Przejazd łącznie - 2700zł (4859km, średnie spalanie 5,4l) - w tym paliwo, 3x nocleg w drodze (spokojnie można jechać na 1 nocleg w jedną stronę) + posiłki w drodze, winiety, autostrady.
2. Nocleg i wydatki na miejscu łącznie - 2500zł - 7x noclegów, tawerny, zakupy, bilety Meteory+Akropol, w tym sam wyjazd do Aten (500zł).
3. Zakupy w PL - 150zł.
4. Łącznie około 5400zł.


To jak na 3 osoby i z 10 dni to świetna wiadomość :D :D Wiadomo, w sezonie drożej, ale to raczej tylko noclegi podbijają cenę - ok więcej 15-20euro/dobę - czy mylę się. Ten Wasz standard mi odpowiada.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.04.2015 13:11

A możesz napisać jeszcze coś o miejscowości? Czy jest co tam robić wieczorami? Czy jakaś nieszczęsne disco nie zakłóca ciszy? itp. I czy wybierając się ponownie na Lefkadę zdecydowałbyś się ponownie na Agios Nikitas czy wybrałbyś inną miejscowość za bazę noclegową.
Dziękuję
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 20.04.2015 13:59

Na pewno wrócimy do Agios Nikitas (jedyny minus to parking u góry). Nie ma żadnych "disco", wieczorami tylko w tawernach można do późna posiedzieć lub z własnym winkiem na tarasie.
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 20.04.2015 16:47

kataryniarz napisał(a):Nie ma problemu, tak ogólnie z notatek:
1. Przejazd łącznie - 2700zł (4859km, średnie spalanie 5,4l) - w tym paliwo, 3x nocleg w drodze (spokojnie można jechać na 1 nocleg w jedną stronę) + posiłki w drodze, winiety, autostrady.
2. Nocleg i wydatki na miejscu łącznie - 2500zł - 7x noclegów, tawerny, zakupy, bilety Meteory+Akropol, w tym sam wyjazd do Aten (500zł).
3. Zakupy w PL - 150zł.
4. Łącznie około 5400zł.

Witam, jaki jest koszt zwiedzania Meteorów? /ceny biletów/
W jaki dzień i o której godzinie najlepiej pojawić się na miejscu?
Gdzie parkować?
Jak można więcej informacji logistycznych dot. Meteorów!
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.04.2015 19:06

omoz napisał(a):Witam, jaki jest koszt zwiedzania Meteorów? /ceny biletów/

2 euro za każdy monastyr i osobę.
omoz napisał(a):W jaki dzień i o której godzinie najlepiej pojawić się na miejscu?

Dzień... chyba obojętny :roll: , najlepiej w weekend bo wtedy na pewno wszystkie są otwarte.
Godzina - jak najwcześniej, są czynne od 9 do 18 lokalnego czasu. Niektóre są zamykane wczesnym popołudniem na 2-3 godziny i potem znów otwierane.
omoz napisał(a):Gdzie parkować?

Pod każdym klasztorem jest większy lub mniejszy bezpłatny parking.
omoz napisał(a):Jak można więcej informacji logistycznych dot. Meteorów!

W ciągu jednego dnia, przy odrobinie samozaparcia i rozpoczynając z samego rana, można zwiedzić wszystkie 6 klasztorów. Wg mnie najbardziej warto - Wielki Meteor, Warlaam, św Trójcy. Odległości pomiędzy nimi są niewielkie. Niekiedy parking jest pod samym klasztorem, czasem trzeba kawałek przejść - ale nie dłużej niż około 20 min. Warto ubrać się przynajmniej w długie spodnie.
Będąc na miejscu łatwo się we wszystkim zorientować :)
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 20.04.2015 20:51

Oj, chyba wejście do klasztorów podrożało. My 2 lata temu płaciliśmy już 3 euro. :papa:
No chyba ,że obniżyli.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.04.2015 21:47

Renatka66 napisał(a):obniżyli.

Wątpię :roll:

Dzięki za poprawkę, moje dane z 2011 :)

Cóż... widać inflacja Grekom doskwiera :wink:
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 20.04.2015 22:48

Dzięki za informacje.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 10.05.2015 11:57

Jeśli dobrze pamiętam to wybrany klasztor jeden dzień w tygodniu jest zamknięty, taka informacja jest też na tej stronie <zobacz> - nie wiem czy nadal aktualna. Bilety kosztowały 3E.

Jak zawsze na wakacjach czas szybko ucieka. Ostatniego dnia śniadanie, krótka wizyta na plaży i wyjazd w kierunku Meteorów, a docelowo do Nisz-u w Serbii (840km) gdzie mieliśmy zaplanowany tym razem tylko jeden nocleg w drodze do domu.

Po drodze zwiedzamy jeszcze ruiny miasta Nicopolis ( mapa ) założonego w 31 roku pne., trwają tam prace archeologiczne, ale można zobaczyć ciekawe mozaiki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dojazd do Kalabaki ( mapa ) drogą E92 jest dość męczący jeśli ktoś ma problemy z chorobą lokomocyjną, pamiętajcie o wspomagaczach. Wraca się drogą numer 15, która ma mniej zakrętów, ale też daje w kość. Z wrażenia po zwiedzaniu zapominamy młodemu podać cukierki co kończy się przymusowym postojem w pełnym słońcu przy +40 stopniach. Na szczęście otwarte na oścież okno (żona nawet nie marudziła, że syna przewieje :mrgreen: ) + cukierki i dajemy radę dojechać do autostrady, a ile radochy z tym otwartym oknem :)

Robimy objazd Meteorów, a zwiedzamy jedynie Wielki Meteor czyli klasztor Przemienienia Pańskiego, temperatura +41 stopni :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Klasztor Przemienienia Pańskiego. Największe wrażenie robi wnętrze kaplicy, niestety nie wolno fotografować :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na granicy węgierskiej tłok, celnicy mało przyjemni, bagażnik otwierałem 3 razy, ale do worka pomarańczy nie mieli zastrzeżeń :mrgreen:
Obrazek

Chińska marka Chery - właściciel to miał dopiero daleko do domu.
Obrazek

Nocujemy jak już pisałem w Niszu, hotelik "Good Night" ( mapa ), czysto i co najważniejsze zamykany parking oraz 24h recepcja, a docieramy dość późno. Mogę polecić, jedyny minus to brak śniadań. Rano wyruszamy już prosto do domu, zostało nam do przejechania 1300km, nuda na autostradzie, ale przynajmniej kilometrów ubywa. Wyjazd krótki, ale za to bardzo udany. Grecja jest niesamowita, a przecież poznaliśmy dopiero małą jej część, dlatego na pewno wrócimy.

Dziękuję za uwagę :papa:
Zdravim :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja 2014 - Lefkada, Ateny, Meteory - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone