Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Gór mi mało i trzeba mi więcej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 30.01.2017 21:53

Przyszła pora, żeby zapełnić czymś pustkę po zakończonej relacji chorwackiej...pomysł jest prosty, opisać i pokazać to co kocham w tym kraju najbardziej...góry :hearts: , góry do których wróciliśmy po wielu latach przerwy...jeżeli znajdą się chętni na wspólną wędrówkę, zapraszam...

Tradycyjna zajawka :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak widać po zajawce będzie to zlepek z kilku wyjazdów, głownie Bieszczady i Góry Sowie...CDN
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2017 22:01

Bieszczady trochę schodziłem - w Sowich nie byłem.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 30.01.2017 22:51

Jak Góry , to jestem :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 30.01.2017 22:57

lotnikwsk napisał(a):Jak Góry , to jestem :D


zazdraszczam lokalizacji :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.01.2017 22:59

Obrazek
Takich u nas pełno w Beskidach... Za pierwszym razem jak taką zobaczyłam to mało zawału w lesie nie dostałam...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 30.01.2017 23:02

piekara114 napisał(a):Obrazek
Takich u nas pełno w Beskidach... Za pierwszym razem jak taką zobaczyłam to mało zawału w lesie nie dostałam...


jak młody zaczął wrzeszczeć to myśleliśmy, że co najmniej niedźwiedź wylazł :oczko_usmiech:
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 31.01.2017 00:32

piekara114 napisał(a):Obrazek
Takich u nas pełno w Beskidach... Za pierwszym razem jak taką zobaczyłam to mało zawału w lesie nie dostałam...

Tak dwie dekady w plecy salamandra rządziła w naszych potokach - gdzie była wilgoć ten jaszczur tam był . Nie wiem gdzie teraz w Beskidach ona przesiaduje ale na Żywieckich szlakach naprawdę trudno ją spotkać
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 31.01.2017 06:25

W bieszczadzkim wątku nie może mnie zabraknąć! :hearts:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 31.01.2017 08:40

Znajome niektóre widoki :) . Z pewnością będę zaglądał :) .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.01.2017 08:44

savic napisał(a):
piekara114 napisał(a):Takich u nas pełno w Beskidach... Za pierwszym razem jak taką zobaczyłam to mało zawału w lesie nie dostałam...

Tak dwie dekady w plecy salamandra rządziła w naszych potokach - gdzie była wilgoć ten jaszczur tam był . Nie wiem gdzie teraz w Beskidach ona przesiaduje ale na Żywieckich szlakach naprawdę trudno ją spotkać

Zapraszam do lasu Stryszawa-Przysłop. Jesienią zbierając rydze w lesie czy podgrzybki i opinki zawsze choć jedną spotykam.
Tu zostaw auto i prosto w las, a tupotem możesz się posilić.
Ostatnio edytowano 31.01.2017 18:28 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 31.01.2017 11:06

Jestem i paczam. :oczko_usmiech:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 31.01.2017 11:18

i ja będę zaglądać :hearts:

PS. wczoraj byliśmy na Połoninie Wetlińskiej :lol:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 31.01.2017 21:03

Janusz Bajcer napisał(a):Bieszczady trochę schodziłem - w Sowich nie byłem.


Witaj...w takim razie zapraszam w Sowie...dla mnie takie małe Bieszczady :twisted: :D

lotnikwsk napisał(a):Jak Góry , to jestem :D


jak mówiłem, zazdraszczam lokalizacji...góromaniacy mile widziani :mrgreen:

piekara114 napisał(a):Takich u nas pełno w Beskidach... Za pierwszym razem jak taką zobaczyłam to mało zawału w lesie nie dostałam...


ja/my pierwszy raz na wolności widzieliśmy 8O

savic napisał(a):Tak dwie dekady w plecy salamandra rządziła w naszych potokach - gdzie była wilgoć ten jaszczur tam był . Nie wiem gdzie teraz w Beskidach ona przesiaduje ale na Żywieckich szlakach naprawdę trudno ją spotkać


coraz trudniej spotkać dziką naturę oko w oko...

Roxi napisał(a):W bieszczadzkim wątku nie może mnie zabraknąć! :hearts:


wiedziałem, że się skusisz :oczko_usmiech:

Nefer napisał(a):Znajome niektóre widoki :) . Z pewnością będę zaglądał :) .


cześć :papa: trochę dreptania będzie...

tyniolek napisał(a):Jestem i paczam. :oczko_usmiech:


paczaj :wink:

wiolek_lp napisał(a):i ja będę zaglądać :hearts:

PS. wczoraj byliśmy na Połoninie Wetlińskiej :lol:


zapraszam, chociaż czuję się sponiewierany tą wczorajszą Wetlińską... :?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 31.01.2017 23:01

Ostatni raz w górach, nie licząc jakiegoś jednego weekendu majowego, byliśmy jeszcze w czasach narzeczeństwa...zbliżała się 10 rocznica ślubu i stwierdziłem, że trzeba zrobić sobie :mrgreen: / nam :oczko_usmiech: jakiś fajny prezent z tej okazji...myślałem, myślałem i wymyśliłem...BIESZCZADY :hearts: w których ostatni raz byłem w wieku lat nastu, a więc daaaawno 8O
Przez te naście lat zrobiłem się też troszkę wygodny i zwykły PTTK nie wchodził w grę...tak trafiliśmy do cudownych ludzi...Aliny i Andrzeja z http://dworekwadera.pl/ :hearts: których szczerze polecamy :papa:
Jak Bieszczady to jesienią...październik będzie w sam raz 8) rok akcji 2015 :D I pojechaliśmy...miało być we dwoje...skończyło się we czworo...my, junior i góromaniaczka, szwagierka moja Zuzanna 8) która zamieszkała po bazowej stronie Wetliny...
W dniu przyjazdu wystarczyło nam sił tylko na wizytę w dwóch miejscach...w Chacie Wędrowca, którą jedni kochają,a inni nienawidzą (my jesteśmy z tej pierwszej grupy) i Bazę Ludzi z Mgły, którą kochają wszyscy :mrgreen:

Obrazek
nasz dom, bieszczadzki dom...

Obrazek
ABC...tu kupisz wszystko co potrzebne, by przeżyć w Bieszczadach :nice:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
w Bieszczadach tylko Ursa...albo Biesczadowe :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

pora spać...jutro klasyk...Połonina Wetlińska...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.02.2017 07:43

Bieszczady :hearts: :!: Tyle wspomnień ...

słoma79 napisał(a): http://dworekwadera.pl/ :hearts: których szczerze polecamy :papa:

Miło czytać, bo wpadła mi w oko ta miejscówka podczas ostatniego pobytu i chciałabym zatrzymać się tam następnym razem.


słoma79 napisał(a):w Chacie Wędrowca, którą jedni kochają,a inni nienawidzą (my jesteśmy z tej pierwszej grupy)

Ja mam do niej akurat stosunek obojętny :lol:. My przesiadujemy w Starym Siole 8) .


słoma79 napisał(a):i Bazę Ludzi z Mgły, którą kochają wszyscy :mrgreen:

Tutaj pełna zgoda :oczko_usmiech: .


słoma79 napisał(a):jutro klasyk...Połonina Wetlińska...

Tylko żebyśmy nie czekali za długo :wink: .
Następna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone