Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2016 22:00

Grzechugno napisał(a):A jak cenowo?

Plaża i fale - bezpłatne :wink: :lol:
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 21.07.2016 07:29

Witam.Mam zapytanie jezeli chodzi o miejscowosc Gradac i plaze.Czy mozna na plaze chodzic z psem bo wybieram sie w sierpniu i zabieram ze soba psa a nie wiem czy nie ma tam jakis tabliczek z zakazem wprowadzania psow na plaze
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.07.2016 07:51

kotecek5 napisał(a):Witam.Mam zapytanie jezeli chodzi o miejscowosc Gradac i plaze.Czy mozna na plaze chodzic z psem bo wybieram sie w sierpniu i zabieram ze soba psa a nie wiem czy nie ma tam jakis tabliczek z zakazem wprowadzania psow na plaze

Może być problem
http://opcinagradac.hr/hr/160/odluka-o- ... ljubimaca/

"Zabranjeno je dovoditi i puštati pse na plaže na području Općine Gradac u periodu od 1.svibnja do 31.listopada tijekom godine."

Z tego co sam rozumiem i wg tłumaczenia Wujka Google:
"Zabrania się przychodzenia z psami na plaże w gminie Gradac w okresie od 1 maja do 31 października"
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 21.07.2016 16:34

kotecek5 napisał(a):Witam.Mam zapytanie jezeli chodzi o miejscowosc Gradac i plaze.Czy mozna na plaze chodzic z psem bo wybieram sie w sierpniu i zabieram ze soba psa a nie wiem czy nie ma tam jakis tabliczek z zakazem wprowadzania psow na plaze


Niestety - w Gradacu panuje bezwzględny zakaz prowadzania czworonogów na plażę miejską.

Nie martw się, bo idąc z Gradaca w kierunku Briśt (kawałek za hotelem Laguna) widziałem tabliczkę z odcinkiem plaży gdzie można wchodzić z psiakami. Nie pamiętam dokładnie lokacji, będziesz musiał samodzielnie poszukać.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
GRADAC z dziećmi- druga połowa września

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 31.07.2016 19:55

wojciechmw napisał(a):Witajcie

Dojechałem wczoraj do Gradac w rejonie Makarskiej. Wyjeżdżałem w sobotę z Poznania, jechałem przez granicę w Boboszowie oto moje uwagi dotyczące trasy.

- na stacjach w Czechach brak winiet na miesiąc. Dostępne były tylko te na 10 dni za 320 koron. Sugeruje kupić winietę na stacji w Międzylesiu, koszt miesięcznej 90 zł

- winiety na Austrie dostępne na pierwszej stacji po przejechaniu granicy. Koszt 8,8 euro. Za tą samą winiete w Czechach chcieli 15 euro !!!

- trasa bez większych problemów remontów czy przestojów.

- Omijałem autostradę w Słowenii, na trasie Mureck - Ptuj tylko jedno miejsce z noclegami. Koszt 25 euro ze śniadaniem od osoby.

- Noclegi w Ptuj bardzo drogie. Pani w Hostelu chciała 100 euro bez śniadania za pokój 4 osobowy. Pokój 2 osobowy w hotelu ze śniadaniem 79 euro. Zatrzymaliśmy się na nocleg w Chorwacji za pierwszą płatną bramką przy Zagrzebiu. Motel Plitvice pokój według cennika 69 euro / 2 osoby ze śniadaniem. Po negocjacjach zapłaciliśmy 90 euro za 4 osobowy pokój ze śniadaniem.
Warunki średnie, śniadanie też. Ale to tylko 1 noc dało się przeżyć.

Dojechaliśmy do Gradac - ludzi mało, pełno wolnych apartamentów. Ceny mniej więcej wszędzie takie same od 10-20 euro za osobę w zależności do ilości osób, długości pobytów itd. Można wybierać i przebierać

My szukaliśmy dla 8 osób i 2 dzieci. Ostatecznie mamy 3 apartamenty. 2 duże po 40 euro ( 2 sypialnie, salon z kuchnia łazienka) i jeden mniejszy za 30 euro. Do plaży 200m

Jeżeli ktoś ma pytania pisać


O to ja mam pytanie:))
Wybieramy się do Cro 17 września na ok. 12 dni. Jedziemy z mężem oraz 4 latką i 5 miesięcznym niemowlakiem.
Wybór padł na Gradac, bo po zestawieniu doświadczeń z czterokrotnych pobytów w Cro oraz lekturze forum wyszło mi, że Gradac to takie połączenie Tucepi z Podgorą Caklije, a czegoś takiego właśnie szukam.
Podpowiedz mi, w której części miasteczka szukać, żeby apartament był blisko plaży? Jednocześnie, ze wzgl na wózek, żeby dojście do plaży było dosć łagodne a także aby można było się schować z maluszkiem w cieniu, a no i żeby zejście do morza było łagodne. O tłumy nie pytam bo mam nadzieję że ich nie będzie :lol:
Jak wygląda kwestia restauracji i pubów, sklepów, piekarnia? Czy Gradac jest na tyle duży, że będzie tam coś jeszcze otwarte, bo wiem, że w mniejszych miejscowościach życie zamiera?
Czy jest tam gdzieś plac zabaw dla dzieci? albo inne atrakcje dla mojej niewyżytej córci?
A może macie jakieś sprawdzone namiary na fajny apartament a może pomysł na inne miejsce odpowiadające naszym kryteriom?
Miała być Brela, ale kurcze trochę się boimy schodów i tego, że częściowo sklepy będą pozamykane a podobno Brela jest dość mocno rozciągnięta wzdłuż. Jak się mylę to mnie poprawcie:)))
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: GRADAC z dziećmi- druga połowa września

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 31.07.2016 21:02

Agulek777 napisał(a):Podpowiedz mi, w której części miasteczka szukać, żeby apartament był blisko plaży?


W przypadku obydwu części blisko plaży masz apartamenty znajdujące się wzdłuż promenady.

Wybór należy do Ciebie.

Agulek777 napisał(a): Jednocześnie, ze wzgl na wózek, żeby dojście do plaży było dosć łagodne a także aby można było się schować z maluszkiem w cieniu, a no i żeby zejście do morza było łagodne.


Łagodniejsza i wygodniejsza dla rodzin z wózkami i maluszkami jest część miasteczka od strony "portu" lub inaczej punktu cumowania "obiektów pływających" (patrząc od morza - prawa cześć miasta)

Widoczna na zdjęciu:

Obrazek

Minus - plaża jest krótka i miejscami baaardzo wąska.

Plus - w tej części miasta wieczorami więcej się dzieje dla dorosłych: klub disco, więcej barów, kwitnie handel pamiątkami.

Druga część miasteczka (nazwijmy ją nieportową) na swoim początku ma dosyć spore zejście ulicą idąc od strony kościoła.

Widać to na tym zdjęciu po obróceniu się w kierunku południowym:

https://www.google.pl/maps/@43.1068317,17.3397531,3a,75y,187.89h,85.08t/data=!3m8!1e1!3m6!1s-n7i-U4ZU4u8%2FV528ZVyw4WI%2FAAAAAAAAOQk%2FiNGpnzzbKtoSpsr2QJ1WpTAO-1Rf_ko3gCLIB!2e4!3e11!6s%2F%2Flh4.googleusercontent.com%2F-n7i-U4ZU4u8%2FV528ZVyw4WI%2FAAAAAAAAOQk%2FiNGpnzzbKtoSpsr2QJ1WpTAO-1Rf_ko3gCLIB%2Fw203-h101-n-k-no%2F!7i7168!8i3584?shorturl=1

Pierwszy odcinek plaży względem ulicy jest bardzo nisko i trzeba z ulicy zejść sporą ilością schodów co przy dziecięcym wózku będzie misją "impossible". Dopiero ciut dalej przy wyrównaniu poziomu można swobodnie dojść na plażę (przed pizzerią Stella jest zejście).

Minusy - w tej części miasteczka jest błoga cisza po godz. 22.00.

Kwestia co kto lubi.

Plusy: długa, szeroka i miejscami zacieniona plaża.

Agulek777 napisał(a):Jak wygląda kwestia restauracji i pubów, sklepów, piekarnia? Czy Gradac jest na tyle duży, że będzie tam coś jeszcze otwarte, bo wiem, że w mniejszych miejscowościach życie zamiera?


Są piekarnie, (a w części portowej są conajmniej 3), jest Konzum, jest poczta, kantor i więcej knajpek - wszystko czynne jeszcze o 22.00 więc spokojnie.

Agulek777 napisał(a):Czy jest tam gdzieś plac zabaw dla dzieci? albo inne atrakcje dla mojej niewyżytej córci?


Placu stricte takiego znanego z Polski nie spotkałem.

Dla większych dzieci jest dmuchany plac zabaw na wodzie, ale obawiam się, że córka jest jeszcze zbyt malutka, aby go pokonać.

Agulek777 napisał(a):A może macie jakieś sprawdzone namiary na fajny apartament a może pomysł na inne miejsce odpowiadające naszym kryteriom?


Miejsc bezpośrednio na plaży nie mam w namiarach, na pewno coś znajdziesz. Dla podgrzania atmosfery dodam, że jak i za pierwszym razem tak i za drugim naszym pobytem ta miejscowość jest uwielbiana przez rodziców i ich maluchów.
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 01.08.2016 14:48

Brutaka, bardzo Ci dziękuję za obszerne informację:))

Ta plaża z prawej strony zdjęcia wydaje się ciekawa ale czy znajdziemy na niej trochę cienia, np. idąc w prawo?
Jeśli chodzi o apartament, czy Ty jechałeś w ciemno czy mialeś coś zarezerwowane? W 2011 roku naszym miejscem docelowym był właśnie Gradac. Dojechaliśmy na miejsce w sobotę rano, to był przełom lipca i sierpnia. Wolnych apartamentów praktycznie nie było, a to co nam proponowali to dosłownie nory za 50e. Ale to był szczyt sezonu i jeszcze na dodatek sobota. Dziś jestem mądrzejsza i przede wszystkich mam dwójkę dzieci, dlatego jedziemy we wrześniu. Obawiałam się tylko tego, ze tak pózno będzie problem ze sklepami, ale rozwiałeś moje wątpliwości.
damianołódź
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 155
Dołączył(a): 05.02.2012
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianołódź » 01.08.2016 17:14

Agulek777 sprawdź pw ;)
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 01.08.2016 19:26

Dziękuję bardzo:))))
Kasieex
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2016
Gradac - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieex » 01.08.2016 19:33

Witam wszystkich,

na początku września( 2.09- 13.09) wybieramy się z chłopakiem do Gradacu. Jedziemy z biurem podróży, więc tam jesteśmy skazani na lokalne środki transportu.

I tutaj mam parę pytań do osób, które już były w Gradacu :

- Czy z Gradacu można bezpośrednio dostać się na wyspę Hvar i Korcule? Czy trzeba jechać do sąsiedniego portu? Jeśli tak, to jakiego?

- jak najlepiej dostać się do Dubrownika? Czy są na miejscu jakieś autobusy, które tam kursują?

- Co warto zwiedzić jeszcze w Gradacu? Jakieś fajne knajpy, restauracje miejsca lub okolice warte zobaczenia?

Za wszystkie cenne rady bardzo dziękujemy. :)
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 02.08.2016 07:32

Hej Kasia,
właśnie studiuję wątki dotyczące Gradaca, bo wybieramy się tam 17 września, tyle że samochodem,
Jeśli chodzi o transport na wyspy, z tego co pokazują mapy, na Brać dostaniesz się promem z Makarskiej, na Hvar promem z Drvenika, a na Korcule z Ploce do Trpanj na Peljesac i stamtąd na Korcule, tam też pewnie można jakimś środkiem lądowym dostać się na Płw Peljesac, ale myślę z przesiadkami:((
Możliwe że jeszcze płyną jakieś stateczki pomiędzy wyspami, ale tego nie wiem, tu muszą się wypowiedzieć bardziej doświadczeni Cromaniacy 8)
Z tego co kojarzę do Dubrownika kursują autobusy, bo znajomi jechali. Było to wprawdzie 5 lat temu i z Tucepi, ale myślę, że w tej kwestii nic się nie zmieniło, Gradac jest po drodze do Dubrownika.
Co do zwiedzania, na tyle na ile się zorientowałam, warto udać się do Bristu i dalej do Podacy promenadą w kierunku Makarskiej. W drugą stronę jest zaś jakiś opuszczony hotel, jeśli lubisz takie obiekty, nie wiem na ile jest zniszczony, czy można tam podejść, na pewno będziemy próbować :lol: Ktoś pisał tez o jakimś klimatycznym lesie.
Tyle mi wiadomo na razie hih
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 02.08.2016 09:28

Byliśmy na plaży koło tego opuszczonego hotelu-leży on przy drodze więc spokojnie można do niego dojść. Bardzo fajna ta plaża i w lipcu w niedzielę i przy świetnej pogodzie było na niej bardzo lużno. Jest tam też trochę dalej jakaś zniszczona przystań a przy niej rosną potężne palmy. Z tej plaży jest bardzo fajny widok na kawał wolnej przestrzeni między Peljesaczem a Hvarem-ten odcinek otwartego morza+ wiaterek ,który wtedy wiał spowodował,że mieliśmy dużo cieplejszą namiastkę Bałtyku z pięknymi falami.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 02.08.2016 10:52

Agulek777 napisał(a):Brutaka, bardzo Ci dziękuję za obszerne informację:))

Ta plaża z prawej strony zdjęcia wydaje się ciekawa ale czy znajdziemy na niej trochę cienia, np. idąc w prawo?


Będzie ciężko, trzeba iść do samego końca (przy nieczynnym hotelu), tam znajdziesz kilka palm.

Agulek777 napisał(a):Jeśli chodzi o apartament, czy Ty jechałeś w ciemno czy mialeś coś zarezerwowane?


Zarezerwowane. Nie należę do cromaniaków jeżdżących w ciemno, u mnie musi wszystko być zaplanowane.[/quote]
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013
Re: Gradac - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 02.08.2016 11:23

Kasieex napisał(a):- Czy z Gradacu można bezpośrednio dostać się na wyspę Hvar i Korcule? Czy trzeba jechać do sąsiedniego portu? Jeśli tak, to jakiego?


Nie ma bezpośredniego połączenia morskiego na Hvar i Korculę, trzeba jechać albo do Drvenika, albo do Ploće.

Z Drvenika w tym roku jest tylko prom do Sućuraj (Hvar).
Dla osób koniecznie chcących przerzucić swoje auto na Korćulę pozostaje taka opcja:

1) rejs Ploče - Trpanj (Pelješac)
2) autem przeciąć (Pelješac) i dojechać do Orebič (Pelješac)
3) rejs Orebič (Pelješac) - Korčula-Dominče (Korčula).

inna alternatywa dostania się na Korćulę (bez auta) jest Fish Picnik Felun Jedan (patrz mój wpis na 12 stronie)

fish-picnic-skad-najlepiej-na-rivierze-makarskiej-t20921-165.html

Kasieex napisał(a): - jak najlepiej dostać się do Dubrownika? Czy są na miejscu jakieś autobusy, które tam kursują?


Na pewno są autobusy odjeżdżające z Gradaca do Dubrovnika, poszukaj w sieci rozkładu.

Kasieex napisał(a):- Co warto zwiedzić jeszcze w Gradacu? Jakieś fajne knajpy, restauracje miejsca lub okolice warte zobaczenia?


http://www.gradac.hr/pl/27/gradac

Bezwzględnie spacer promenadą, aż do Drvenika (dla wytrwałych) - widoki i miejscowości po drodze są cudowne.

PS. W Zaostrogu jest "Zatoka Płodności", w której kąpiel oferuje jakieś właściwości zdrowotne (ponoć) :oczko_usmiech:

Kasieex napisał(a):Za wszystkie cenne rady bardzo dziękujemy. :)


Zapisz sobie najsmaczniejsze (wg mojej oceny) knajpy w Gradacu i spróbujcie tam regionalnej kuchni:

Część południowa promenady w kierunku Ploce:
1) Marinero No1 (z menu w j. polskim)
2) Nautica

Część północna w kierunku Brist:
1) Malo More (serwują np. najlepsze Ćevapčići jakie w życiu jadłem w Cro).
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007
Re: Gradac - opinie (plaża, apart. tłumy) w lipcu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 09.08.2016 11:46

kotecek5 napisał(a):Witam.Mam zapytanie jezeli chodzi o miejscowosc Gradac i plaze.Czy mozna na plaze chodzic z psem bo wybieram sie w sierpniu i zabieram ze soba psa a nie wiem czy nie ma tam jakis tabliczek z zakazem wprowadzania psow na plaze


Byłem w Gradacu z psem, w stronę Bristu są małe kameralne plażyczki, pies nikomu nie będzie przeszkadzał, a w dodatku promenadą na spacer można przejść do Podacy jakieś 4 km :) Będę tam za 10 dni :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Gradac - opinie (plaża, apartamenty, konoby) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone