Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja 2007 - 5,5 tys kilometrów

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 14.06.2009 20:48

Chętnie udzielę informacji na wszystkie pytania, ale dopiero dzisiaj
wróciłem do domu z bezinternetowej krainy. Jutro się pozbieram odpowiadam.
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 14.06.2009 23:03

Ponton napompowany czas przetestować.
Odrazu w wodzie

Wlasnie zauwazylem ze ponton ktory kupilem niedawno jest identyczny jak twoj. Czy jestes z niego zadowolony, jak dlugo go posiadasz i ogolnie jak sprawuje sie w slonej wodzie? W tym roku bede swoj testowal w Cro.
pozdrawiam
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 14.06.2009 23:57

ppeterson napisał(a):Jak wygląda sprawa obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w Macedonii? Czy jest wymagane na granicy? Jeśli tak, to gdzie lepiej jest je kupić na granicy czy przed wyjazdem w Polsce?


Lepiej w PL bo po drodze masz jeszcze Serbię.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2009 06:42

gospodarz napisał(a):
ppeterson napisał(a):Jak wygląda sprawa obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w Macedonii? Czy jest wymagane na granicy? Jeśli tak, to gdzie lepiej jest je kupić na granicy czy przed wyjazdem w Polsce?


Lepiej w PL bo po drodze masz jeszcze Serbię.

A Serbia wymaga ubezpieczenia zdrowotnego :?: 8O :?:
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 15.06.2009 21:38

Napisz co to za Camping(nazwa,miejscowość) oraz czy są tam domki ewentualnie pokoje do wynajęcia.
Na fotach z plaż w Grecji masz fotkę z plaży przy Gold Beach. Kiedy tam byłeś i czy to jest w Variko.
Pozdrawiam.
W Grecji byłem dwa razy: w 2007 i 2008 roku. Dwa razy ze swoim domkiem(namiotem) i w sumie dojazd był tą samą trasą, chociaż zatrzymywałem się w różnych miejscach na odpoczynek. Z Poznania dotarłem do Zakopanego, (mam sentyment do tego miejsca) a tam zlało nas porządnie i przyśpieszyliśmy dalszą drogę. Wyjężdżając rano do godziny 22.00 przejechaliśmy Słowację, Węgry i dotarliśmy za Belgrad. Zatrzymaliśmy się w motelu Jerina. Na następny dzień mieliśmy do pokonania prawie 1000 km, ale prawie wszystko autostradami więc nie było ciężko. I zatrzymaliśmy się właśnie na camp. Gold Beach[b]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zatrzymaliśmy się tam 6 dni zwiedzając całą okolicę( Dion - wykopaliska, Katerini, Leptokaria, Platamonas - zamek, Olimp, wąwóż Litochoro i cóś jeszcze). W drodze przy zjeździe z autostrady do campingu je stoisko ze świeżymi warzywami - jeśli nie mogłeś wybrać arbuza - sprzedawca serwował większy wybór wprost z pola. Obok Gold Beach są jeszcze w bezpośrednim sąsiedztwie dwa campingi - jeden tuż za płotem z ceną 10 euro za 3 osoby, drugi przy drodze dojazdowej w porównywalnej cenie 17 euro ( 2007rok).
Obrazek
Zjazd z Olimpu( można spory kawałek podjechać pod górę i dalej pieszo)
Praktycznie wzdłuż drogi biegnącej równolegle do autostrady w stronę Platamonas jest tych campingów chyba ze 6.
Obrazek
Na Gold Beach są też pokoje lub jak kto woli "apartamenty" W 2008 roku czteroosobowa rodzina płaciła 45 euro. Rok wcześniej gdy byłem 10 lipca stały jeszcze wolne, a w zeszłym roku trzeba było rezerwować. Niestety miejsc do rozbicia namiotu bardzo mało. Właściwie jest to taki camping przyczepowy. Standard łazienek też nie za wysoki, ale podobny jak na całej szumnie nazywanej Riwierze Olimpijskiej. W 2008 roku przybyły na plaży kawiarniane parasole i leżaki a piasek codziennie rano jest czyszczony przez samego własciciela. Po sześciu dniach wyruszyliśmy pod Delfy zwiedzając po drodze Meteory.
Obrazek
W drodze do Meteorów.
Pod Delfami zatrzymaliśmy się na camp. Ayannis w m. Kirra
Obrazek
Tak wyglądała plaża na tamtejszym camp.
Znają tam Polaków, właściciel był kiedyś w Polsce i można się targować co do ceny. Gdy tam byliśmy panowały temperatury 40 st i nawet z kranu od zimnej wody leciała ciepła. Miejsca do biwakowania zacienione. Świetne miejsce do zwiedzania Delf.
Obrazek
Delfy.
Cdn jutro.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 16.06.2009 08:31

Dziękuję za dotychczasowy opis i zdjęcia. Camp Gold Beach znam, ale inne informacje o campach ewentualnie miejscach w których przebywałeś bardzo będą przydatne w obecnym roku jak i w następnych latach.
Nie jeżdżę z namiotem dlatego najbardziej interesują mnie miejsca, gdzie można wynająć pokoje lub bungalow, a także ceny jeżeli oczywiście pamiętasz.

Pozdrawiam
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 16.06.2009 08:58

steftes napisał(a):W Grecji byłem dwa razy: w 2007 i 2008 roku. Dwa razy ze swoim domkiem(namiotem) i w sumie dojazd był tą samą trasą, chociaż zatrzymywałem się w różnych miejscach na odpoczynek.


Dużo zdjęć, dużo informacji... :) :!:
Może założysz nowy, 'swój' temat :?:

pozdr
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 17.06.2009 08:58

Piotrek_B napisał(a):
gospodarz napisał(a):
ppeterson napisał(a):Jak wygląda sprawa obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego w Macedonii? Czy jest wymagane na granicy? Jeśli tak, to gdzie lepiej jest je kupić na granicy czy przed wyjazdem w Polsce?


Lepiej w PL bo po drodze masz jeszcze Serbię.

A Serbia wymaga ubezpieczenia zdrowotnego :?: 8O :?:


Wróciłem z Grecji dwa dni temu, nocowałem m.in w Serbii i w Macedonii i o ubezpieczenie nikt się mnie nie pytał, chodziaż takie miałem.
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 17.06.2009 09:39

KOL napisał(a):
Wróciłem z Grecji dwa dni temu, nocowałem m.in w Serbii i w Macedonii i o ubezpieczenie nikt się mnie nie pytał, chodziaż takie miałem.


Witaj czekamy na opis podróży i zdjęcia, z tego co zostało w pamięci.
Na pewno będzie wspaniała relacja.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 17.06.2009 10:39

Widzę, że moja relacja z 2007 roku stała się zbiorem ważnych informacji z wakacji w Grecji :lol: :D.

steftes, byliśmy w 2007 roku na tym samym campingu :D i u tego samego Greka kupowaliśmy arbuzy :lol: i też oglądaliśmy zamek w Platamonas, wąwóz Litochoro...

Pozdrav :papa:
steftes
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 614
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) steftes » 17.06.2009 21:01

Jednak świat jest mały!!!
Napiszę jeszcze o części zachodniej wybrzeżu Peloponezu bo padło wcześniej pytanie o takie informacje.
Z Delf poprzez most Rion-Antirion ( wybudowany za prawie 1mld euro)
za opłatą 12 euro ruszyliśmy na Peloponez.
Obrazek
Obrazek
Drogą wzdłuż zachodniego wybrzeża począwszy od Kilini obejrzeliśmy kilka campingów. Wszystkie o porównywalnym średnim standardzie i w cenie od 22 do 27 euro, za to z dużymi i piaszczystymi plażami na otwarte morze.
Obrazek
Obrazek
I wylądowaliśmy łapiąc po drodze gumę i wymieniając zużyte wkładki hamulcowe na camp. Kiparissia. Ma trochę nieciekawe położenie - jest tuż za miastem, ale ma miejsca zacienione, darmowe lodówki i zamrażarki( tam właśnie zostawiłem wino) i nie był zbyt drogi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z tego miejsca jeździliśmy do Olimpii ( obowiązkowy punkt pobytu)
Obrazek
Obrazek
Pierwszy stadion olimpijski.
cdn.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.06.2009 11:26

No to zdaje się, że mają więcej tych pierwszych stadionów olimpijskich :lool: bo ten w Nemei też ponoć miał być pierwszy :lool: czego to Grecy nie wymyślą, na potrzeby marketingu turystycznego :devil:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 18.06.2009 11:46

steftes napisał(a):I wylądowaliśmy łapiąc po drodze gumę i wymieniając zużyte wkładki hamulcowe na camp. Kiparissia. Ma trochę nieciekawe położenie - jest tuż za miastem, ale ma miejsca zacienione, darmowe lodówki i zamrażarki( tam właśnie zostawiłem wino) i nie był zbyt drogi.
Obrazek


Oj mały, mały ten świat :!: Faktycznie :!: :lol: Byliśmy na tym kempie w 2003 r. :!:

pozdr

P.S.
A przejazd mostem... za jakieś 2 tygodnie :D
given2fly
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) given2fly » 18.06.2009 15:32

Też byłem na Olimpie, Katerini, Salonikach, widze nawet, że krajobrazy widywałem podobne, co zresztą jest oczywiste. Grecja jest równie piękna jak Chorwacja :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 18.06.2009 15:41

bukmacher3 napisał(a):
KOL napisał(a):
Wróciłem z Grecji dwa dni temu, nocowałem m.in w Serbii i w Macedonii i o ubezpieczenie nikt się mnie nie pytał, chodziaż takie miałem.


Witaj czekamy na opis podróży i zdjęcia, z tego co zostało w pamięci.
Na pewno będzie wspaniała relacja.


Coś tam na pewno będzie, muszę to tylko jakoś uporządkować, wrażeń było wiele, ponad trzy tygodnie wakacji, ciężko teraz wrócić do normalości.Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja 2007 - 5,5 tys kilometrów - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone