Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2014 ... Kefalonia, Lefkada

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Grecja 2014 ... Kefalonia, Lefkada

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 01.08.2014 13:49

Witam

To nasz drugi wyjazd do Grecji.

W tym roku Wyspy Jońskie – Kefalonia, Lefkada i „liźnięcie „ Zakyntos

Wyspy były opisywane już wielokrotnie dokładnie na forum. Ja dołożę moich "pięć groszy" z mojego punktu widzenia jeśli pozwolicie.

Trasa: Kielce, Chyżne potem Słowacja, Wegry, Serbia (nocleg), Macedonia, Grecja. Nie będę opisywał szczegółowo trasy bo było o tym sporo na forum.

Jechaliśmy dwoma autkami w dwie rodziny. Nauczeni doświadczeniem wyjechaliśmy 3.07 w czwartek, co miało swoje plusy w postaci braku korków na granicach.

Ogólnie najwolniej w Polsce i Słowacji, potem już płynnie. No właśnie ……….Słowacja :(

Ogólnie mówiąc, co wioska to albo fotoradar albo kontrola policji – więc się uważało :D . Jadąc poza terenem zabudowanym minęliśmy stojącą czarną nieoznakowaną skodę na poboczu. Za trzy kilometry wyskakuje Policjant na środek drogi i macha mi lizakiem. Kolega mówi mi przez CB, że chyba mnie mają i że jedzie dalej gdzie na mnie poczeka. I pojechał dalej ……………. 10 metrów he he, jego też zatrzymali :D . Podchodzi władza do mnie i mówi, że za prędkość, a”suszarki” w jego ręku nie widzę. Jak to pytam ?, a On, że ta skoda wcześniej wyłapywała i nagrywała. Wynik pomiaru, ja 103, a kolega 123. Adekwatnie po negocjacjach 30 i 60 euro. Dalsza droga bez niespodzianek.

Trochę zaczęliśmy od tyłu, bo naszym pierwszym celem była Kefalonia, a potem Lefkada. Nocleg tranzytowy w Niś w Serbii. Hotel Good Night, polecam. Nowy, czysty z dobrą lokalizacją i zamykanym parkingiem:

http://www.goodnight.rs/

Rano wypoczęci ruszyliśmy w dalszą drogę. Kolejny nasz cel to port w Kyllini i prom do Poros w Kefalonii. Prom odpływał o godz. 22.00, więc zrobiło się już ciemno. Spoglądając w oddalające się światła przystani ruszyliśmy w ciemną otchłań ;-)


Po drodze - Zatoka Ambrakijska

Obrazek



Obrazek



Obrazek



Zbliżamy się do mostu Rio

Obrazek



Obrazek



Każdy ma chyba taką fotkę :-)

Obrazek



Obrazek



Port i plaża w Kyllini. Mała miejscowoś, ale ruch duży

Obrazek



Obrazek


Nasz cel

Obrazek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.08.2014 13:53

Witam.
Jestem i chętnie poczytam skoro byliśmy w tych samych okolicach i w tym samym czasie ... :lol:
Pozdrawiam.
doris_ka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris_ka » 01.08.2014 14:14

Ja również chętnie poczytam :-)
TOPAS
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 23.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) TOPAS » 01.08.2014 14:18

Cześć,
Jestem drugi i przyłączam się do czytelników.
W tym roku też miała być Kefalonia, ale skończyło się na Thassos.
Czekam na c.d i pozdrawiam
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 01.08.2014 14:19

Taaaakie widoki.......jestem :!: 8)
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 01.08.2014 15:17

husband napisał(a):Hotel Good Night, polecam.

Również polecam, spaliśmy tydzień wcześniej :hut: Ale wysyp relacji w tym roku z Lefkadą :D
Zdjęcia mostu jak moje :mrgreen:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21042
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.08.2014 17:57

Z chęcią poczytam

Pozdrawiam
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 01.08.2014 19:10

Kolejna relacja z Grecji i to ponownie moje ulubione Wyspy Jońskie. Super!. Zasiadam w czytelni:)
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 01.08.2014 19:45

Witam. Chętnie poczytam o czymś innym niż o Chorwacji . :D
Już trzy razy co roku byliśmy w Cro więc czas na inne zakątki europy. Za rok może zdradzimy Cro. :idea:
Pozdrawiam.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.08.2014 20:32

Oj... kusicie wszyscy tymi greckimi relacjami.
W przyszłym roku "raczej na pewno" zdradzimy Cro i coraz bardziej chodzi mi po głowie Grecja.
Pożyjemy zobaczymy.
W każdym razie czekam na dalszy ciąg relacji :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 01.08.2014 20:42

Chętnie pooglądam Twoja Grecję :)
Może za rok ... :) Hotel na nocleg "po drodze" już zapamiętany.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 01.08.2014 23:11

Witam, chętnie poczytam. Mam taki sam plan na kolejne "kiedyś tam" wakacje, może za rok ... oby.
Pozdrawiam.
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 01.08.2014 23:43

i ja chętnie zobaczę Lefkadę Twoimi oczami a pozostałe wyspy z jeszcze większym zainteresowaniem bo dopiero je poznamy mam nadzieję:)
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 03.08.2014 07:29

Przypływamy do Poros około północy. Szkoda, że jest ciemno i nie widać w całości samej miejscowości. Sprawny wyładunek z promu i obieraramy kierunek naszego mieszkania - Trapezaki, gdzie spędzimy pierwszy tydzień naszego pobytu.

Zaraz po wyjeździe z miasta ostra wspinaczka serpentynami do góry, to w lewo to w prawo. Czytałem wcześniej, że drogi na Kefalonii są kręte i że jest to górzysta wyspa. Po drodze przejeżdżamy przez małe miejscowości.

W oddali na dole widać odbijające się światło księżyca w gładkiej powierzchni czarnej wody. Żałuję, że nie zdążylismy na wcześniejszy prom i nie mogę zobaczyć koloru wody - tej wody :D

Martwimy się, czy po ciemku znajdziemy naszą kwaterę. Wklepane współrzędne gps zaprowadzają nas prawie pod same drzwi budynku. Pierwsze wrażenie - wygląda ładnie. Z budynku wychodzi właścicielka Tonia i wita nas. Pokazuje nam pokoje i przekazuje kilka praktycznych wiadomości na gorąco. Wszyscy zmęczeni podróżą zasypiamy ....

Rano budzi mnie świt, nie mogłem się już doczekać. Otwieram balkon i to na co czekałem cały rok. Piękny widok na morze i Zakyntos :D Zaparzam kawę, siadam przy stoliku, i wpatruję się w budzącą się przyrodę ...

To uczucie i błogość .......... bezcenne


Jak ja to kocham !!! ..........


Obrazek



Obrazek



W oddali prom z Pessady na Zakyntos

Obrazek
Ostatnio edytowano 03.08.2014 21:55 przez husband, łącznie edytowano 1 raz
ewelka1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewelka1 » 03.08.2014 19:46

Cudne te wasze fotki z Grecji :D
Więc siadam i czytam :)
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja 2014 ... Kefalonia, Lefkada
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone