Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.02.2017 16:30

maslinka napisał(a):Fajna ta deska degustacyjna :mrgreen: Wygląda smakowicie :P


Agnieszko , możesz mi wierzyć , że lepiej smakuje niż wygląda :D polecam "Renegata"

Michał , następnym razem daj znać przed wyjazdem w te strony :) . . .
Czekam na Sowie


Pozdrawiam
Piotr
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 08.02.2017 19:47

Też zawsze odwiedzamy Ursę i zabieramy do W-wy stosowny zapas :) .
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 09.02.2017 21:42

maslinka napisał(a):Fajna ta deska degustacyjna :mrgreen: Wygląda smakowicie :P


CROnikiCROpka napisał(a):Deski piw to jeszcze nie wiedziałam :mrgreen:


piotrf napisał(a):
maslinka napisał(a):Fajna ta deska degustacyjna :mrgreen: Wygląda smakowicie :P


Agnieszko , możesz mi wierzyć , że lepiej smakuje niż wygląda :D polecam "Renegata"

Michał , następnym razem daj znać przed wyjazdem w te strony :) . . .
Czekam na Sowie


Pozdrawiam
Piotr


Smakuje dużo lepiej niż wygląda, szczególnie tam, na miejscu w browarze...taki klimat :mrgreen:

Piotrze na pewno dam znać, jak na razie nie planuję, ale wielce prawdopodobny jest nieplanowany :wink: spontan w październiku...my jednak preferujemy jesień w Bieszczadach :hearts:

Nefer napisał(a):Też zawsze odwiedzamy Ursę i zabieramy do W-wy stosowny zapas :) .


my czasem domawiamy kurierem, bo w Poznaniu nie ma szans na Ursę :evil:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.02.2017 21:44

ehhh ale bym już gdzieś pojechała...
Cudna ta Wetlińska z Przełęczy Orłowicza.
My zawsze startowaliśmy z Przełęczy Wyżnej chyba z tego względu, że droga na górę najkrótsza a Chatka Puchatka to takie miejsce wymyślane na szybkości ( raz ok południa mi się zachciało więc wsiedliśmy w auto i na zachód słońca się udało dotrzeć na szczyt :))
Poza tym nasze chłopaki jeszcze nie przyzwyczajone do takich dłuuugich wycieczek, trzeba im w tym roku pomału przedłużać trasy :D
Rawki jak dotąd moja najulubieńsza "wyprawa" :hearts: pewnie ze względu na to, że to był nasz jedyny raz w Bieszczadach gdzie pogoda w 100 % dopisała i można było usiąść sobie na górze i podziwiać widoki bez ryzyka urwania łba przez wiatr :twisted:
Tarnica - na sam szczyt nie dotarliśmy na przełęczy postanowiliśmy wrócić bo jednak młodszy miał dopiero 3 i pół roku i nie chcieliśmy go przemęczać- za przełęczą podejście na szczyt było podobno bardzo śliskie. Było to w sumie nasze pierwsze wyjście w góry i to w Wielki Poniedziałek gdzie szlak po piątkowej Drodze Krzyżowej był tragiczny- wstrętne ciapobłoto :?
Więc tym bardziej z przyjemnością oglądam widoki u Ciebie :lol:
P1090324.JPG
P1090307.JPG


Z niecierpliwością czekam na Sowie, mam nadzieję, że kiedyś uda nam się tam być :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 09.02.2017 21:49

Rawki były moje ulubione, aż nie pojechałem do Mucznego i nie wlazłem na Bukowe Berdo :hearts: w Bieszczady jeszcze wrócimy, ale na razie pokręcimy się trochę zimą i wiosną po Sowich...

Już to chyba kiedyś Tobie pisałem, ale przy takiej lokalizacji to minimum raz w tygodniu na zachód lub wschód słońca bym jechał 8O Fajnie, że ciągniecie dzieciaki od małego w góry...ja pierwszy raz pojechałem w wieku 12 lat, ale pokochałem od razu i tak mi zostało :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.02.2017 22:27

słoma79 na Bukowym też byliśmy 17 września w dzień 4 urodzin młodszego ;) nawet świeczkę zdmuchnął z muffince :wink: ale pogoda była słaba przeszywający wiatr i mżawka niestety :)

Pisałeś, pisałeś ale niestety trochę ograniczają nas finanse i też czas żeby co tydzień jeździć( w końcu to 150- 160 km w jedną stronę ) ale i tak staramy się dużo jeździć :)
Ja ( i mąż też ) 1 raz w Bieszczadach ( nie licząc Soliny ) byliśmy 2 lata temu :twisted:
I też pokochałam od razu dlatego chcę żeby moje dzieciaki chodziły od małego :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 09.02.2017 22:29

słoma79 napisał(a):Rawki były moje ulubione, aż nie pojechałem do Mucznego i nie wlazłem na Bukowe Berdo :hearts: w Bieszczady jeszcze wrócimy, ale na razie pokręcimy się trochę zimą i wiosną po Sowich...



A ja to mam serce rozdarte między Rawkami a Bukowym :roll:

Gdybym była jak wiolek, z Rzeszowa, to w Bieszczadach byłabym chyba w każdy weekend :mrgreen: A może wtedy by nam spowszedniało?

Czekam na Sowie, byłam tam raz w przelocie, udało się tylko wbiec na Wielką Sowę. I zbiec.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 09.02.2017 22:39

Zaraz po powrocie z Bieszczad przyszło nam do głowy, żeby pojechać gdzieś na ferie zimowe...w grę wchodziły tylko góry, ale za wszelką cenę chcieliśmy uniknąć tłoku i hałasu, a jednocześnie zobaczyć coś nowego i ciekawego. Do tego musiało być blisko...tak trafiliśmy w Góry Sowie, do Jugowa, a konkretnie do https://www.chataalelipa.pl/ jednego z najpopularniejszych miejsc w okolicy...polecamy :mrgreen:
Z wyjazdem specjalnie się nie spieszyliśmy, bo doba i tak zaczyna się po południu, daleko nie mamy, więc luuuuuzzz...jakieś 70km od wyjazdu z Poznania telefon, właściciel AleLipy pyta czy mamy łańcuchy...nie mamy, po co, u nas nie ma śniegu, a na kamerkach w Sowich wczoraj było niewiele...niby się zgadza, jest tylko jedno ale...w nocy dopadało ok 40-50 cm i warunki są ciężkie, a przełęcze oznakowane i wymagają użycia łańcuchów...ok, coś wymyślimy, po drodze Wroclove :hearts: więc szybkie googlanie i jedziemy do Norauto po nasze pierwsze łańcuchy 8)

Obrazek

przy okazji jakiś obiad i jedziemy dalej...trasa jak trasa, asfalt, nuda, fotoradar...nic się nie dzieje aż nawigacja nie pokazuje tego 8O

Obrazek

będzie zabawa, łańcuchy oczywiście w bagażniku...uznaję, że nawet mam niezłe tempo tej wspinaczki, ale co chwilę wyprzedzają nas miejscowi w stylu iście bałkańskim :roll: ciężko prowadzić i robić fotki nawigacją więc jakość i kadry takie sobie...łańcuchy oczywiście nigdy nie zostały użyte i do dziś (ponad rok) leżą bezpiecznie, nieotwierane w opakowaniu :?

Obrazek
tu jest jeszcze dobrze :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kilka miesięcy później pokonamy tą samą trasę w nocy...jest jeszcze ciekawiej...za zakrętami czai się bowiem zwierzyna 8O
w końcu docieramy na miejsce...widok sprzed domu całkiem niezły :mrgreen:

Obrazek

idziemy coś zjeść, parę piwek i spać...jutrzejszy dzień zapowiada się zachęcająco :hearts:

Obrazek
takie tam na zachętę :papa:
CDN
Ostatnio edytowano 09.02.2017 23:41 przez słoma79, łącznie edytowano 1 raz
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 09.02.2017 22:42

ruzica napisał(a):Gdybym była jak wiolek, z Rzeszowa, to w Bieszczadach byłabym chyba w każdy weekend :mrgreen: A może wtedy by nam spowszedniało?


też się tego boję, ale kiedyś tam zamieszkam, w Bieszczadach, nie w Rzeszowie :lool: ...kiedyś...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 09.02.2017 22:56

wiolek_lp napisał(a):Pisałeś, pisałeś ale niestety trochę ograniczają nas finanse i też czas żeby co tydzień jeździć( w końcu to 150- 160 km w jedną stronę ) ale i tak staramy się dużo jeździć :)


wiadomo, że wszystko koło kasy się kręci, niestety...na pocieszenie...my mamy 700...około :mrgreen: za młodego pociągiem :mrgreen:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.02.2017 23:15

słoma79 napisał(a):też się tego boję, ale kiedyś tam zamieszkam, w Bieszczadach, nie w Rzeszowie :lool: ...kiedyś...


to też nasze marzenie na emeryturę chociaż w Rzeszowie mieszka mi się dobrze :lool:

cudne zimowe zdjęcia ! najbardziej lubie takie trasy jak drzewa są ośnieżone :hearts:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 10.02.2017 00:45

wiolek_lp napisał(a):Rawki jak dotąd moja najulubieńsza "wyprawa" :hearts:


Moja też :hearts: :mg:
piękna panorama Bieszczad :mrgreen: :mrgreen:
Obraz 040.jpg
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.02.2017 08:58

słoma79 napisał(a):Obrazek


Oooo i nawet nasza motorówka się załapała na zdjęcie. :D
Mamy to szczęście, że zawsze jak jesteśmy nad Soliną to możemy poszaleć trochę na wodzie. ;)

P1070647.JPG


DSC04220.JPG
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 10.02.2017 09:32

Roxi napisał(a):Mamy to szczęście, że zawsze jak jesteśmy nad Soliną to możemy poszaleć trochę na wodzie. ;)

Fajnie macie :D
Ogólnie tam jest cisza , tylko żagle i kajaki :? :wink:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 10.02.2017 09:37

słoma79 napisał(a):
Nefer napisał(a):Też zawsze odwiedzamy Ursę i zabieramy do W-wy stosowny zapas :) .


my czasem domawiamy kurierem, bo w Poznaniu nie ma szans na Ursę :evil:


Ja w Warszawie też nie widziałem, ale że regularnie ktoś z rodziny w Bieszczadach bywa, to i za kuriera nie muszę płacić :) , tylko za samo piwo :) .

W Górach Swoich nigdy nie byłem, dlatego z chęcią będą podpatrywał :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone