Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gór mi mało i trzeba mi więcej...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 04.02.2017 22:34

Jak Góry, to jestem ... ale tak się złożyło że ani w Sowich ani w Bieszczadach jeszcze nie byłem, kiedyś raz nad Soliną byłem ale to się właściwie nie liczy :?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.02.2017 22:51

Piter_M napisał(a):Jak Góry, to jestem ... ale tak się złożyło że ani w Sowich ani w Bieszczadach jeszcze nie byłem, kiedyś raz nad Soliną byłem ale to się właściwie nie liczy :?


Witaj Piotrze, tym bardziej miło Cię gościć :papa: a nad Solinę też pojedziemy :mrgreen:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 05.02.2017 01:38

Sama się sobie dziwię, że tu zajrzałam, bo:

- po pierwsze primo: nigdy nie byłam w Bieszczadach
- po drugie primo: z łażeniem po górach u mnie trochę na bakier :roll:

ale przeczytałam Twoją relację za jednym zamachem, co więcej, zostawiam "śledzia" :lol:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.02.2017 13:22

CROnikiCROpka napisał(a):Sama się sobie dziwię, że tu zajrzałam, bo:

- po pierwsze primo: nigdy nie byłam w Bieszczadach
- po drugie primo: z łażeniem po górach u mnie trochę na bakier :roll:

ale przeczytałam Twoją relację za jednym zamachem, co więcej, zostawiam "śledzia" :lol:


hehe...może uda mi się sprowadzić Ciebie na właściwą drogę :oczko_usmiech:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 06.02.2017 11:25

słoma79 napisał(a):Kiedy w końcu dochodzę do Małej Rawki turystów gwałtownie przybywa...podobnie jak w przypadku Połoniny Wetlińskiej i Chatki Puchatka, można tutaj dojść krótkim szlakiem prowadzącym z Przełęczy Wyżniańskiej, mijając po drodze Bacówkę PTTK Pod Małą Rawką...

Szlak z Przełęczy Wyżniańskiej długi rzeczywiście nie jest, ale zwłaszcza na pewnym odcinku za Bacówką jest stromo. Jak byliśmy w lutym ubiegłego roku, to wejście zimowe (śnieżne) też wymagało pewnego wysiłku. :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.02.2017 11:40

Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):Kiedy w końcu dochodzę do Małej Rawki turystów gwałtownie przybywa...podobnie jak w przypadku Połoniny Wetlińskiej i Chatki Puchatka, można tutaj dojść krótkim szlakiem prowadzącym z Przełęczy Wyżniańskiej, mijając po drodze Bacówkę PTTK Pod Małą Rawką...

Szlak z Przełęczy Wyżniańskiej długi rzeczywiście nie jest, ale zwłaszcza na pewnym odcinku za Bacówką jest stromo. Jak byliśmy w lutym ubiegłego roku, to wejście zimowe (śnieżne) też wymagało pewnego wysiłku. :)

Oj ja też tam łapałam zadyszkę :? :lol: .

Ale najgorsze moim zdaniem bieszczadzkie podejście to niebieski szlak z Ustrzyk na Wielką Rawkę. Druga część daje popalić.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 06.02.2017 13:32

marze_na napisał(a):
Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):Kiedy w końcu dochodzę do Małej Rawki turystów gwałtownie przybywa...podobnie jak w przypadku Połoniny Wetlińskiej i Chatki Puchatka, można tutaj dojść krótkim szlakiem prowadzącym z Przełęczy Wyżniańskiej, mijając po drodze Bacówkę PTTK Pod Małą Rawką...

Szlak z Przełęczy Wyżniańskiej długi rzeczywiście nie jest, ale zwłaszcza na pewnym odcinku za Bacówką jest stromo. Jak byliśmy w lutym ubiegłego roku, to wejście zimowe (śnieżne) też wymagało pewnego wysiłku. :)

Oj ja też tam łapałam zadyszkę :? :lol: .

Zadyszki to nawet wielkiej nie było, gorzej z nogami, które zapadały się w głęboki śnieg, czasami nawet do kolan. :wink:

marze_na napisał(a):Ale najgorsze moim zdaniem bieszczadzkie podejście to niebieski szlak z Ustrzyk na Wielką Rawkę. Druga część daje popalić.

Tego szlaku nie znam, ale słoma79 też o tym pisał, że lepiej tam schodzić, niż wchodzić. :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.02.2017 19:00

słoma79 napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Sama się sobie dziwię, że tu zajrzałam, bo:

- po pierwsze primo: nigdy nie byłam w Bieszczadach
- po drugie primo: z łażeniem po górach u mnie trochę na bakier :roll:

ale przeczytałam Twoją relację za jednym zamachem, co więcej, zostawiam "śledzia" :lol:


hehe...może uda mi się sprowadzić Ciebie na właściwą drogę :oczko_usmiech:


Oj wątpię :oczko_usmiech:
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 06.02.2017 19:51

Forum o Chorwacji a tu taki wątek o moich ukochanych górach :D
Do Chorwacji jadę po raz pierwszy na przełomie czerwca i lipca. Stąd moja obecność na tym forum.
Natomiast góry są moją miłością od urodzenia. W Bieszczady jeżdżę co rok, przynajmniej na tydzień.
W tym roku będę w połowie sierpnia. Może spotkamy się na szlaku.

Pozdrowienia.;)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.02.2017 20:33

Nefer napisał(a):
marze_na napisał(a):
Nefer napisał(a):
słoma79 napisał(a):Kiedy w końcu dochodzę do Małej Rawki turystów gwałtownie przybywa...podobnie jak w przypadku Połoniny Wetlińskiej i Chatki Puchatka, można tutaj dojść krótkim szlakiem prowadzącym z Przełęczy Wyżniańskiej, mijając po drodze Bacówkę PTTK Pod Małą Rawką...

Szlak z Przełęczy Wyżniańskiej długi rzeczywiście nie jest, ale zwłaszcza na pewnym odcinku za Bacówką jest stromo. Jak byliśmy w lutym ubiegłego roku, to wejście zimowe (śnieżne) też wymagało pewnego wysiłku. :)

Oj ja też tam łapałam zadyszkę :? :lol: .

Zadyszki to nawet wielkiej nie było, gorzej z nogami, które zapadały się w głęboki śnieg, czasami nawet do kolan. :wink:

marze_na napisał(a):Ale najgorsze moim zdaniem bieszczadzkie podejście to niebieski szlak z Ustrzyk na Wielką Rawkę. Druga część daje popalić.

Tego szlaku nie znam, ale słoma79 też o tym pisał, że lepiej tam schodzić, niż wchodzić. :)


najważniejsze, że wszyscy już wiedzą którędy wchodzić, a którędy nie...moim zdaniem góry muszą czasem boleć :mrgreen:

CROnikiCROpka napisał(a):
słoma79 napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Sama się sobie dziwię, że tu zajrzałam, bo:

- po pierwsze primo: nigdy nie byłam w Bieszczadach
- po drugie primo: z łażeniem po górach u mnie trochę na bakier :roll:

ale przeczytałam Twoją relację za jednym zamachem, co więcej, zostawiam "śledzia" :lol:


hehe...może uda mi się sprowadzić Ciebie na właściwą drogę :oczko_usmiech:


Oj wątpię :oczko_usmiech:


szkoda, w takim razie zachęcam do podglądania co tracisz Ewo :papa:

Gonzales napisał(a):Forum o Chorwacji a tu taki wątek o moich ukochanych górach :D
Do Chorwacji jadę po raz pierwszy na przełomie czerwca i lipca. Stąd moja obecność na tym forum.
Natomiast góry są moją miłością od urodzenia. W Bieszczady jeżdżę co rok, przynajmniej na tydzień.
W tym roku będę w połowie sierpnia. Może spotkamy się na szlaku.

Pozdrowienia.;)


nie samą Chorwacją żyje człowiek...my w tym roku do Chorwacji w pierwszej połowie sierpnia, jak pisałem na szlakach można mnie spotkać raczej jesienią i zimą, czasem też wiosną...miesiące letnie omijam :oczko_usmiech:

za chwilę pójdziemy dalej, tylko fotki ogarnę...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.02.2017 21:09

Pogoda raczej słaba, chociaż takiej w Bieszczadach nie ma...trochę siąpi, wieje jak cholera, jedyny rozsądny kierunek...Tarnica, z Wołosatego...za kilkadziesiąt odcinków wejdziemy z Mucznego przez Bukowe Berdo :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ja rozumiem, że erozja, że ochrona szlaków, że albo zamkną albo to...ale kto wyliczył rozmiar i odstępy :?: :?: :evil: ja mogę po śniegu, mogę po błocie, ale te cholerne schody zabijają kolana na śmierć :cry:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w kolejnym odcinku spojrzymy na Bieszczady z innej niż szlaki strony...zapraszam na objazdówkę :oczko_usmiech:
CDN
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 07.02.2017 11:39

Mało ludków, jak na Tarnicę. Tylko pozazdrościć :) .
Pierwszym razem jak się wspinaliśmy (też zresztą z Wołosatego), tak mocno wiało, że zrezygnowaliśmy z wejścia na sam szczyt.

Czekam na ciąg dalszy i pozdrawiam
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 08.02.2017 16:49

Ranek ostatniego :cry: dnia okazał się deszczowy i chłodny, w sumie nic dziwnego, mamy jesień...na szczęście Bieszczady to nie tylko góry, po śniadaniu pakujemy się do samochodu i obieramy kierunek Solina...raz za młodego byłem, wiem czego się spodziewać, ale po co budować tam Krupówki :mrgreen: to nie rozumiem...samochód na parking i idziemy...
W sumie nic ciekawego, duże jezioro i tyle, wysokość zapory robi wrażenie, jeszcze większe wskazania wodowskazu, mimo, że brakuje kilku/kilkunastu metrów do normalnego stanu wody...wyjaśniła się tajemnica jachtów leżących na suchym dnie 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pogoda coraz gorsza, postanawiamy się gdzieś trochę ogrzać i przy okazji zobaczyć miejsce, które pokochałem z innego powodu :oczko_usmiech:

Obrazek

Ursa Maior...prawdziwy bieszczadzki browar :mrgreen: którego pilnuje ten jegomość 8)

Obrazek

sam browar nie ma przed gośćmi prawie żadnych tajemnic...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

bierzemy deskę degustacyjną...sześć piwek po 0,2 litra z dokładnym opisem stylu i sposobu warzenia każdego z nich 8O

Obrazek

fajna opcja dla chcących kupić coś w sklepiku, można spróbować przed zakupami, bo nie wszystkie ursowe piwa wszystkim smakują :D na koniec robimy całkiem spore zapasy w sklepiku i jedziemy dalej...a właściwie wracamy do Wetliny :D

Wieczorem zaglądamy do

Obrazek

w którym kupujemy pamiątki dla wszystkich...taka tradycja, że z każdego wyjazdu każdemu z najbliższych coś przywozimy :o
a później idziemy coś zjeść :hearts:

Obrazek

umawiamy się też na jutro z jedną z kelnerek, a co...jest wolne miejsce w samochodzie to odwieziemy ją po drodze do domu :mrgreen:
Po kolacji idziemy, a jakże do :hearts:

Obrazek

Obrazek

na ostatnie kilka piwek...żegnajcie Bieszczady...KONIEC :papa:

W kolejnym odcinku pojedziemy w zimowe Góry Sowie :hearts:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.02.2017 16:57

Fajna ta deska degustacyjna :mrgreen: Wygląda smakowicie :P
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 08.02.2017 17:15

Deski piw to jeszcze nie wiedziałam :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Gór mi mało i trzeba mi więcej... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone